Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Sbor dobrovolných hasičů Košťany,

Příběh jako z Formana. Starosta je vůl, napsal šéf hasičů. Teď mají zavřenou hasičárnu

Nejlepší formanovské tradice stále žijí na českém venkově. Konkrétně v Košťanech, městečku nedaleko Teplic. Velitel jednotky dobrovolných hasičů Libor Klejna napsal na facebooku o starostovi města Tomáši Svádovi, že je vůl. Velitel už není velitelem a hasiči mají podle informací, které poskytují na internetu, na dva týdny pozastavenou činnost.

Krátké oznámení o zásahu vedení obce se na profilu košťanských hasičů objevilo ve středu večer.

„Vážení přátelé, kamarádi a naši příznivci!!! Je smutné, že vám musím oznámit,že pro tuto chvíli máme uzamčenou hasičárnu jen proto,že jsem si dovolil o panu starostovi napsat své . Pravda je taková,že dost ostře. V tuto chvíli jednotka SDH Košťany vyjíždět nemůže.“

Podepsán je Libor Klejna, v tu chvíli už bývalý velitel jednotky košťanských dobrovolných hasičů.

Ten později sdílel sdělení hasičů i na svém soukromém profilu se stručným komentářem. „Debil zůstane debilem.“

Co bude s košťanskou jednotkou dál, není jasné. Vedení obce se na dotaz HlídacíPes.org zatím k situaci nevyjádřilo. Podle informací, které zveřejnili sami hasiči, mají nyní na dva týdny pozastavenu činnost.

Odvolání velitele hasičů je sice v pravomoci starosty obce, případné zrušení jednotky by ale muselo schválit zastupitelstvo.

Do věci má ovšem co mluvit i kraj. Dobrovolní hasiči jsou totiž zařazeni do páteřního systému Integrovaného záchranného systému. Krajský Hasičský záchranný sbor se tak vyjadřuje například ke jmenování nového velitele dobrovolných hasičů co do způsobilosti vykonávat funkci. Také případné zrušení jednotky musí být schválen na krajské úrovni.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

15 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Starosta = reditel autobusu?

 2. Ota Benda napsal:

  Říká se, že člověk používá urážky a vulgarity v momentě, kdy mu dojdou argumenty. O co jde, že tu lítají volové?

  • Kain Václav napsal:

   Někdy je lepší a účinnější facka než hromady nic neřešících kydů.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  A neplatí, v tomto případě, že na každém šprochu, pravdy trochu? Podle reakce s pozastavenou činností SDH se to zdá víc než pravděpodobné, jde přece o
  d o b r o v o l n é hasiče.

 4. petrph napsal:

  Pokrok halt nezastavíš. Bejvaly doby, kdy si podobné drobnosti chlapy vyřídili v místní hospodě pár fackama…

 5. Žádný zákon nezakazuje volovi být starostou a proto je nutné i starostu-vola respektovat

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Bohužel, až sem jsme to s tím sametem dopracovali.

  • Savior napsal:

   Žádný zákon nezakazuje starostu nazvat volem.

 6. Kain Václav napsal:

  Měli by se domluvit a dát tomu vořechovi co si myslí,že je pánbůh pořádnou deku.

 7. Zdenek napsal:

  Chlapci pobavili. Nevim, proc vrchni hasic klasifikoval starostu popsanym zpusobem, ale vzhledem k reakci urazeneho starostenskeho majestatu mozna nebyl daleko od pravdy. Coz ovsem nevylucuje moznost, ze jsou jeden za osmnact a druhy bez dvou za dvacet, protoze psat podobne veci kamkoliv verejne neni zrovna znakem schopnosti spravne vyhodnotit situaci a kdo jiny, kdyz ne velitel hasicu, by si mel zachovat chladnou hlavu.

 8. TomasK napsal:

  Anton Špelec, ostrostřelec, má porád následovníky.

 9. GDPR napsal:

  On starosta nebude jenom vůl – ale i vychcánek – zde na Hlídacím psu je článek z ledna, jak si šoupnul malou domů z obecních peněz:
  https://hlidacipes.org/vedeni-kostanske-radnice-vratilo-nechtene-dary-od-zastupitelu-otazniky-zustavaji/
  a když se to rozmázlo, tak hrál neviňátko.

 10. Jolana napsal:

  Vážený pane,nesuďte laskavě mého muže za to,že napsal pár vulgarit.Jako hasič pomáhal lidem 19 let a narozdíl od pana starosty toho pro lidi udělal opravdu dost.Už mu prostě ruply nervy.Nic jiného v tom nehledejte a pan starosta si za své dlouholeté arogantní chování může sám.Nechápe,že je taky jen obyčejný člověk.

Přidávání komentářů není povoleno