Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Pravda proti lži, slušnost proti hrubosti. V Česku přituhuje…

Alternativní pravda neexistuje. Je to lež. Útoky na novináře maskují útoky na svobodu. A v Česku v tomto směru výrazně přituhuje. Jde o informace, kterým můžete věřit. Podpořte nezávislou novinařinu dříve, než bude pozdě! Podpořte HlídacíPes.org.

Podpořit nás můžete darem, případně opakovaným darem přímo na náš účet

2600667991/2010

Vážíme si jakékoliv podpory. A věříme, že nezávislá investigativní žurnalistika je stejným veřejným statkem jako třeba Národní divadlo. A jako taková si zaslouží podporu. Podporu od všech, kterým záleží na svobodě politické, ekonomické i osobní. Server HlídacíPes.org – Žurnalistika ve veřejném zájmu je neziskovým projektem na podporu nezávislé novinařiny. Náš investigativní projekt odstartoval 10. prosince 2014, symbolicky na Den lidských práv. Od té doby se stal respektovaným zdrojem původních informací, které přebírají největší tuzemské mediální domy i světová média jako The Economist, BBC či měsíčník Fortune.

Podpořit nás můžete i přes systém Darujme.cz:

 

 

 

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

8 komentářů

 1. Miroslav Schleier napsal:

  Pojem alternativní pravda jsem nenašel. Vím o pravdě relativní, absolutní a pod. Který novinář je tak nezávislý, že může o sobě prohlásit, že je skutečně nezávislý. Každého někdo platí a tomu kdo platí, slouží i novinář.
  například ještě jsem nenašel článek o skuečném pozadí výbuchů v muničáku (jméno se mi vykouřilo). Kolik tam bylo skutečně materiálu? Proč se asanace prostoru vleče? No přece proto, aby se nic nevyšetřilo. A to je jen jeden problém pro nezávislého novináře.

  • Tondach napsal:

   Vrbětice….!

  • petrph napsal:

   Pokud se týče zveřejnění příčin výbuchu Vrběticích , to se dohledat dá, dejme tomu už na wiki (heslo Výbuchy muničních skladů ve Vrběticích), kde se v závěru jasně píše „V listopadu 2015 podal státní zástupce obžalobu na pět lidí a dvě firmy kvůli skladování zakázané munice ve skladu ve Vrběticích. Obžaloba se týká firem Excalibur Army a Real Trade. “
   Jenomže, když půjdete po této linii pravdy dále, dojdete k článku
   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-vybusniny-uskladnene-ve-vrbeticich-soud-tresty-neulozil/r~5f09afe053df11e6851c002590604f2e/
   Kde se píše „..Krajský soud ve Zlíně ve středu zprostil ..obviněné ze obžaloby ze skladování zakázaných výbušnin ve Vrběticích „.. Důvodem bylo, dle předsedy soudu Jiřího Dufka, že se neskladovaly miny jako takové?, ale jen těla min. Materiál tak nelze považovat za zakázaný.“

   TAkže – na začátku máte FAKT A“ – hromadný výbuch muničního skladu se zakázanými bombami, při kterém zahynuli 2 lidé“.
   A na konci máte SOUDNÍ ( tím pádem PRÁVNÍ) rozhodnutí že „že se neskladovaly miny jako takové?, Takže právně nikdo za nic nemůže“..

   Tak kde je potom proboha ta BLBÁ PRAVDA????
   Odpověď je drsná, ta se v demokratických institucích našeho státu vůbec nevyžaduje, a dokonce (až jsem se zděsil) ani v Ústavě našeho státu se toto slovo vůbec neobjevuje…

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Takže ono vlastně nic, podle ne slavného soudu, ani nevybuchlo, když tam munice nebyla, jen těla min a mina není munice, to pan sudí ví úplně, ale úplně jistě.
    To by skutečně už zase chtělo nějaké to zvonění po náměstích, nebo aspoň soudcovský mandát na pět let a pak znovu soudce volit.

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Těžko najií alternativní pravdu, ale vím o jedné absolutní. Tou je ta s tím nosem v konečníku, tedy s tvrzením: oba aktéři mají nos v konečníku (jeden má cizí nos ve svém konečníku , druhý nos svůj v cizím konečníku) . Tvrzení je nevyvratitelně pravdivé, prostě je to absolutní pravda.
  Současně je zde názorně ilustrováno (je lépe jen si to představovat, než ověřovat pokusem), co je to „relativita“ – ten, co má cizí nos ve svém konečníku , je na tom relativně lépe, než ten, co má nos svůj v cizím konečníku.

  • Tondach napsal:

   Když to není jadrné, není to tak působivé….:-)))

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Nejsem prezident ČR, takže si netroufám používat jadrnější verzi, která je opravdu působivější a i výstižnější.

Přidávání komentářů není povoleno