Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Kristián Chalupa,

Přátelské přijetí Putinových motorkářů v Brně

REPORTÁŽ. Slovanské uvítání chlebem a solí, členové Klubu vojenské historie v dobových uniformách Rudé armády a vlajky separatistické Doněcké lidové republiky tvořily v úterý večer uvítací kulisu pro členy ruského motorkářského klubu Noční vlci před vstupem do čestného pohřebiště sovětských vojáků na Ústředním hřbitově v Brně.

Pietní slavnost, na které se objevil také jihomoravský hejtman Michal Hašek společně s generálním konzulem Ruské federace v Brně Alexandrem Budajevem, začala až s jednohodinovým zpožděním, tedy kolem 20. hodiny.

Vlci 1

©©

Motorkář Bobrovskij má prý Čechy rád

Podle vůdčí postavy ruských motorkářů – čtyřiatřicetiletého stavaře Andreje Bobrovského – do Brna dorazily tři desítky Nočních vlků.  Podle jeho tvrzení přijeli přes Polsko.

Bobrovskij nijak ale neupřesnil, jak se do Polska dostali, když na polsko-běloruské hranici jim nebyl umožněn vstup do země. Faktem je, že na motorkách zaparkovaných u Ústředního hřbitova nebylo vidět ruské poznávací značky.

„Jsem v Polsku druhá nežádoucí osoba, hned po Chirurgovi,“ konstatoval s pýchou v hlase Bobrovskij. Pro méně obeznámené upřesnil, že Alexandr Zaldostanov, přezdívaný Chirurg. je „nejvyšším šéfem“ Nočních vlků.

Dodal zároveň, že stejně jako u nás, jsou i v Polsku velmi příjemní a přátelští lidé. Opakovaně zdůraznil, že má rád Čechy a Českou republiku.

Pietní vzpomínky na padlé sovětské vojáky se v úterý na brněnském Ústředním hřbitově kromě třiceti ruských motorkářů zúčastnil přibližně stejný počet jejich českých a slovenských kolegů a také několik desítek dalších sympatizantů.

Vlci 3

©©

A účast Michala Haška? „Každoročně se účastním pietních aktů připomínajících osvobození jižní Moravy na jaře 1945 sovětskou armádou, letos jsem byl bohužel týden služebně v zahraničí, a tak jsem přijal možnost doprovodit konzula Ruské federace v Brně v úterý večer, stejně jako se zúčastním připomenutí konce války 8. a 9. května. Je to úcta vůči padlým vojákům, kteří obětovali své životy tisíce kilometrů od svých domovů a rodin za svobodu Československa a našeho národa, to je důvod, proč se půjdu poklonit jejich památce,“ vysvětlil na dotaz HlídacíPes.org prostřednictvím své tiskové mluvčí hejtman Hašek.

Noční vlci nezkoumají, kdo Poláky zastřelil

Skupina ruských Nočních vlků v loňském roce uctila památku zavražděných polských důstojníků a vojáků v Katyni u Smolenska. Na toto téma jsem krátce hovořil s Bobrovským, který uvedl, že motorkáři nejsou historici a proto nezkoumají, kdo Poláky zastřelil. Jsou to podle jeho slov „oběti války, oběti nešťastné doby“.

Když rozhovor zaslechla žena středních let, obrátila se na mne se slovy, že Poláky v Katyni zavraždili skutečně Němci a údaje o podílu na masakru Josifa Stalina a jeho pravé ruky Lavrentije Beriji jsou zfalšované. Označila přitom oba muže za velmi pozitivní postavy ruských dějin.

Po upozornění, že Gorbačov a Jelcin se od masakru v Katyni distancovali, oba politiky označila za zrádce Ruska.

Během středy pokračují motorkáři vedení moskevským rodákem Bobrovským na Slovensko, kde se mají na bratislavském Slavíně zúčastnit mítinku přátelství. Jejich cesta povede pak z Bratislavy ještě do Banské Bystrice a do Svidníku. Poté plánují přesun do Rakouska.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

11 komentářů

 1. J: Nemec napsal:

  Nikdo nezpochybňuje památku na padlé. Ale pánové Hašek, Foldyna a další by si měli uvědomit, že se scházejí s lidmi, za kterými jsou mrtví a znásilnění. Pokud jim toto nevadí a nevadí to ani jejím voličům, čekají nás velmi zlé časy. Zatím se můžeme jen stydět.

  • český maloměšťák napsal:

   Koho dotyční, přítomni na tom setkání, znásilnili a zabili ?
   Vy o tom něco víte ?
   Pak je Vaší občanskou povinností podezřelé vrahy a násilníky oznámit příslušným orgánům.
   To al ejistě víte sám, ne ?
   Kdyby ne – zeptejte se zdejších cenzorů, ti Vám poradí.

   • Petr Homoláč napsal:

    O mrtvých při ruské okupaci snad pochybujete? Nebo o znásilněných při ruském tažení? Moje babička s tetou utekly před Rusáky do lesa. Vaše to nestihla?

  • kouzec napsal:

   Hele Dojčland, ty máš nějaké důkazy o tom, že někdo z nich někoho zastřelil a pod. Nebo jen tak kecáš, jako nový politruk.

 2. Josef napsal:

  Pan Hašek mohl uctít památku padlých kdykoliv. Nemusel se proto scházet s Bobrovským, ani žádným jiným z Putinových motorkářů.

 3. Martina napsal:

  Skupina ruských Nočních vlků v loňském roce uctila památku zavražděných polských důstojníků a vojáků v Katyni u Smolenska – co ještě teď po 70 letech mají ještě udělat? To že „jedna žena středních let“ mluví nesmysly, nemusí být názor Vlků. Na Nově taky vyhledávají v reportážích místní opilce a ptají se jich na komentář, který pak vydávají za názor celé obce. Manipulace, nic víc než manipulace.

  • Kristian Chalupa napsal:

   Dobrý den!
   Na rozdíl od té ženy středních let motorkáři z Ruska dobře vědí, kdo vraždil v Katyni. Aspoň ti, se kterými jsem v úterý v Brně mluvil. Zmíněná paní, která se mi nepředstavila, oslovila iniciativně mne. Já jsem jí určitě nevyhledal a opilá snad nebyla.To bych poznal. Tedy žádná manipulace z mé strany! Můj článek také ani slovem nenaznačuje, že by její nesmysly byly názorem Nočních vlků. Přečtěte si ho případně znovu.

 4. český maloměšťák napsal:

  Tady se už mažou i seriozní fakta ?
  Vše jste si mohli ověřit v odkazovaném materiálu – popisující postavu člena NSDAP a vysokého funkcionáře SS Buhtze.

  No to jste se teda dopracovali….. k „hlídání“. Co vlastně „hlídáte“ ? Názorovou Hygienu …a to tak, že nehodící se fakta prostě vymažete ?
  Víte na čí stranu se tím stavíte ?

  Upřímnou soustrast, snad vám úbytek sebeúcty vykompenzují nabyté peníze či ceny.
  To je fakt to hlavní – plus dav servilních konzumentů.

  No, hlavně, že poznáte, kdo opilý je a kdo není…popřípadě čím.

  • Robert Břešťan napsal:

   Pokud má váš příspěvek charakter spamu, pak jako spam skončí.

   • český maloměšťák napsal:

    Neměl.
    Ale to nelze prokázat, a Vy – laureát ceny, to moc dobře víte.
    Nebyl to spam, byla to mnou načtená fakta o osobě šéfa komise patologů.
    Já nemohu za to, že to byl aktivní nacista a vysoce pstavený SS – man.

    Někdo sem strčí bláboly nějaké ženské ve středním věku – jiný nemůže uvést seriozní fakta.
    Buď držíte basu, nebo úroveň.
    To je na Vás – na šefredaktorovi.

 5. Misa napsal:

  Pekny clanek. A ted jak to bylo doopravdy. https://www.facebook.com/michal.hasek.7/posts/10206662659506287

Přidávání komentářů není povoleno