Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Předvolební kampaň Andreje Babiše v Jičíně. Foto: Andrej Babiš
,

Podpisy pro Babiše na Hrad prý sbírá „za občany“. Od hnutí ANO ale dostal 60 tisíc za kampaň

Miloslav Ondra, který začal – údajně v rámci své občanské iniciativy – sbírat podpisy pro prezidentskou kandidaturu Andreje Babiše, pomáhal hnutí ANO už před říjnovými volbami. Podílel se na volební kampani poslance Patrika Nachera v Praze. „Byl tam, stavěl stánky, pomáhal, rozdával, hlídal,“ potvrzuje Nacher. Za to zaplatilo ANO Ondrovi celkem 60 tisíc korun.

„Bylo to za služby, bezpečnostní služby, ochrana mítinku,“ popisuje Miloslav Ondra, za co jeho firma All Security CZ hnutí ANO fakturovala nejprve 40 a poté 20 tisíc korun.

Platby pro společnost All Security CZ na volebním účtu hnutí ANO. Foto: HlídacíPes.org

Nic bližšího už ale muž, který začal v Praze sbírat podpisy pro prezidentskou kandidaturu Andreje Babiše, a petiční stánky chce rozšířit i do dalších českých měst, ke své práci pro ANO říct nechce.

Nacher: Nemohl to dělat zadarmo

„Jsem bezpečnostní analytik, věnuji se i ochranné službě, takže to bylo součástí toho,“ říká k transakcím na volebním účtu ANO s tím, že „není členem politické strany“ a že „tam je všechno dáno dle zákona“.

Sdílnější byl poslanec za ANO a lídr hnutí v říjnových parlamentních volbách v Praze Patrik Nacher, k němuž se Ondra na svých sociálních sítích hlásí.

„On nám pomáhal v kampani, to nebylo jenom zajištění mítinku, to byl prostě celý servis. Mně pomáhal jako lídrovi a tudíž v celé té pražské kampani. Chtěl jsem, aby byl transparentně uvedený, protože byl aktivní. Tedy aby měl smlouvu, protože takhle o tom mluví volební zákon. On není člen, takže to nemůže dělat zadarmo,“ vysvětluje Nacher, podle kterého bylo hnutí ANO v kampani opakovaně napadáno.

Krátce před volbami například na jednom z Nacherových mítinků někdo odpojil elektřinu a vyfoukl skákací hrady připravené pro dětské návštěvníky.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Když se nyní novináři Miloslava Ondry ptali, kdo za jeho petiční akcí pro Babiše na Hrad stojí, jakékoli spojení s hnutím ANO odmítl: „To je moje osobní iniciativa. Není za tím ANO ani pan Nacher. Já pana Babiše ani oficiálně neznám,“ citoval Ondru server Seznam Zprávy.

Filantrop a Babišův fanoušek

Ve stejném rozhovoru také tvrdil, že „už ukončil podnikání a věnuje se filantropii a dobročinnosti“. To je však v rozporu se zmíněnými platbami v celkové výši 60 tisíc korun, které hnutí ANO poslalo na účet firmy All Security CZ, v níž Ondra stále figuruje jako jednatel i jediný společník.

Miloslav Ondra také pro Seznam tvrdil, že přímo s Andrejem Babišem komunikoval jen jednou. Premiér mu prý letos pomohl sehnat testovací sady, když Ondra organizoval testování lidí bez domova před pražským Hlavním nádražím. V rozhovoru se také nijak netajil sympatiemi k Babišovi.

Sám Babiš se ke své možné prezidentské kandidatuře vyjádřil v listopadu na Facebooku: „Všichni se na to ptají. Tak mě snad napadlo, že kdyby lidi začali sbírat petiční archy a posbírali by dost podpisů… Ale nechci předjímat, uvidíme, teďka to fakt není téma,“ řekl premiér v demisi.

Za deset dní poté se na pražském Andělu objevil zmiňovaný petiční stánek Miloslava Ondry.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

13 komentářů

 1. LUDĚK napsal:

  Babiše rozhodně né

 2. Zdenál napsal:

  V tom městečku se ale rodí exoti. Nejdříve znalkyně přes králíky, později ministryně, a teď tohle. A to si člověk myslel, že Husák stačil.

 3. Bery napsal:

  To není žádný filantrop, ale blbec co má místo mozku koblihu. A 60 litrů? To se Bureš teda moc nepředal krkoun jeden. A mít po notorovi za prezidenta estébáckého bonzáka by bylo fajn, určitě by nám to vylepšilo reputaci v celém světě.

 4. Vlado1 napsal:

  – Na filantropy bacha! Ty jsou skoro stejně nebezpečný, jako NGO…..

 5. Tondach napsal:

  Ještě když se Patrik Nacher s Pavlem Němcem snažili zlikvidovat Unii Svobody, dělal jsme totéž pro Unii, ale zadarmo …. a pak, když se jim to spolu s invalidním Krásou podařilo, někam zmizelo jedenáct milionů, které na účtě zbyly….

 6. v napsal:

  Babiš jako nový prezident je určitě lepší, než kdokoli jiný. Hlavně né Fischera, Kocába, Havlíka, Vystrčila nebo snad nějakou ženu. Podívejte se na Slovensko, vždyť je to k smíchu všem.
  Babiš alespoň umí řeči, je ekonom a není závislý na prezidentském platu.

  • Kat napsal:

   A kdo jsou ti „všem“? Prezidentky jsou ve světe zcela běžná věc. Nebývají ani horší, ani lepší než prezidenti.

 7. Marek Růžička napsal:

  Babiše? NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Miluse napsal:

  BABISE ROZHODNE NE!!!!!!!!!

 9. Petr Vacek napsal:

  To je starostí! Mně by spíš zajímalo, kdo cvaká tu vaši „Nezávislou žurnalistiku“?

  • Dr. B napsal:

   No třeba i vy tím, že sem chodíte a zvyšujete tím rating Hlídacího psa. 😀

   • Petr Vacek napsal:

    Nádherná odpověď “ zpoza roha“ a ještě k tomu od anonyma!
    Ano, občas sem zajdu, protože kdo čte jenom to, s čím souhlasí je vůl!A že by moje návštěvy “ Čokla “ uživili, ta asi těžko, že?

    • Dr. B napsal:

     No pokud by vás opravdu zajímalo, kdo HP financuje, mohl jste se podívat sám. Stačilo by kliknout na záložku „Podpořte nás.“ Máte tam i seznam donátorů 😉
     Dále, pokud je nick „Petr Vacek“ jednoznačnou identifikací vaší osoby a nick „Dr. B“ jednoznačným anonymem, pak vám gratuluji k rozlousknutí problému identifikací osob v online světě. Zkuste prodat váš systém tajným službám, budete do smrti v balíku. 😉
     A konečně, vaše občasné návštěvy „Čokla“ jistě nespasí, ale část příjmů jde samozřejmě z reklamy a její cenu určuje právě rating, jinými slovy počet návštěv konkrétního webu. Čím víc času zde tedy strávíte, tím více peněz zprostředkovaně HP přinesete. Ale to jistě víte.
     Přeji hezký den 🙂

Přidávání komentářů není povoleno