Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot Youtube, Hlídka Nezávislých nacionalistů

Po vzoru Kotlebovců: Od Národního odporu k vlakovým hlídkám

Stali se hitem sociálních sítí. Dva členové uskupení Nezávislí nacionalisté zveřejnili na YouTube video, v němž oznamují spuštění příhraničních vlakových hlídek, které mají vytypovat podezřelé osoby mířící ze Saska do Čech. Ponecháme stranou úspěšnost (upozornili průvodčí na dva lidi bez jízdenky) i smysl takového počínání co se směru migrace týče, a zaměříme se na osoby protagonistů. Jde totiž o staré známé z české extrémistické scény a stopa do minulosti vede až k Národnímu odporu.

Samotné zhruba tříminutové video působí úsměvně. Dva muži nastupují na Hlavním nádraží v Drážďanech do příměstského vlaku do Bad Schandau u českých hranic. Stejným směrem měl před několika týdny cestovat cizinec, který měl na poli na Litoměřicku později znásilnit šestnáctiletou dívku. Tento prvek je také pravděpodobným důvodem, proč se nacionalisté rozhodli trasu „monitorovat“.

„Zde začíná naše cesta monitorování pohybu osob z Německa do České republiky,“ říká ve videu jeden z mužů, kterého si pro potřeby našeho zkoumání označíme jako vypravěče. Druhý muž v tmavých brýlích a baseballkou na hlavě v reportáži nepromluví a sehraje roli „tvrďáka v pozadí“.

Kdo jsou oba muži?

Vypravěčem je Michal Moravec. Z hlediska propojení s tvrdým jádrem radikální scény rozhodně ten méně zajímavý.

V roce 2017 kandidoval za Vandasovu Dělnickou stranu sociální spravedlnosti na pražské kandidátce ve sněmovních volbách. Jak uvedl Deník N, letos se ale se stranou rozešel. „Michal Moravec byl předsedou pražské organizace, ale byl nedávno vyloučen. Porušoval pravidla, nebudu to blíže specifikovat,“ řekl Deníku N předseda DSSS Tomáš Vandas.

Druhým mužem je Petr Kalinovský. V 90. letech patřil k vůdčím postavám neregistrovaného Národního odporu, nejnebezpečnější neonacistické organizace, která v Česku působila. Svou politickou kariéru začal jako funkcionář Republikánské mládeže. V roce 2002 kandidoval v parlamentních volbách jako čelní pražský kandidát Republikánů Miroslava Sládka, uvádí server Antifa. V lednu roku 2003 organizoval pochod neonacistů pražskou židovskou čtvrtí Josefov. Byl stíhán za hanobení rasy, národa a přesvědčení poté, co zapálil izraelskou vlajku před budovou Rádia Svobodná Evropa.

Další stíhání mu vynesla demonstrace na výročí Křišťálové noci v listopadu 2007. Skupina pravicových radikálů tehdy chtěla proniknout do bývalého pražského Židovského města, došlo ke střetu s anarchisty. Kalinovský vystřelil do davu z plynové pistole, o rok a půl později za to dostal desetiměsíční podmíněný trest.

Petr Kalinovský v roce 2001 úplně vpravo s růžovou igelitkou se členy Národního odporu Praha na demonstraci Antifašistické skupiny FSA proti neonacismu na Jižním městě v Praze. Zdroj: Antifa

Když v roce 2006 požádalo 41 členů Národního odporu prezidenta Václava Klause, aby jim povolil sloužit v armádě Íránské islámské republiky, byl u toho Kalinovský jako mluvčí iniciativy. Členové Národního odporu tehdy vyhrožovali, že pokud jim prezident nevyhoví, jsou prý připraveni zaútočit na území České republiky.

„Hrdá stráž Národního odporu je připravena do blížícího se konfliktu zasáhnout. Tak jako tak! Ať již v Íránu, nebo na území spadajícím pod jurisdikci České republiky. I v případě zamítnutí naší žádosti však deklarujeme: Po první vystřelené raketě vůči území Íránu proběhne adekvátní reakce Národního odporu,“ napsali extremisté v dopise prezidentovi. „Z taktických důvodů rozhodně nebudeme prozrazovat, jestli bude útok mířit na konkrétní cíle nebo skupinu obyvatel,“ řekl k tomu Kalinovský serveru iDNES.cz.

Výběr? Podle rasy

I přes neslavný výsledek nynější akce, která odkazuje i k hlídkám Kotlebových extrémistů ve vlacích na Slovensku, chtějí Nezávislí nacionalisté v kontrolách příhraničních vlaků pokračovat.

„Hllídky budou tak časté, jak nám to umožní lidské zdroje,“ napsal serveru HlídacíPes.org Michal Moravec.

Hlídky jsou podle něho civilní, občanské, v případě jakýchkoliv podezření prý budou kontaktovat policii nebo „orgány příslušné dané tématice“. Petr Kalinovský se ovšem na svém profilu netají tím, co znamená podezřelá osoba. Hledisko je prý rasové.

Cílem projektu je podle Moravce poukázat na problémy s nelegální migrací. „Naše vláda a společnost tento problém neřeší, zlehčuje, a pokud někdo poukáže na tuto skutečnost, tak je mu dokonce z našich nejvyšších politických kruhů vyhrožováno trestním stíháním,“ uzavírá Moravec.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

30 komentářů

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „Stejným směrem měl před několika týdny cestovat cizinec, který měl na poli na Litoměřicku později znásilnit šestnáctiletou dívku“.
  Pane Malecký, jak „měl znásilnit“ tu dívku, když „Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl stížnost cizince obviněného ze znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku proti vzetí do vazby“ (z justiční databáze Infosoud). Pokud orgány činné v trestním řízení nelžou a nepostupují nezákoně proti tomu Afričanovi, pak k znásilnění došlo a slovo „měl“ je silně zavádějící.
  Úmysl zpochybnit onen trestný čin, co by nezpochybnitelný fakt, čouhá z Vačeho článku příliš okatě. Takovou míru účelovosti bych od Vás nikdy, s ohledem na vynikající „psí uši“, nečekal.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Oprava: … z Vašeho …; místo … z Vačeho …

  • Robert Malecký napsal:

   Zdravím. Ať už se Vám to líbí, nebo ne, na kohokoli je třeba hledět jako na nevinného, dokud není pravomocně odsouzen. Ta formulace je naprosto v souladu s touto zásadou. Pěkný den. RM

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Také zdravím. Jak souvisí pesumpce neviny s tím, že se trestný čin stal a že je z něj podezřelý ten migrant, kterému odmítli Němci asyl? Já jsem toho migranta neobvinil, to asi udělá policie.
    Nebo jste tím „měl znásilnit“ chtěl naznačit, že se znásilnila ta dívka sama, nebo že znásilněna vůbec nebyla? Četl jste vůbec co o tom zveřejnily orgány činné v trestním řízení v médiích? Já ano. Soudce příliš nezbožńuji, ale myslím, že když dá soudce souhlas s vazbou, lze obecně mít za to, že jsou k tomu zákonné důvody, jako zatím nezpochybněné indicie, nebo dokonce zatím nevyvrácené důkazy.

    • Robert Malecký napsal:

     Dobrý večer.
     Prosím Vás, tuhle debatu nepovedeme. Mýlíte se větu po větě snad ve všem, přitom jsou to úplně základní věci. Já se omlouvám, nemám na to čas ani chuť. Platí, co jsem napsal výš.
     RM

     • Weber napsal:

      Omlouvám se, že se „montuji“ do debaty, ale je třeba vnímat, že časy se mění a je nezodpovědné odporovat názoru lidu, jeho tribunů atd. Mám dojem, že lid onoho „kudrnáče“ již odsoudil a jen to, že jej líná a zkorumpovaná justice neodsoudila k přísnému trestu, včetně kastrace oficiálně, je bagatelní záležitost. Je tristní, že Vy, jako schopný redaktor riskujete svými postoji hájit probruselskou ideu uspořádání společnosti a nemyslíte na svoji budoucnost! Člověče, vzpamatujte se, dokud je čas!

     • Oskar (hanákz Hané) napsal:

      Chápu, žažíval jsem to celý život (je mně 86 let), že komunisté neměli čas ani chuť vést debatu s pomýleným (nepřítelem budování socialismu), který postrádá správný vědecký názor na svět, za to mě nechali skoro celý život sledovat (StB) a platilo co řekli. Doufám jen, že Vy podobné pravomoci, jako oni nemáte.

     • Oskar (hanákz Hané) napsal:

      Dovoluji si ještě upozornit, že vést debatu s panem Malínským jsem stejně nehodlal.

    • Josef Bažin napsal:

     Proboha člověče z Hané, než ze sebe začnete dělat šaška, dovzdělejte se v těch úplných základech práva. „Měl znásilnit“ znamená, že ho policie podezřívá, že ho obvinila a že ho bude soudit soud. Do té doby z pohledu práva nevíme nic, jen se domníváme, že k činu došlo a že to udělal on. Až ho soud odsoudí, budeme to vědět. Ta formulace je naprosto korektní a správná. Co se opravdu stalo, ví zatím jen ta dívka a pachatel (možná tenhle člověk). Takhle to funguje v prvním státě a (zatím) díky bohu i v případě, že je podezřelým černoch. Podle stejného vzoru „měl Babiš krást dotace“ (zatím neodsouzen) versus „Zeman lhal“ (již odsouzen, opakovaně).

   • petrph napsal:

    Mimochodem ale to se obávám že jde o mylný výklad pojmu „presumpce neviny“. Protože, a jak vyplývá z její definice. tak ta platí hlavně a pouze pro orgány činné v trestním řízení. A říká pravě jen to, že ty se mají vůči podezřelému chovat zcela objektivně a všechna obvinění mu prokázat, pokud má být odsouzen,Ne víc
    Mimochodem, ono jak se dá i zjistit, i jen z medializace známějších případů. tak ani policie, ani řada soudů toto stejně nedodržuje,
    Naopak, z hlediska přístupu i jen třeba médií je situace opačná. Protože ta mají za úkol informovat čtenáře co nejpodrobněji a co nejdřív jak to je. Tudíž – pokud už policie chytila pachatele trestného činu a fakticky mu prokázala vinu, tak by o tom měla informovat. Pokud by měla informovat, dle právních zásad. tak by musela počkat bratru 5 let,. než Nejvyšší soud vynese pravomocný rozsudek. Naprosto k ničemu..

    Nicmeně, chápu situaci dnešních médiíi, která by takto mohl každý obviněný žalovat… Tudíž proto ty okecávací formulace, které si musí sám čtenář přeložit do člověčíny :)))

  • Zdenek napsal:

   Kontrolni dotaz: Je Arijec ve vazbe take vinen a ma se o nem tak psat?

   • Oskar (hanákz Hané) napsal:

    Rozhodně se to děje – viz David Rath, ale ten možná není úplně „Arijec“, že ano.

    • Zdenek napsal:

     Muzete dat nejaky konkretni odkaz na seriozni medium, kde pred vynesenim pravomocneho rozsudnu psali o Rathovi jako o vinem?

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Můžete dát nějaký konkretní tip, na jakékoliv české médium, které je seriózní?
      Veřejně se o Ráthovi jako o korupčníkovi, tedy vinném, vyjádřil ještě před zahájením soudu na př. prezident Miloš Zeman.

     • Zdenek napsal:

      Odpoved Oskarovi:

      Za velmi seriozni a vysoce profesionalni povazuji nase verejnopravni media. Prezident Zeman je bezpochyby medium vlastni pomstychtivosti a sebestrednosti, mozna i zajmu Ruska a Ciny, ale ja jsem mel na mysli hromadne sdelovaci prostredky. Ad Rath: Clovek s meritelnym mnozstvim kritickeho mysleni jen tezko muze v tomto pripade pochybovat. Jak rika jedno uslovi: Kdyz se neco ozyva hlasem kachny, chodi jak kachna, vypada jak kachna, snasi kachni vejce a ma to v obcance napsano „kachna“, tak to asi bude kachna. Ale jiste, taky by to mohl byt kvalitni prevlek agenta CIA pro praci v rakosi.

      Mimochodem, ten vas Hanak v nicku: https://www.jak-se-pise.cz/velka-pismena-narodnosti/

   • ČERT napsal:

    Arijec nebo černoch, tady hraje roli jistý efekt toho, že to byl cizinec… A přijet někam do cizí země a spáchat tam násilný čin. Možná to s tím srovnáním trochu přeženu, ale tak proč se přechovává určitý bytostný odpor vůči cizím okupantům…??? Asi bych z toho nevinil a priori Německo, odkud bezprostředně sem ten dotyčný přišel, ale Mali, odkud nejpravděpodobněji pochází…

    • Zdenek napsal:

     Zkuste si predstavit situaci, jak by se vam libilo, kdyby okamzite po vami zavinene dopravni nehode, jeste pred ukoncenim setreni, jste byl vlacen vy (a treba i vase rodina) nemeckymi medii jako jasny vinik a na prvnim miste by byla zduraznovana vase narodnost.

     • ČERT napsal:

      No, tak neúmyslně (byť z nedbalosti) zaviněnou dopravní nehodu bych viděl jako trošičku jiný stupeň než znásilnění, i když její následky mohou být často ještě mnohem horší (a i když tady v tomto konkrétním případě znásilnění chápu ty kritické připomínky, poukazující na možná trochu zvláštní okolnosti, nevím…). Ale kdyby došlo k tomu, co píšete, co bych mohl dělat…???

      Totiž, takový ten trend v západní Evropě, kdy se při takových činech úmyslně v médiích zakrývá původ nebo národnost pachatelů, tak ten určitě považuji za nesprávný, protože zcela deformuje realitu, skutečný obraz… Víte, třeba když uslyšíte zprávy o tom, jak v Mexiku členové gangů, patřící k narkokartelům, uřezávají protivníkům hlavy nebo rozhazují jejich těla po silnicích, tak si našinec řekne: „Ti Mexičani, to je teda pořádnej dobytek…“ Já moc dobře vím, že takhle paušálně to říct rozhodně nelze, jsou to lidé, jako třeba my, ale prostě vypovídá to o nějakých socio-ekonomických problémech, v tom Mexiku přítomných, jistě i o nějaké morální dekadenci, atd.
      Ale pak tedy „pořádnej dobytek“ jsou asi i Angličané, když slyšíte o zvyšující se násilné kriminalitě v Londýně. A ano, určitě to taky zčásti platí… Třeba ten pachatel, který v Anglii řetězem ubil toho našeho migranta (nebo občana, který tam déle pobýval). Ale až později se ukázalo, že to tedy nebyl nějaký jiný migrant černé nebo snědší pleti původem odněkud z Afriky nebo Asie, jak předpokládala většina diskutérů na našich sociálních sítích, ale byl to opravdu rezavý Angličan… Ale pak zase, jsou tedy všichni pachatelé té násilné kriminality v Londýně lidé, kteří by se dali považovat za Angličany… Je to opravdu ten správný image obyvatelstva současné Anglie/Velké Británie, nebo a priori spíše nějakých jiných států… (???)

      Doufám, že my rozumíte… Znovu potvrzuji, kdybych z nedbalosti způsobil vážnou dopraní nehodu v Německu, a… Neříkám, že by se mi to líbilo, ale co bych mohl dělat…??? Byla by to ostuda pro ČR.

     • ČERT napsal:

      „…mi rozumíte…“, v tom posledním odstavci, samozřejmě…

     • Zdenek napsal:

      Pro Certa:

      Podle meho nazoru je narodnost (a jine podobne charakteristiky) pachatele u individualnich trestnych cinu irelevantni: Dokud nebude meritem zpravy sdeleni, ze prepocteno na ujety kilometr na nemeckych silnicich maji Cesi desetkrat vetsi nehodovost nez kdokoliv jiny, budeme jen nepodlozene malovat portet nasincu ridicich jak hovada ve chvili, kdyz prejedou caru na Cinovci smerem na zapad.

      Treba v USA mezi ilegalnimi imigranty je kriminalita daleko nizsi, nez mezi plnopravnymi obcany. Prestoze Trump, aby se zavdecil svym volicum, je bude popisovat jako kriminalniky a nasilniky.

 2. skeptik napsal:

  Nemohl by Hlídací pes požádat o vyjádření se k těmto postavám pana doktora MUDr. Cyrila Höschla?

 3. Petr Kaminsky napsal:

  1) Vzdycky me fascinovali svalovci s nastvanym vyrazem ve tvari. 2) Co by melo byt adekvatni odezvou? Nechat si narust plnovous, nosit turban, mit v ruce koran a jezdit pravidelne na lince Cesko Drazdany?

 4. Pavel Liška napsal:

  Když nekoná ten kdo to má v popisu práce a koho si za tímto účelem platíme že svých daní ( bezpečnostní složky a orgány státní zprávy), pak se vždycky najde pár takovýchto idiotů, co to vezmou do svých rukou. Pak se k nim pár dalších blbů přidá, chytí se toho účelově charismatický vůdce a problém je na světě.

 5. petrph napsal:

  No ale potom už přestávám rozumět pojmu aktivní občanská společnost, kterou se dnes každý ohání. To jako, statisícové demonstrace proti určeným politikům ano, študáci mohou ve školách hromadně stávkovat pro vynucování společenských požadavků ano, urážlivé výroky vůči politikům ano,..
  Ale občanské hlídky pro zajištění bezpečnosti, už ne? To je nějaká podivná občanská společnost, a normálním lidem, prakticky k ničemu )

  • Liška Podšitá napsal:

   Kdo dal těm občanským hlídkám oprávnění k tomu, aby jejich členové kontrolovali jízdenky, doklady? To si každý může narazit černou kšiltovku, tvářit se jak vyhazovač na diskotéce v Lobendavě a tím získá nějaké pravomoci policie?

   • petrph napsal:

    Za prvé, v textu to není, a díval jsem se na podrobně na to video – tam to taky není. Čili – nikomu žádné jízdenky ani doklady nekontrolovali. Jak napsáno v textu „případě jakýchkoliv podezření budou kontaktovat policii nebo „orgány příslušné dané tématice“. I v závěru videa se to dá slyšet, vytypovali podezřelou osobu, upozornili na ní průvodčího a ten pak konal sám.. Takže vše OK.
    Můj osobní názor je, že z hlediska bezpečnosti stačí i jen přítomnost takové hlídky, aby zamezila konání násilných trestných činů – s tím že by zasahovala až v případě že by takový trestných čin započal. Na základě paragrafu tr. zákoníku o přiměřené obraně. Není-liž pravda?

 6. Liška Podšitá napsal:

  Zaujalo mě, že upozornili průvodčího že dva cestující jedou bez jízdenky. Co je opravňuje kontrolovat lidi, jestli mají jízdenku? To nikoho nezaráží? Jezdila jsem poměrně dlouho skoro denně trasu ÚnL-DD a skoro pokaždé mě kontrolovala německá policie, která prochází vlakem. Stejně jako všechny ostatní cestující. Ale aby mě kdokoli kdo k tomu nemá oprávnění buzeroval, to bych si asi pro ty policajty došla spíš já, aby s těmahle budižkničemu vyrazili dveře.

  • petrph napsal:

   To se obávám, že takto to ani v tom videu není přímo řečeno „že kontrolovat lidi, jestli mají jízdenku“ .. Tam je pouze řečeno, že „upozornili průvodčího na dvě podezřelé osoby“— **
   Jak mohli zjistit že jsou podezřelí, i když jim tu jízdenku nekontrolovali? Ono to pan Malecký sice píše v posledním odstavci, leč říct to otevřeně a řídit se podle toho je dle současných vnucených principů politického korektivismu rasistické, a dokonce za to může být člověk trestán. Žijeme v trudných to časech…

 7. Petr Krajáč napsal:

  Příčinou vznikání takovýchto a podobných „projektů“ je nesporně oficiální politika evropských států a EU. To je zřejmé každému, kdo se jen trochu zajímá o politiku a společenský vývoj. Aktivisté z tohoto projektu jsou jistě poněkud problémoví, ale to, na co reagují sami nevytvořili. Za situaci, která provokuje zrod nějakého extrémismu může jen nějaký jiný, předchozí extrémismus a tím je v našem případě multikulturalismus a naprosto šílený přístup některých západoevropských vlád k zamořování Evropy hordami agresivních primitivů bůchví odkud.

  • Neo napsal:

   Ale prd, pricinou vzniku tohoto projektu neni EU, ale zamindrakovanej antisemita a rasista Kalinovsky (najdete si, co je ten imbecil zac) a jeho “jednodussi” kamarad, takove je snadne zneuzit…. Podivejte se na internetu, co ten idiot cely zivot vyvadi…. To okolo je jen zaminka.

Přidávání komentářů není povoleno