Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia, Krajská zdravotní - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem

Po třech měsících ve funkci nečekaně končí šéf představenstva Krajské zdravotní Zetek. Rada ho odvolala

Rada Ústeckého kraje odvolala ve středu předsedu představenstva Krajské zdravotní Jindřicha Zetka. Pro HlídacíPes.org informaci potvrdil hejtman Jan Schiller (ANO).

Zetek byl do funkce jmenován po loňských podzimních krajských volbách na konci listopadu. Tehdy bylo po zvolení nové krajské rady ve složení ANO, ODS a Spojenců pro kraj obměněno celé představenstvo.

Informaci o nečekaném odvolání Zetka, který byl zároveň ředitelem žatecké nemocnice, potvrdil hejtman Jan Schiller.

„Z důvodu jiných představ řízení Krajské zdravotní než má vedení kraje,“ uvedl bez bližších podrobností hejtman.

Pod Zetkovým vedením vzneslo nové představenstvo závažné výtky na adresu minulého vedení největšího zdravotnického holdingu v zemi. V lednu holding oznámil, že existují fakty podložené pochybnosti o způsobu zadávání veřejných zakázek.

Dále byly zastaveny dvě obří investice, které se týkaly plánované modernizace nemocnic v Děčíně a Chomutově za 1,3 miliardy korun. Zdravotnické zařízení o tom informovalo na svém webu. Důvodem je podle nově jmenovaného představenstva nedostatek finančních prostředků.


Projekt HlídacíPes.org – Ústí nad Labem byl podpořen základním grantem Active Citizens Fund.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře