Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebok Česká pirátská strana, zdroj

Pirát Bartoš: Rusko financuje kampaně s cílem destabilizovat Evropskou unii

Rusko je podle předsedy Pirátské strany Ivana Bartoše v mnoha ohledech bezpečnostním rizikem. Ekonomické sankce by podle něj měly podle něj pokračovat do doby, než bude vyřešena krize na východě Ukrajiny. Řekl to v rozhovoru pro projekt Jak na Rusko. Na něm spolupracuje HlídacíPes.org s Asociací pro mezinárodní otázky.

Otázky na všechny oslovené zástupce politických stran byly zaměřeny vždy podobně:

 1. Postoj k pokračování sankčního režimu EU vůči Rusku
 2. Má stát aktivně podporovat export českého zboží a služeb do Ruska?
 3. Názor na energetickou bezpečnost a možné angažmá ruské firmy Rosatom ve stavbě nových bloků českých jaderných elektráren.

Postupně budeme nyní každý den zveřejňovat jeden rozhovor. První je právě s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem:

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

28 komentářů

 1. Josef původní napsal:

  Tak konečně jsem se dočkal nějakého názoru Pirátů na Rusko, NATO a EU. Doposud zatvrzele mlčeli. Až mi to bylo podezřelé.

  • Ladus napsal:

   No, spíš měl radši mlčet dál!

   • graefenberg napsal:

    a proč?

   • Franta napsal:

    Chce se zalíbit pravici a i když zřejmě nemá žádné informace/pokud neni napojen na západní tajné služby/ vynáší ničím nepodložené soudy. Poslouchal jsem i včerejší TV besedu a musím konstatovat, že to nebylo nic moc. Ale, ať si každý volí co chce, ve prospěch republiky a nikoliv nějakého politickjého názoru.

  • Martin napsal:

   Já nevím. Jak tak pozoruju Piráty, tak bych to bral spíš jako názor jednoho Piráta, protože jejich názory se velmi mění s každou změnou osoby, která za ně mluví. Nechci to přeceňovat, ale Piráti jsou pořád velmi nečitelní a neustálení.

  • Weber napsal:

   No, nejen pan Bartoš, ale i jiné subjekty mají problém s vyváženým pohledem na Rusko a jeho politiku, zrovna tak, jako sousedé Ruska i jiných států, které zajímá, jak se jednotlivé státy k sobě chovají z hlediska důvěryhodnosti. Je jistě nepochybné, že Rusko „dělá“ různé kulišárny na posílení svého vlivu (také oslabení svých soupeřů), jako ostatně kdokoli na světové scéně, pokud v tomto počínání našel smysl. Kdo se diví a třeba odsuzuje Rusko za pomoc etnickým Rusům na východě Ukrajiny, kde přes neshody mezi regiony si dovolí „vládci“ Ukrajiny vyjadřovat veřejně radost nad hubením vlastních obyvatel státu, i když etnicky jiných je mimo humanitu, sdílenou lidmi mezi sebou v moderním světě. K tomu je zajímavý současný vhled na Katalánsko a jeho emancipaci, rétoriku evropských elit k podobnému problému cesty lidí ke svobodě (právu na život) obecně. Určitě se bude lišit „názor“ na řešení palčivých témat na Ukrajině a v Evropě. Krym, to je trochu iiné kafe, tam si Rusové strategicky zajišťují přístup k moři na jihu a pochybuji, že od svého záměru jsou ochotni ustoupit. Tedy pro pořádek je třeba na Rusy být zlí (nepřívětiví) a odpouštět jim něco pro nevýhodnost hospodářskou je neslušné. Z mého pohledu pan Bartoš má vyváženější pohled na Rusko lidsky, než politicky (nechytračí), což je sympatické.

   • PP napsal:

    Rusko nevede nějakou „hybridní kulišárnu“. Vede – dle vlastních slov – hybridní válku.

    • Suchec napsal:

     Fakt? A kde? Vy jste s těmi hybridními válkami už jako Jára Cimrman. Taky mystifikace.

     • Josef původní napsal:

      Ano, jižní Osetie, Abcházie, východní Ukrajina, Krym, to jsou pouhé mystifikace. Nemluvě už o dvou válkách v Čečensku.

 2. Kain Václav napsal:

  No a je to venku.Piráti nevolitelní.

 3. petrph napsal:

  Tak zrovna Piráti dost zklamali, připomeňme že od začátku slibovali zejména výrazné zefektivnění využití informačních technologií ve veřejné správě – a od toho odvinuté potom další společenské efekty . Měli šanci to prosadit v koalici pražského magistrátu. Ale tam na plné čáře zklamali – i tu Lítačku jako náhradu Opencard si Krnáčová zařídila bez nich. O dalších akcích v oblasti IT v Praze typu chytré lavičky, ani nemluvě, to už je parodie.
  Obávám se že bohužel pirátští politici dokáží o moderních technologiích spíše jen politicky mluvit, než je sami implementovat..Což je průšvih, protože potom bez toho, když nahlédneme do jejich programu, vidíme jen dosti chaotickou pseudoliberální evropanskou směs, ze všeho něco a vlastně nic, a voliči od nich nemohou nic očekávat. Tipoval bych že kdyby se dostali do parlamentu, skončí jako před pár lety Věci Veřejné…

  • boovol napsal:

   A nebylo to v Praze díky tomu, že byli v opozici a v menšině, tudíž snadno přehlasovatelní? Inteligentní lavičky nejsou v žádném případě nápad Pirátů.

   • petrph napsal:

    Co se pamatuju, tak Piráti mohli být součástí pražské koalice, jenže se to bloklo na jejich politikaření typu, s těmi chceme, toho nechceme a podobně. Což je těžké, protože žádná strana u nás nikdy už nedosáhne takovou voličskou podporu aby mohla vĺadnout sama ani ve městech. Čili určitá míra schopnosti jednat o koalici je nutná–
    Nicméně – v případě Opencard a Lítačky šlo o něco jiného – domnívám se (a snad nejsem moc naivní), že kdyby tehdá nabídli PIráti i z opozice připravené funkční řešení, tak by ho koalice přijala, protože situace kolem Opencard byla kritická…Jenže – opakuji, Piráti to řešení nenabídli, zůstali v podstatě u všeobecných prohlášení o opensource a moderních technologiích, blá blá… Zatímco to konkrétní technologické řešen=i, tedy tvorbu Lítačky si Krnáčová zařídila bez nich.. Což byla ze strany Piráty kritická chyba – a opravdu to ukazuje že i po ně jsou moderní IT technologie pouhým politickým heslem, a nikoliv jejich know how, které by mohli nabízet voličům..
    Ovšem dá se to i napsat obecněji, tohle bohužel odpovídá současnému stylu vzdělání. Je prostě moderní školy neučí něco řešit – je učí dělat prezentace s pár hesly o tom že by se „mělo něco řešit“ – ale ať to vyřeší a udělá někdo jiný…

  • Janek Wagner napsal:

   Proti chytrým lavičkám protestovali, ne?

 4. Lubomír Čáslava napsal:

  Tak předpokládám, že tento užitečný …. taky předloží důkazy o tom financování. Pokud ne, měl by v politice skončit.

 5. Bývalej volič Pirátů napsal:

  Do teď jsem volil a chtěl dál volit Piráty, ale jediné o co jim skutečně jde je hlavně aby se dostali ke korytům v Bruselu. Co dělá pro bezpečí západ? Rusko destabilizuje Evropu? Asi tím že řeší boj s terorismem v Sýrii tam kde USA dodává zbraně těm co vyhání obyvatele Sýrie do Evropy. Kdo tedy ohrožuje Evropu USA nebo Rusko? Lézt jedné jedné straně do ….le a druhou slepě pomlouvat to jsou pro mě nyní Piráti. Příliš jednostranný. Hnus

  • Josef původní napsal:

   Úroveň vaší češtiny o vás vypovídá více, než by vám bylo milé. Úroveň vaší češtiny bude nejspíše odrážet úroveň vašich názorů.

 6. Honza L. napsal:

  Super! Piráti jsou jedni z mála volitelných stran nyní.

 7. Honza L. napsal:

  Piráti mají rozum. Jako jedna z mála stran jsou volitelní.

 8. Honza Le. napsal:

  Piráti mají rozum. Jako jedna z mála stran jsou volitelní.

 9. graefenberg napsal:

  kulišárnu? anexe, okupace 10000 mrtvých – to jsou kulišárny?

 10. nováček napsal:

  K „Pirát Bartoš: …“ : Na uchazeče o zastupování v zastupitelském sboru volených zástupců vládnoucího lidu velmi slabé, ba nedostačující, jen obecné bla,bla, bla. Je to smutné, ale takoví jsou skoro všichni uchazeči.
  (Vládnoucí lid – viz heslo „demokracie“ v různých encyklopediích.)

 11. asdfg napsal:

  Super. Díky tomuhle jsou pro mě Piráti hned mnohem víc volitelní. Ruským destabilizačním snahám je nutné udělat razantní přítrž.

  • Josef původní napsal:

   Souhlasím s vámi, že ruským destabilizačním snahám je potřeba udělat přítrž. Jsou ale Piráti tím správným nástrojem? Snad by měli nejprve využít svých znalostí a postavit se ruským hackerům. Byli by pak věrohodnější.

 12. R.B. napsal:

  Líbí se mi názory Ivana Bartoše. Je věcný, srozumitelný a trochu rebelský. Doufám, že přitáhne hodně mladých lidí k volbám.
  Já to dám Topce.

 13. Asfalt napsal:

  Piráti jsou tu pro ty kdo chtějí mít v gulagu wifi – jsou jako meloun v udírně navrch černí po setření zelení a uvnitř rudí – nejnebezpečnější strana těchto voleb lidé bděte a dávejte velký pozor – ti jsou tlačení přímo globalistama je nyní vidět jak je všude tlačí mainstream media už je to trapné – hlavně že se ted ohánějí Ruskem žvásty pořád dokola – proč bychom nemohli obchodovat s Ruskem? co je to za nesmysl a jak to souvisí s politikou? vždyt s Ruskem ted dělají největší obchody USA i Německo tak proč ne my? Hlídací pes opravdu vyvážené a objektivní informace a kdo hlídá hlídacího psa?

  • Robert Břešťan napsal:

   No jo, a kdo bude hlídat hlídače hlídacího psa a jeho hlídače?

Přidávání komentářů není povoleno