Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
"Až přijde válka."
Youtube.com, screenshot z traileru filmu Jana Geberta "Až přijde válka."

Paramilitární Slovenští branci jako vzor české domobrany. Školí ji prý i vojáci z Izraele

Čeští domobranci se otevřeně chystají na aktivní boje ve městech, a to včetně ostrého bojového výcviku. A to navzdory prohlášením, že neporušují žádné zákony a jejich činnost směřuje jen do branné, vzdělávací a civilně-ochranné oblasti. Sama domobrana se ve svém novém časopise pochlubila, že se počátkem září uskutečnilo „velitelsko-štábní cvičení“, na kterém se podílela i paramilitární slovenská organizace Slovenští branci nebo armádní experti z Izraele.

Navzdory výročním zprávám BIS, které Národní domobranu a další spřízněné skupiny označují za bezpečnostní riziko, prý domobranci naplňují své cíle, aniž by přitom porušovali české zákony.

To jsou slova jednoho z velitelů Národní domobrany Marka Obrtela. „Nabídli jsme pomoc při ostraze státní hranice v rámci migrační krize, nabídli jsme přesně definovanou spolupráci ozbrojeným silám jako druhá dobrovolná záloha Armády České republiky. Školíme se a zdokonalujeme v oblasti civilní ochrany obyvatelstva a nabízíme své služby starostům obcí a měst. Školíme a vzděláváme děti a mládež a vychováváme je k vlastenectví a brannosti, ke spoluodpovědnosti za obranu vlasti,“ tvrdí Obrtel v jednom ze svých nedávných prohlášení.

Reagoval v něm na plán ministerstva vnitra v budoucnu polovojenské skupiny zakázat a členství v nich postihovat až dvousettisícovou pokutou.

Jenže při čtení prvního čísla společného časopisu tří největších domobraneckých spolků vychází najevo, že se ve skutečnosti domobranci připravují na ostré boje. Příkladem je právě zářijové vojenské cvičení, o kterém v časopise Domobranec informují.

Navzdory „čučkařům“ z vnitra

Velitelsko-štábní cvičení domobran a branných spolků s názvem Babí léto 2019 se mělo uskutečnit na blíže neurčeném místě první víkend v září. Šlo zřejmě o akci jedné ze tří spolupracujících skupin – tzv. Zemské domobrany, která o akci informuje i na svých webových stránkách.

Nákres „Motostřelecká četa v obraně – základní schéma“, zdroj: Zemská domobrana

Zemská domobrana se chlubí, že cvičení bylo mimořádně úspěšné, a to „navzdory tvrzením čučkařů z Ministerstva vnitra, kteří ve svých ,zaručeně přesných‘ čtvrtletních Zprávách o extremismu celkem pravidelně a zcela nepravdivě informují o tom, že domobrany nevyvíjejí žádnou činnost“.

Na programu cvičení byl vedle rozboru aktuální politické situace ve světě i v ČR i bojový výcvik. Na něm se měli podílet jak vojáci z izraelských bezpečnostních sil IDF, tak především členové paramilitární organizace Slovenští branci. Někteří čeští velitelé se měli jako pozorovatelé i řadoví účastníci účastnit praktického bojového výcviku Slovenských branců během jejich letního cvičení. Izraelští vojáci pak měli Čechům předávat zkušenosti z aktivního boje v urbanizovaných regionech, například proti členům teroristických organizací.

Kdo jsou Slovenští branci?

Mezi členy slovenské polovojenské jednotky pronikl s kamerou režisér Jan Gebert a natočil o nich film „Až přijde válka“. Slovenští branci se se zbraněmi v lesích připravují na ozbrojený konflikt. Popsána je i jejich spolupráce se slovenskou pobočkou ruského motorkářského gangu Noční vlci. Počet členů se odhaduje mezi 170 až dvěma stovkami.

Slovenský expert na extrémismus Daniel Milo definoval polovojenskou organizaci v rozhovoru pro Denník N těmito slovy: „Prosazují zájmy, které jdou proti bezpečnostním zájmům Slovenska.“ Milo dodal, že postoje členů Slovenských branců jsou v rozporu s tím, co se píše v oficiálních strategických dokumentech státu.

Režisér Jan Gebert o setkání se členy slovenské militantní jednotky řekl, že mu způsobilo šok. „Ne kvůli zbraním a vojenskému výcviku. Ale protože mi připadali úplně obyčejní. Když tyto extremistické věci dělají obyčejní lidé, ukazuje to, že máme velký průšvih,“ řekl loni autor dokumentu Až přijde válka pro iRozhlas.cz.


VIDEO: Podívejte se na trailer dokumentu Až přijde válka


Na české domobranecké scéně došlo v posledních týdnech ke spojení tří větších skupin. Spolupráci ohlásila Národní domobrana, Zemská domobrana a Českoslovenští vojáci v záloze za mír. Důvodem je především tlak úřadů, které chtějí paramilitární organizace zakázat a členství v nich trestat.

„Žijeme ve velmi složité době, kdy není prostor pro mrhání časem a plýtvání energií a aktivitou na nepodstatné záležitosti s mnohdy paradoxně destruktivními dopady na věci, kterým věnujeme tak velké množství času, iniciativy a mnohdy i vlastních finančních prostředků a to vše z jediného důvodu – pomoct naší vlasti a jejím věrným občanům v těžké době, kdy je usilováno o její identitu a jde jí, tak říkajíc, o všechno,“ napsal v úvodním čísle časopisu Domobranec ke spojení skupin velitel Národní domobrany Marek Obrtel.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

11 komentářů

 1. Nemec napsal:

  Je naprosto jasné. že až ze zdravotních důvodů nebo jiných odejde prezident Zeman. Jakož trojského koně vlivu Ruska na naši zem. Nastane tvrdá realita v prosazování vlivu Ruska přes naše kolaboranty , kteří se považují za vlastence, Zda poteče krev se uvidí. |Naštěstí máme dobý zákon o držení zbraní na svou obranu.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Vy si myslíte, že my máme pro Rusy nějaký význam? Co by z nás tak asi měli? Ten bordel, co tady máme? A nemyslete hned na střílení, mohlo by Vám to zůstat.

 2. Dušan napsal:

  Zajímalo by mě kolik procent lidí z takzvané domobrany má modrou knížku, nebo jiné úlevy ve výkonu vojenské služby? Co jim brání, aby zastupovali Českou republiku v Armádě, nebo u policie, když se ohánějí vlastenectvím? A proč zrovna domobrana? Přijde mi to absurdní? Není to náhodou předvoj Ruské armády v cizích zemích, když se přátelí s Nočními Vlky navázaných na Vladimíra Putina?

  • Falcon napsal:

   Třeba proto, že nehodlají bezvýhradně podporovat to, co prezentuje dnešní politika České vlády a EU. To znamená neochota bránit svoje země vůči nelegální imigraci a neochota k obraně státních hranic tak, jak to třeba předvádí Maďarsko. Znamená to, že tihle lidí jsou ochotni bránit lidi v naší zemi a jejich bezpečnost, protože armáda dnešní ČR je tak slabá, že by dnes neubránila ani Prahu. A podobně bez vojáků, bez vycvičených záloh je na tom snad kromě polské a švýcarské i většina dalších armád v Evropě. A kdo není slepý, vidí jak to dnes vypadá ve Švédsku či v Německu a ve Francii, kde řádí muslimští fanatici a muslimské gangy, kdy se vraždilo v Bataclanu, kdy byli schopni ve Francii za den zapálit musulmani 30 tisíc aut či, kde lidé jako v Malmo zažívají denodenně přestřelky a výbuchy granátů a státní moc je díky politické orientaci vládnoucích elit není schopná a hlavně ochotná svoje slušné občany bránit. Tudíž je nutné, aby se byli občané připraveni bránit sami. Ale to neznamená, že by proto měl kdokoliv podporovat Rusko. Bohužel vy jen ukazujete tu hloupost lidí co uvažují v komunistickém stylu, kdo není s námi, je proti nám. Pokud by státy v EU plnili svoji základní funkci, nebyl by důvod v nich utvářet domobrany.

   • Ludva napsal:

    Naprostý souhlas tiché většiny.Ač mi táhne pomalu k sedumdesátce jsem připraven.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Určitě je to předvoj Ruské armády, protože se přátelí s Nočními Vlky a to nejen s těmi navázanými na Vladimíra Putina, ale i s těmi nenavázanými na Vladimíra Putina. Co jiného by to mohlo byt, že ano?
  Ještě poznámka: zastupovat Českou republiku v Armádě, nebo u policie? Jak to myslíte? Vojáci i policisté jsou zaměstnanci České republiky, sloužit v cizích ozbrojených složkách je nezákonné a trestné, nelze v nich tedy Českou republiku beztrestně zastupovat.

  • Dušan napsal:

   Je skvělé pane Oskare, že jsme poprvé za jedno. My se přece nikým zastupovat nemusíme, ani Pseudo-domobranci. ☺️

 4. Jiří Veselý napsal:

  Na film se moc rád podívám.

  Každopádně se tu cvičí prozatím spící teroristické skupinky zaštitující se názvem „domobrana“. Stejně tak si říkali frajeři v IS. A nelžou, doma tady jsou, když se tu narodili, ale to je vše.

  A přestaňte, prosím, používat slovo paralimitární, je to špatně. Píše militantní – paramilitantní.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Paramilitantn%C3%AD_jednotka

  • Jiří Veselý napsal:

   Vidíte to, poukazuji za chybu v textu a sám jich v komentáři mám taktéž pár. Omlouvám se. Příště budu takto upozorňovat mailem.

 5. Jaroslav napsal:

  V krizi budou přežívat ne jednotlivci, ale organizované skupiny, schopné ubránit své území a zdroje. Určité znalosti od prepperů a „domobrany“ se pak budou hodit. Nicméně krize teprve bude a předčasnost je jediné, co lze Obrtelovi vyčítat … i když už i USA se bojí občanské války viz idnes.cz a deagel.com vpravo dole v Country ukazují všech 196 zemí v roce 2017 a odhad 2025 a tam u USA ta válka zakalkulovaná už je …

  • Dušan napsal:

   1. Šíření poplašné zprávy je trestné.
   2. Bát se, je paranoia. A ta se dnes úspěšně léčí.
   3. Doporučuji všem co se bojí, aby se pořádně nadechli a zvolili si ve svobodných volbách takové politické lídry, kteří je ve strachu nebudou utvrzovat, ale dodají jim odvahu! ✌️

Přidávání komentářů není povoleno