Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Ovčáček jako trojjediný Bůh, vyšetřování korupce si rozvracet nedáme a popelníčky v ČT

PSÍ UŠI. Trávíme teď nějaký čas na vsi, kde má všechno své pevné zákonitosti. Objeví-li se například nový element, který může představovat nebezpečí, rozštěkají se psi. I v lidech, kteří se již venkovu vzdálili, zůstávají tyto vzorce chování a jejich magický odkaz hluboko zakořeněny. Třeba na Pražském hradě vyvolal stejný efekt bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který v týdnu oznámil svou prezidentskou kandidaturu.

 • Událostí týdne je bezesporu proměna prezidentova mopslíka v Boha trojjediného. Jiří Ovčáček nevydýchal oznámení kandidatury Jiřího Drahoše a na sociálních sítích proti němu spustil masivní antikampaň.

„Plním jen svoji trojjedinou úlohu. Tlumočím stanoviska pana prezidenta, hájím jeho stanoviska a hájím pana prezidenta.“
(Jiří Ovčáček v úloze svaté Trojice pro Lidové noviny, 30. března)

My tomu rozumíme tak, že Ovčáček nejprve své invektivy sepíše (Otec stvořitel), pak to od Pražské kavárny řádně schytá (Ježíš vykupitel), což tak nějak naplní jeho dlouhodobý cíl jedny naštvat, a druhé v jejich víře utvrdit (Duch svatý posvětitel). Je ale samozřejmě možné, že mu prostě jenom došly prášky.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Politické hnutí Agrofert 2011 v souladu s přáním dělného lidu zesílilo tlak na soudce, poslance a další exponenty maloburžoasní morálky a vyhlásilo nesmlouvavý boj překážkám kladeným boji s korupcí. Konkrétně jeho ústřední tiskový orgán, dříve známý jako Lidové noviny, přišel ve čtvrtek s odhalením protistátních živlů v nejvyšších patrech justice a politiky.

„Vyšetřovatelé kauz kolem dr. Ratha to nemají věru snadné. Jako by nestačil samotný fakt, že bývalý středočeský hejtman je mrštným soupeřem, který celý spis zná lépe a detailněji než advokáti obžalovaných. Hřebíky do cesty policii a státním zástupcům v průběhu případu naházeli politici a soudci.“
(tiskový atašé VSZ Praha Ondřej Koutník v analýze „Mantinely pro Ratha. Poslanci a soudci komplikují vyšetřování“, 30. března)

Ano, takový je požadavek doby. Vyšetřování korupčníků si nějakými ústavními právy rozvracet nedáme! Řečeno s velkým teoretikem socialistické zákonnosti A. J. Vyšinským:Střílejte ty vzteklé psy. Smrt takové bandě, která ze sovětského lidu saje krev! Zničte ty bídné existence! Udělejme jednou provždy přítrž těm ubohým zrůdám z lišáků a prasat, těm smrdutým mrtvolám! Vyhlaďme běsnící kapitalistické psy, kteří chtějí roztrhat na kusy květ našeho mladého sovětského národa! Nacpěme jim tu jejich zhovadilou nenávist vůči našim vedoucím soudruhům zpátky do chřtánů!“

2017-04-01

 • Česká televize přinesla ve středu stěžejní investigativní zjištění. Pacienti v nemocnici v Písku si dají obídek, pak jdou ven do parku a na lavičce tam, nevíme, jestli sem tu hrůzu můžeme vůbec takhle natvrdo napsat, no představte si to, prostě tam kouří. Ačkoli se to nesmí.

„Nepomohlo odstranění popelníků ani napomínání pacientů. Ti zákaz nerespektují.“
(z reportáže ČT o tom nepěkném nešvaru v písecké nemocnici, 29. března)

Česká televize a popelníčky, to je dlouhá a trnitá historie. Nám se ale líbí, jak tvrdě jdou kolegové novináři do tepání tohoto neřádu, ačkoli jim samotným na Kavčích horách hulí jiní pacienti a ředitelé je přitom ještě obskakují.

 • Sociální demokracie mezitím tvrdě maká na svém plánu, jak pomocí nápadité kampaně na sociálních sítích porazit svého úhlavního nepřítele, už tři roky drze maskovaného jako jeho koaliční partner. Jde to výborně, jak si ukážeme na přehledu tweetů poslance Antonína Sedi.

2017-04-01 (1)

Zítra proběhne návštěva ministra zahraničí ve Vizovicích a ve Zlíně. A to na mé pozvání i vlastní organizaci programu návštěvy.
(26. března)

Zítra návštěva brněnské firmy Prototypa a.s. a Národního centra kybernetické bezpečnosti.
(28. března)

Dopoledne navštívím jednání Sdružení měst a obcí v Otrokovicích. A odpoledne povedu zasedání Kontrolního výboru ZM Uherské Hradiště.
(28. března)

Čili Seďův program bychom znali. Je rovněž třeba ocenit, že se naučil dokonale využít prostor daný 140 znaky. V centrále hnutí ANO budou muset vymyslet nějakou pecku, protože tahle twitterová kampaň zboří internet. Volby má ČSSD v kapse.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

5 komentářů

 1. petrph napsal:

  V závěru klasického to filmu“Lidový Joe“ je to myslím řečeno poměrně jasně. „Náš obchod potřebuje talenty všeho druhu. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina“.
  Neboli, jestliže pan Ovčáček dokáže pro pana Zemana provádět trojjedinou úlohu, je to halt všestranný talent politické propagandy k nezaplacení.
  Je možné že u jiných kandidátů ty funkce budou odděleny, jeden oficiální mluvčí bude (pouze) vyhlašovat oficialní stanoviska, druzí zastánci budou své kandidáty do nebe vychvalovat, a ti třetí budou nadávat a urážet protikandidáty – a k těm se lze oficiálně nehlásit.. Kdepak nějaká pražská kavárna, ta přece vůbec neexistuje :))

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Snad šlo o film Limonádový Joe? K citátu: “Náš obchod potřebuje talenty všeho druhu. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina”, dodávám, že naše česká politika zřejmě také; a má je.

 2. teufel3424 napsal:

  zajímavý výběr návštěv. Prototypa vyrábí lisovací matrice i pro vybuchlé lisy v Poličce. Co asi udělali pro sosany?

 3. JAA napsal:

  No ná bych tak kolem ,kolem – na Ovčáčka nesahat. Kdyby nebyl museli bychom si jej vymyslet jako Cimrmana.
  Proč?
  No nic tak nedokáže vykolejit a odhalit pravou tvář člověku předstírajícímu, jako je pár poťouchlých poznámek.
  Tak jsem se dozvěděla – třeba jak dělí lidi, pod a nad svou úroveň… dopátral se, že je vedoucím české pobočky“římského klubu“ který už v 70tých prohlašovat, že lidi je nutno „eliminovat“ protože je jich moc a země je neužití,.
  To že , ač je to k nevíře – dostal na dvouletou „stáž!“ do Německa – tehdy západního, že byl vyslán do jižní ameriky – v době kdy většina si o pouhé dovolené mohla nechat zdát. Na to další- autor petice za přijetí migrantů proti vůli lidí tohoto státu… No Jo to by byl prezident.
  Dej bůh Zemanovi dobrého zdraví… protože jinak se bude psát že bývala kdysi česká republika a čechové.

Přidávání komentářů není povoleno