Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Petr Kellner. Foto: PETR TOPIČ / iDNES.cz / Profimedia
foto: PETR TOPIČ / iDNES.cz / Profimedia,

Ondřej Neumann: Petr Kellner koupil Novu. Deset důvodů, proč to není dobrá zpráva

IN MEDIAS RES. V neděli 27. října skupina PPF oznámila, že prostřednictvím dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. Získala tak mimo zahraniční televize i českou TV Nova. Petra Kellnera to vyjde na nějakých 48 miliard korun.

Obchod má několik podmínek, jeho dokončení se očekává v polovině roku 2020. O tom, že vstup Kellnera do Novy není dobrou zprávou, jsem psal letos v červenci. Teď nabízím rozšířenou verzi možných rizik souvisejících s mediálním obchodem roku.

Vzpomínka na Babiše

„Dnes som mal hodně vystrašených otázek či nebudu zasahovat novinářům do řemesla. Samozřejmě ne, hned by se to rozneslo a byl bych mrtvý muž,“ svěřoval se svou českoslovenštinou na Twitteru koncem června 2013 Andrej Babiš poté, co oznámil koupi mediální skupiny Mafra.

„Nákupem společnosti CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Naším motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu. CME je dobře fungující společností a po jejím převzetí neplánujeme žádné překotné zásahy do jejího fungování,” uvedl v tiskové zprávě ke koupi CME a potažmo Novy v neděli Petr Kellner.

Sliby se slibují, blázni se radují. Andreje Babiše ze lži usvědčil čas. Jeho zásahy do obsahu opakovaně popsal HlídacíPes.org. Přičítat v tuto chvíli Petru Kellnerovi nekalé úmysly by bylo nefér. Existují však významná rizika, která se pokusím pro přehlednost ve stručnosti shrnout.

 • Všechny tuzemské velké mediální domy ovládají nejbohatší Češi. Začali s tím Ivan Zach (skupina Prima) a Zdeněk Bakala (Aktuálně, Hospodářské noviny, Respekt), pokračovali Andrej Babiš (iDnes, Mladá fronta Dnes, Lidové noviny, Rádio Impuls) a Daniel Křetínský (Blesk, Reflex, Frekvence 1, Evropa 2), následoval Marek Dospiva a jeho Penta (Deník, Překvapení, TV magazíny) a proces teď dokončuje Petr Kellner (skupina Nova). V mezičase do médií razantně investoval i Ivo Lukačovič (TV Seznam, Zprávy Seznam, Novinky).
 • Andrej Babiš koupil Mafru aby podpořil své politické ambice. Další oligarchové po něm též nenakupovali proto, aby zbohatli na mediálním byznysu, ale aby podpořili – či ochránili – své další podnikání a sami sebe. To se bohužel projevuje na obsahu a míře svobody, kterou redakce mají.
 • Zatím jsme nikde po vstupu tuzemských miliardářů do fungujícího mediálního domu nebyli svědky toho, že by vedení redakcí bylo obsazeno špičkovými novináři s nezpochybnitelným kreditem, že by se tito obklopili investigativci a analytiky a vrhli se do díla. Vesměs tomu bylo přesně naopak a mnoho případů služebnosti redakcí zájmům majitele již bylo popsáno.

A co dále?

 • Vícekrát již (nejen) redakce HlídacíPes.org zdokumentovala, že oligarchové rádi a často zasahují do zpravodajství. V případě Primy na majitelovo přání tehdejší šéfka zpravodajství a publicistiky na poradě jasně přikázala, jak se bude točit a vysílat o uprchlické krizi. A komu se to nelíbí, tak že může jít. To je zcela pomýlené chápání vlastnictví médií a „nezávislého zpravodajství“.
 • Tuzemští miliardáři mají často protichůdné ekonomické zájmy, když ale dojde na lámání chleba, jsou schopni se dohodnout. Součástí těchto dohod jsou samozřejmě i odpovídající mediální výstupy.
 • Otázkou je, co se stane s TV Nova. Petr Kellner nedávno deklaroval, že jeho „PPF nemůže a nechce, ač je z toho někdy podezírána, vstupovat do politiky“. Co víme: Petr Kellner „vozí“ Miloše Zemana v případě potřeby nejen z Číny (fakticky), ale i do ní (obrazně). Byl to právě on, kdo nejvíce profitoval na náhlém pročínském vzplanutí českého prezidenta. Nejnověji se PPF chystá upsat akcie Home kredit na Hongkongské burze.
 • V Číně se loni PPF dohodla na spolupráci se státní firmou Huawei při budování nových sítí 5G. Například v USA ale je Huawei považován za podnik provázaný s čínskou špionáží. Před Huawei a čínskou rozvědkou opakovaně varují i české bezpečnostní složky. A pro připomenutí, co že si to Kellner slibuje od koupi CME? „Doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Naším motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu.“ 
 • Zároveň Petr Kellner dlouhodobě desítkami milionů korun podporuje poprezidentský život Václava Klause, za jehož vlády se dostal k životnímu byznysu – České pojišťovně. Teď Václav Klaus jr. založil nový politický subjekt, v čemž ho mohutně podporuje jeho otec. A jako sůl bude potřebovat „nakloněná“ média. A peníze, pochopitelně.
 • Oba Klausové mají velké výhrady k fungování Evropské unie.  Starší z Klausů, který má v nové synově partaji na starosti zahraniční styky, často (stejně jako Zeman) obhajuje politiku Vladimira Putina a má úzké vazby na německou „vlasteneckou pravici“. V kuloárech se začíná mluvit o prezidentských ambicích Klause juniora.
 • Nova, ale třeba i Prima jsou soukromá média a mají nějakého vlastníka. To je pochopitelné. Ale jako protiváha musí v ČR fungovat silná a sebevědomá veřejnoprávní média. Na ta je ale už teď vyvíjen silný tlak. A po nástupu Petra Kellnera Novy bezpochyby ještě vzroste. Už třeba jen kvůli podílu na reklamním koláči. A skupina PPF je tvrdým lobbingem za své zájmy vyhlášená. To vše v situaci, kdy v nejdůležitějším křesle na Kavčích horách sedí exmanažer Kellnerovy skupiny PPF…

Možná slyším trávu růst. Ale bohužel se velmi obávám toho, že ona skutečně roste.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

102 komentářů

 1. vala napsal:

  Co máte proti schopnému kapitalistovi ?

  • tomas napsal:

   Proti Bakalovi a jeho Aktuálně nic evidentně:)

  • boovol napsal:

   Schopný kapitalista se pozná podle toho, že se snaží rozšiřovat svůj vliv (de facto na myšlení lidí) i mimo ekonomické sféry? Nemyslím.

  • LWO napsal:

   Vzpomeňte na Balzaca… 🙁

  • Jean napsal:

   Souhlasím, vždyť při vymýšlení privatizačních pravidel šlo o to aby se tu vytvořila skupina bohatých a ostatních občanů.Tak co se dnes divíte když se dnes dostávají do ruky bohatých media.To je kapitalismus. Z článku vyznívá, že to není dobře. Tak tomu nerozumím.

  • Lukáš napsal:

   „Schopný kapitalista“ dle mého názoru není člověk, který nabízí služby, kterých be se sám nedotkl ani dvometrovou tyčí. HomeCredit ale přesně taková služba je, z definice jsou to šmejdi, kteří půjčují hloupým a zmanipulovaným lidem.
   Ten problém ale samozřejmě jinde, tedy že si člověk ke svému byznysu kupuje taky hlásnou troubu v podobě nejsledovanější televize, kterou může snadno zneužít pro konkurenční boj.

  • Zorha napsal:

   Že by fakt, že sami nic nedokázali? Tedy – závist?

 2. Marie Lašáková napsal:

  Vůbec se nikdo nemusí děsit, kdo by sledoval televizi když existuje internet! Jedině ten, kdo miluje seriály. Televize je jen ztráta času.

  • Rogue_One napsal:

   Nejste vy nová Věra Pohlová? 😀 Zkuste to říct třeba na centrále HBO…
   A jsou „seriály“ jako Ordinace, co jsou opravdu ztráta času a pak opravdové seriály, vyráběné profíky a vydělávající rance peněz.
   Jak se kouká na internet? Poučte mne…

   • apolo440 napsal:

    dobře napsané…

   • JoeJazz napsal:

    Netflix, Amazon, HBO+, nadcházející Disney channel, Apple má svůj kanál, český Stream. Internet je dnes mnohem větším zdrojem filmů a seriálů, než všechny české kanály dohromady.

   • Luke napsal:

    Marie je nejspíš myslela, tak, že chytřejší lidé si už nechtějí nechat vymývat mozky reklamami a proto nemají televizní vysílání (stejně jako já) jednoduší způsob je například HBO GO (stránka kde máte archiv seriálů a filmů) dále pak například topserialy.to kde se dají také sledovat seriály online, bez toho aby do vás tlačili reklamu, i filmy se dají už i legálně stahovat když víte kde a umíte použít strejdu googla.

   • Jitka H. napsal:

    on psal, že kdo by sledoval televizi, když je internet. Nepsal že koukal. A pokud považuje televizi za ztrátu času, tak je to přece jeho věc. Spíš mám obavy, že Kellner bude skrze Novu propagovat Klause s tou jeho Trikolórou a jiné pročínské zájmy. A to, že spousta lidí sleduji ty lascivní seriály typu ordinace nebo ulice, tak to bude po volbách hrůza.

   • Mirek napsal:

    úplně stejně jako na televizi a ještě je tam daleko větší výběr – časově ani nemluvím. Takže holou TV dnes fakt sleduji jen důchodci (nic proti) a blázni co neřeší čas. Ostatní se raději lépe zabaví i bez TV a posr… reklam na něco co není důležité pro život. A i na té TV už vše přechází do on-line profilů…Zprávy na těchto mediích ani neřeším, pořád budou doufam fungovat nezávislé zdroje, které pravdu neskryjí…

  • Janíček napsal:

   Ještě s dá v televiti koukat na sportovní přenosy a těch na TV Nova moc není.

  • Vladimír napsal:

   Asi nevíte, paní Lašáková, kdo jsou většinoví voliči Zemana i hnutí ANO? Ti si s internetem vůbec netykají. Jistě, večer sledují seriály na Nově, nebo Primě, ale také to co jim doporučí Soukup na TV Barrandov a nyní to budou sledovat i na Nově, když bude patřit Zemanovu kamarádu, oligarchovi Kellnerovi, který ho nejen vozí svým tryskáčem k čínským soudruhům učit se, jak stabilizovat společnost, ale i sponzoroval spolu s Ruskem a Čínou obě jeho prezidentské kampaně, takže by nás ta změna majitele TV Nova děsit měla.

   • Krkowitz fonMilowitz napsal:

    Vydíte mně děsí lídé jako Šimkanič, Neuman, Raška, Rozehnal ale i projekty typů HP/ÚNŽ NFNŽ ale i Reportér – nadační fond pro podporu a rozvoj nezávislé žurnalistiky každý to holt máme jinak

   • Zdenka napsal:

    Nikdo vás nenutí koukat na NOVU,PRIMU iBARRANDOV.

   • Zorha napsal:

    No, tak teď už víme, proč si Kelner koupil Novu.

  • Kateřina napsal:

   Hmmm 3 miliony důchodců sledují TV

   • Marcela napsal:

    Ano, paní Kateřino, je to tak. Stačí poslouchat, o čem mluví a je Vám to jasné. 🙁 bohužel…

   • mirek sirek napsal:

    Hm to ty důchodce podceňujete na tv jen zprávy čt1 abych si zdříml
    než se zase posadím k Pc

  • Lucie Kyselová napsal:

   „Nejlepší „seriál přece „jede každodenně v televizi“-jedná se o politiku. To je nekonečná telenovela. Některé postavy jsou takové „trvalky“, jiné naskočí a zase zmizí. Děj je mnohdy dost jednotvárný, repliky předvídatelné, ale občas se zadaří a nějaká bomba vybuchne. Požár je však brzy uhašen. Nechybí napětí, detektivní zápletky, oběti nějaké sice jsou, ale smrtelné nikoliv…Doufám, že i na NOVĚ pod novým pánem budou další díly politického seriálu splavně pokračovat. Lucie Kyselová

  • lajika napsal:

   Jestli jste četla článek, jistě jste zjistila, že problém není televize jako ta věc, co ji mají lidé v obýváku, nýbrž televize jakožto médium ovlivňující smýšlení lidí. Nejde o seriály, jde o podsouvání názorů a tendenční myšlení. V článku je přímo uvedeno, který z oligarchů vlastní které mediální platformy (ano – i ty internetové. Co se např. zpravodajství, ale i celé řady pořadů směřujících k interpretaci událostí a tím implantaci toho „správného myšlení“ týká, TV a internet jedno jsou) Takže vaše seriálové zamyšlení sice může mít pravdu, ale v tomto případě je poněkud mimo téma.

   • Lucie Kyselová napsal:

    Souhlas. Co se týká zpravodajství, jasně cítím tendenci k podsouvání těch údajně jedině správných názorů- např. interpretací určitých vybraných událostí, jejich neustálým opakováním a rozmělňováním. Bohužel. Čím víc však někdo tlačí na pilu, tím méně se daří. Známe to z minulosti… To mé seriálové zamyšlení bylo tak nějak mimo mísu. Lucie.

  • Jaroslav Matějka napsal:

   Na TV se dívá téměř každý(a nemusí to být zrovna na Novu).Česká i Anglická liga(přes internetovou TV nebo satelit).HBO (přes kabelovku nebo KODI).Dále např. OH a dříve biatlon.I zpravodajství se lidé podívají(když je něco důležitého).Neznám lidi,kteří by doma neměli obrazovku od uhlopříčky 80 cm výše(nevylučuji,že existují).

 3. tomas li napsal:

  jednou si koupí slunce a pak karlštejn atd ….. až to tu všechnou zkoupí – bude všechno jeho a do penálu si vezme jedny hadry.

  • Jimi napsal:

   Přesně tak

  • Karel Vacek napsal:

   Je to jen mediální komedie. Raději se všichni spolehněte na svůj rozum.

  • Mara napsal:

   poznámka ke komentáři Tomas li…….“až to tu všechno s k o u pí „…..

 4. Marie Lašáková napsal:

  Vůbec se neděste, kdo by sledoval televizi když existuje internet? Jedině ten, kdo miluje seriály. Televize je ztráta času.

 5. klerika napsal:

  Televize je jen samá reklama, staré šílené filmy, nebo filmy s válečnou tématikou…..Možná tak Prima ZOOM – někdy… ale jinak je to ztráta času, raději si přečtu knihu, nebo jsem s vnoučaty

 6. Petr tichý napsal:

  NOVA a její prodej je to nejlepší co ji mohlo potkat .

 7. Roman napsal:

  Proti věřejnoprávním médiím bych měl tisíc a jednu výhrad. Nicméně jeich existenci bych byl ochoten bránit třeba valstním tělem. Vedle senátu a Ústavního soudu patří a budou patřit k pilířům samotné dsemokracie.

  • Mirek napsal:

   Jako ironie dobrý.

  • Stan pan Ek napsal:

   Vedle senátu? Jako tedy ústavní pojistka?atd pocit, že to tak funguje?

  • Marcela napsal:

   souhlas Romane

  • Tom napsal:

   Naprosto souhlasím s Romanem.

  • Pepek napsal:

   Je to radost, pobavit se hned po ránu 😀

  • PM napsal:

   Romane jdu do toho s Vámi, naprosto přesné.
   Novu ať si koupí třeba strýček Jedlička.
   Ten kdo si nechává mozek vymývat, již dávno tak stejně učinil a že takových lidí není málo, o tom svědčí volební výsledky a názory některých i zde diskutujících „vlastenců“.

 8. Legero napsal:

  Vážení. ….já jsem nikdy politiku nesledoval tedy do doby než byla opoziční smlouva a dál mne politika nezajímala.Ja se vždy hádám se ségrou že režim je jedno jaký ono ve finále je to např.pokud ve firmě vyjedete info pravdivý….nejste loajální vůči firmě a je výpověď.Segra učitelka na VŠ se dostala v 90 letech na podruhé a jen kdo tam je s červenou knížkou podpora rodičů u jistých studentů.No nyní učí jistý žáci jsou na propadnutí….ale nepropadnou protože otec či máti dává škole sponzorský dar….tak z propadnutí jsou 2-3 známky.To samý bude v televizi.Jedna televize bude preferovat Rusko a Čínu druhá televize USA.Tak teď to bude vyvážené….ale pravdu se nedozvíme……to se lidí vsaďte.

 9. Mirek napsal:

  1. Neuvěřitelně neobjektivní a jednostranní jsou redaktoři v české televizi a v rozhlase. Těm se nikdo nevyrovná.

  2. Babišovi sice patří Mladá fronta Dnes, ale nevšiml jsem si, že by nějak psala v jeho prospěch. Podle mne je to docela nudný deník.

  3. Ve snaze co nejvíc očernit Babiše a Kellnera autor článku upekl dort jako pes a kočička. Prostě je to splácanina iracionálních a nesmyslných úvah.

  4. Nezaregistroval jsem cenzuru v Babišových médiích, zato u jiných majitelů je tvrdá.

  • Janek napsal:

   Mirku,už to nehul..,Za koblihu vymytý mozek?. Kdo nechce vidět cenzůru na idnesu a na impulzu ten je slepý…

   • Mirek napsal:

    Ano. Máte naprosto pravdu. Zapomněl jsem. Na iDnesu je cenzura také tvrdá, v mém případě trvalé zrušení účtu, i když vůbec nevím za co. Ale podivil by se tomu asi i Babiš, kdyby si dal tu práci a podíval se na činnost svých cenzorů..

    PS: Babiše jsem nevolil a volit nebudu. Námitek proti němu mám mnoho, ale jsou jiného charakteru než ty vymyšlené jeho oponenty z demobloku. To ale neznamená, že mu budu odpírat nějaké zásluhy.

  • Pepca napsal:

   Levicaci se Kellnera proste boji…CT je jejich hlasna trouba a ted to muze vypadat ze Nova by mohla byt nestranna coz zadna televizni stanice v CR rozhodne neni

  • Kuba napsal:

   Jen pro info, když se hlasovalo o důvěře vlády, tak MF měla na titulní straně článek o tom jak se zavarujou okurky.. 😉 Zkus občas jiný zdroje.. Jl

 10. Kačenka napsal:

  Dlouho jsem přemýšlela, proč ti miliardáři nikdy nemají dost. Myslím, že je to proto, že kdyby zmizeli ze světa byznysu a užívali svůj majetek, což by normálním lidem připadalo logické, extrémně by pro ně vzrostlo riziko, že skončí v base. Je to zkrátka prostředí, kde každý na každého něco ví a kdo by chtěl z vlaku vystoupit, ostatní jim to rádi dají sežrat i s úroky.

 11. Martin napsal:

  Článek dobrý,leč pravdivý….bohužel ho nelze komentovat z jedné či druhé strany lodě na které se právě nacházíte,vše je o vysoké politice na kterou vysoká škola nestačí. Pravdu nikdo z nás slyšet nechce,protože všíchni doufají ve spravedlnost……a ta s velkými penězi není možná.

 12. rominho napsal:

  Nejvíc mě rozesmála věta ,,Například v USA ale je Huawei považován za podnik provázaný s čínskou špionáží“. Takové vymývání mozků nemělo ani Rudé právo.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kam by se, v disciplině „vymývání mozků“, hrabalo Rudé Právo na dnešní svobodný tisk a svobodná media vůbec.

  • Daniel Deyl napsal:

   Máte pozoruhodný smysl pro humor. Co třeba věty „meterologové hlásí přízemní mrazíky“ nebo „Slavia má v čele tabulky devět bodů náskok“ – taky vás rozchechtají? Musí být veselý život, v němž je zdrojem smíchu běžný fakt.

 13. Miroslav Vykoupil napsal:

  Tak asi je každé úspěšné médium k prodeji. Je na tom něco divného ?
  Proč si schopní novináři nezaloží nezávislé médium, které nikdy nikomu neprodají ?? A budou tedy informovat pravdivě ? Přece pokud lidé novinářům z médii nevěří, nebudou je číst , nebo sledovat…… = nebudou z toho peníze za reklamy, které to především financují.., a proto si to tito lidé kupují

  • Petr napsal:

   Schopní novináři už si založili několik médií. Jedno z nich se jmenuje Deník N. Doporučuji odběr.

 14. Pepca napsal:

  Ale ale vidim hruzu v ocich ze?. On je totiz Kellner docela rozume uvazujici clovek. Levicove blosti nebo zabijeni lidi v ramci ekologie nejsou jeho parketa. Naopak se podivuje proc EU si pod sebou podrezava vetev co se imigace alias odpad z celeho sveta vitejte v EU nebo duseni automotive nehoraznyma pozadavkama na limitech fyziky….Mozna se dockame toho ze z Novy se stane jedine nestrane medium v CR.

  • Haviland7 napsal:

   Kellnera nezajímá levice, ekologie, migrace ani automotive (pokud v nich nemá podíl). Zajímá ho jen růst vlastního business. Proto nepočítejte, že by se z Novy stalo najednou nestranné medium (ať už „nestranností“ myslíte cokoliv – nebude-li to výhodné pro Kellnera)

  • Dušan napsal:

   Nebo se dočkáme toho, že opět zazáří Rudá hvězda nad Českou zemí. Mám pocit, že už problikáva. Neblbněte! Vám těch 40 let vymývání mozku nestačilo? Koketovat s Číňany a Rusy je cesta do pekel! Zeptejte se svých vnuků a dětí co by si více přáli. Západ, nebo Východ.

 15. laco napsal:

  Nevěřím, že až bude v jeho vlastnictvím neudělá z ní stejně placený kanál jako pro prominentní sporty.

 16. Vidím Lepje Zarog napsal:

  Demokracie je samozhoubná…..to kázal již v Antice Sokrates. Dnes již nemáme demokracii a ani sen o ní, ten již se definitivně rozplynul v orgasmu deviantně-deprivantních miliard chvilek a uctívačů model Havlismu. Škoda, že zmíněné trefené husy nehledí za roh či dva, lépe tři. Samozřejmě musím pro vyváženost dodat, že ani pan president není bez vin. Nicméně – představuje svébytnou bytost úspěšně vzdorující a vítězící nad masou mletého masa demofašismu z genderově zřejmě vyvážených převážně mladých zástupců , převážně z Prahy – to si přiznejme. Plus různí modláři. Podívejte se na staré video k písni Cihla ve zdi od Pink Floyd….to je ona mletina masa z Havlovic dětí. Tam jsme to dopracovali. Demokracie se změnila na Demokraturu , přesně podle Moberga – a to zcela a bez výhrad. Nyní demokracie takto přetvořená směřuje k nové „šlechtě“ – ať si pod tímto kdo chce co a koho chce představí….a ta šlechta diktuje a vládne….zažívá hodokvas na mrtvolách snů českého národa. ..(myslím, že jste jen otroky směrů co diktují. Rabi doby. ) Jinak, prosím, – neopomeňme – hodující zombie – expanze katolického středověkého fašismu, to nezapomeňme. Tzv. láska a odpuštění a pokora a prostnost. Plus minus nějaká miliarda dollars. Představa, že někdo v  3. tisíciletí si hraje veřejně na věřícího je komická a šílená a až brutálně neandrtaloidní od morku kostí. . . (99% si hraje, zbytek je fanatismus – hádám….) A tím nemyslím (věřícího) jen ohledně boha – JHVH – ať je to kostelní Halelujah a nebo mešitní Al- Jáh. Tím myslím….naivní POP konzumáky a uctívače různých politických ikon. Václav Láhve potvrdí….Václav Láhve – až vyleze z mravního bahna tůně Odcházení – na břeh. Vše je od základů špatně , buržuj ví. Buržuj ale tleská. PS: Mrtví mohou tančit.

  • Ondřej Neumann napsal:

   Od Sokrata k Milionu chvilek… Porušuji interní pravidla. toto nešlo nepublikovat 🙂

  • Marcela napsal:

   Vidím Lepje Zarog možná vidíte lépe za roh, ale nevidíte si na špičku vlastního nosu, přeji hezký den 🙂

  • Pavel Liška napsal:

   To bylo hezké …. Takové procítěné.
   Prostě Sváteční pondělní chvilka poezie …. Slzu jsem dojetím zamáčknul .
   Tleskám a mrtví mohou fakt tančit …

  • Dušan napsal:

   Zarogu. Vždyť vy nevíte co Demokracie vlastně znamená. Podle Vaší gramatiky a názoru bych tipoval, že patříte k Petrohradským trollům. Nebo né?

 17. Jiří napsal:

  Naopak, je to velice dobrá zpráva

 18. zvzvb napsal:

  „Všechny tuzemské velké mediální domy ovládají nejbohatší Češi.“ To si je mohou koupit ti nejchudší ???

 19. Michael K napsal:

  Všichni Ti, co závidí všem miliardářům, by si měli dát kurz ekonomie. Oni to nekupují kvůli tomu, aby prodělávali, ale kvůli tomu, že to bude vydělávat, tzn. větší rozvoj firmy, víc zaměstnanců, větší daně či investice, prostě přínos pro celou ekonomiku. A Ti miliardáři, co to prodávají, tak zase mají jiný byznys plán, který jejich firmu posune. Kvůli těmto transakcím roste ekonomika státu i samotných lidí. Kdo to nechce chápat nepochopí a kdo závidí, ten závidí sousedovi i starý auto.

 20. Petr napsal:

  Stačí dát dohromady fakta. Díky.

 21. Petr napsal:

  A další magnát vlastní Seznam.cz. Tak proč se diví.
  Proto je to stylem zloděj křičí,: chyťte zloděje..:-)
  Jinak je to naprosto normální, že podnikatel vlastní media. Co na tom.
  Doba, kdy vláda vše řídila Rudým Právem je naštěstí pryč.

 22. David napsal:

  Veřejnoprávní média, alespoň ty u nás nemohou konkurovat soukromým, dokud se místo informování budou pokoušet vychovávat.

  • Tondach napsal:

   Naopak musí vychovávat! Národ už blbne na kvadrát! Sám jste toho důkazem!

   • Pavel Liška napsal:

    Veřejnoprávní média musí vychovávat . Aha … Je to už někde uzákoněno ?
    Od teď budu tedy sledovat ČT24 jako výchovnou stanici . S vědomím, že se vzdělávám. A stanu se lepším člověkem ! Sláva , konečně…
    Radostně tedy hledím do budoucnosti a již nemám obavy.
    Společně se stejně vzdělanými soudruhy vybudujeme nový lepší svět !
    Hurrááá …

 23. podoubský napsal:

  žádný strom neroste do nebe…………..

 24. petrph napsal:

  No to je sice hezké, leč zpravodajství tvoří poměrně malou, část vysílání komerční TV stanice – a z toho ještě nepatrnější část tvoří takové informace, které by mohli posluchače nějako propagandisticky ovlivnovat . (Btw, ale připomeňme že i ČT vysílá z většiny pouze bezcenný volnočasový balast, a pouze malou část tvoří jakési nutné veřejnoprávní informace . Tudíž pouze o tomto podílu vysílání mluvíme, když se ptáme zda vadí že Nova mění majitele.
  Ono je totiž nutné si uvědomit, že Kellner zaplatil za Novu ohromnou kupu peněz (které si navíc půjčil u bank) a bude je chtít dostat v příjmech z reklamy zpět. A to se mu asi nepodaří, pokud by snad diváky otravoval nějakou přehuštěnou propagandou, od které se mohou odpojit přepnutím ovladače. Kupříkladu opakovat jim už několik několik let do zblbnutí, že se prezident Zeman kdysi spletl při projevu to by si nedovolil ani strýček Jedlička při estrádě v Horní Dolní…

 25. Peter napsal:

  Nevím, proč se to tady řeší? V každém režimu, společnosti, států vždy média jaká koliv usmernovala myšlení nás obyčejných lidí. Proto tu média jsou a je jedno v jaký podobě. A je jedno kdo je vlastní… Stát, podnikatel, diktátor nebo církev. Média tu byli a budou…. Je přece na nás kdo si co z toho vybere.

 26. Kamil napsal:

  Já bych se tolik nebál vážený autore. Pokud jistě víte PPF již Novu vlastnila a nevím, že by s tím byl nějaký problém. Jediná změna co já vím byla, že lidé v Nově dostávali včas zaplaceno a pravidelně tam rostli platy.

 27. Aleš napsal:

  Je to správný krok správným směrem. Sametová revoluce přinesla dva typy lidí – tvrdě pracující podnikatele a neschopné mediální žvanily zaklínající se svobodou projevu. S touto pseudonovinářskou svoločí je třeba rázně zatočit a jednou provždy skoncovat. Právo šířit informace bude mít jen novinářská obec,která bude ctít staré dobré přísloví: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“. Je třeba skoncovat s neuvědomělými volnomyšlenkáři. Moderní média mají tvořit muži, vlastníci a podnikatelé a krásné, mladé a oddané redaktorky a novinářky.

 28. Fikusek napsal:

  A co mediální magnát, novinář, herec a kamarád Myloše Soukup? 🙂
  Kellner to koupil, aby se mohl mladej Klaus před volbama předvádět.

 29. Kuře napsal:

  Konečně nezkreslený pohled na věc! Super článek

 30. dakk68 napsal:

  ..chce to vladu silné ruky..ukazat ovcím kde maji sve misto.mnohomoc ovci už do všeho kecá,,je přemoudřelych s informačnich sračkometů,,už ani nevědí coby,,ptotože informačni prujem jim zatemnil mysl,,ale samy nic nikdy nedokázali,max sledovat internety,čumět na tv,chodit do háku ,dřepět ve dvajedna a celý život mudrovat jak se to má dělat…

 31. Milan napsal:

  By mě zajímalo, kdy hlídací pes začne rýpat do věcí okolo Kalouska, Drahoše, sluníčkářů z Letný a jejich media CT. Ted to bude jen trochu vyváženější.

 32. Petr napsal:

  No je otázkou co se stane s programovou skladbou a zpravodajství bude ovlivněno majitelem stejně jako je tomu u ostatních stanic včetně ČT.

 33. Lubomír Beran napsal:

  Ten Kellner je oproti Babišovi naprosto nečitelný. Ukrývá se, evidentně používá praktiky mafiána. Je to nebezpečný, podceňovaný tichošlápek. Babiš je společensky otevřený. Jenom kolem něj bují nekonečná závist ubožáků.

 34. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  To umění, vybrat si ze lží v médiích tu menší a někdy dokonce i objevit pravdu, a sdělit to poznání druhému, je teď přímo zákonem zakazováno, viz zejména § 355 a 356, ale i další, sice myslet si můžeme své, ale běda o tom mluvit, nebo dokonce psát na sociálních sítích..

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jde, samozřejmě, o § trestního zákoníku České republiky.

 35. Bořivoj Zelený napsal:

  Petr Kelner má blízko k Václavu Klausovi i k Miloši Zemanovi, tudíž nejspíše má i podobný pohled na svět a sdílí podobné hodnoty. A tak by se TV Nova mohla státi důstojnou protiváhou sluničkářské Čt.

 36. Petra Nováčková napsal:

  Dvě otázky: Co je samo o sobě špatně (pokud něco) na odstavci začínajícím slovy „Oba Klausové mají velké výhrady k fungování Evropské unie“? (Mít výhrady k EU je stejně legitimní názor jako ji chválit.)

  A jaký je rozdíl v tom, zda magnáti média vlastní (Bakala, Babiš, Kellner…), nebo „jen“ nepřímo sponzorují, resp. řídí spřízněné organizace? Hlídací pes je sponzorován P. Baudišem (Avast), O. Tomkem (dříve Centrum.cz) či Tipsportem, ve vedení sponzorujícího NFNZ jsou pánové Winkler (RSJ) nebo Muchna (Ysoft). Tím nemám nic proti zámožnosti sponzorů ani proti nim osobně, jen by mě zajímalo, čím se v praktické rovině liší peníze (a možné riziko ovlivňování) v jednom a druhém případě.

  Děkuji.

  • Ondřej Neumann napsal:

   1) Nerozumím otázce „co je špatně na odstavci?“… V odstavci není žádná pravopisná chyba, takže špatně není nic.
   2) Rozdíl je v tom, že HlídacíPes.org donátorům nepatří a ti ho tudíž ani neřídí.

   • Pavel Liška napsal:

    ad 1) Hra se slovíčky…. význam dotazu je jasný .
    ad2 ) Ano. V tom rozdíl je. Pan Neumann má v tomto pravdu

    • Petra Nováčková napsal:

     Pokud je HP sponzorován např. Tipsportem, lze si klást otázku, zda v případě investigativy zaměřené na hazard nebude HP vůči Tipsportu méně přísný (jakkoli neúmyslně!) než bez jejich finančního příspěvku.

     Podle mě je to podobný problém (lišící se možná v intenzitě a úmyslu, ale ne v principu), jako kdyby měla MF Dnes zcela nezaujatě referovat o nevýhodách dotací na řepku. Oba scénáře (HP přísný vůči Tipsportu a MFD důsledná ve věci dotací) jsou možné, ovšem vzhledem k okolnostem stále může existovat stín pochybností, zda bylo řečeno vše, Ale ráda si vyslechnu opačné argumenty.

     P. S. Podle mě by ideálním řešením byl anonymní sponzoring. (Buď na základě plateb v hotovosti, nebo přes „anonymní“ bankovní účet, kdy by identitu plátců znala pouze banka, ale už ne příjemce – což asi v současnosti nelze – nebo tak, že by banka založila účet pro příjem plateb na podporu toho či onoho projektu – kam by mohli plátci posílat prostředky, ale ke kterému by autor projektu neměl přístup – ze kterého by banka následně prostředky pravidelně souhrnně převáděla na oddělený účet organizátora.)

 37. Dušan napsal:

  Kdo má peníze, má moc. Kdo má hodně peněz, má hodně moci. Další rána liberální demokracii. Položte si otázku. Kdo stvořil oligarchu Petra Kellnera?

 38. Dvořák napsal:

  Již před lety Kellner spolu se Železným udělali tunel,kdy CME s nimi vyhrála spor o NOVU a my daňoví poplatníci jsme přes prohranou arbitráž zaplatili 10 miliard korun CME a ta je převedla Kellnerovi a jeho bandě! Tito miliardáři si vodí všechny politiky jako loutky(penězma) a vytváří si nové politické strany pro oblbování voličů a dávání stále nových nadějí..!Jde jen o peníze!

 39. Admirál napsal:

  Ano, pane Neumanne, stačí jen, aby Nova byla „jen“ vyvážená a bude to pro vás nebetyčná katastrofa.

Přidávání komentářů není povoleno