Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Kotlíkové dotace, zájmy církve na Olomoucku a vlivní sousedé stavební firmy olympijského centra

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Redakce HlídacíPes.org poukázala na vlivné sousedy. Firma, která má na starost stavbu kontroverzního olympijského centra v Prostějově, sídlí ve stejné budově jako regionální kanceláře poslanců Oklešťka (který je zároveň hejtmanem Olomouckého kraje) a Faltýnka. Hlavním stavitelem projektu je firma OHL ŽS, která se v roce 2016 ocitla ve ztrátě 1,5 miliardy korun.
  • Politolog a odborník na volby a volební systémy Tomáš Lebeda rozebírá v rozhovoru pro HlídacíPes.org vize Andreje Babiše z jeho knihy. „Některé vize by mohly vést k demontáži zastupitelské demokracie v České republice,“ upozorňuje Lebeda.
  • Olomoucký kraj spustil druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdává 124 milionů korun. Podle hejtmanství by mělo být vyměněno přibližně 1800 kotlů. Zájemci mohou o dotaci žádat elektronicky. O kotlíkových dotacích informoval Olomoucký deník.
  • Církev na Olomoucku usiluje o zámecký areál ve Velkém Týnci. Jde o poslední velký restituční boj v Olomouckém kraji. Samotné restituce však mohou začít až po vyřešení církevní žaloby na určení vlastníka. Podrobněji o situaci psal iDNES.cz.
  • Celkem tři žaloby týkající se pozemků, domů a vykácených stromů podala církev na státní podnik Lesy ČR. Církev si podle mluvčí Lesů ČR Evy Jouklové nárokuje veškerý zisk, který podnik získal za dřevo v době od podání výzvy k předání majetku až po termín, kdy byly pozemky přepsány na list vlastnictví církve. Na proces majetkového vyrovnání římskokatolické církve a Lesů ČR upozornil Olomoucký deník.
  • Počet obyvatel města Olomouce se díky začátku nového akademického roku na Univerzitě Palackého a příchodu studentů zvýšil o jednu pětinu. Informoval o tom například Hanácký Večerník.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Jordan Stojanov napsal:

    Media tvrdí, že máme demokracii, čili vládu lidí.Vše ke ve skutečnosti podvod.Vládnou bohaté rody s bohem, bez boha nebo s jiným smyšleným iluzním tmářským symbolem od skutečné reality be smyslu pravdy.Politické strany jsou maskou aby nebylo vidět na to co je absolutistický katolicismus a vatikánský sionismus doopravdy.Kolaborantské vlády jsou nejen v česku ale lidé jinde jsou více soudržní, jako třeba ve Fracii u logiky věci mají reálnou maději se bránit proti bohatým otrokářům a mají tudíž kvalitnější životní úroveň a život jako takový. JORDAN STOJANOV – MOBIL 777305539

Přidávání komentářů není povoleno