Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Kotlíkové dotace, zájmy církve na Olomoucku a vlivní sousedé stavební firmy olympijského centra

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Redakce HlídacíPes.org poukázala na vlivné sousedy. Firma, která má na starost stavbu kontroverzního olympijského centra v Prostějově, sídlí ve stejné budově jako regionální kanceláře poslanců Oklešťka (který je zároveň hejtmanem Olomouckého kraje) a Faltýnka. Hlavním stavitelem projektu je firma OHL ŽS, která se v roce 2016 ocitla ve ztrátě 1,5 miliardy korun.
  • Politolog a odborník na volby a volební systémy Tomáš Lebeda rozebírá v rozhovoru pro HlídacíPes.org vize Andreje Babiše z jeho knihy. „Některé vize by mohly vést k demontáži zastupitelské demokracie v České republice,“ upozorňuje Lebeda.
  • Olomoucký kraj spustil druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdává 124 milionů korun. Podle hejtmanství by mělo být vyměněno přibližně 1800 kotlů. Zájemci mohou o dotaci žádat elektronicky. O kotlíkových dotacích informoval Olomoucký deník.
  • Církev na Olomoucku usiluje o zámecký areál ve Velkém Týnci. Jde o poslední velký restituční boj v Olomouckém kraji. Samotné restituce však mohou začít až po vyřešení církevní žaloby na určení vlastníka. Podrobněji o situaci psal iDNES.cz.
  • Celkem tři žaloby týkající se pozemků, domů a vykácených stromů podala církev na státní podnik Lesy ČR. Církev si podle mluvčí Lesů ČR Evy Jouklové nárokuje veškerý zisk, který podnik získal za dřevo v době od podání výzvy k předání majetku až po termín, kdy byly pozemky přepsány na list vlastnictví církve. Na proces majetkového vyrovnání římskokatolické církve a Lesů ČR upozornil Olomoucký deník.
  • Počet obyvatel města Olomouce se díky začátku nového akademického roku na Univerzitě Palackého a příchodu studentů zvýšil o jednu pětinu. Informoval o tom například Hanácký Večerník.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře