Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomoucký psí týden: Jeseník bez starosty, nezaplacená dotace a Oholte hejtmana

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích.

  • Projekt Olomouckého deníku „Oholte hejtmana“ posvětil i ředitel redakcí Deníku Roman Gallo. Taková spolupráce s olomouckým hejtmanem Ladislavem Oklešťkem podle něj není rizikem pro nezávislost média. „Akce tohoto typu mohou značně omezovat prostor redaktorů ke standardnímu přístupu k exponovaným osobnostem politiky,“ říká pro HlídacíPes.org mediální teoretik a politolog Karel Páral. Celý článek zde.
  • Aktualizované vizualizace kontroverzní stavby SEFO: V upravené podobě architektonický tým rozšířil depozitáře a oproti původnímu záměru kontroverzní betonovou stavbu posunul až na hranu ulice do Denisovy ulice. Napsal to Olomoucký deník.
  • Další příběh olomouckých pilotů RAF: Říká se, že Angličané by leteckou bitvu o Británii nevyhráli bez českých pilotů. Mezi uznávanými legendami Royal Air Force byli i letci z Olomouckého kraje. Mnoho z nich při rytířských soubojích v oblacích zahynulo. Řadu z těch, co se vrátili domů, pak odsoudil komunistický režim. Tématu se věnuje HlídacíPes.org.
  • Jeseník zůstává bez starosty. Od chvíle, co dal Adam Kalous (ANO) přednost poslaneckému mandátu, je Jeseník bez starosty. Situaci se nedaří vyřešit ani po dvou měsících. Píše o tom olomoucká redakce MF DNES.
  • Prostějovští zastupitelé jednali o znovuzaplacení šesti a půl milionu korun na dotacích hokejistům. Klub v insolvenci LHK Jestřábi Prostějov totiž podle rozhodnutí brněnského soudu nedostal peníze na svůj účet, a město tak schválenou dotaci nezaplatilo. Informoval o tom Prostějovský deník.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno