Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Doprava v kraji, vítězství obce nad církví a kontroverze okolo firmy Hard

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Prodej jesenické firmy Hard vyvolává řadu otázek a způsobil nejistotu zaměstnanců. Vítězná firma vznikla jen týden před prodejem v Londýně. Pochybnosti budí i její kancelář v obyčejném domě, kde má sídlit 820 dalších firem. Nový majitel přesto trvá na tom, že chce výrobu ve fabrice udržet. Informaci přinesl HlídacíPes.org.
  • Redakce HlídacíPes.org poukázala na to, že dálkové autobusy na trase Brno-Prostějov-Olomouc nemůžou přepravovat cestující mezi Prostějovem a zastávkami v Olomouci. Rozhodl tak kraj, který tvrdí, že tím chrání dotované spoje. Z pohledu cestujících tohle omezení nedává příliš smysl, mohlo by ale brzo skončit.
  • Pivovary v Olomouckém kraji zaznamenaly desítky provozoven, které ukončily svou činnost. Jde o dopad zavedení elektronické evidence tržeb a protikuřáckého zákona. Od té doby pivovary prodaly méně točeného piva. Napsal o tom Olomoucký deník.
  • Zámek ve Velkém Týnci definitivně zůstane obci. Církev, která na obec podala žalobu, u okresního soudu prohrála a nepodala proti rozsudku odvolání. Zprávu přinesl Olomoucký deník.
  • Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje ve svých autobusech zavádí platbu kartou. Od prvního ledna bude možné využít platební kartu k nákupu jízdenek. Karta bude sloužit také jako nosič dlouhodobé časové jízdenky. „Do konce prvního pololetí příštího roku by mělo jít bezkontaktně platit i v olomoucké MHD,“ uvedl marketingový specialista IDSOK Richard Janků. Zprávu zveřejnila Olomoucká Drbna.
  • O novém vývoji v kauze Manthellan v Prostějově informuje Hanácký Večerník. Společnost Manthellan měla zahájit zemní práce na tamním parkovišti, a to bez platné smlouvy na pozemky, územního rozhodnutí i stavebního povolení.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno