Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: S Babišem na punči, Olomouc na nákupech a 17. listopad

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Andrej Babiš přijel děkovat voličům do Olomouckého kraje. Lákadlem nebyl pouze lídr hnutí ANO, ale i vánoční punč. Redakce HlídacíPes.org vyrazila na Babišovo setkání s voliči do Olomouce a udělala z celé akce reportáž.
  • Město Olomouc odkoupí zbývající akcie olomouckého aquaparku v hodnotě 24 milionů korun. Rozhodlo se o tom v tajném hlasování. Město se tak stane jeho stoprocentním vlastníkem. Olomouc se k odkupu všech akcií zavázala v deset let staré smlouvě. Společnost Aquapark Olomouc si dohromady přijde na více než 203 milionů. Napsal to Olomoucký deník.
  • Zastupitelstvo města Olomouce schválilo odkup Androva stadionu a okolí zimního stadionu. Výsledná cena se může vyšplhat až na 270 milionů korun. Za téměř 95 milionů korun město odkoupí okolí zimního stadionu, tedy pozemky, malou halu a strojovnu. Cena za Andrův stadion se bude pohybovat v rozmezí od 140 do 186 milionů, záleží však na jednáních města s klubem Sigma. O obou nákupech píše olomoucká redakce portálu iDNES.cz.
  • Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk nevidí v napadení černocha rasismus a kritizuje vstřícnost k transsexuálům. Okleštěk na Facebooku odmítl snahy některých měst v USA a Evropě vyjít vstříc transsexuálům, například genderově neutrálním oslovením v městské hromadné dopravě. Hejtman Olomouckého kraje také stále trvá na svém výroku, že napadení černocha fanoušky Sigmy Olomouc v pražské tramvaji nemusel být rasismus. Informovala o tom redakce HlídacíPes.org
  • Olomoucká radnice získala po dvou letech jednání všechny pozemky potřebné pro vybudování druhé etapy tramvajové trati na Nové Sady. Její cena bude okolo 300 milionů korun. Nejlidnatější sídliště by tak s centrem koleje mělo být propojeno za dva roky. „Když vše půjde dobře a budou v rozpočtu finanční prostředky, není vyloučené, že by se v roce 2019 mohlo začít stavět,“ řekl redakci iDNES.cz náměstek olomouckého primátora Filip Žáček.
  • Prostějov si připomněl události 17. listopadu. U sochy T. G. Masaryka si na 17. listopad v pátek zavzpomínala necelá stovka účastníků. Radniční reprezentace tak učinila o den dříve. Reportáž přinesl Hanácký Večerník.
  • Na Den boje za svobodu a demokracii se vzpomínalo také v Olomouci. Zástupci města, armády a Univerzity Palackého si ho společně s dalšími občany slavnostně připomínali před Právnickou fakultou Univerzity Palackého, kde stojí památník svobody. O setkání informoval Olomoucký deník.
  • Redakce HlídacíPes.org zveřejnila rozhovor s bývalým ministrem vnitra, chartistou a nyní i hladovkářem Tomášem Hradílkem. Ten drží hladovku proti prezidentské kandidatuře Miloše Zemana. Vyjádřil se i k hojně diskutovaným událostem v Lipníku nad Bečvou při setkání prezidenta republiky s občany.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno