Olomoucký psí týden: S Babišem na punči, Olomouc na nákupech a 17. listopad

Napsal/a Jan Žabka 18. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Andrej Babiš přijel děkovat voličům do Olomouckého kraje. Lákadlem nebyl pouze lídr hnutí ANO, ale i vánoční punč. Redakce HlídacíPes.org vyrazila na Babišovo setkání s voliči do Olomouce a udělala z celé akce reportáž.
  • Město Olomouc odkoupí zbývající akcie olomouckého aquaparku v hodnotě 24 milionů korun. Rozhodlo se o tom v tajném hlasování. Město se tak stane jeho stoprocentním vlastníkem. Olomouc se k odkupu všech akcií zavázala v deset let staré smlouvě. Společnost Aquapark Olomouc si dohromady přijde na více než 203 milionů. Napsal to Olomoucký deník.
  • Zastupitelstvo města Olomouce schválilo odkup Androva stadionu a okolí zimního stadionu. Výsledná cena se může vyšplhat až na 270 milionů korun. Za téměř 95 milionů korun město odkoupí okolí zimního stadionu, tedy pozemky, malou halu a strojovnu. Cena za Andrův stadion se bude pohybovat v rozmezí od 140 do 186 milionů, záleží však na jednáních města s klubem Sigma. O obou nákupech píše olomoucká redakce portálu iDNES.cz.
  • Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk nevidí v napadení černocha rasismus a kritizuje vstřícnost k transsexuálům. Okleštěk na Facebooku odmítl snahy některých měst v USA a Evropě vyjít vstříc transsexuálům, například genderově neutrálním oslovením v městské hromadné dopravě. Hejtman Olomouckého kraje také stále trvá na svém výroku, že napadení černocha fanoušky Sigmy Olomouc v pražské tramvaji nemusel být rasismus. Informovala o tom redakce HlídacíPes.org
  • Olomoucká radnice získala po dvou letech jednání všechny pozemky potřebné pro vybudování druhé etapy tramvajové trati na Nové Sady. Její cena bude okolo 300 milionů korun. Nejlidnatější sídliště by tak s centrem koleje mělo být propojeno za dva roky. „Když vše půjde dobře a budou v rozpočtu finanční prostředky, není vyloučené, že by se v roce 2019 mohlo začít stavět,“ řekl redakci iDNES.cz náměstek olomouckého primátora Filip Žáček.
  • Prostějov si připomněl události 17. listopadu. U sochy T. G. Masaryka si na 17. listopad v pátek zavzpomínala necelá stovka účastníků. Radniční reprezentace tak učinila o den dříve. Reportáž přinesl Hanácký Večerník.
  • Na Den boje za svobodu a demokracii se vzpomínalo také v Olomouci. Zástupci města, armády a Univerzity Palackého si ho společně s dalšími občany slavnostně připomínali před Právnickou fakultou Univerzity Palackého, kde stojí památník svobody. O setkání informoval Olomoucký deník.
  • Redakce HlídacíPes.org zveřejnila rozhovor s bývalým ministrem vnitra, chartistou a nyní i hladovkářem Tomášem Hradílkem. Ten drží hladovku proti prezidentské kandidatuře Miloše Zemana. Vyjádřil se i k hojně diskutovaným událostem v Lipníku nad Bečvou při setkání prezidenta republiky s občany.
Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)