Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Josef Pavlík,

Občasník.eu: Nový dokument o vstupu náměstka hejtmana Vysočiny Pavlíka do Lidových milicí

Náměstek hejtmana Vysočiny za hnutí ANO 2011 Josef Pavlík působil před Listopadem v Lidových milicích – a to podle dalších důkazů, které přinesl regionální server Občasník.eu. Pavlík přiznává „pouze“ členství v KSČ, kvůli informacím o vstupu do LM se chce ale s vydavatelem Občasníku soudit. To Pavlík oznámil před dvěma týdny. Teď server přinesl další důkaz.

Kariéra náměstka hejtmana Kraje Vysočina Josefa Pavlíka z hnutí ANO v Lidových milicích začala podle Občasníku na konci roku 1987. Tehdy devětadvacetiletý Josef Pavlík má za sebou nejen úspěšné absolutorium dálkového studia na Vysoké škole (promoce roku 1985), ale především úspěšnou práci sportovního referenta ve svazácké organizaci  národního podniku Škrobárny.

Pavlík byl kandidátem členství v KSČ od 29. listopadu 1985, členem KSČ se stal o dva roky později, 23. listopadu 1987. Číslo jeho členské legitimace bylo 01850056.

Přijetí schváleno na schůzi ZO KSČ

A právě z listopadu 1987 se datuje nově zveřejněný dokument, podle něhož výborová schůze ZO KSČ Škrobárny Havlíčkův Brod konstatuje přijetí soudruha Pavlíka do Lidových milicí. Dokument tak doplňuje dřívější zjištění Občasníku, podle kterého byl v lednu 1989 Pavlík schválen v rámci LM do vyšší funkce velitele družstva.

15178130_725336150952352_607946503597029916_n

Náměstek hejtmana Josef Pavlík a hnutí ANO teď stojí kvůli Pavlíkově minulosti před ultimátem ze strany koaličního partnera ODS. „Pokud Josef Pavlík a hnutí ANO výše uvedené skutečnosti nevyvrátí nebo situaci nevyřeší odchodem Josefa Pavlíka z Rady Kraje Vysočina, opustí ODS krajskou koalici a zároveň navrhne odvolání Josefa Pavlíka z pozice náměstka hejtmana Kraje Vysočina,“ stojí v dokumentu podepsaném krajským předsedou ODS Milošem Vystrčilem.


PSALI JSME: Občasník.eu: Náměstek hejtmana Vysočiny za hnutí ANO byl členem Lidových milicí


Kromě hrozby soudní žaobou se Pavlík hájí skutečností, že je pacifista a členem LM nikdy nebyl.

„Nikdy jsem nic nepodepsal, mám čistý lustrační rejstřík. Jsem pacifista. Na vojně jsem dva roky držel v ruce hokejku, je otázka, kdo o mě píše tyto věci. Když mám čistý lustrační rejstřík, dostanu kopii bezpečnostní prověrky, tak nevím, kdo tuto blamáž připravil,“ uvedl
Josef Pavlík

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

21 komentářů

 1. Karel1 napsal:

  V době,kdy byly LM tento pisâlek tahal za sebou kačera!Ne všichni chlapi v LM byli v roce 89 na Václaváku.Vedli kroužky pro děti,pomáhali se sklizní na? polích,stavěli rekreaćní střediska pro dělníky z fabrik.A jak to vlastně bylo s tím Václavákem nám zrovna nedávno objasnil pan Pithart.Tak,jak zneužili studenty,tak zneužili i ty kluky v uniformách.

  • dany napsal:

   A co ty děti v kroužcích učili?!Že není na světě nic charakternějšího,než soudruzi?!Že ti,kteří mluví pravdu jsou kolaboranti?!A hlavně-lidé se před nimi báli říct svůj názor.Byla to ozbrojená složka KSČ a to mluví za vše!

   • Karel1 napsal:

    Když ti není s hůry dáno,v apatice nekoupíš.Ozbrojena složka každé vlády její armáda i policie!Takže sami na ten Václavák nešli!Pan Pithart nám to zrovna objasnil!

    • Ing. Václav Kovářík napsal:

     vlády, ty troubo – vlády a armáda a policie, ale ne strany a ne LM!!! Ty jsi prostě nějak popletenej.

   • Karel1 napsal:

    Naše media jsou neozbrojené složky pana Sorose a ti,co mluví pravdu,jdou xenofobové a rasisti!!!!!!Dejte si věci a události do souvislostí!

   • petrph napsal:

    Ale no tak člověče, víte co byl třeba Svazarm, víte co byla třeba branná výchova? Když pomineme onu ideologickou omáčku (která existuje i dnes jenže přepólovaná) dnes bychom prstíčkem hrabali, mít takovou masovou organizační základnu, která by zapojila (různými způsoby) mladé do zájmu o obrany svého státu. Jenže už nemáme.

  • Ing. Václav Kovářík napsal:

   Týýý vole – ti milicionáři byli skvělí lidé. Oni zřejmě nevěděli, že ta jejich strana vraždila, mučila a na dlouhá léta zavírala nevinné lidi a totálně ekonomicky, ekologicky, technologicky, kulturně, morálně a politicky zdevastovala tento stát a národ. Nikdo nemohl být v LM, když nepodepsal přihlášku do KSČ a tím podpisem souhlasil s její politikou a když to bylo po roce 1968 tak i s okupací své vlasti!!!!

  • Ing. Václav Kovářík napsal:

   Co má to, že pisatel tahal kačera s tím, že ten Pavlík b yl členem zločienské orga izace JKSČ a její nelegální ozhvbrojené složky LM

  • petrph napsal:

   No ono jde spíš o to, že jestli pod pojmem „v rocce 89 na Václaváku“ myslíme zásah proti studentům 17.listopadu, tak tam skutečně žádné Lidové milice nebyly. Sice panovaly obavy, že budou nasazemy masově později, pro potlačení hnutí po 17.listopadu, ale k tomu už nedošlo. Stejně jako už nebyla nasazena armada, natož sovětské okupační jednoty. Soudruzi pokojně předali moc, zvolili (si) ještě dobrovolně Havla prezidentem, spálili houfně svoje archivy a urychleně vstupovali do Občanského fóra a zajímat se o privatizaci státního majetku

  • František 1 napsal:

   Tak tys byl taky jeden z těch, co 21. srpna 1969 stříleli a vraždili lidi, co protestovali proti ruské okupaci?

 2. Němec napsal:

  Jako volič ODS, který si navíc velmi váží lidí jako pan Vyskočil bych se už na bývalé dacany vykašlal. Naše republika je jimi prošpikovaná prakticky všude a stejná vina připadá na naši slavnou mlčící většinu. Navíc tito dacani se mají možnost uchytit ve spolku ANO, kde se na morálku nehledí. S hnutím ANO doba korektní politiky skončila a jen doufám, že pan Pavlík nemá kulomet a pendrek ještě doma.

 3. Karel1 napsal:

  Tenhle pisálek tahal v době LM kačera!Ne všichni byli na Væclaváku,chodili do fabrik,pomáhali se sklizní na polích.A jak to bylo na Václaváku nám objasnil pan Pithart!Tak,jak zneužili studenty,tak zneužili kluky z LM.Proč se neotíráte o

  Pitharta,přímý účastník,vysoké funkce,o všem věděl dopředu!A nemaž mi příspěvky,nebo to celé přepíšu jinam!

 4. KitposB napsal:

  Vážený Roberte Malecký. Je zcela v pořádku, že poukazujete na nemorální chování a jednání některých lidí. Ale zkuste si „rozšířit svůj pohled“ i na chování a jednání další amorálních lidí – jako nejkřiklavější příklad vám dávám typ na rodinu Havlů a velkého dramatika V. Havla – co by jste asi napsal o jeho lžích v letech 1989/90, o schvalování zabíjení nevinných lidí v rámci humanitárního bobmbardování Srbska, o jeho amorálním manželském životě atd. Rád si od vás tento článek přečtu! Ale to by jste musel mít odvahu takový článek napsat, ono je jednodušší „plout s proudem“, že?!!

 5. nováček napsal:

  Dotaz na KitposB: Proč je, podle Vás, nutné když někdo poukazuje na nemorální chování a jednání některých lidí, si zkusil “rozšířit svůj pohled” i na chování a jednání další amorálních lidí a jako nejkřiklavější příklad mu dávat typ na rodinu Havlů a velkého dramatika V. Havla a ptát se, co by „poukazovatel“ asi napsal o Havlových lžích v letech 1989/90, o jeho schvalování zabíjení nevinných lidí v rámci humanitárního bobmbardování Srbska, o jeho amorálním manželském životě atd.? Nebo jde o to, že nejlepší obrana je útok? Babiš, o kterém je řeč, i když nebyl jmenován, vlastní media, která samozřejmě používá (a i zneužívá) k politickému boji (n a př. proti: MUDr. Němečkovi, JUDr. Haškovi, Mgr. Zimolovi, JUDr. Tejcovi a dalším) a je na místě s takovou praxí skoncovat, jinak i do budoucna, budou mít kandidáti na veřejné funkce nestejné výchozí pozice a ve volbách bude rozhodovat, v rozporu s Listinou základních práv a svobod (bohužel, byla opomenuta obdobná Listina základních povinností /člověka, příslušníka rodu Homo sapiens sapiens/ a je možné, s nadějí na 100% úspěch předpokládat, že šlo o úmysl!). Ještě jedna otázka : Vy si opravdu myslíte, že je dnes, zdůrazňuji dnes, potřeba odvahy k „rozšiřování svého pohledu“ k poukazování na jiné, chci-li na něco, nebo na někoho „poukazovat“? Potěší-li Vás to, i když nejsem Robert Malecký: Havel měl mnoho chyb, mnoho toho řekl, co se nakonec ukázalo jako lživé, jeho rodina možná, jeho strýc jistě, kolaborovali s mocnými ve snaze uchovat si majetek, atd.,atd. (další „poukazování“ najdete na internetu, uděláte-li si na to čas, v množství vice než malém).

  • nováček napsal:

   Panu Rbertu Maleckému se omlouvám, že jsem uvedl i jeho jméno, ač s mým dotazem na KitposB nemá mnoho společného. Nejde totiž o konkretní osoby, ale o způsob uvažování (a současně také o vzorce chování jistého druhu lidí).

 6. nováček napsal:

  Ještě poznámka ke Karel1: Co jste prosím tahal Vy v době LM? Samopal vzor 23 a 25 (původně vz. 48a/b),nebo Sa 24 a Sa 26?

  • Karel1 napsal:

   A k tomu vámi vyjmenovanému arsenálu zbraní lze podotknout,že jsem samopal držel naposled na vojenském cvičení ,myslím,že vzor 57.

   • nováček napsal:

    Dík za odpověď, zvláště je-li pravdivá (samopal vzor 57 totiž neexistoval, neexistuje a pravděpodobně existovat nebude). Snad aspoň to vojenské cvičení bylo.

 7. Karel1 napsal:

  Vozil jsem kočárek s dítětem a druhé vodil za ruku.Chodil jsem na šestou do práce,vracel jsem se k rodině ve tři odpoledne,věnoval jsem se dětem a ve volném čase jsem vedl atletiku pro malé špunty.A si tak na ten váš dotaz.

 8. teufel3424 napsal:

  Soudruh ani neví, že dokument se jmenuje „lustrační osvědčení“ a k tomu, aby jej dostal, musel podle zákona podepsat ČESTNÉ prohlášení, že nikdy nebyl členem LM. Jestliže prokazatelně lhal v čestném prohlášení, pravděpodobně kecá pořád a nevěřím mu ani pšouk. A nejsem ročník 1988. Straně zdar

Přidávání komentářů není povoleno