Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Josef Pavlík,

Občasník.eu: Náměstek hejtmana Vysočiny za hnutí ANO byl členem Lidových milicí

Náměstek hejtmana Vysočiny Josef Pavlík (ANO) působil v době totalitního režimu v Lidových milicích. Píše to regionáoní jihlavský server Občasník.eu s odvoláním na dokument, podle kterého měl být Pavlík v rámci „ozbrojené pěsti lidu“ zařazen do kádrových rezerv a později povýšen do hodnosti velitel družstva. To je ekvivalent vojenské hodnosti svobodník.

Pavlík už v přihlášce do hnutí ANO jako jeho krajský volební lídr zatajil členství v Komunistické straně Československa. Nepravdivé informace uvedené ve stranické přihlášce přitom mohou být důvodem pro vyloučení z hnutí ANO. Přesto se Pavlík na konci října stal náměstkem hejtmana Vysočiny.

Server Občasník.eu teď zveřejnil dokument právě z jednání ZO KSČ Škrobárny Havlíčkův Brod z ledna roku 1989, z něhož vyplývá i Pavlíkovo členství v LM.

14907686_712946622191305_1199781935601925172_n

„Nalezený dokument potvrzuje členství Josefa Pavlíka v Lidových milicích. Pro další podrobnosti je potřeba získat svědectví pamětníků či nové dokumenty,“ uvedl k tomu historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek.

Krajský lídr hnutí ANO Josef Pavlík označuje informace Občasníku za blamáž.

„Nikdy jsem nic nepodepsal, mám čistý lustrační rejstřík. Jsem pacifista. Na vojně jsem dva roky držel v ruce hokejku, je otázka, kdo o mě píše tyto věci. Když mám čistý lustrační rejstřík, dostanu kopii bezpečnostní prověrky, tak nevím, kdo tuto blamáž připravil,“ uvedl
Josef Pavlík.

Čisté lustrační osvědčení?

Lustrační osvědčení je dokument vystavený na základě lustračních zákonů. Lustrační osvědčení potvrzuje, že jeho držitel nebyl za komunistického režimu, tj. od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989 příslušníkem Sboru národní bezpečnosti zařazeným ve složce Státní bezpečnosti a nebyl evidován v materiálech StB jako spolupracovník ve smyslu zákona. Negativní lustrační osvědčení je vyžadováno pro výkon určitých povolání ve státní správě. Nemusejí ho předkládat osoby narozené po 1. 12. 1971.

Pro vystavení čistého lustračního osvědčení musel Josef Pavlík čestně prohlásit, že nebyl příslušníkem Lidových milicí. Takové prohlášení je ale těžko slučitelné s dokumentem o povýšení Pavlíka do vyšší hodnosti v Lidových milicích.

Občanští demokraté na Vysočině naznačili možnost přehodnotit rozhodnutí o vstupu do koalice s hnutím ANO. „Dokumenty na mě působí hodnověrně, velmi pravděpodobně pan Pavlík v Lidových milicích byl. Očekávám, že se pan Pavlík k tomu nějak postaví. Vysvětlení, že o tom neví nebo si to neuvědomuje asi není to správné vysvětlení,“ řekl předseda vysočinské ODS Miloš Vystrčil.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Jana Flešková napsal:

  Jsem pro, aby ODS na Vysočině nevstupovala do koalice, tato koalice se jistě obejde bez ODS, ODS ať nahradí někým jiným.

 2. nováček napsal:

  „Dokumenty na mě působí hodnověrně, velmi pravděpodobně pan Pavlík v Lidových milicích byl. Očekávám, že se pan Pavlík k tomu nějak postaví. Vysvětlení, že o tom neví nebo si to neuvědomuje asi není to správné vysvětlení,“ řekl předseda vysočinské ODS Miloš Vystrčil.
  Možná to je to správné vysvětlení. Náměstek hejtmana Vysočiny Josef Pavlík (ANO) byl v té době v hlubokém bezvědomí, čehož zlí komunisté využili, přijali ho a hned povýšili na velitel družstva Lidových milicí, úderné pěsti strany dělníků, rolníků a pracující inteligence. Když se z bezvědomí probral, zjistil, že je členem ANO 2011 a náměstkem hejtmana Vysočiny. Má to holt někdo takový osud.

  • nováček napsal:

   Chci ještě dodat, že takových osudů bude v ANO 2011 jistě více, ba možná i případ spolupráce s STB majitele ANO 2011, pana Babiše je podobný.

 3. petrph napsal:

  Už mi to pomalu začíná připomínat tu scénu z filmu Mumie. Ve které Beni stojí před Mumií a postupně chřestí amulety všech možných naboženství, až nakonec nalezne ten správný, který mu Mumie uzná, přijme ho za svého věrného otroka a nabízí mu bohatou odměnu za jeho služby.
  Jak vidno, panu Pavlíkovi ted našli ten špatný amulet. No jestli vydrží tak rok a ANO bude skládat vládu třeba s komunistama, tak se mu tohle potvrzení bude hodit. A současně jestli bude pokračovat Chovancova reforma, tak mu tu zkušenost uznají i u policie:))
  Bože, kdy už se v tomhle státě přestane kádrovat. Dneska aby si člověk současně uchovával a současně schovával všechno, od křtu přes mládežnické organizace, brigády, zaměstnání, příbuzný, až ten správnej domov důchodců. Nikdy neví kdy se mu to bude hodit, nebo kdy mu to kdo omlátí hlavu.

Přidávání komentářů není povoleno