Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Matěje Hollana, Na pivu s Hollanem

Nuda v Brně, kdo inspiruje zdejší fašisty a kdo seje vítr?

Kdybychom neměli Brno, museli bychom si ho vymyslet. Jsou mezi našimi přáteli i takoví, kteří se tam vydávají výhradně na vlastní nebezpečí a výhradně ve dvou. A maminky, pokud se o takové cestě dozvědí, jim kladou na srdce, ať jsou na sebe opatrní. Má to své důvody, jak ukazuje nedávná návštěva zeleného předsedy Matěje Stropnického, kterého párek opilců vyhodil z hospody pro jeho názory na uprchlíky.

 • Z našeho pohledu je to událost významná proto, že ukazuje, kolik faulů se dá naskládat na tak malý prostor, jaký poskytuje jedna brněnská hospoda. A předesíláme, že vyhazovat někoho z hospody se nám vůbec nelíbí, a když už, je to za určitých okolností v plné moci hospodského. Krásného mediálního podrazu se dopustil server iDnes.cz, který napsal: „Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan se na Facebooku svěřil, že ho společně s předsedou zelených Matějem Stropnickým vyhodili z hospody kvůli názorům na uprchlíky. Za hlavního agresora označil advokáta Richarda Špíška, který je známý jako obhájce Kevina Dahlgrena.“

Čili Špíšek je předem vinen, protože hájí Dahlgrena. A Dahlgren je zrůda, to tak nějak všichni víme. Že se advokát, jeho kumpán nebo možná oba prostě chovali jak opilá hovada, už nestačí.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


tabery

 • Pomineme, proč se jak Hollan, tak Stropnický běželi hned vyplakat na facebook. Pokud věc dosahovala intenzity přestupku či trestného činu, je tu policie. Takhle se pravda hledala přes média, a podle toho to vypadalo. A samozřejmě i v diskusích na internetu, kde, jak známo, je to ještě o žumpu horší. A strhnout se nechali i vážení lidé. „Mě zaujala ta debata na facebook. zdech Hollana a Stropnického. Chvíli jsem se díval na profily těch nejagresivnějších přispěvatelů a hledal nějaké pojítko. A dost mě překvapilo, že mnozí jsou nadšenými podporovateli Václava Klause ml. To jsem nečekal,“ napsal v jedné z diskusí šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

Zaujalo nás to, tak jsme se pana Taberyho tázali, z jak velkých čísel jeho analýza vychází, jak definoval ty nejagresivnější a kolik přesně znamená mnozí. Protože to si takhle coby Václav Klaus ml. sedíte doma v křesle, a najednou můžete za incident v Brně, který mnozí označují za projev fašismu. Odpovědi jsme se nedočkali.

 • Ale nebyl v tom sám, pan Tabery. Rozproudit se k datové analýze nechala i vážená senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, která si povšimla: „Tak mě to nepřekvapuje a z mé zkušenosti se v těchto debatách vyskytují i podporovatelé P. Macha.“

Bum bác, a je to. Tak přiznejte se, kdo další máte mezi přáteli na facebooku individua, která se v diskusích projevují agresivně? A co s tím uděláte? Nic? A není to málo? Napadá nás, že také zkusíme „hledat nějaké pojítko“. Možná by se pan Tabery a paní Wagnerová divili, co se všechno dá z takové amatérské sociologie dovodit.

 • Tolik k událostem z Brna, bylo to zase výživné. Nám navíc přišel z Brna do redakce dopis, který nám udělal radost. Píše pan Kučera: „Už delší dobu sleduji vydávání Vašich podvratných článků útočící na kde koho a na kde co, se snahou rozvracet republiku. … Úmyslně diskreditujete vše, co Vašim přátelům za mořem nevoní, snažíte se otočit myšlení a názory směrem, který Vám, ale především vašim chlebodárcům, vyhovuje.“

No přiznáme se, snažíme se. O tom, že to může být vnímáno jako rozvracení republiky, nebo dokonce sabotáž, víme. Na vrchních státních zastupitelstvích máme své zdroje. Čili se pomalu připravujeme na veřejný soud, roli ztroskotanců a samozvanců rádi přijímáme.

Tak klidnou mysl, babí léto ještě bude horké.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

8 komentářů

 1. Němec napsal:

  Každý, kdo má v úmyslu navštívit hospodu, musí počítat s tím, že tam může dostat přes drštku. A nemusí to být jen v Brně. I záminka může být různá. Dokonce si myslím, že jsme to zažili všichni. My,co jsme byli biti, jsme se museli naučit bránit. Člověk nemusí hned trénovat Kraw Maga nebo se potit v posilovně. Všichni známe dobře mířenou ránu lopatou. Jde použít v každém věku. Na dacany se musí tvrdě a zákeřně, oni potom dají pokoj. To, že pánové Mach a Klaus šíří hnus, je jiná kapitola.

  • Ar napsal:

   Koukám že byste taky jednu schytal.

  • Petr napsal:

   Tito hoši se mylně domnívají,že když jsou ti tzv.politici,či co,tak obyčejný plebs,či mongoloidi z venkova si na ně nesmí nic dovolit? No,škoda,že to nedali k soudu,to by byla senzace,protože by závěr byl stejný jako v případě člověka,který vystrčil ve Vyškově pozadí na americký konvoj!?

 2. František Navrátil napsal:

  Kdo inspiruje fašisty v Brně? Myslím, že je to naprosto jasné. Je to brněnská radnice, která pořádá pochody henlainovců na trase Brno-Pohořelice, která propaguje akce Sudetoněmeckého landsmatschaftu a která likviduje památky i vzpomínky na protifašistický odboj, na to, jak náckové vraždili české vlastence na Špibkerku a v Kaunicových kolejí. Mezi takovými inspirátory zaujímá přední místo radní Hollan z Žít Brno.

 3. Oskar, hanák z Hané (Brna) napsal:

  Vyhazování z hospody – kauza Matějů Hollana + Stropnického: řeč se mluví, voda teče a hlavně že je o čem psát až do další kauzy stejně bezvýznamné (o život nešlo, jen o pár facek, které ani nepadly).

 4. Karel Novotný napsal:

  Jejda, já se ke kauze „M+M na pivě“ nevyjádřil, tak to honem napravuju:-):
  – ten přívlastek k P.T. advokátu Špíškovi od začátku beru jako popisující, ne hodnotící (sám Hollan to popisoval ve smyslu: jsem ho poznal, protože obhajoval toho Američana a psal to jen kvůli tomu, že jde o VŠ vzdělaného člověk, který by měl mt nějakou úroveň
  (což je iluze, každá bordelmamá vám potvrdí, že největší čuňačinky vždy požaduje slovutný pan rada nebo někdo podobný 🙂
  – hledat kdo s kým je kamarád je projev dělení lidí se kterými souhlasíme a se kterými nee, který sociální sítě mohutně podporují a který mimochodem v Respektu poměrně nedávno tak pěkně zkritizovali
  – celkově se historka hodí tak akorát na sociální sítě, kde se píší ještě větší banality a nemá moc smysl se tím zabývat

 5. Tomas napsal:

  Brno mívalo převahu německého obyvatelstva, bylo tedy po r. 45 z větší části osídleno novými lidmi. Byl by tedy zázrak, kdyby tam dnes nežili vzpomínky na statečné poválečné partyzány.

 6. Richter napsal:

  Prosím o upřesnění od očitých svědků. Dostali dostatečně aby to bylo výchovné a přestali škodit?

Přidávání komentářů není povoleno