Než tu Mafru prodám…

Napsal/a Vojtěch Berger 7. srpna 2023

Andrej Babiš se po čase stal opět hvězdou svých vlastních médií. Lifestylový magazín Babišova vydavatelství Mafra Rytmus života mu věnoval svěží textík o tom, jak šéf hnutí ANO tráví léto, prokládaný hesly jako „Bývalý premiér se dobře bavil“ či „Dováděl v bazénu s labutí“ nebo zmínkou o tom, že Babiše v jeho resortu Čapí hnízdo „navštívili dva barevní papoušci“. Za zmínku nepochybně stojí, že lifestylové tituly Mafry se jinak psaní o politicích vyhýbají. Jedinou výjimkou je právě majitel Babiš.

Podobné texty vykreslující miliardáře Babiše jako „člověka z lidu“, který má rád svíčkovou a doma na Vánoce chodí ujídat cukroví, už magazíny Mafry v minulosti publikovaly před volbami v roce 2021 nebo na přelomu loňského a letošního roku, kdy kandidoval na prezidenta. Deník MF Dnes z Mafry zase Babišovi poskytuje exkluzivní prostor pro jeho autorské komentáře ostře kritizující vládu.

Vydavatelství Mafra je momentálně na prodej, aktuálním favoritem má být zbrojař Michal Strnad. Babiše k prodeji tlačí nedávno přijatá novela zákona o střetu zájmů, která pro veřejné funkcionáře zpřísňuje zákaz vlastnit média.

300znaku.czVše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org