Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Andrej Babiš
,

Andrej jako jeden z nás. Ženské magazíny Agrofertu opět vylepšují image Babišovi

I když chce Andrej Babiš své rozhodnutí o kandidatuře na prezidenta oznámit až na podzim, už teď využívá mediální podporu svých magazínů zaměřených převážně na ženské publikum. Články vykreslující bývalého premiéra jako „prima tátu od rodiny“ v lifestylových časopisech vydavatelství Mafra patřícího pod Babišův koncern Agrofert vycházely už před parlamentními volbami, nyní přibývají nové.

„Roztančený a skvěle naladěný Andrej nadchl snad všechny přítomné diváky, kteří ocenili, že si na nic nehrál a choval se jako jeden z nich,“ vykreslil jeden z prvních letošních výjezdů Andreje Babiše „obytňákem“ mezi voliče v Brně časopis Čas pro hvězdy.

A předvolební cesty expremiéra do regionů pomáhal časopis propagovat i v dále v textu: „Vůz je velký, a tak v něm lidé mohou i počkat, než se na ně dostane řada, pokud se mnou budou chtít mluvit,“ citoval Babiše magazín v popisku u jedné z fotek. S podobnými články se přidaly i další volnočasové tituly z Mafry – Pestrý svět nebo Rytmus života.

„Působil hodně uvolněně a v pohodě. Rozdal neskutečné množství podpisů a vůbec nikoho neodmítl s žádostí o společnou fotku. Neměl manýry, nikomu se nevnucoval, do povídání s lidmi netahal politiku. Bavil se s každým, kdo projevil zájem,“ citoval Rytmus života jednoho z účinkujících na brněnské akci a dál tím přiživoval premiérův pozitivní obraz.

„Chudák Babiš“

Babišovi patří desítky někdejších titulů vydavatelství Bauer Media. Drží je přes koncern Agrofert zaparkovaný ve svěřenských fondech. Jak už dříve upozornil HlídacíPes.org, o Babišovi i jeho rodině začala zhruba třicítka časopisů psát právě až poté, co si je v roce 2018 koupil.

Informovaly například o tom, kam jeli manželé Babišovi na dovolenou nebo o tom, jak manželka tehdejšího premiéra Monika Babišová slavila 45. narozeniny na farmě Čapí hnízdo.

Vrchol adorace nabídly Babišovy časopisy čtenářům loni těsně před volbami. Příkladem je opět Čas pro hvězdy: „Z předsedy vlády Andreje Babiše sálá nefalšovaná lidskost a zájem o veškeré dění v naší zemi, kvůli kterému musí často ke své bolesti zanedbávat i svou milovanou rodinu.“

Andrej Babiš loni před volbami na stránkách lifestylových časopisů Mafry (foto: HlídacíPes.org)

Podobně Pestrý svět: „Kvůli koronavirové pandemii i blížícím se volbám má Andrej Babiš (67) starostí nad hlavu. A kvůli nim si huntuje zdraví a zanedbává rodinu. Nyní přiznal, jak moc jej celá situace mrzí…“

„Se svou ženou, dcerou Vivien a synem Frederikem dodržuje u stolu jedno hezké pravidlo, totiž že k obědu společně usedají bez mobilů. Díky tomu mohou prožívat naplno chvilky rodinné pohody,“ uvedl tehdy přátelský rozhovor s Babišem Rytmus života. Dál už šla řeč hlavně o oblíbených jídlech, nebo o tom, co Babiše dokáže naštvat či rozesmát.

Nezištná Monika a dobrý Agrofert

Moniku Babišovou volnočasové tituly vydavatelství Mafra vyzdvihly i letos a spojily to s propagací nadace Agrofert. Po začátku války na Ukrajině několik časopisů z Agrofertu vydalo texty popisující, jak Monika Babišová pomáhá uprchlíkům. S titulky jako Kdo nezištně pomáhá, Nezištná pomoc nebo Slavní se modlí za Ukrajinu.

„Lidem prchajícím z Ukrajiny se snaží pomáhat doslova celé Česko včetně slavných tváří, které na uprchlíky vybírají peníze nebo je dokonce ubytovávají. Stranou nezůstala ani choť bývalého premiéra Monika Babišová (47), která spojila síly s nadací Agrofert,“ shrnul Pestrý svět.

Aktivity Moniky Babišové v časopisech Mafry (Foto: HlídacíPes.org)

„S rukama v klíně nesedí ani manželka bývalého premiéra Monika Babišová, jež spojila své síly s nadací Agrofert,“ přidal se Rytmus života nebo Čas pro hvězdy. Všechny články přitom spojovala výrazná fotografie Babišové.

Volnočasové tituly Mafry umějí posloužit i zájmům koncernu Agrofert a propagaci jeho firem. Nemusí přitom vždy jít o křiklavou reklamu. Časopis Rytmus života například v červnu vydal dva texty, z nichž souvislost se společností Agrofert není na první pohled běžnému čtenáři zjevná.

První text má titulek Talent na rychlost a věnuje se závodníkovi rallye Janu Kopeckému. Čistě motoristický příspěvek doplňují popisky fotek jako: „I letos startuje Jan Kopecký v barvách Agrotec (společnost je součástí koncernu Agrofert, pozn. red.) Škoda Rally Teamu ve voze Škoda Fabia Rally2 evo“ nebo graficky výrazný popisek „Letos je závodní speciál Honzy Kopeckého v novém designu log několika včetně nových partnerů, mezi které i společnost patří Agrofert.“

Další text z konce června pod názvem „Vesna plná bezva her“ popisuje, jak dobrovolníci z firem Agrofertu pomáhají zorganizovat v krkonošské léčebně den se zvířaty pro děti s pohybovými problémy.

Agrofert pomáhá a časopisy Mafry informují (Foto: HlídacíPes.org)

„V letošním roce chtějí dobrovolníci z Agrofertu ve spolupráci s dětskou léčebnou Vesna rozjet pod logem Dobrý soused projekt pod názvem ADOPTUJEME RODINU,“ píše Rytmus života a dále cituje personální manažerku Agrofertu Jaroslavu Doležalovou. Na doprovodných fotografiích se také objevuje logo holdingu, respektive jeho nadace.

Po začátku války na Ukrajině také Rytmus života vydal příběh jedné ukrajinské uprchlice, která našla útočiště v Česku a práci v jedné z pekáren Agrofertu. I zde z popisků fotek vyplýval důraz hlavně na to, že pomoc poskytl právě Babišův koncern: „Práce v pekárně Odkolek koncernu Agrofert je náročná, ale pro paní Pavlenko životně důležitá,“ stálo například pod fotkou.

„Slyšeli jste tu ránu?“

Zmiňovanou Nadaci Agrofert časopisy z někdejšího portfolia Bauer Media po převzetí Babišovou Mafrou promovaly už v minulých letech. A spolu s ní i premiérovu ženu.

V roce 2019 se v časopisech objevila Babišova manželka Monika v souvislosti s tématem zdraví hned několikrát. Například v článku o tom, jak coby členka správní rady Nadace Agrofert předávala v pražské Thomayerově nemocnici nový ultrazvukový přístroj (Babišovou či Nadaci Agrofert tehdy zmínily mimo jiné časopisy Claudia, Tina, Chvilka pro tebe, Rytmus života a TV MAX).

O pár měsíců později pak časopisy z někdejší rodiny Bauer Media vydaly hned tři rozhovory s manželkou premiéra (časopis Pestrý svět, Rytmus života a Čas pro hvězdy), kde mluvila o důležitosti preventivních zdravotních prohlídek i o svém vlastním onemocnění slinivky.

A rodina Andreje Babiše se na stránkách jeho časopisů objevila i letos, právě v těchto dnech na konci školního roku – to když Babišův syn Frederik dokončil střední školu: „Slyšeli jste tu ránu? To Monice (48) a Andreji (67) Babišovým spadl kámen ze srdce. Jejich syn Frederik (18) totiž zdárně odmaturoval,“ psal Rytmus života.

Maturita Babišova syna v časopisech Mafry (Foto: HlídacíPes.org)

Maturitu expremiérova syna v superlativech popsal i další časopis Mafry s podobným lifestylovým zaměřením, Čas pro hvězdy: „Manželka předsedy hnutí ANO Andreje Babiše (67) se dme pýchou nad skvělými studijními úspěchy svého syna Frederika (18), který odpromoval na prestižní britské škole coby nejlepší student z celého ročníku.“

I když tedy Babiš stále oficiálně neřekl, že bude příští rok usilovat o post prezidenta, půdu pro kandidaturu mu zjevně pomáhají připravovat i jím vlastněná média. V případě volnočasových časopisů cílí především na voličky, včetně těch starších. Právě ty se také často objevují na Babišových propagačních videích a fotkách ve statusech na jeho sociálních sítích.

Právě u nich rezonuje obraz Babiše coby „prima táty od rodiny, který má rád svíčkovou“ a jeho ženy coby první dámy, která se věnuje charitě.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

25 komentářů

 1. Toky napsal:

  Jeden z vás? Taky prohlašujete svoje děti za blázny a odvážíte je k nějakým okupantům?

 2. petrph napsal:

  O to přece jde, ne?
  Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. S tím by právě měl informovaný čtenář počítat, když ví, komu ta média patří.

  Takže dejme tomu, jestli právě nyní
  „předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová oznámila, že rozjíždí vlastní podcast, do nějž si k mikrofonu plánuje zvát vlastní hosty a zpovídat je“, tak aby posluchač pochopil že to je vlastně to samé, necitoval z těch rozhovorů tam jako z Písma svatého… :)))

  • Pavel napsal:

   Až na tom podcastu najdeš podobné podržtaškovské blábolení, jako předvádí burešův fanklub a budeš schopný to doložit, petříku, tak se ozvi. Do té doby jsi za stejnou podržtašku jako prdůši přivydělávajácí si propagandou pro bureše.

 3. Miroslav napsal:

  Ještě že máte toho Babiše. Já nejsem zrovna obdivovatelem a jeho voličem, ale jestli se domníváte, že tyto pseudočlánky mají pobavit vaše čtenáře a nebo snad znemožnit samotného Babiše, tak jste opět vedle a děláte pravý opak. Takže mi nezbývá, než vás opět podpořit maximálně jednou korunou českou.

  • Pavel napsal:

   Ještě ze mámy články o burešových křivárnách. Jinak by si burešovy podržtašky nemohly kopnout tu do novinářů, tu zase do vlády.

  • Tondach napsal:

   fascinují mě kecy typu „Já nejsem zrovna obdivovatelem a jeho voličem, ale …“ …. tak proč ho tedy obhajuješ?

 4. Aleš Vávra napsal:

  Antibabiš, antibabiš, antibabiš, anti babič, antibabiš a tak stále až do února!

  • Tondach napsal:

   Samozřejmě, protože těm jednoduchým a nemyslícím se to musí neustále opakovat!

 5. Petr napsal:

  Naše zem je bohužel zatím plná postkomunistických gaun…., kteří samozřejmě volí to stejné. Je naprosto jasné, že jen nějaký člověk bez mozku, bude volit někoho, kdo patřil do skupiny Stbáků, kteří tady léta terorizovali určitou skupinu lidí a mnohé přivedli v komunistických lágrech ke smrti. Soudruh Bureš patří určitě k této skupině. Je až neuvěřitelná vygumovanost velkého procenta lidí v ČR, kteří volí lháře, populisty a podobně. Velkou část na tom ale nesou i další strany, které pokud jsou zvoleny, nedodrží sliby nebo se mezi nimi najdou obdobní jako je soudruh Bureš.

  • A. S. Pergill napsal:

   Babiš neměl nic společného s „potíráním vnitřního nepřítele“. Byl v zahraničním obchodu, a tam museli být v STB prakticky všichni, včetně odborníků. Kdyby USA přistupovaly k von Braunovi, vysokému důstojníkovi SS, jako vy, byli by na Měsíci první sověti.

   • Ondrej napsal:

    ale co to placate..Bures nesaha von Braunovi ani po kotniky, to je uplne jina dimenze..toto je jen tzv konsky handlir vychodniho typu, proste polorusin a poloslovensky drotar co sem prisel a oblnul temer pulku naroda, jak je skvely a jak „vybudoval“ velky podnik – jsou to pohadky ovci babicky, ale pro nemalou cast nasi „Bystre“ populace na to slysi..neni nahoda, ze jsou to vetsinou duchodci..a to, ze cislo 25085 zije je nezvratny fakt, ano agenti PZkari byla tehdejsi honorace, asi to nebyli ti nejhorsi donaseci a udavaci, ale s StB se uspinili dostatecne na to, aby ted byli automaticky vylouceni ze vsech verejnych funkci..ono podepsat dobrovolne vazaci akt je uplne nco jineho, nez kdyz si na nekoho StBaci vedli slozku jako „PO“, protoze obcas vyjel ven, protoze byl prosty dobry ve svem oboru a komousi vedeli, ze takovym lidem zakazovat by nikam nevedlo..ale Bures se tvari, ze je uplne to same, ale je to lez..nicmene zase se to „hezky posloucha“ a mnohym to staci

    • A. S. Pergill napsal:

     Ondřeji,
     tito lidé zpravidla ani nejsou omezováni ve svých aktivitách lustracemi.
     Jinak Babiš předvedl schopnost se v „kalných vodách“ raných devadesátek zorientovat a využít jejich vlastnosti ve svůj prospěch, patrně lépe než ostatní. Na rozdíl např. od Sorose nikomu svým vzestupem neuškodil.
     Později požral nějaké menší ryby, které ovšem předtím požraly ryby ještě menší, a to stejnými, nebo i horšími postupy.

     • Forevermantis napsal:

      Zvlastni, ze obcane CR jedou podle Orbanova scenare, pouze hazet spinu na Sorose, nikdo z vas presne nevi proc. Na Zapade je to dost vazeny pan filantrop, Orban je Putleruv odporny slouha….jeste stale neviu, je-li Nazi, nebo Commie!

   • Tondach napsal:

    Bože, to je zase ptákovina!

  • Horymír napsal:

   Volí lháře ,populisty a podobně!!!
   Vzpomeňte co pětispřeží slibovalo a co dělá teď! Vy , co jste je volili , styďte se!

  • pamětník napsal:

   Přesně, – a komunální volby budou testem, zda převáží manipulace ulhaných matadorů, z hnutí vzniklých k urvání nejvyšších postů a finančních prostředků, nebo zdravější mozky voličů, kteří si pro sebe sami dokáží poctivě analyzovat, které strany drží sliby, – i kdyby nebyly plně v souladu s představami méně orientovaných voličů. Asi nejsem sám, komu ve vyšším věku konvenují mladí Piráti! Věřím že hlupákům do podzimu „dojdou jedovaté sliny!“

   • A. S. Pergill napsal:

    Myslím, že voliči budou zohledňovat fialovou drahotu, kontrastující se všemi sousedními státy. Pokud se týká pirátů, mě stačilo bohatě to, že v EUroparlamentu jejich zástupci hlasovali pro zákaz normálních aut, který nás silně poškodí, pokud bude prosazen. Zcela evidentní je jejich aktivita v Praze, od šíleností v dopravě až po šílenou korupci. Piráti jsou prostě škodná.

    • skeptik napsal:

     Čím že nás to poškodí výroba elektromobilů? Škodovka už je vyrábí a jdou na odbyt. „Šílenosti“ v dopravě v Praze jsou zcela stejné, jako v jiných městech, kde Piráti nevládnou. Které případy korupce Pirátů naše soudy v současnosti řeší? V případě politiků ANO bych věděl. Například pan Babiš bude mít soud v září.

  • Sámo napsal:

   Nedivte se, že je naše země plná postbolševických gaunerů, když před rokem 1989 bylo v bývalém Československu asi 2 miliony a 100 komunistů. Přibližně 600 tisíc jich bylo na Slovensku a zbytek byl v Česku. Od té doby sice hodně z nich zemřelo, ale zanechali po sobě své pohrobky, kteří dostali komunistickou výchovu včetně vymytí mozků. Dejme tomu, že je jich asi 2 miliony a téměř všichni volí ve volbách do Sněmovny Babiše a jeho hnutí ANO a SPD a v prezidentských volbách zase Zemana- oba dva jsou profesionální lháři, kteří hodně naslibují, ale v praktickém životě málo splní. Oba dva připravili ČR o stovky miliard za své politické kariéry.

   • A. S. Pergill napsal:

    Ve skutečnosti ještě víc, i s vyházenými za „normalizace“ snad něco přes 3 miliony, jak jsem kdesi četl. To je problém „států s režimem jedné strany“, v nichž musí tou stranou projít prakticky všichni, kdo mají zájem o nějakou veřejnou aktivitu (i třeba nepolitickou). A „kádrová politika“ ve vědě a školství znamenala, že KSČ prošli prakticky všichni významnější učitelé a vědci. Něco podobného bylo ostatně i v nacistickém Německu, kdy Spojenci zjistili, že kdyby ze školství vyhodili všechny členy NSDAP, tak by tam prakticky nikdo nezůstal. A to na navození tohoto stavu měli nacisté podstatně kratší čas.

   • Forevermantis napsal:

    Doufam, ze mnozi zde rozumi, nebo umi pouzit translator, ale spousta veci diky jeho „majitelstvi“ nekterych pro-ruskych medii v republice vzdy neco malo „odtajni“, ale je to circus. Cely svet vi o jeho teplem mistecku v „PANDORA Papers“ a v CR to nikomu nevadi.
    https://www.nytimes.com/2013/11/13/world/europe/czech-politician-faces-claims-of-aiding-secret-police.html

 6. Roman Witt napsal:

  Andrej je jako jeden z nás. Ano, opravdu to holky od hranic říkají.

 7. Zuzana Dvořáková napsal:

  V obytném přívěsu za 4 miliony, v obleku za sto tisíc, případně v teniskách za 4 tisíce dokáže přesvědčit, že je jeden z nich. Kdy naposledy měly tyto dámy na nohách boty za čtyřku? Jestli vůbec někdy? Je to smutné, ale v tom co dělá, v tom , co předstírá je opravdu dobrý.

 8. Dana napsal:

  Chtěl jste kapitalismus? To jsou jeho manýry, m.j. I když Trump nebyl prezidentem, byly jeho manželky, zejména Ivana, i on a jeho děti, na titulcích všech možných časopisů dnes a denně. Serióznost, co byla dřív, lidi odmítli, tak mají tohle, zase se jim to nelíbí.

 9. Tondach napsal:

  Na sociálních sítích má Babiš taky více příznivkyň, než příznivců!

Přidávání komentářů není povoleno