Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Facebook Andreje Babiše
Facebook Andreje Babiš,

Never Mind the Čaulidi, Here Are the Psí uši: Jak je důležité to tentokrát nezpackat

Čau lidi. Taky jsme se na to mohli o Velikonocích vybodnout jako tadyhle pan Prchal, ale my jsme řekli ne:

FB Andrej Babiš, 4. dubna, repro HlídacíPes.org

Taky na vás samozřejmě moc myslíme, jsme rádi, že nás podporujete a tak, zprávy a maily nám psát nemusíte, na to my moc nejsme. Prostě Never Mind the Čaulidi, Here Are the Psí uši.

 • Čas velikonoční vzbuzuje v lidech odnepaměti to lepší, platí to i dnes. Ti, kdo se rádi fotí, se fotí ještě raději, fotofiltry sviští jak tempo očkování, prostě to jede. Jsou to koneckonců svátky jara, propukajícího života a vzkříšení, jak nám vkusně připomněla královna českých sociálních sítí.

Jaro a láska je silnější než temnota a těch 25085 mrtvých, co má vláda na triku. Tak jestli vám doma čaulidi někdo zemřel, když třeba nedostal včas vakcínu jako protekčně očkovaní politici, dejte si beránka a všechno zase bude jako dřív. Nebo taky ne, no.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Stále ještě máme k překvapení publika ministra zdravotnictví, který se jmenuje Jan Blatný. Dostal sice už minimálně čtyři dávky vytýkacích dopisů od premiéra, ale stále se křečovitě drží koryta. Nereagoval dokonce ani na politické nekrology, které o jeho konci vyšly v ústředních tiskových orgánech Agrohnutí, dříve zvaných Lidové noviny a Mladá fronta DNES, čímž překonal dosavadní rekord Heleny Válkové. Zdá se dokonce, že by mohl vydržet až do první řepky. Zatímco dosud bylo Blatného působení spíš k obveselení, v posledních dnech obrátil k publiku svou zlobu. Nebojíme se říct, že jako pravověrný Brňan vyhlásil válku obyvatelům hlavního města.

„Když s tím nic neuděláme, tak tito lidé, kteří se neumějí chovat ve svém vlastním městě, pojedou do celé země a tam se budou chovat úplně stejně.”
(Jan Blatný na jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví, Novinky.cz, 31. března)

Přicházel jako „slušný člověk“, který měl vyvažovat hrubiánství Andreje Babiše. Po pěti měsících snad i Blatnému došlo, že se má stát obětním beránkem, na kterého bude vržen všechen hnůj v počínající volební kampani. Přirozená frustrace z vlastního neúspěchu i zmařených životů se promítla i do ministrova vyjadřování.

„Když se lidi utrhnou z řetězu o Velikonocích, tak máme veliký průser.“

Což o to, ať se pan ministr s neúspěchem vyrovnává po svém, český těžce zkoušený lid není z nedělní školy. Ale řetěz? Kde přesně Jan Blatný přišel na to, že má národ na řetězu?

 • Je to jen deset dní, co ve sněmovně zazněla tato slova:

„Je to důležité, abychom to tentokrát nezpackali.“
(premiér Andrej Babiš v žádosti o prodloužení nouzového stavu, ČT24, 26. března)

V tom výroku je obsaženo vše, co o současném Česku potřebujeme vědět. Včetně toho, jak to dopadlo. Ve zkratce takto:

Zdroj: ČTK, 2. dubna Repro: HlídacíPes.org

A co na to premiér Babiš?

„K naší zemi, která má za poslední týdny jedny z nejvyšších počtů nakažených a mrtvých a podíl ze skutečně dodaných dávek jeden z nejnižších, se EU postavila zády.“
(premiér pro Právo, 2. dubna)

Nedá se nic dělat. S tou solidaritou se to má zhruba takto:

(premiér Andrej Babiš loni na jaře, iDNES.cz, repro HlídacíPes.org)

Víc k tomu psát by asi byla škoda slov.

 • Čímž jsme se volně dostali k naší oblíbené rubrice „Takoví jsme byli“ aneb posty, které uzrály jak syreček. Dnes máme jeden obzvlášť uleželý.

„Situaci jsme zvládli, otázka jen je, co jak kdo měl dělat.“
(ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro Novinky.cz, 27. března 2020)

Dělali si z nás šoufky už tenkrát. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

15 komentářů

 1. Dušan napsal:

  Tyto Velikonoce (smutné) jsme opět prohráli. Apeluji na voliče hnutí ANO, SPD a KSČM. Snažte se najít v sobě trochu zodpovědnosti, alespoň kvůli svým dětem a vnukům a v podzimních volbách zvolte MENŠÍ ZLO. Ať si příští rok můžeme opravdu popřát VESELÉ Velikonoce.

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  To se Vám Roberte Malecký, to s těmi vakcinami moc nepovedlo. Až si to přečte (po přeložení od některého z vídeňských Čechů) přečte třeba rakouský kancléř Kurz, tak si o Vás nepomyslí nic hezkého, při nejmenším to škaredé, že čtenářům prezentujete zprávy nejen staré, ale i dnes už lživé – Česko dostane totiž, jak včerabylo i ve zprávách ČT24, od Babišových spolubojovníků, rakouského kancléře, slovinského premiéra a maďarského premiéra dárek za „stálost ve smýšlení“, lidově za „držení basy“, dárek pro všechny Čechy a to 80 000 dávek vakcín (a to hlavně vakcín amerických od firem Pfizer- Biontech a Moderna, protože Maďaři věří zřejmě více Sputniku V té čínské vakcíně). To je dokonce více o 10 000 dávek, než o kolik nás obrali naši západní kamarádi z EU.
  Tu lež o ztrátě 70 000 dávek vakcíny, nejspíše Astra-Zeneca, kterou v Německu neočkují mladší šedesáti let a jinde zase donedávna ty starší (Dánsko, Nizozemí, Itálie, etc.), byste měl čestně přiznat a omluvit se.
  A přesto, že jsem pravověrný Brňák (z Ústí n/L jsem utekl, přestože mně nabízeli z Chemičky byt, v roce 1955), je mně Vás už trochu líto, Vaše předpojatost Vás sráží, býval jste čtivější.

  • Pavel napsal:

   Helemese, předpojatý oskar se chce omluvit. Tak jen do toho a půl je hotovo. Na burešovu neschopnost, díky které nás (nejen) teď připravil (nejen) o vakcíny, takže zase musel žebrat u jiných, to ale nemá vliv.

  • Dan napsal:

   Oskare (hanáku z Hané) LŽETE a bohužel již v nicku ! Tím je také vysvětleno proč i v celém opapouškovaném textu Prchalova teamu nehanáků z Prahe ! Mně vás líto není podobně jako celé té partičky za Strakovy akademie, Brňáka Blatného a vůbec přitleskávačů Andyho Babiše spol. s r. hodně o.. Co si pomyslí pan kancléř Kurz mi také žíly netrhá, ale co mi kufr fakt zvedá je lhaní kohorty uplacených seniorů, jejich zastírání ověřitelné pravdy napadáním autorů a oponentů ! Vtírá se ve vašem případě neodbytná avšak slušnou částí národa odháněná myšlenka, co jste dělal za minulého režimu, kým jste byl ? Jestliže vám nevadí papouškovat tyto odporné účelové lži navíc z úst prominenta bývalého režimu ! Od tzv. „Babišových spolubojovníků“ Česko dostane tak maximálně kompenzaci za jeho hloupost a rekto alpinizmus. A to ještě jen díky jejich pochopení, že s tímto sedmilhářem opravdu není vhodné chodit do holportu a nebo jen pro to, že si pan Orbán myslí, že uplete z p.du kuličku a tou trochou Sputniku V co mu Rusové blahosklonně prodají naočkuje nejspíš celou populaci !
   Ověřeně, víte kolik procent jsme obdrželi od P-B ? 100% ! Víte kolik pan Velkoblahorodí ve skutečnosti objednal ? To ví jen on a EK ! Víte co prohlásil v dubnu 2020 k návrhu EK na snížení dodávek ve prospěch chudších zemí EU ? Proč by mělo být Česko trestáno za to že zvládlo pandemii ! Víte co prohlásil v březnu 2021 ? EK je nesolidární když jsme v krizi a potřebujeme o něco více dávek než je objednáno ! Nejprve chvástání o 6. dávce i když dobře věděl, že smlouva je na dávky, ne na lahvičky a tím ponížená dodávka P-B o 20% a pak ta „vaše“ bojová taktika kdy se s kámoši snažil urvat víc i když dobře věděl, že EK počítá s navýšením i pro ČR ! Chápete napsaný text ? Panimajete vy „pravověrný“ Brňáku, hanáku z Hané a jediný mezi spravedlivými ? Teprve nyní je mi vás už trochu líto, zaslepenost vás sráží a předpojatost ohýbá váš hřbet, klaníte se ale naprosto nesprávné soše.

   • Josef II napsal:

    K Oskarovi je zbytečné se vyjadřovat.To je člověk,který všude byl,všechno ví.Myslim si,že vůbec nemá 87 roků,ale že je to mnohem mladší provokatér,který nenávidí současnou dobu,Ameriku ,ale miluje Rusko.Je to jak bylo řečeno pohádkář.

  • Tondach napsal:

   Brňák?! Vše je rázem objasněno!

   • Pavel Liška napsal:

    Opatrně Tondach ! Tohle by v dnešní době mohlo být posuzováno jako sdílení a rozšiřování stereotypů vůči skupině obyvatel ! Na to pozor. Progresivisté a bojovníci vůči nekorektním příspěvkům na síti , v čele s Kartouzem, jsou ve střehu. Už Vás mají v hledáčku !

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    ZezPlzně?

 3. Jan napsal:

  Bylo mi 85let.Již měsíc po registraci na očkování u mé praktické lékařky čekám
  marně na výzvu.¨
  Vím, jsou nás tisíce a tak jako vděk našemu předsedoví vláda, jsem se rozhodl
  nechat si vytesat na náhrobní kámen pokud nějaký bude, následující vzkaz:
  Za moji smrt může Babiš.

  • petrph napsal:

   Tak to skutečně čekáte marně. Moje maminka si taky původně myslela že se nechá naočkovat u své doktorky, ale ta je naštěstí poctivě řekla, že se nemusí dočkat, takže jsem jí přes internet zaregistroval na veřejné očkovací místo, a už je chvála bohu naočkovaná.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kdyby jste nebyl tak senilní, tak byste věděl, že registrace se neprovádí u praktických lékařů, ale takto:

   Registrace na webu crs.uzis.cz
   Nejprve je nutné provést registraci na webové stránce crs.uzis.cz zadáním telefonního čísla, na které přijde kód pro potvrzení. Po přihlášení na webu zájemce vyplní své jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, kód zdravotní pojišťovny a vybere očkovací centrum, které mu nejlépe vyhovuje.

   Registrace na lince 1221
   K očkování proti covid-19 se lze registrovat také na informační lince 1221. Za seniory to může udělat také jejich příbuzný a registraci může provést také praktický lékař. Cizinci s pobytem v České republice, kteří platí zdravotní pojištění, se budou muset zaregistrovat přes svého praktického lékaře.
   Jestli Vám Váš praktický lékař řekl něco jiného, tak se obraťte na něj.
   Poznámka: Babiš neočkuje, ani soukromě. Předsedové vlád neočkují nikde na světě, ale těm tisícům to neříkejte,ti to ví.
   I mně je +85 a protože umím najít web crs.uzis.cz a číst na něm, tak jsem udělal vše podle instrukce a už jsme i s maželkou naočkování druhou dávkou. Chtěli jsme počkat na Sputnik V, ale protože nám známý, který dříve cosi s EMA vyřizoval, řekl jak EMA funguje,tak jsme se nechali naočkovat vakcínou Pfeizer- BioNTech, abychom neumřeli na covid-19.
   Radím Vám, nečekejte na svého doktora, mohl by Vám píchnout nakonec AstraZenecku, očkování touto vakcínou pozastavilo nedávno přes15 evropských států (ale některé zase očkování obnovily). Česko se k nim zatím nepřidalo, analýza totiž nepřinesla žádný důkaz o zvýšeném riziku plicní embolie nebo hluboké žilní trombózy. Dále také: „Bezpečnost vakcíny se opírá o silná data, říká ředitelka tuzemského vedení AstraZenecy Jarmila Dolečková. Její vinu na krevních sraženinách popřela. Evropská agentura pro léčivé přípravky v úterý spojitost mezi očkováním a zdravotními problémy nepotvrdila a za vakcínu se postavila“.
   Ovšem dnes na ČTK, Seznam Zprávy se objevilo: 12:24
   aktualizováno • 14:14
   „Podle šéfa vakcinační strategie Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) existuje spojitost mezi vakcínou od firmy AstraZeneca a případy trombózy.“
   Co na to říct? Zkusíte se zaregistrovat na crs.uzis.cz, nebo na lince 1221? Velmi Vám to doporučuji, i když jsem „Brńák“. Vaši potomci ušetří na kameníkovi.

   • petrph napsal:

    Ale jo, ono to jde i u toho obvodniho doktora jak chtel pan, ten popis registrace psat nebudu, to je vec toho doktora. Akorat ze to je venkoncem zbytecny, protoze ti pak od statu stejne nedostanou na to vakciny, jak jim stat sliboval.

 4. Tondach napsal:

  Kde jsou ty mejly, které ho podporujou? To si myslí, že jsme všichni tak negramotní, jako jeho voliči, nebo co? Stačí se podívat na jeho ůčet třeba na Twitteru, kde slovo „táhni“ je nejslušnější ….!

 5. Tomas napsal:

  KSČM vypovídá tolerancni patent Babisove vládě. Dotáhnout vládu do konce funkčního období bude pro premiér a Babiše nesmírně obtížné a bude to jedna urážka za druhou v probíhající kampani. To co zašel bude premiér Babiš sklízet, takový fackovaci panák. Včas nepodal demisi a nyní je velmi slabý. Po podzimních volbách může být Ano první mezi stranami, ale koalice budou mít víc, bude záležet komu dá prez. Zeman pověření k sestavení vlády. Premiérem p. Babiš už nebude, možná nějakým ministrem financí, aby napravovat co se událo i k tomu musí být odvaha.

  • petrph napsal:

   Bohužel, jak se říká na frontě, situace se mění každou hodinou. Takže KSČM ještě zatím nevypovídá tolerančni patent Babisove vládě. Pouze dostal Filip od strany pravomoc jednat s Babišem, o podmínkách – a pokud by nebyly splněny, tak až pak zrušení.. Takže se možná ještě na něčem shodnout. Nakonec mu třeba komunisti odpustí i těch deset miliard pro armádu, protože ta si za ně stejně hned žádné účinné zbraně jako hrozbu proti Rusku kupovat nebude.. On už Metnar stejně prohlásil, že pokud ty miliardy nedostal, tak by armáda neměla ani na výplaty :))))))

Přidávání komentářů není povoleno