Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Protest proti vládním pandemickým opatřením, Vídeň, 20. listopadu. Foto: Profimedia
,

Nejen Landa, „zesilovače“ covidového odporu fungují všude stejně. Přitahují extremisty a násilí

Když o víkendu prošly centrem Vídně desítky tisíc lidí, média dav většinou popsala jako „odpůrce proticovidových opatření“. Ve skutečnosti šlo o pestrou směs sahající od kritiků povinného očkování až po tvrdé jádro krajně pravicových radikálů. V davu byli napadeni novináři, slyšet byly antisemitské výroky i narážky na třetí říši, které s covidem rozhodně neměly nic společného. Přesto si akce našla své fanoušky i v Česku.

V záplavě rakouských vlajek se ve Vídni objevilo i pár českých a jedna s logem české iniciativy – a od letoška i politického hnutí – Chcípl pes, která rovněž protipandemická opatření státu kritizuje. Její zástupci se pochlubili, že v Rakousku „navázali kontakty směrem do Česka“ a vyzvali své české příznivce, ať se připojí k prosincové stávce odpůrců vládních covidových restrikcí v Rakousku a Německu.

Vydávat vídeňský protest za příklad hodný následování však znamená přehlížet některá základní fakta. Především, že byla demonstrace na rakouské poměry nezvykle tvrdá. I rakouská policie ostatně po jejím skončení mluvila o tom, že se situace mohla „každou chvíli zvrhnout“ a že pozoruje „výrazně radikálnější nálady“.

A především – že si protest pro sebe uzmula krajní pravice a další radikálové. Podle rakouského ministra vnitra Karla Nehammera spektrum demonstrantů sahalo od „znepokojených občanů odmítajících protiepidemická opatření“ až k neonacistům, pravicovým extremistům a násilnickým sportovním fanouškům.

Znepokojení občané nebo extremisté?

V průvodu byly vidět i transparenty s heslem „Velká výměna obyvatelstva“. Tento slogan (myšleno výměna původního evropského obyvatelstva za lidi z jiných kultur a částí světa) je oblíbený například u hnutí Identitářů. To německá kontrarozvědka označuje za extremistickou organizaci a v Rakousku jsou identitářské symboly zakázány.

Policie ve Vídni na akci, která podle odpůrců covidových restrikcí měla být „oslavou svobody“, také zdokumentovala používání nacistických symbolů. Někteří z účastníků měli připnuté židovské hvězdy s nápisem „neočkovaný“ a některé transparenty srovnávaly rakouského kancléře Schallenberga s nacistickým lékařem Mengelem.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Federace židovských obcí v Rakousku během vídeňské demonstrace zaznamenala antisemitské nadávky, jiná svědectví mluví o ponižování dívek s odlišnou barvou pleti či těch se šátkem na hlavě. Několikrát také účastníci demonstrace napadli novináře.

Vídeňský protest se konal pouhý den poté, co rakouská vláda oznámila, že od tohoto týdne zavede v zemi další celoplošný lockdown a od příštího února také povinné očkování proti covidu.

Akci svolalo několik pořadatelů, mezi nimi i opoziční strana Svobodných, která má sama blízko ke krajní pravici. Dobrým příkladem je mladý politik Svobodných Udo Landbauer, který také na vídeňském protestu vystoupil.

Před třemi lety byl právě on ústřední postavou aféry, kdy se ve zpěvníku buršáckého spolku Germania z Vídeňského Nového Města (Wiener Neustadt) objevila věta „Šlápněte na plyn, ať uděláme sedm milionů“, očividná narážka na holokaust a počet Židů zabitých během 2. světové války. Landbauer byl sám členem zmíněného spolku, hájil se ale, že s texty nemá nic společného.

Kotleba, Fico, Landa

Podobný rukopis mají i protivládní protesty i na Slovensku. Tam je nositelem boje proti údajné „covidové totalitě“ radikální část opozice, Kotlebova Lidová strana Naše Slovensko a od Kotlebovců odštěpené hnutí Republika, spolu se stranou SMER Roberta Fica.

Ti všichni také ve svých kampaních a výzvách k vypsání předčasných voleb využívají incidenty ze slovenských supermarketů, kde se skupiny „náhodných zákazníků“ v minulých týdnech dostaly do ostrých střetů s obsluhou i s policií poté, co si odmítaly nasadit roušku a snažily se vyvolat konflikt. Podle Kotleby, Fica a spol. má jít o důkaz, že společnost se bouří, i když incidenty v obchodech (velmi pravděpodobně záměrné) vyvolala jen hrstka lidí.

Jak už dříve upozornil HlídacíPes.org, jsou to právě sympatizanti krajní pravice či konspirační scény, kdo na Slovensku pomáhají aktivně šířit i nejnovější iniciativu českého zpěváka Daniela Landy. Ten s hnutím „Zlatý špendlík“ vyzval k zahlcení českých hygienických stanic žádostmi o informace pod heslem „šikanou proti šikaně“.

Když se Landy novináři ptali, zda to v době plnících se nemocnic není nezodpovědné, odpověděl, že je pouze „zesilovač“ alternativních názorů.

Covidové spojování radikálních sil s umírněnými však můžeme pozorovat i přímo v Česku. Akce hnutí Chcípl pes otevřeně, například na svých sociálních sítích, podporuje Dělnická strana sociální spravedlnosti, opakovaně zmiňovaná ministerstvem vnitra v jeho zprávách o extremismu.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

26 komentářů

 1. petrph napsal:

  Vzhledem k te zasadni pricine (rakouska vlada nahle tesne predtim vxhlasila celostatni lockdown),tak byly ty demonstrace naprosto adekvatni a legitimni, a oznacovat jejich ucastniky za extremisty je samo o sobe pohrdani demokracií.
  Dokonce i v pripade covidu, coz uz neni mimoradna nouzovka, ale skoro 2 roky trvajici stav, a i v nem maji obcane nejaka prava, vcetne tedy shromazdeni a vyjadreni protestu.

  • Jan napsal:

   Přesně tak ,když chce člověk vyjádřit svůj názor ,je hned označen za extrémistu …:-(

  • Antonín Dejmek napsal:

   Když jedni vnucují „svojí pravdu“ druhým a ještě je za opačný názor trestají , tak ti druzí v reakci na jejich dobroserství, přejdou také do úplné opozice, a tam již není možné hledat „pravdu“ v nějaké diskuzi.
   Následkem toho bývá, že těm silnějším je demokracie „na obtíž“, a tak ji omezují, tzv. v rámci boje za „dobro“ jimi hlásané. Ostatně takto jsme z praotce Bohemuse (Bóje) udělali praotce Čecha, z Kelta Crocco knížete Slovanů, vymyleli si svůj „Slovanský původ“ a přestali vyučovat dějiny této země v dobách před příchodem Slovanů na naše území.
   Zlodějny, lhaní a msta, jsou dnes synonymem naší civitas.

 2. Vlado1 napsal:

  Když je glajchšaltována seshora veřejná diskuze a společnost se rozpadá do vzájemně nekomunikujících bublin, narůstá „tekutý hněv“. Co je na tom divného?

 3. A. S. Pergill napsal:

  Prostě všichni občané, které se ještě nepodařilo vymozkovat covid propagandou, protestují proti nesmyslným a neúčinným opatřením, která jen plní „ty správné“ peněženky, případně cíleně likvidují střední třídu (bez níž nemůže existovat ani tržní ekonomika ani demokracie). Na konkrétním státě nezáleží.

  • vankr napsal:

   Proč je těch „všichni občané“ tak málo? Asi proto,že rozumní převažují.

   • A. S. Pergill napsal:

    Za socialismu převažovali „rozumní“, co podporovali režim, a za nacistů v podstatě taky.

   • petr napsal:

    Zajimava odpoved ktera je pravdiva, jenomze i v tom mene pozitivnim smyslu. Takhle byla i naprosta vetsina lidi rozumne zticha i za komunistu i za valky. Coz na rozdil od jinych nekritizuji jen konstatuji jako popis spolecnosti. S tim pocitaji vladni politici i za demo ze vetsina lidi bude rozumne zticha at naridi cokoliv.

 4. lubajs napsal:

  Nálepkování nepohodlných je průvodním jevem totalitních režimů. Označit někoho za extrémistu, protože se staví vakcinačnímu teroru, je taky nálepka.

  • Dr. B napsal:

   Jen drobná poznámka, není stejnou nálepkou označovat snahu za proočkování populace „vakcinačním terorem?“

   • A. S. Pergill napsal:

    Pokud se provádí teroristickými metodami, jakože ano, tak si to označení zaslouží.

 5. Marek Loucký napsal:

  Jistě, nikde není psáno, že hlupák nemůže mít pravdu…pokud ale s člověkem začnou souhlasit tzv. „obyčejní“ lidé z dolních 10 Mio, nejlépe zaštiťující se „zdravým“ „selským“ rozumem, nebo se na něj lepit extrémisti a jeho slova po(zne)užívá dezinfoscéna, měl by se mít na pozoru a trošku o svém přesvědčení začít pochybovat. Extrémisti a pošuci všeho ražení racionální pohled (už z definice) na svět většinou nemívají.

  • Dr. B napsal:

   Přesně tak, i když s lockdowny a mnoha dalšími opatřeními také nesouhlasím (připadají mi příliš neúčinná na to, aby sebe sama ospravedlnila), s těmito lidmi bych rozhodně protestovat nešel. Bohužel se lidé takto na věc nedívají a mnozí svou účastí podporují spíš tuto partu pošahanců.
   Chápu, že lidé ztratili důvěru v politickou reprezentaci, když mají pocit (mnohdy oprávněný), že jim establishment neustále lže. To pak podkopává důvěru v jakékoli opatření, nahrává to extrémistům a šiřitelům nesmyslů všeho druhu.
   Přitom podle mě stačilo tak málo. Neslibovat nesmysly, nezesměšňovat lidi s odlišným názorem a nerozdělovat společnost. Stačilo říct pouhá fakta a snažit se lidi přesvědčit o tom, že když se nechají naočkovat, nemoc nechytnou. Budeme mít sice stále Sars v populaci, ale nebudeme při sezónních vlnách zaplňovat špitály do té míry, že mnozí jinak nemocní lidé nedosáhnou na běžnou zdravotní péči.
   Nemyslím si, že by byla většina protestujících antivaxery, jsou to především sobečci, co se prostě pod neustálým tlakem „zabejčili“ a nyní s nimi již nikdo nehne. Racionálního pohledu na celou věc již nebudou schopni. Bohužel pak protestují pod vlajkou oněch pošuků a extrémistů, čímž jejich postoje do jisté míry legitimizují.
   Kdyby se vláda místo předvolební kampaně snažila v létě proočkovat co nejvíce lidí, byli bychom na tom dnes mnohem lépe a mohli bysme se nyní učit, jak budeme do budoucna s Covidem žít namísto toho, abychom řešili, jak a v jakých počtech na něj budeme umírat. Nemuseli bychom nechávat umírat lidi s jinými nemocemi, protože se masivně staráme o ty neočkované s těžkým průběhem.
   Žijeme ve společnosti, která vás nenechá udusit se jen proto, že nejste schopen nepatrně omezit svou svobodu (nechat se naočkovat) a vždy se vás ujme i když za to zaplatí někdo jiný. Ten, kdo se nedusí, ale má například „jenom“ rakovinu, čeká několik let na kloubní náhradu atd., atd.
   Ne, že bych se takového stavu chtěl dožít, ale zajímalo by mě, jak by se odpůrci očkování dívali na to, že by jim v nemocnici řekli „Vy se dusíte? A nejste očkovaný? Tak to sorry jako, ale jděte se dusit domů, když nejste schopen udělat ani to minimum, jako je nechat se naočkovat.“

   • petrph napsal:

    Když to je ten problém.
    Jestli svrchu píšete „Stačilo říct pouhá fakta a snažit se lidi přesvědčit o tom, že když se nechají naočkovat, nemoc nechytnou.“..
    Jenomže, právě to že “ když se nechají naočkovat, nemoc nechytnou“ není pravda, a když lidi takto přesvědčoval přes média pan min.Blatný, tak ho oponentní kritici velmi snadno usvědčili..
    Fakticky i v případě kočkování jde o snížení pravděpodobnosti, že se člověk nakazí, pouze o snížení pravděpodobnosti že neonemocní těžce, atd,. přičemž je tam velice mnoho variabilních parametrů, co do věku, zdrav, stavu, atd . Už teď se dá třeba dočíst, že dle posledních výzkumů seniorů je ta nejlepší ochrana kolem 60ti, ale se stoupajícím věkem, už to zase klesá. Nemuvě tedy o nedávno zjištěné sotva půl roční ochraně. Protože to samo o sobě bude muset být podrobeno, dalším výzkumům, co to s lidma (a zase různě) udělá, když se to do nich bude hustit každých půl roku. Dalo by se toho popsat víc, ale..
    Neberte to tak, že jsem popírač očkování, já osobně jsem jsem se nejen očkovat dal, ale na jaře spoustě lidí z okolí jsem to doporučil, pomohl jim s registrací, a pod. Ovšem už teď se na mne dívají někteří jako na blbce a ptají se, a to se máme jít už zase očkovat znova, nebo co? A nedej bože, kdyby se jim něco stalo, to si to asi se mnou příjdou vyřídit ručně.
    To jen, že tohle prostě není čistá hra „dobrejm proti zlejm“ ani „fakta proti lži“,.,těch rozporuplnejch informací je zkrátka strašně moc.

    Ono totiž, a snad si to uvědomujete, když se slibovalo, „když bude naočkovanejch xx? procent tak budou nemocnice volný tak se uvažoval ten klidný stav co byl v letě, nikoliv tu kulminaci megavlny jako teď..
    Takže se klidně může stát, že pokud nastane to co popisujete v závěru “ ..
    „Vy se dusíte? A říkáte že jste očkovaný? To je nám líto, ale místo stejně není, tak se jděte dusit domů,…

    • Dr. B napsal:

     Tam mi vypadlo slovíčko „pravděpodobně.“
     Mělo tam být, že „nemoc pravděpodobně nechytnou.“ Všiml jsem si toho až po odeslání příspěvku, moje chyba, omlouvám se.
     Jinak problém vlastně přesně popisujete, také slýchám ono „to se mám jít zase očkovat?“ Lidé stále nechápou, že se jedná v principu o velmi podobný virus, jako je virus chřipky (dobře mutující, sezónní atd.). Očkování vám přinese ochranu významnou, nikoli trvalou a stoprocentní. A současně bude méně účinné proti různým mutacím. I tak vám ale pomůže. To ale zdravotníci předpokládali od začátku, bohužel establishment tuto zásadní informaci zamlčoval, tedy lhal. A pak se to „profláklo“ a lidé hromadně ztratili důvěru. Nyní bude velmi těžké je přesvědčit, že i tak je očkování jedinou cestou, jak z toho ven. Virus se sice bude šířit dál, ale většinu nakažených buď vůbec nemoc nepostihne, nebo jí budou snášet podobně, jako tu chřipku. Bude jim zle, ale nezaplaví nemocnice a většinou to zvládnou doma na vitamínech. A současně si zlepší imunitní odpověď do budoucna.

     • petrph napsal:

      Snad chápete, že Vám nezazlívám že Vám vypadlo to slůvko „pravděpodobně“. Špatné je na tom, že vypadlo jak politikům, tak těm médiím i odborníkům kteří to očkování přes média doporučují.
      Ale podobně že ani o tom , že to očkování se bude muset brzy a třeba trvale opakovaně opakovat? se hlasitě nemluvilo- (Pokud vím, i ti lékaři co volají celí zoufalí z nemocnic říkají „dejte se teď očkovat“ a nikoliv „smiřte se s tím že už se budeme muset dávat očkovat možná celý život každých půl roku – a že se to bude (pravděpodobně) týkat brzo i Vašich dětí od 5 let..“ Tak tohle si bude muset společnost tedy opravdu „prodiskutovat s fakty“, pokud tedy za ty které přednesené informace a sliby bude ochotný někdo ručit. A jestli se tedy spíše nepřesouváme v boji s covidem, do permanentního válečného stavu, kdy ztráty povoleny a neuposlechnutí rozkazu se trestá…Ale to už by halt nebylo tak sexi demo..

   • A. S. Pergill napsal:

    1. Špitály nestíhají především proto, že je zdravotnictví dlouhodobě poddimenzované a podfinancované. Covid to jen ukázal, protože přestaly fungovat různé kamufláže, používané rutinně od 90. let.

    2. Je otázka, zda má vůbec smysl očkovat něčím, co má tak krátkodobý efekt a navíc nepokrývá mutace. Faktem je, že oslabené a usmrcené viry mají, na rozdíl od mRNA „vakcín“, efekt širší (co do pokrytí mutací a variant viru) a delší.
    Soudruzi nám tady dluží mnohá vysvětlení, včetně toho, že se opakovaně dělají opatření, která se ukázala být zcela neúčinná. To, že někteří z horlivých propagátorů neúčinných vakcín sedí v různých orgánech firem, které je vyrábějí či distribuují, pro mě není žádný argument. Je to spíš fakt očkování silně diskreditující.

    3. Jistěže totálně selhala strategie komunikace, a to zcela v duchu přísloví o lži a krátkých nohách, je fakt. Pokud by netvrdili naprosté nesmysly, a to i v době, kdy už ta nesmyslnost byla jasně prokázaná, tak by jim nyní věřilo víc lidí. Takto jim nevěří skoro nikdo.

  • petrph napsal:

   Bohuzel. Zrovna u nas s takovou teorii nepochodite. Asi snad pochopite ze hlasat dneska, Lidi verte premieru Babisovi jeho ministrum ale i jimi urcenym expetrum ze ta jejich opatreni jsou ta nejlepsi a jedina spravna, asi by jste pak musel rychle zdrhat:) Ale rekl bych ze i jinde duvera ve vladni politiky a s nimi souhlasici elity velmi klesa. A ze celkove nazory vedecjych elit na pouziti ruznych reseni proticovidu se lisi to asi vite taky. Takze i protesty proti tomu co narizujevsude prave vlada maji svou vahu.A ze se jich ucastni i prave statnimi zdroji oznaceni extremjste? To je fakt prekvspeni

  • Marek Loucký napsal:

   S vašemi reakcemi do velké míry souhlasím. Ještě bych doplnil, že problém „lhaní, resp. podávání pravdivých informací“ naráží na to, že z medicínckého a biologického hlediska se jedná o velmi komplikovaný problém, který nemáme úplně probádaný a je zde stále příliš mnoho bílých míst. Ikdyž výzkum probíhá nesmírně rychle a mnohé jsme již o viru a onemocnění c19 zjistili, na nějaký závěrečný vědecký konsenzus si holt musíme ještě počkat. Bohužel my s epidemií musíme bojovat tady a teď, musíme přijímat rozhodnutí, která v sobě nesou velkou mírou nejistoty a rizika, že je to ještě trochu jinak a že budeme muset věci přehodnotit. Tento proces ale standardně ve vědě probíhá, otázkou jinou je, jak na to reaguje exekutiva a dále pak veřejnost…Něměl bych to státu příliš za zlé, všichni víme, jak nepružná je stát struktura (což je špatně i dobře zároveň) i u mnohem jednodoušších agend. Pravdou je, že u nás moc pružní, ani akční nejsme, všechno nám strašně dlouho trvá a jednáme reaktivně ve vleku událostí. Máme strach do věcí říznout a dělat je důsledně. Jednáme až když už není zbytí a pak se tady houpáme jak na houpačce…řídíme se principem odezdi ke zdi 🙁
   Další komplikací je, že se vědci a lékaři musí vyjadřovat ve zkratce, používat zjednodušení a příměry, abychom si my laici vůbec dokázali v hlavních rysech problematiku představit. S takto zjednodušenými a nekompletními informacemi pak nakládáme jako s úplnou 100% pravdou, ze které vyvozujeme zkreslené a v mnoha případech nesmyslné závěry.
   Chápu, že jsme národem hokejových a fotbalových trenérů…vždyť přece na šmrdlání puku nebo kopání do meruny není nic složitého…ale měli bychom být víc pokorní před vědou a medicínou, což je o mnoho řádů náročnější disciplína. Za odpolední čtení článků na internetu si sice silný názor uděláte, ale o hodnotě a užitečnosti takového názoru můžeme směle pochybovat 🙂

   • A. S. Pergill napsal:

    Při tomto výkladu byste ovšem musel vysvětlit fakt, že se prosazují opatření, která se v minulosti (předchozí vlny infekce) jednoznačně neosvědčila a naopak se neprosazují opatření z doby první vlny, kdy jsme byli „premianti“. A to prostě jinak než zlou vůlí nevysvětlíte.

 6. Travis napsal:

  Ano, tady ve střední evropě máme staré bolístky a břímě ale řešit podobné extremisty na demonstracích je asi stejné jako řešit pár zednářů na sjezdu NSDAP ve 30. letech nebo se podivovat koalici nacistů a liberálů proti Orbánu v Maďarsku.
  Co se týče svobody a zdraví jsou tito lidé v tomto případě docela irelevantní. Co je velmi důležité a diskutované a znepokojivé, jsou fakta. Například poslední zpráva FDA v USA: Té bude podle svých slov zveřejňování dat o vakcíně Phizer 55 let.
  Bohužel stigmatizace ani těm největším liberálům nedovlouje přemýšlet otevřeně. Bojím se velké krize…

 7. A. S. Pergill napsal:

  Trochu obecněji:

  1. Veškerá ostatní očkování mají účinnost prakticky stoprocentní, a pokud selžou, tak
  A – je to důsledek nějaké hrubé chyby při dopravě, skladování a aplikaci (což vyvolalo např. pokles imunity proti spalničkám u některých skupin teenagerů, protože tato vakcína je extrémně citlivá na špatný transport a skladování a po otevření ampule se musí aplikovat do několika sekund, jinak se kontaktem se vzduchem znehodnotí).
  B – je to systémový problém – očkování proti chřipce může selhat tehdy, když je špatně odhadnuto, který subtyp viru vyvolá v následující sezóně pandemii (vyrábí se a aplikuje s předstihem na základě prognóz, které nejsou stoprocentně spolehlivé).
  C – pacientovi drasticky klesne imunita (chytne AIDS, je léčen na zhoubný nádor atd.)
  2. Vakcína proti covid trochu snižuje pravděpodobnost, že člověk onemocní zjevnou formou, a riziko těžkého průběhu a úmrtí.
  3. Vláda a zdravotnictví se ovšem chovali tak, jako by to byla běžná vakcína, tj. kdo ji dostane, neonemocní. Výsledkem je těžké zklamání, že sliby zůstaly nenaplněny
  4. Viz bod 2 – lze očekávat, že lidí s bezpříznakovým průběhem, ale infekčních, bude mezi očkovanými paradoxně víc než mezi neočkovanými, v nejhorším případě stejně (to je obecná zákonitost, neznám žádný důvod, proč by u covidu neměla platit). Z toho ovšem plyne, že veškerá opatření, která preferují očkované, fakticky vedou k roznášení nákazy.
  5. Lidé vidí, že si na tom „ti správní“ nehorázně plní kapsy.

  Čili selhala celková strategie a taktika komunikace s veřejností i postupu proti šíření viru. Prakticky všechny osoby, které se na tom podílely, jsou silně zdiskreditované a pro významnou část občanů nepřijatelné.
  Landa a spol. jsou jen důsledek výše uvedeného.

  Mělo se postupovat v dalších vlnách tak, jak se postupovalo proti té první, kterou jsme zvládli velmi dobře. Mělo se zabránit např. tomu, aby byly roušky nahrazeny respirátory, jejichž celková účinnost je zjevně menší, a mnoha dalším věcem. Roman Prymula měl po svém Vyšehradském extempóre skončit navždy. Atd.

  Co dělat teď, kdy vláda podělala co mohla a její odborné týmy jí přitom nadšeně pomáhaly, nevím. Snad by pomohlo, kdyby pravděpodobný nový premiér Fiala udělal velmi tvrdý odstřih od všeho, co je nějak spojeno s předchozím covid blbnutím. Dal dohromady nové týmy odborníků, nekompromitovaných v předchozí době, a zcela změnil strategii postupu. Možná by to významné části lidí vrátilo důvěru ve smysluplnost vládních opatření a nařízení. Ale ruku do ohně za to nedám.

  • petrph napsal:

   Jenomže a proboha vůbec ne, už v tom prvním bodu. Žádná, (žádná) vakcína nefunguje na 100 procent pro všechny skupiny obyvatel, a žádná vakcína taky není pro úplně všechny naprosto bezpečná. V tom u covidu právě chybí ta dlouhá několik let trvající léta klinického testování (ale i pozdější zjištění) – ze kterých vzejdou doporučení pro lékaře i pacienty, aby věděli v těch konkrétních případech jejich stavu, zda ano či ne, a s jakým rizikem. A pokud ne, tak jaké jiné řešení v jejich případě zvolit.

   Zda by – bylo lepší kdyby se „. postupovalo stejně jako v té první vlně kterou jsme zvládli velmi dobře“? Bohužel, pouze v tom případě kdyby ta druhá byla byla současně poslední.
   Už ta první totiž otřásla celou ekonomikou a provozovat takové řešení i nadále trvale 2x ročně, by znamenalo úplné zhroucení té ekonomiky, včetně základních infrastruktur státu. Asi bych to přirovnal k permanentnímu válečnému stavu.

   Jistě že a bohužel, tahle krize po celém světě silně otřásla důvěrou občanů ve schopnosti politiků jejich režimů řídit jejich stát,..A u nás, kde navíc vládne menšinová vláda, která toho nevzládala příliš ani předtím, to bylo ještě horší. Když teda a navíc přidáme naše velmi kritická média (což jim neberu), která by měla být v takové krizi s vládnou loajální..( Nebo neměla? Toť otázka…

   S tím co píšete v závěru, že by měl udělat pan Fiala naprostý souhlas,..jenomže už teď se jmenování jeho vlády opožďuje, jsme v kulminaci další vlny, a tu ještě řídí Babišova vláda. Těžko se dá odhadnout kdy nastoupí ta nová vláda, kdy si až potím nasadí své nové odborníky, kteří až potom budou formulovat nějaká doporučení,. Ta se budou postupně zavádět , a až s dalším zpožděním začnou účinkovat, atd Nerad bych byl cynický, ale to už snad budou doporučení pro příští megavlnu, která příjde zase až ten další podzim..Tedy , pokud se zase ze strany státu neprohospodaří celé léto.

   • A. S. Pergill napsal:

    Vakcíny z očkovacího kalendáře skutečně fungují prakticky na sto procent a mají zanedbatelné vedlejší účinky. A pokud selžou, není to vinou těch vakcín, jak vysvětluji ve svém příspěvku dál.

    — Polio jsme vymýtili už někdy koncem 60. let. Pokud se vyskytly nějaké obrny, bylo prokázáno, že je nezpůsobil virus dětské obrny. Akorát jsme měli nějaké importované případy (u lidí, kteří v cizině očkováni nebyli).
    — To samé černý kašel, záškrt. To samé tetanus, který se ovšem má po 10 letech přeočkovávat.
    — Spalničky nám po očkování taky vymizely, menší epidemie byly spíš vyvolány nekvalitní dopravou, skladování a aplikací vakcíny. Existují minimálně dvě podobné virózy (s lehčím průběhem), které ale vyvolávají jiné typy viru.
    — Zarděnky už taky nemáme.

    Vakcíny, jimiž se očkuje na dobrovolné bázi, mohou spíš nepokrýt celé riziko, než že by selhaly.

 8. Josef napsal:

  Možná, že by se mělo začít hlavně léčit. Našemu p.doktorovi nikdo nezemřel a ani nejel do nemocnice, ale ono to chce včasnost a hlavně starost. A hlavně si vzpomeňte za rok, až ty zázračné vakcíny přestanou úplně působit!!! To bude „legrace“.
  Proč nejsou v televizi ti největší odborníci na danou problematiku??? viz např. p.prof.Turánek a další, asi jsou nepohodlní…. Tak se vy, co patříte k ovcím alespoň podívejte, abyste po roce viděli! A hlavně po letech!
  https://www.youtube.com/watch?v=VYtBEnB1F6E&ab_channel=jirkas
  A nebojte, jen moje babička 82 let, naočkována loni, teď jela do nemocnice s covidem a žádná legrace to není!

  • Martin Seulbits napsal:

   kdyby usa nevyrabela tu vak, tak tu vubec neni covid diktat, to vse od pocatku je priprava pro vakcinu, intriky pro vypiti vina nebo gilotina. Podstata je, ze celou dobu je umele vybudovana a podporovana nakaza, dela se to, aby se sirila, vznikne strach a lide se podvoli necemu o cem nic nevi. Zadny soustavny nedestruktivni opatreni nejsou, protoze tak se ta hra nehraje. Pritom kdyby nebo kdyz clovek ma spravne nasazeny respirator ffp3 s ventilkem, ktery muze podle normy uzit 1h, bez vent.0,5h, coz na nakup staci, nikoliv v praci, ve skole, tak je to, jakoby tam vubec nebyl, nema zakaslane ruce, ma rukavice, nepotrebuje vubec nic jineho, staci tak malo, nikomu takove masky s ventilkem neskodi a data-li lidi co prijedou do karanteny, test a test, nezavazete vir, zaveze- li se kvuli nedbalosti vir a jinou cestou, zmrazene vyrobky, je to par pripadu vyhledatelnych traovanim. Tedy nepotrebujete zadne vykciny neodzkousene, potrebujete leky, kterych je dost, potrebujete vitaminy a prvky jako prevenci, vysledek je komplikovana kigrace, ale bezpeci na vnitrnim uzemi bez nesmyslnych testu pro zdrave lidu, bez nasilneho ockovani neodzkousenym a monopolem Usa vyrobcu. Ale takoe reseni nikdo nechce, protoze v tom neni business plan a neni v tom globalisticka moc a nebyla by v tom hybridni valka, co by zbylo vysetrit, kdo vyrobil a roznasel virus a pod jskym zajmem.

Přidávání komentářů není povoleno