Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
printscreen Občasník.eu,

Náměstek hejtmana na Vysočině prohrál první kolo soudu o členství v Lidových milicích

Okresní soud v Jihlavě zamítnul žalobu náměstka hejtmana Josefa Pavlíka (ANO) na server Občasník.eu. Ten informoval o Pavlíkově údajném členství v Lidových milicích, což Pavlík popírá. Rozsudek zatím není pravomocný, i tak ale kvůli němu může mít problémy krajská koalice.

Provozovatel serveru Občasník.eu Miroslav Mareš svá tvrzení před soudem opíral mimo jiné o zápisy z výborových schůzí v havlíčkobrodských Škrobárnách. Tam se o Pavlíkovi mluví jako o veliteli družstva a jako o kádrové rezervě na velitelské funkce milicí.

Kariéra náměstka hejtmana Kraje Vysočina Josefa Pavlíka z hnutí ANO v Lidových milicích začala podle Občasníku na konci roku 1987. Tehdy devětadvacetiletý Josef Pavlík měl za sebou nejen úspěšné absolutorium dálkového studia na Vysoké škole (promoce roku 1985), ale především úspěšnou práci sportovního referenta ve svazácké organizaci  národního podniku Škrobárny.

Pavlík byl kandidátem členství v KSČ od 29. listopadu 1985, členem KSČ se stal o dva roky později, 23. listopadu 1987. Číslo jeho členské legitimace bylo 01850056.

Přijetí schváleno na schůzi ZO KSČ

A právě z listopadu 1987 pochází dokument, podle něhož výborová schůze ZO KSČ Škrobárny Havlíčkův Brod konstatuje přijetí soudruha Pavlíka do Lidových milicí. 15178130_725336150952352_607946503597029916_nSvé někdejší členství v KSČ nejdřív Pavlík tajil. Když se na to přišlo, omluvil se, vzápětí ale musel začít vyvracet i spojitost s Lidovými milicemi.

ODS, která je součástí krajské koalice na Vysočině, hned po zveřejnění podezření o Pavlíkově členství v milicích pohrozila, že koalici opustí. „Pokud Josef Pavlík a hnutí ANO výše uvedené skutečnosti nevyvrátí nebo situaci nevyřeší odchodem Josefa Pavlíka z Rady Kraje Vysočina, opustí ODS krajskou koalici a zároveň navrhne odvolání Josefa Pavlíka z pozice náměstka hejtmana Kraje Vysočina,“ stojí v dokumentu podepsaném krajským předsedou ODS Milošem Vystrčilem.

Letos v říjnu Vystrčil zopakoval, že takový postup ODS zvolí i v případě nepravomocného rozsudku v Pavlíkův neprospěch.

„Nikdy jsem nic nepodepsal, mám čistý lustrační rejstřík. Jsem pacifista. Na vojně jsem dva roky držel v ruce hokejku, je otázka, kdo o mě píše tyto věci. Když mám čistý lustrační rejstřík, dostanu kopii bezpečnostní prověrky, tak nevím, kdo tuto blamáž připravil,“ hájil se Josef Pavlík. Ten také kvůli kauze už dříve pozastavil své členství v hnutí ANO.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno