Na TikToku trochu jinak – s HlídacíPes.org. Podívejte se na video

Čínská sociální síť TikTok, která má v Česku zhruba 1,5 milionu aktivních uživatelů, má v tuzemsku stále image platformy hlavně pro mladé a nejmladší publikum, které tam sdílí především taneční a jiná zábavná videa. Zahraniční média však ukazují, že TikTok může být i informačním a vzdělávacím kanálem, a to nejen směrem k dětem a teenagerům. Obsah médií, jako americký Washington Post nebo francouzský Le Monde tam pravidelně sledují stovky tisíc lidí.

Redakce HlídacíPes.org nyní na TikToku v rámci mezinárodní spolupráce se španělskou tiskovou agenturou EFE spustila informačně-edukativní projekt #FactFeed. V následujících týdnech pod tímto hashtagem na síti budeme publikovat desítky minutových videí věnovaných především tématu dezinformací, informačního chaosu a využívání volně dostupných internetových nástrojů k ověřování informací. Videa se dotknou i tématu digitální bezpečnosti a přiblíží různé aspekty novinářské profese.

Na první video, které vysvětluje pojem dezinformace, se můžete podívat zde:

@hlidacipes.org Setkali jste se někdy s nějakou dezinformací? Popište nám ji v komentářích. #Stars4media #FactFeed ♬ původní zvuk – HlidaciPes.org

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org