Foto Malik David / CNC / Profimedia

Komise ukončila vyšetřování obvinění Marka Wollnera ze sexuálního obtěžování. Výsledek chce znát i Rada ČT

Napsal/a Ondřej Neumann 21. prosince 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Výsledky vyšetřování speciální komise, která měla za úkol prověřit nařčení dramaturga a šéfredaktora reportážní publicistiky ČT Marka Wollnera z bossingu a sexuálního obtěžování, už má na stole generální ředitel České televize Petr Dvořák. Co komise zjistila a jak na základě jejích závěrů Dvořák rozhodne, zajímá i Radu České televize. Její nový předseda Karel Novák to potvrdil v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

„To (vyšetřování) se týká obecných zákonných norem v ČR. (…) Rada je kontrolní orgán a má za povinnost řešit, nebo se zajímat, chtít vysvětlení o všech věcech, které nejsou v souladu se zákony ČR. Ale já to teď nepředjímám – jen odpovídám na vaši otázku. Ano, nejpozději na únorovém zasedání Rady se na to určitě zeptám. Jakým způsobem to dopadlo. Ale nechci do toho vstupovat, nechci to vůbec hodnotit. Budu po generálním řediteli určitě chtít informaci – a myslím si, že i moji kolegové – jak to šetření dopadlo. Protože rada se o tyto věci zajímat prostě musí,“ uvedl Karel Novák.

Marka Wollnera obvinila bývalá členka redakce pořadu Reportéři České televize Markéta Dobiášová. 16. listopadu na svém webu inFakta vydala článek s titulkem „Pracovní podmínky v redakci Reportérů ČT: Aktivismus, bossing i harašení“. Část Wollnerových podřízených se naopak za svého šéfa postavila.

Vedení České televize na obvinění zareagovalo se zpožděním – až po dotazu HlídacíPes.org na to, zda a jak se ČT vážnými obviněními zabývá. Generální ředitel Petr Dvořák poté zřídil komisi, která si zvala spolupracovnice a spolupracovníky Marka Wollnera. Jakékoliv informace o složení komise, jejím mandátu i pozvaných lidech Česká televize odmítla poskytnout.

Ve středu dopoledne ředitel komunikace ČT Vít Kolář na dotaz HlídacíPes.org pouze potvrdil, že komise už své šetření ukončila a v pondělí zaslala výsledky své činnosti k rukám Petra Dvořáka. Ten byl podle Koláře dva dny na dovolené a dosud nijak nerozhodl. Výstup ze šetření komise Kolář podle vlastních slov nezná.

Celý rozhovor s novým předsedou Rady České televize Karlem Novákem nabídneme zítra – ve čtvrtek 22. prosince.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)