Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
repro ČT24,

Marek Prchal na dosah premiéra Babiše. Zaměstnancem státu není, kancelář na Úřadu vlády má

Na dveřích na Úřadu vlády visí cedulka se jménem Babišova politického marketéra Marka Prchala a mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičové. Vypadá to jako kancelář, ale kancelář vládního zaměstnance to není. Oba jmenovaní ujišťují, že pro stát nepracují.

Štítek se jmény dvou lidí pevně spojených se značkou politického hnutí ANO visí na dveřích ve Strakově akademii hned pod nápisem Odbor kabinetu předsedy vlády.

Jak mluvčí ANO Lucie Kubovičová, tak „PR guru“ Andreje Babiše ale ujišťují, že nejsou vládní zaměstnanci.

Zdroj: facebook Marie Jílkové, KDU-ČSL

Nejsem a nebudu

„Proboha nejsem,” reagoval podrážděně Marek Prchal na dotaz, zda aktuálně zastává na Úřadu vlády nějakou funkci. „Přesně nevím, proč tam mám kancelář, tedy já tam ani žádnou kancelář nemám.”

Prchal říká, že sám netuší, proč je tedy jeho jméno na dveřích jedné z místností takto oficiálně uvedeno. „Nevím, proč tam tu cedulku dali. Zeptejte se toho, kdo to tam napsal,” říká.

„Mám tam jen židli, stůl a varnou konvici. Tedy ne já, spíše to tam prostě je. Občas tam jsem, ale zaměstnancem nejsem,” vysvětluje Prchal.

Několik hodin po rozhovoru Prchal ještě prostřednictvím messengeru dodal: „Zaměstnanec státu nejsem a nebudu, dali mi cedulku na půjčenou místnost, kde si můžu občas v klidu připravit podklady.“

Informaci o tom, že ani jeden z Babišových spolupracovníků není zaměstnancem vlády potvrdila její mluvčí Barbora Peterová: „Ani jedna z uvedených osob není zaměstnancem Úřadu vlády,” napsala v SMS zprávě. Na dotaz, proč tedy oba disponují vlastní kanceláří, již nereagovala.

Situace tak do jisté míry připomíná stav na Pražském hradě, kde svou vlastní kanceláří disponuje prezidentův poradce Martin Nejedlý, ačkoliv zaměstnancem není.

Vládní útočiště

Prchalova kolegyně, mluvčí ANO Lucie Kubovičová se ke kanceláři hlásí. „Máme ji tam, ale nebýváme tam často, tak jednou, dvakrát týdně,“ řekla na dotaz HlídacíPes.org.

„Je to proto, abychom neseděli na chodbě na zemi, když je potřeba připravit nějakou tiskovou zprávu,” upřesnila.

Svoje pracovní místo v kanceláři na Úřadu vlády zdůvodňuje tím, že Andrej Babiš je jak šéfem hnutí ANO, tak i premiérem a ona občas musí pracovat u něj na vládě.

„Ta kancelář byla volná, pro nás je to jen útočiště, většinu času sedíme v kanceláři poslanecké sněmovny,” dodává Kubovičová.

Jak Kubovičová, tak Prchal jsou v Babišově nejužším týmu. Prchala po vítězných volbách označil Babiš za „génia sociálních sítí“. Členem volebního online týmu ANO byl Prchal i v předchozích parlamentních volbách či při volbách do Evropského parlamentu.

Redakční komentář HlídacíPes.org k působení Prchala a Kubovičové na Úřadu vlády si můžete přečíst ZDE.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

13 komentářů

 1. MH napsal:

  Obcas tam jsem, ale zamestnancem nejsem.

  Skoro mi to zni, jako dalsi hadanka od Safrankove. Jen nevim, kdo je urozenym princem, kteremu je urcena.

 2. Petr Kaminsky napsal:

  Neni divu, ze si je Babis „hycka“. To jsou totiz lide, kteri mu vyhravaji volby. Jen je mi divne, proc nesedi v sidle Agrofertu/ANO.

 3. Kain Václav napsal:

  Jo to se dějí věci s příchodem Babiše do politiky a to je jenom začátek,to se teprve věci dít budou.To budou jeho voliči ještě čumět jakého ptáčka si zvolili.

  • Janika18 napsal:

   Jestli ho podrží Zeman a bude trvat aby vyjednával jen a jen Babiš o sestavení vlády tak to bude ještě komedie nebo tragedie ???????

 4. Pat Cash napsal:

  Tak trochu hoax. Vyčleněný kumbál mohou mít i externisti. Ovšem vytáčení Marka Prchala je zábavné – kancelář je místo, kde dotyčný vykonává svoji práci. Takže on kancelář (pracovnu) na ÚV má, jen se v ní nezdržuje nijak často.

  • teufel3424 napsal:

   Ale když někdo cizímu subjektu vyčlení kumbál obvykle za něj chce nájem, nevím, kde jste viděl prostory k užívání zadarmo. TAkto je to prachsprosté okrádání státu v přímém přenosu.

 5. Nemec napsal:

  Lhát nebo dělat ze sebe blba se zřejmě vyplácí. Jen to chce miliardy a vytvořit si spolek, že ANO. Hitlerovi stačila k moci bída , Babišovi pomluvit Kalouska. Potom stačí ostudně přepadnout maskovanými lidmi vládní úřad a mohou se tam v klidu dělat melouchy. Co ty nato lví národe ?

 6. Baron napsal:

  no a co, ma „kumbal“, spis by mne zajimalo odkud pobira mesicni prijem a v jake velikosti, dle hesla koho chleba jis toho píseň zpívej, z toho by se clovek dozvedel zajimavosti, treba co jako genius dava na web to, ze ma zidli a varnou konvici na asi pripravu kavy nerekne vic, nez ze dela pro Babise, volby, politika, Cesti obcane, to vse jsou pouze fraze, hrabat hrabat hrabat…

 7. Weber napsal:

  Nevím, nevím, já když vidím tu vystrašenou tvář M. Prchala, tak je mi jej líto a nejspíše by se mělo zkoumat, zda v jeho případě nejde o týrání svěřené osoby (Babišem). Na první pohled se dá také usuzovat na polibek smrti od šéfa mafie, pokud bychom neznali souvislosti se snímkem vyděšeného Prchala. Ovšem pokud má M. Prchal nějaký hřích, kterým se provinil proti občanům, tak mu tu „nekancelář“ vedle šéfa přeji.

 8. Tomáš napsal:

  Pro pana Webera, hezky jste vystihl polibek smrti??, ale kromě ustrašeného výrazu Prchala se mi líbí i otcovsky sevřené rty Andrejka. Jistěže víme, za jakých okolností fotografie vznikla, ale vaše poznámka mě opravdu pobavila. ?

 9. jan rich napsal:

  Už jsem se k této kauze zmiňoval.Nejsou placeni státem a pobyt v kanceláři 2x týdně na Úřadu vlády jsou určitě v kompetenci premiéra,byť v demisi.Nebo by měl o to žádat parlament jako při chuti o párek v rohlíku?

 10. Jirka napsal:

  Je to veselá kopa ten Prchal.

 11. Tondach napsal:

  Jako všichni kolem Babiše jen lžou a lžou a lžou….

Přidávání komentářů není povoleno