facebookový profil Michala Haška, Major Maisner ve vycházkové uniformě

Major Maisner zasahuje proti žloutence, lži plukovníka Šlachty a vykuřování sv. Václava

Napsal/a Robert Malecký 21. srpna 2016

My samozřejmě víme, že Brno je jiná disciplína. Co jiná disciplína, to je jiný sport, jiné hřiště, jiný vesmír. Také proto celkem chápeme úspěšnou snahu současné vlády jednou provždy zničit dopravní spojení mezi Prahou a jižní Moravou prostřednictvím řady zákopů na D1. Jenže pořád jsou tu tyhlety internety, čili z Brna stále prosakují do zbytku světa zprávy. 

 • Nechtě tedy dnes v Brně začneme. „Epidemie žloutenky podle hygieniků přišla do Brna ze Židlochovic. Co na to Honza Vitula, židlochovický starosta a lídr kandidátky TOP09 a Žít Brno? Ještě nějaká překvapení spojující Židly a Brno kromě špinavých rukou?“ stojí na profilu tamního hejtmana JUDr. Haszka Mihályho, svobodného pána ze Sládkovičova, známého též pod občanským jménem Michal ParlamentníListy.cz Hašek.

Pana doktora Haška jsme si vždy vážili pro schopnost citlivé politické zkratky, která navenek může působit jako cosi mezi zatloukáním a otevřeným lhaním. Také se nám líbí, že ho kauza neexistující mluvčí nezlomila (lžou jiní, ne já) a rovnou přešel do takového krásného protiútoku. Ono když už pár let hrajete šachy zcela mimo šachovnici, to se to tahá figurkami. Čili se do brněnských záležitostí nevměšujeme, jen si tak říkáme, že stát se toto kdekoli jinde, kde ještě lidé nejsou úplně zblblí, nejspíš by za takovou prasárnu zcela v souladu se základními principy demokracie padlo i pár facek.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Když vypukla kauza reorganizace váženého policejního sboru, známá jako Šlachtagejt neboli Zdar, útvare!, dost jsme se tomu zde na HlídacíPes.org věnovali. Říkali jsme si, že když máte k ruce celorepublikový policejní útvar dříve známý jako ÚOOZ, tři nejvýše postavené státní zástupce v zemi, dvoje velké noviny, rádio, několik zavázaných televizních redaktorů a pár desítek pro věc zapálených poslanců, nemůžete tuhle věc mediálně prokaučovat. To už se tady pokládala vláda v daleko užším kolektivu. Abychom tuto sílu vyvážili, vložili jsme se do věci svým psaním i s rizikem, že rozšíříme řady sabotérů prokurátorsko-policejního státu, pardon – demokratického zřízení. Ale pak Robert Šlachta řekne serveru aktuálně.cz: „Za prvé jsem nikdy nejezdil s traktorem, ale s kombajnem, a za druhé se tak nejenom o mně, ale o celém útvaru vyjadřoval člověk, kterého jsme vyšetřovali.“ A je posekáno.

Vůbec nejde o tu lehkost, se kterou Šlachta během prázdnin prošustroval přízeň veřejného mínění a celou připravovanou akci poslal do kopru. Stranou necháme i nehoráznost, se kterou Šlachta a jeho boys očekávají, že když oni vyšetřují, ostatní sklapnou hubu. To je samozřejmě jeden z rysů policejního státu, už jsme tu o tom psali. Jde o to, že Šlachta navíc podle všeho lže. Buď teď, nebo lhal před dvěma lety, kdy magazínu Pátek Lidových novin řekl: „Jezdil jsem s traktorem. Aji s kombajnem – celé jedno léto jsem absolvoval jako kombajnér.“ Tož tak.

 • Neočekávali jsme, že tzv. předvolební kampaň, která se chystá naplno propuknout a otrávit nám babí léto několika Tatrami hnoje, bude procházka růžovým sadem. A skutečně. Žezla se chopil i pan Aleš Hušák z Prahy 6, kterého si zasvěcení pamatují z dob jeho veleúspěšného působení v čele Sazky. Svoji kandidaturu do Senátu postavil na programu „kulomet do každé rodiny, místo zelených ostrůvků asfalt a beton, zákaz vjezdu cyklistům do Prahy“.

Vy se tomu smějete, ale zrovna nás s těmi cyklisty oslovil. Jsou samozřejmě i mírnější formy, možná by stačilo, kdyby cyklistům někdo vysvětlil, že nejsou hybridním účastníkem silničního provozu, který má na silnicích přednost před auty a na chodnících před chodci. Také bychom navrhli postihovat jízdu po silnicích, pokud je souběžně vedena cyklostezka, čehož se ráda dopouští odrůda über-cyklistů v pomalovaných dresech á la Vuelta nebo Giro. Často v hejnech zvaných peloton. A když už zákaz, pak reverzní: v Praze si je nechte, ven je nepouštějte.

Screenshot_20160820-193009

 • Ale aby to nevypadalo, že nás jen svírá potřeba kritizovat. Rádi se královsky bavíme, to když má svůj den třeba titulkář serveru iDnes.cz. „Průvod popů vymítal z Prahy homosatanismus, vykuřoval svatého Václava.“ Naši fantazii to řádně pocuchalo, přiznáváme.

Čili chce to nadhled a klidnou mysl.

Follow @malecak

7 komentářů

 1. Petr Krejčí napsal:

  Já mít tyto názory, tak zalezu do psí boudy a vůbec se neukazuji světu. No chcete se zviditelnit ale rozumný člověk si vytvoří na Vás svůj názor.

 2. Rozbec napsal:

  Mohl by mi někdo říct, kde (v ČR) je slušná cyklostezka paralelně se silnicí?

  • icu napsal:

   Poděbrady-Sadská
   Praha, Podolské nábřeží-Modřanská

   To jsou jen dva příklady ze včerejška, kdy si to cyklista štrádoval uprostřed jízdního pruhu a cyklostezku měl do 20 metrů daleko.
   Jestli je považujete za slušné nebo ne, je z hlediska zákona jedno. Cyklista je povinen ji použít.

 3. petrph napsal:

  Nevšiml jsem si že by Šlachta během prázdnin prošustroval přízeň veřejného mínění a celou připravovanou akci poslal do kopru. Bohužel, ono jde o něco jiného.
  Jak se totiž ukázalo (a jak se bohužel dalo čekat), problém je v tom že přístup politiků vůbec nezáležel na veřejném mínění, a dokonce ani na medializaci celého problému. Politici prostě ukázali že jim na mínění lidí vůbec nezáleží. Sice se -dříve- dalo tvrdit -kromě období před volbami-. Jenže ani to dnes neplatí, dnešní politici už vládnou stylem „Po nás potopa“.. Tudíž jestli Sobotka svým rozhodnutím podpořit Chovance potopí celou v ČSSD v nastávajících krajských volbách je mu srdečně jedno, protože Sobotka, Chovanec a ještě pár desítek poslanců mají zajištěné funkce ještě na rok dopředu..

 4. novák napsal:

  Jen poznámka:Je-li pod pojmenováním : „JUDr. Haszka Mihályho, svobodného pána ze Sládkovičova,“ míněn krajský hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, tak ten je z Drásova, obce která leží nedaleko města Tišnov (a ten Tišnov zase leží cca 25 km západně od města Brna – informace pro „psa-vce“ žijící v Praze).

 5. novák napsal:

  Dík za vysvětlení; odkaz jsem si přečetl a ač nejsem fandou hejtmana Haška, připadá mně jeho vysvětlení docela logické.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies