Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebook Andreje Babiše, Uživatel Andrej Babiš si změnil úvodní fotku

Líp už bylo, co na nás chystá ministerstvo šikany a buzerace a Bohuslav Sobotka, uspavač hadů

Ano, líp už bylo. Socialistická vláda Bohuslava Sobotky pod vedením Andreje Babiše udělala za tři roky z Česka místo, kde se blbě žije. A protože Sobotka má na krku Zimolu, sjezd, volby a blbej pocit, rozhodl se pokles preferencí zastavit překopáním daňové soustavy a přísností ve vyplácení sociálních dávek, neboli sázkou na nejnižší pudy. Což bude v důsledku znamenat, že se tady bude žít zase o kus hůř. Pomalu to začíná být jak v tom starém vtipu: Zvrací občan na Václaváku, jde kolem druhý a povídá… (však ho znáte).

 • Nejsme ekonomové, tak to vezmeme selským rozumem. Vláda, která tady v době růstu seká šedesátimiliardové schodky, se rozhodla oprudit deset milionů lidí kvůli vysněnému výnosu 18 miliard korun ročně, možná, pokud to dobře dopadne a až to všechno najede, a to bez odečtení nákladů na armádu drábů, co budou EET kontrolovat. To už je slušná pitomost. Ale uvědomělá část lidu, co se jí stýská po 70. letech, šedém moru a uličních výborech, to zdá se hltá. A ideový vůdce udavačů všech zemí, ministr financí Andrej Babiš, jede velkou road-show po znormalizovaných zemích českých.

„Nerozumím tomu, proč by měly hospody kvůli EET končit. Pokud některá skončí, budou mě zajímat důvody. A rád ji navštívím.“
(ministr pro otravování lidu Andrej Babiš na facebooku, 8. prosince v 10:41)

A jak řekl, tak učinil. A nespíš se mu v hospodě i rozsvítilo, protože přesně o hodinu a minutu později starostům poradil, jak se EET vyhnout. Porovnáním těchto kontradiktorických citátů docházíme k závěru, že EET je opruz a ministr financí to ví a konci hospod moc dobře rozumí, ne že ne.

Starostové, pokud obec svým jménem na svůj účet provozuje hospodu a příjmy plynou obci, tržby se nemusí evidovat
(ministr buzerace Andrej Babiš na facebooku, 8. prosince v 11:42)


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Ale bude s tou EET ještě veselo, neboť se chystá vrcholný bod programu, účtenková loterie neboli Účtenkovka. Kdo se ještě do matrixu nezapojil krzevá udávání, Babišově Sportce už neodolá.

„V rámci Účtenkovky rozdělí Ministerstvo financí ČR 65 milionů ročně. Zájemci o provozování účtenkové loterie se už můžou hlásit.“
(ministr pro loterie a jiné hazardní hry Andrej Babiš na facebooku, 7. prosince 2016)

ŠOK! ZNÁME HLAVNÍ CENY! SEZNAM UVNITŘ! Ministerstvo buzerace slušných lidí slibuje, že hlavní ceny budou v rozmezí od 100 tisíc do milionu korun, my je známe. První cena: 35 tun kuřecích pařátů dovezených z Polska a zážitková dovolená v Kostelci u Jihlavy, kde si je výherce bude moct vlastnoručně namlít na kuřecí párky Premium. Druhá hlavní cena: celoroční servis pneumatik od firmy Agrotec Hustopeče, lídra trhu v dodávkách pro státní podniky. Třetí cena: měsíční držení anonymních akcií farmy Čapí hnízdo s možností pohladit si v tamní zoo lemura. „Myslím, že to je nejlepší projekt, co jsem kdy vymyslel,“ řekl k Účtenkovce ministr šikany. Oh wait, to už tu bylo.

 • Premiér Bohuslav Sobotka mezitím objevil kouzlo sociálních sítí a proměnil se v opravdovou štiku facebooku.

2016-12-11

„Schvalujeme státní rozpočet na příští rok. Na některá nehorázná a neuvěřitelná vystoupení pravicových poslanců nešlo nereagovat
(doprovodný text k videu, které Bohuslav Sobotka umístil na facebook, 7. prosince 2016)

Nejde o ten kulervoucí copywrite, na kterém nejspíš dva dny makalo celé facebookové oddělení Lidového domu. Skutečné mistrovství Sobotka prokázal teprve stopáží vloženého videa: 18:02 minuty, to zabírá. Dejte si to po poledni k siestě, funguje to skoro stejně dobře jako rohypnol nebo Otázky Václava Moravce.

Čili klidnou mysl a dobrou noc, taky se přes poledne na chvíli s Bohuslavem uložíme.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

15 komentářů

 1. Eva napsal:

  Pane Malecký, nepíšete náhodou pro Blesk nebo jiné bulváry? Tenhle článek je přesně na té inteligenční úrovni. Informační hodnota nula a všechna ta písmenka připomínají to „zvracení občana“ .. tentokrát na webu hlidacipes.org. Hnus.

 2. mirek napsal:

  K zamyšlení na tom něco bude.

 3. Zbyněk napsal:

  Já si naopak myslím, že je to naprosto přesně popsaný.

 4. FN napsal:

  Člověče ty jsi blbec, zkus se živit něčím užitečným, o skladníky je velký zájem.

  • Robert Malecký napsal:

   A koukám, že si dokonce všichni tykaj. Super.

   • Zbyněk napsal:

    Přemýšlím kdo „všichni“ si tykaj? A pak jsem si všmnul, že kromě FN ještě v článku tykáte Vy Sobotkovi („taky se přes poledne na chvíli s Bohuslavem uložíme“). Tak to pak jo. Jinak musím souhlasit, že článek je šílený. Vám se blbě žije? Za sebe musím říct, že jsem rád, že někdo konečně dělá pořádek v tom finančním bordelu, který tady od revoluce v roce 1989 panuje. Mně a lidem v mém okolí se v posledních letech žije lépe, než kdy před tím. Živíme se poctivou prací bez úplatků a korupce a jsme naprosto spokojení.

 5. petrph napsal:

  Aby to bylo ještě horší, ona se skutečně vrací blbá nálada. A to částečně ne proto co dnes dělá vláda. Byly i horší vlády. Ale že dnešní elity,místo toho aby se toto pokoušely řešit (odvolání estbáckého udavače a velkopodnikatele Babiše z funkce člena vlády kupodivu žádní akademici, ani jimi zbuntované demonstrace nepožadují).
  Ale proto, že se propagandisicky idealizují předešlé období „za Havla“..a tím ještě více destabilizují současný politický systém – protože ten se pochopitelně tomuto propagandisticky medializovanému ideálu podobat nemůže. Ve skutečnosti to že „líp už bylo“ znamená mnohe míň – totiž tento systém byl demokraticky i ekonomicky pokřiven už tehdy, krátce po listopadu 1989, díky tomu čemu se říká eufemisticky „ústavní zvyklosti“- tedy přesněji politickým dohodám bossů politických stran. A tento pokřivený systém jede celou dobu níž a níž, směrem od skutečné demo-kracie (vlády lidu), jakož i jakýchkoliv uznávaných legitimních či morálních pravidel. Možná k pochopení vývoje naši současné a budoucí politiky stačí citát pana Stevensona z povídky Markheim „Před pár lety by jste couvl před krádeží, ještě před týdnem by jste se zhrozil nad myšlenkou vraždy.,Je snad něco co je Vám v tomto životě svaté a nikdy by jste neklesl tak hluboko aby jste se toho dopustil???

  • Karel Held napsal:

   To si myslíš ty a několik intelektuálů z pražské kavárny!

   • Jiřina napsal:

    Nejsem z Prahe, ale myslím si to taky. A netykejte diskutujícímu. Nebo se s ním znáte?

 6. Aleš Müller napsal:

  Paráda!! Dostatek humoru tak jemného, že ho hodně čtenářů, nebo těch co si zde stěžují, nepostřehli 🙂

 7. Petys napsal:

  My v Česku se k tomu blahobytu prostě musíme profízlovat, jedině bonzáci a udavači nám mohou zaručit slušný život.
  Tahle vláda to má fakt těžký, jsou to vesměs géniové.
  Jenže v opozici je to jen v bleděmodrym.
  Už jsme v Rusku, prosim?

  • petrph napsal:

   To máte těžký – ono by skutečně šlo se probonzovat i k blahobytu. Kdyby šlo bonzovat a udávat každého kdo se něčeho dopustí, padni komu padni. Ale je bohužel symptomem současné (asi nejen naší) společnosti, že je určeno, koho lze beztrestně udávat a bonzovat. Ta bude možné udávat hospodské. To si fakt pomůžeme.

 8. Pavel napsal:

  Myslim,ze ten clanek neni spatny

 9. Němec napsal:

  Tomu, kdo musí mít EET ho zaplatí ten, kdo ho mít nemusí. Je to logické. Živnostníci jsou proto živnostníci, protože nejsou hloupí a líní více pracovat, ale trdla jsou ti, co jim EET přejí. Peníze si zase zhrábne pan Babiš s MF a pan Sobotka bude jen Zemanův terč neschopnosti.

 10. nováček napsal:

  Je to povídání o tom co reálně je a v čem musíme žít, pokud žít chceme. Obávám se ale, že je to ve skutečnosti s tou blbou náladou ještě horší, než píšete pane Malecký. A to raděj ani nemluvím o Sobotkovi a tom druhém prvním, co po něm všetcí jdou, všetko zařídil a ještě zařídí, co jediný nepatří k těm „všetcím co kradnú“, zatím co on len vydělává.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost