Landův mírový plán, demokracie za 120 korun a teplá dvanáctka od Bernarda

Napsal/a Robert Malecký 20. prosince 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Snažíte se být laskaví, šířit kolem sebe naději, že tahle země má ještě jakous takous šanci se aspoň tvářit, že zde žijí i normální lidé. Ale pak praotec českého rasismu odletí do Kábulu postěžovat si na tamním úřadu vlády, že mají špatně zabezpečené pasy, a vy bezpečně víte, že svět je zase o kus dál na neodvratné cestě do riadnej riti. A mezitím v Česku maminky z Mimibazaru prodávají Ústavu za cenu dětské pokladničky.

  • I když to není snadné, zkusme být na chvilku věcní a snažme se rozklíčovat podstatu mírového plánu Daniela Landy, který v sobotu představil na svém facebooku. „Řekl jsem to jasně, v Evropě se nacházejí lidé s dokonalými afghánskými pasy a nejsou to Afghánci. Většina z těchto lidí nemusí mít vůbec dobré úmysly. Jednám o možnosti tyto šmejdy ověřovat přímo v Afgh, tedy o možnosti jejich odhalení u nás i jinde. Stačí? To je tak desetina toho, co tu dělám, o čem tu jednám a co zatím říkat nechci nebo nemůžu.“ Těmito slovy doprovodil fotku uprostřed skupinky ozbrojenců před jakýmsi panelákem, který snad má být sídlem afgánské vlády.

Pokud tomu dobře rozumíme, Landa and his melody boys navrhují vytvořit normální hotline na afghánském ministerstvu vnitra, kam by se prostě zavolalo a řeklo: Hello, máme tady nějakého Frantu Vomáčku, je to váš občan? A oni povědí – hello, yes or no, thank you, bye. A bude pořešeno. Když se naposledy Landa chystal na střední Východ, sešla se kvůli tomu Bezpečnostní rada státu. Tentokrát by měl premiér zcela vážně uvažovat, zda k jednání nepřizvat ministra zdravotnictví a Nešpora z Bohnic.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO), tento Babica parlamentní procedury, už ví, jak vyřešit obstrukce proti EET: silou. Podle hesla „když nemáte kompromis, tak tam vražte novelu jednacího řádu“ navrhuje, aby se prostě omezil čas na parlamentní diskusi, žvanírnu, jak rád říká její stranický šéf Andrej Babiš. „Každý zákon by měl nějakou dotaci, ta by byla rozdělena mezi kluby,“ citoval Jermanovou server iDnes.cz.

Psisko oceňuje tu ideologickou čistotu, se kterou lidé z politické divize Agfofertu umí všechno vyřešit dotacemi. V pozadí jsou ovšem dva nebezpečné jevy: za prvé čím dál hůř skrývaná Babišova nenávist vůči parlamentarismu jako takovému a pak bohužel ochota jisté části národa vyměnit ho za pár pětek. Jak ukázal hlas lidu v páteční reportáži TV Nova o pokladničkách, pro které si maminky jezdí k Babišovi na ministerstvo: „Dneska je všechno drahý a dárek navíc se určitě hodí.“ Nebo: „Já si samozřejmě myslím, že to je součást nějaké PR kampaně, ale vzhledem k tomu, že sestře je osm let, tak ta z toho nemá rozum.“ Fajn. Jen aby nebylo pozdě, až ho dcérenka dostane.

FB_IMG_1450375361574

  • Pivovarník a posel dobra Stanislav Bernard má radost z nových kalendářů, jimiž jeho pivovar obohatil veřejný prostor. A z dvanácti pin-up girls na svůj facebook vybral tu, která je jeho srdci nejmilejší. „U nás umí ženy tančit nejen kolem plotny. Pánové volenka! Dámy, zadejte se! Naše ČERNÁ DVANÁCTKA čeká třeba právě na Vás!“ doprovodil fotografii čímsi, co nejspíš měl být vtipný text.

Na sociálních sítích, zejména u sluníčkovější části národa, zavládlo zděšení. Bernard? Ten Bernard? ptají se lidé, kterým kombinace sexismu, rasismu a lehké narážky na pedofilii nejde dohromady s pivovarníkovým dobratroušením, řečeno slušně. A tak je to tady se vším. Předpokládáme, že účast na veřejném protikorupčním dobru z člověka automaticky dělá světce. Jako by něco peněz (které pivovarník musí nejdřív vydělat, i pomocí takovýchto výtvorů) poslaných na dobročinný účel automaticky znamenalo, že pán není tak trochu trouba a že se nesmí z vlastní vůle totálně znemožnit.

  • Když už jsme u troubů: pamatuje na milý trolling level Jan Werich, na který před časem s rozběhem naskočila advokátka a občasná politička Klára Samková? Šlo o údajný citát velikána národního moudra a laskavého humoru, který do světa vypustil falešný Jiří Ovčáček: „Takže vy chcete vědět, co si myslím o nacistech, ano? Řeknu vám to kulantně. Připomínají mi mohamedány: ti taky přijdou k vám domů a nejdřív se tváří mile, ale pak vám zakáží jitrničky, pivo a děvčatům sukně. A vy ani nevíte jak, ocitnete se v mešitě a musíte se modlit k aláhovi, aby vás nekamenovali.“

Tak tenhle propálený hoax v sobotu nasdílel pro změnu další z národních velikánů, muž který se soudně bránil proti označení Pitomio, poslanec Okamura. „Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů,“ vyzval své obecenstvo. No, myslíme si o tom, pane Okamuro, že jste naletěl jak pitomec. Ale to už asi víte, když jste to za chvíli zase smazal.

vánoce

  • Psisko hledalo, jak se se stálými i občasnými čtenáři v předvánočním čase rozloučit stylově. A našlo. Vzhledem k tomu, čím se zde po většinu roku musíme zabývat, přijde mu následující vánoční přání zcela případné.

Tak klidné Vánoce s jasnou hlavou.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)