Mravenečník v ústecké zoo. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Laboratoř politiky: Nekupte to za milion. Kdo se nefotí, ten jako by nebyl

Napsal/a Robert Malecký 28. dubna 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA. Ústí nad Labem a potažmo Ústecký kraj bývají často a právem označovány za laboratoř české politiky. Co se tady v menších podmínkách vyzkouší, z toho pak bývají pěkné průšvihy na celostátní úrovni. Někdy jde o úplné exploze, vzpomeňme třeba na politické vraždy nebo rozkrádání evropských fondů, jindy jde o malé pokusy, z nichž unikají jen drobné čmoudíky. A právě na tyto drobnosti se zaměřujeme v nové rubrice. Vítejte v laboratoři.

V Ústí nad Labem se zase fotilo. V Ústí se totiž nevládne, v Ústí se fotí. A kdo se nevyfotí, ten jako by nebyl. Důvod se vždycky najde.

Trochu nám na tom něco neštymuje, a po chvíli přemýšlení jsme na to přišli: My si přece svoje zástupce na radnici a na hejtmanství nevolíme proto, aby se fotili, ale aby se o svěřené statky starali. Do zoo směřují nemalé veřejné peníze a slušné platy dáváme i primátorům a hejtmanům. Ne proto, aby z nich zase kus převekslovali do zoo a třískali z toho marketingové body, ale proto, aby zoo fungovala, jak má.

Celkem rozumíme tomu, když do zoo pošle peníze podnikatel ze svého zisku nebo když si na žrádlo pro lamu utrhne od úst rodina. Když ale vidíme primátora, jak přesměrovává své těžce vydělané peníze, napadne nás jen něco o přiznání viny za stav zoo.

Pokud tedy pan primátor Nedvědický dotyčných dvacet tisíc nevyndal zase z nějakých spekulací s pozemky v Krupce. To bychom se mu samozřejmě museli omluvit.

Fotečka za milion

Fotila se i krajská rada. Tentokrát na billboardy.

Za milion korun vymysleli reklamní kampaň, jejíž sdělení je zhruba následující: Jedeme za vámi do regionů, protože už vládneme skoro tři roky a brzo budou zase volby. Setkat se s námi ale nemůžete, protože se potkáme jenom se starosty a úředníky, máte smůlu. Ale koukat se na nás na plakátech můžete, koneckonců jde jenom o ty vaše hlasy.

Je to fér a má to ještě nějaké vedlejší vychytávky. Jak ve svém postu píše opoziční zastupitel Filip Ušák (STAN), místo s Ferdou z Horní Dolní se tak může na uzavřeném jednání potkat radní pro zdravotnictví Radim Laibl (ANO) se starostou Žatce Radimem Laiblem nebo třeba primátor Chomutova Marek Hrabáč (ANO) může klást ostré dotazy na tělo krajskému radnímu pro dopravu Markovi Hrabáčovi.

Nekupte to za milion.

Nejmodernější půjčka

Jenže lid má stejně jiné starosti. A kde je poptávka, je i nabídka. Třeba tahle je k nezaplacení:

Zdroj: facebooková skupina Ústí nad Labem

Taková moderní půjčka, kterou není nutné splácet, to je k nezaplacení. To budou mít u exekutorů radost.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)