Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Jak jsme křtili Babiše. Koblihou

Babiš je na světě. Myšlena je samozřejmě naše druhá tištěná publikace – „Babiš. Vůdce pro 21. století.“ Pokřtili jsme ji ve čtvrtek večer v Narozeninovém domě v pražských Holešovicích. A křtili jsme ji stylově. Jak? Podívejte se na krátké video.

Publikace podrobně mapuje Babišův byznysový a poté i politický vzestup, analyzuje kauzu Čapí hnízdo, korunové dluhopisy, významné střety zájmů, i všechny jeho evropské a národní dotace.

Fenomén Andreje Babiše publikace zasazuje i do mezinárodního kontextu a porovnává ho s dalšími politiky „nového typu“ – Trumpem, Putinem nebo Orbánem.

 


„Neobracíme se k voličům. Dáváme dohromady fakta. Záleží na lidech, jestli jsou ochotnmi si je vyhledat a zorientovat se v nich. A podle toho se svobodně rozhodnout,“ řekl při křtu ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann.

Přispět na nezávislou žurnalistiku můžete i vy. Exkluzivní sběratelská edice Babiš. Vůdce pro 21. století pak bude naším poděkováním za váš dar.

Obálka nové publikace

Kromě kmenových autorů HlídacíPes.org do publikace přispěl i filosof Daniel Kroupa, konkrétně esejí „Autoritáři, fürerové a lídři“. Dále pak zpravodaj České televize v USA Martin Řezníček, analytička Českého rozhlasu Marie Bastlová, novináři Pavel Vondra či Petra Procházková.

Publikace vyšla v omezeném nákladu tisíc kusů a jedinou cestou k jejímu získání je dar Ústavu nezávislé žurnalistiky (vydavatel HlídacíPes.org) v minimální výši 1000 korun. Ústav pak dárci zašle publikaci jako poděkování.

5 komentářů

 1. jan rich napsal:

  Chlapci,uvádíte tam také,že žádné dosavadní obvinění není podloženo zákonnou pochybností?Že Babiše neoprávněně vláčíte za vymyšlené zločiny?Že konal tak,jako spousta ostatních?Ti postihováni nejsou a nebudou.Takže potvrzujete časovou přívětivost pro protibabišovsku frontu přeed volbami.Věřím,že jim to voliči vrátí právě volbou Babiše a ANO.

  • Kain Václav napsal:

   Nemá vůbec žádnou cenu s vámi vést jakoukoliv diskusi.Volit jednoho z největších šizuńků dokáže jenom ubožák.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Od kdy zloděje omlouvá, že kradli i jiní? K ostatním blábolům, jako je: „položeno zákonnou pochybností, neoprávněné vláčení za vymyšlené zločiny, potvrzování časové přívětivosti pro potibabišovskou frontu, je zbytečné se vyjadřovat.

  • Tondach napsal:

   Jen si ho zvolte a užijte si to na vlastní kůži! Mnohým z vás to ovšem nikdy nedojde….
   …. a jaké vymyšlené zločiny máte na mysli? Uveďte konkrétně, co Babiš nespáchal a je za to vláčen?

  • Kozák napsal:

   Jen si dejte dohromady všechny zhovadilosti A. Babiše – Bureše. A pak soudný člověk si musí jen odplivnout a zhrozit se nad tím, kam se naše společnost „propracovala“!!! Hrůza nad hrůzu.

Přidávání komentářů není povoleno