Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Daniel Křetínský.
JOEL SAGET / AFP / Profimedia, zdroj

Křetínského Info.cz zpoplatní obsah. Úkol pro Martina Malého, který paywall rozjížděl i v Bakalově iHNed.cz

Web Info.cz vlastněný miliardářem Danielem Křetínským zpoplatní obsah. Za paywallem by podle šéfredaktora Michala Půra nově mělo být vše kromě podcastů a videí. S realizací přichází od 1. října pomoci Martin Malý, který byl u zpoplatnění iHNed.cz, který vlastní jiný miliardář – Zdeněk Bakala.

Martin Malý sám sebe představuje následujícími slovy:

„Jsem autor. Píšu texty, knihy, programy a navrhuju elektronická zařízení.“ Ve vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly působil od roku 2017.  Společně s Milošem Čermákem a Vladimírem Piskáčkem realizoval přechod iHNed.cz na placený obsah. V poslední době pak programoval některé redakční projekty – Investiční hru, nebo Anděly HN.

To, že od 1. října Malý nastupuje do Info.cz, potvrdil HlídacíPes.org Michal Půr. Upřesnil, co všechno má být z obsahu za platební branou: „Vše, kromě podcastů a videí. Zatím…“

Internetové vydavatelství Info.cz Online Media ovládá Daniel Křetínský. Ten tento mediální projekt před časem vyčlenil z mediální skupiny Czech news center (CNC), do které patří například Blesk, rozhlasové stanice Frekvence 1 a Evropa 2, týdeník Reflex a další tituly.  V CNC vlastní Křetínský poloviční podíl, 40% drží Patrik Tkáč a 10% Roman Korbačka.

Pod Půra a Info.cz podle dostupných informací má v dohledné době přejít i zpravodajská stanice Rádio Z.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Tak hodne stesti! At je to aspon takovy „uspech“ jako v Economii – HN/Respekt uz skoro nikdo necte, Cermak je v Seznam-u, Maly prechazi do Info.cz.

  • Zrno napsal:

   HN ma aspon kvalitni obsah, coz se u toho purova blogisku rict neda. Prepisovat Daily Mail a vydavat to za vlastni komentare? To ma i blesk lepsi zurnalistiku a to vyrazne… 😀

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Info.cz stejně čtu velmi nepravidelně, nepublikují tam nic, co by nebylo uvedeno jinde a lépe. Navrhuji zpoplatnit taxou aspoň 100 Kč za slovo, ať si pan Křetinský vydělá.

Přidávání komentářů není povoleno