Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Daniel Křetínský.
JOEL SAGET / AFP / Profimedia, zdroj

Křetínského Info.cz zpoplatní obsah. Úkol pro Martina Malého, který paywall rozjížděl i v Bakalově iHNed.cz

Web Info.cz vlastněný miliardářem Danielem Křetínským zpoplatní obsah. Za paywallem by podle šéfredaktora Michala Půra nově mělo být vše kromě podcastů a videí. S realizací přichází od 1. října pomoci Martin Malý, který byl u zpoplatnění iHNed.cz, který vlastní jiný miliardář – Zdeněk Bakala.

Martin Malý sám sebe představuje následujícími slovy:

„Jsem autor. Píšu texty, knihy, programy a navrhuju elektronická zařízení.“ Ve vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly působil od roku 2017.  Společně s Milošem Čermákem a Vladimírem Piskáčkem realizoval přechod iHNed.cz na placený obsah. V poslední době pak programoval některé redakční projekty – Investiční hru, nebo Anděly HN.

To, že od 1. října Malý nastupuje do Info.cz, potvrdil HlídacíPes.org Michal Půr. Upřesnil, co všechno má být z obsahu za platební branou: „Vše, kromě podcastů a videí. Zatím…“

Internetové vydavatelství Info.cz Online Media ovládá Daniel Křetínský. Ten tento mediální projekt před časem vyčlenil z mediální skupiny Czech news center (CNC), do které patří například Blesk, rozhlasové stanice Frekvence 1 a Evropa 2, týdeník Reflex a další tituly.  V CNC vlastní Křetínský poloviční podíl, 40% drží Patrik Tkáč a 10% Roman Korbačka.

Pod Půra a Info.cz podle dostupných informací má v dohledné době přejít i zpravodajská stanice Rádio Z.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

3 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Tak hodne stesti! At je to aspon takovy „uspech“ jako v Economii – HN/Respekt uz skoro nikdo necte, Cermak je v Seznam-u, Maly prechazi do Info.cz.

  • Zrno napsal:

   HN ma aspon kvalitni obsah, coz se u toho purova blogisku rict neda. Prepisovat Daily Mail a vydavat to za vlastni komentare? To ma i blesk lepsi zurnalistiku a to vyrazne… 😀

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Info.cz stejně čtu velmi nepravidelně, nepublikují tam nic, co by nebylo uvedeno jinde a lépe. Navrhuji zpoplatnit taxou aspoň 100 Kč za slovo, ať si pan Křetinský vydělá.

Přidávání komentářů není povoleno