Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Viktor Orbán. Foto: Viktor Orbán
,

Klaus jede za Orbánem. Ultrakonzervativní konference v Budapešti fandí konspiračním teoriím

I když se to na první pohled nezdá, inaugurační projev staronového maďarského premiéra Viktora Orbána a manifest střelce z amerického Buffala, který o víkendu zabil deset lidí, mají něco společného. Oba zmiňují konspirační teorii „velké výměny obyvatelstva“, která se z krajní pravice rozšířila až do politického a mediálního mainstreamu. Někteří z jejích přívrženců se teď sjeli na konferenci do Budapešti. Se svým projevem o „výzvách konzervatismu v časech progresivismu“ vystoupí na akci i český exprezident Václav Klaus.

Dvoudenní akce Conservative Political Action Conference (CPAC) má propojit tvrdé jádro amerických konzervativců s jejich evropskými sympatizanty. Je to poprvé od vzniku Americké konzervativní unie před téměř padesáti lety, co se toto výroční shromáždění přesouvá do Evropy.

Výběr Maďarska není náhodný. Premiéra Viktora Orbána řada amerických ultrakonzervativců a příznivců exprezidenta Donalda Trumpa vnímá jako svůj idol.

Ještě před několika měsíci se spekulovalo o tom, že by na konferenci CPAC také dorazil i sám Trump, akce odložená kvůli válce na Ukrajině se však nakonec bude muset obejít bez něj. To však neznamená, že by se měnilo její „ideové“ zaměření. Chybět nebudou ani oblíbené konspirační teorie.

Inspirace pro masakry

Přes video se připojí moderátor americké konzervativní televize Fox News Tucker Carlson, známý Orbánův fanoušek. Carlson v Maďarsku loni v srpnu strávil několik dní a kromě interview s premiérem Orbánem a vystoupení na mládežnické akci jeho strany Fidesz si jel na hranice se Srbskem osobně prohlédnout plot proti migraci. Ten divákům televize následně popsal jako „čistý a uspořádaný“ v kontrastu s „chaosem“ způsobeným migranty na americko-mexické hranici.

Carlson ve svých pořadech mnohokrát – podle rešerší deníku New York Times dokonce 400krát – zmiňoval teorii takzvané „velké výměny obyvatelstva“. Ta tvrdí, že liberální světové elity dělají všechno proto, aby „bílé“ obyvatelstvo vyměnily za etnicky i nábožensky jinou populaci.

Koho tato teorie přitahuje, jasně ukazují dva případy masových vražd – ve svých „manifestech“ se na konspiraci o „velké výměně“ odvolávali například útočník z novozélandského Christchurch, který v roce 2019 zastřelil 51 lidí, nebo útočník z Buffala, který minulý týden zabil deset osob.

První z nich střílel v mešitách, druhý v oblasti obývané převážně černochy. Když po masakru v Buffalu většina médií informovala o tom, že útočník se ke zmíněné rasové konspiraci hlásil, televize Fox News najednou ztichla a tuto informaci svým divákům prakticky zatajila, jak upozornila CNN.

Díky tvářím typu moderátora Carlsona se teorie o utlačování či dokonce násilné výměně bílého obyvatelstva za jiné dostala z extrémistické scény i do politického a společenského mainstreamu. Tento týden se o konspirační teorii zmínil při svém inauguračním projevu sám maďarský premiér Orbán.

„Vidím sebevražedný pokus programu velké evropské výměny populace, který usiluje o nahrazení chybějících evropských křesťanských dětí migranty, jejichž rodiče přicházejí z jiných civilizací,“ řekl Orbán, který bude na konferenci CPAC hlavním řečníkem.

Na akci také vystoupí někteří další konzervativní komentátoři či politici z USA i Evropy, své zástupce pošle například rakouská strana Svobodných, francouzské Národní sdružení a další.

Z Česka přijede exprezident Václav Klaus, který se k Orbánovi rovněž dlouho hlásí a v Budapešti se s ním má také osobně setkat.

Klaus, Soros a zlo

Po Orbánově znovuzvolení letos v dubnu, již čtvrtém v řadě, Klaus řekl, že maďarského premiéra považuje za jediného přítele mezi současnými klíčovými evropskými politiky: „Vážím si ho a sdílím s ním mnoho názorů. Jsem rád, že nezvítězila progresivistická levice. Je to jediný autentický politik současné Evropy. Snaží se skutečně reprezentovat svůj národ.“

Na akci CPAC vystoupí Klaus s projevem „Jsou výzvy, kterým konzervatismus čelí v éře ještě silnějšího progresivismu zvládnutelné?“. Kromě odporu právě k „progresivistům“ a „levici“ (jak Orbánova vláda pravidelně označuje mezinárodní média, západní kritiky maďarské vlády, ale i domácí opozici) spojuje účastníky konference v Budapešti ještě jeden univerzální nepřítel – finančník a filantrop George Soros.

Když byl Klaus před čtyřmi lety v Budapešti na pozvání proorbánovské nadace Szazadvég představovat svou knížku o migraci, poznamenal si na svůj osobní web: „Mnozí víme o vyostřeném vztahu premiéra Orbána a části Maďarska k György Sorosovi (tento postoj stoprocentně sdílíme, prožili jsme si s tímto kvazi-filantropem také své).“ Ještě o dva roky dříve pak řekl, že „Soros je zlo“.

I o Sorosovi se Viktor Orbán zmínil ve svém inauguračním projevu. Právě Soros prý společně „s Bruselem“ hrozili maďarské vládě a snažili se jí svrhnout.

Maďarsko, hráz civilizace

Sorose jako člověka, který stojí za údajným celosvětovým plánem masové migrace, pomohl i americkému publiku vykreslit i výše zmíněný moderátor Tucker Carlson. Ze svého loňského pobytu v Maďarsku o pár měsíců později vytěžil ještě půlhodinový film „Maďarsko vs Soros: Boj o civilizaci“.

Carlson se v americkém divákovi méně zběhlém ve středoevropských reáliích snažil vyvolat dojem, že Orbánem vedená země je poslední výspa západní civilizace střežící Evropu před hordami migrantů i rozpadem tradičních hodnot.

O korupčních skandálech Orbánovy rodiny či jeho byznysových přátel nebo o ovládnutí maďarského mediálního trhu Orbánovou vládou nepadlo nic. Film se vysílal letos, zhruba dva měsíce před volbami v Maďarsku.

Půlka filmu byla věnována tomu, jak se finančník George Soros a jím údajně financovaná síť nevládních organizací snaží udělat z Maďarska (ale i z celé Evropy) cíl všech migrantů, druhá byla o tom, jak údajnému Sorosovu toxickému vlivu čelí Orbánova vláda. Tucker Carlson, jehož otec je mimochodem šéfem firmy registrované v USA jako lobbistická organizace pro maďarskou vládu, se ani nesnažil předstírat objektivitu.

Když Orbán svému hostovi z USA v rozhovoru prozradil, že Soros má v Maďarsku síť šedesáti organizací, jež financuje a které bojují proti vládě, Carlson už nijak nepátral po tom, které to jsou a jestli je to vůbec pravda.

Podobné názory zřejmě zazní i na konferenci v Budapešti, ať už do mikrofonu nebo v kuloárech plných uhlazených, distingovaných hostů, včetně českého exprezidenta.

To, že se podobné věty objevují i v manifestech vrahů, kteří šli „zachraňovat svět před migrací“ a nechali po sobě desítky mrtvých jako v Christchurch nebo teprve před několika dny v Buffalu, na akci pravděpodobně nikdo veřejně připomínat nebude.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

38 komentářů

 1. ivan napsal:

  Ještě k nim přibude Putin a bude spolu trojice nechytřejších a nejlepších politiků světa, kteří mají koule. A nebojí se zla přicházející z  USA, včetně války na UKrajině.

  • Pavel napsal:

   A tohle si maluješ na stěnu své příslovečné vypolštářované cely nebo jsi za lezení mezi půlky zločinců a nýmandů placen?

  • Pavel napsal:

   S jakýma „koulema“ ivánku? Bureš má „koule“ leda na to, aby ve sněmovně vykládal o tom jak si užil vlastní kolonoskopii. Orbán je zatánhe vždy, když jede žebrat o prachy do bruselu nebo když vidí puťkovy půlky. A covidový strašpytel puťka je, jak vidno z jeho ustrašeného chování během pandemie, nikdy neměl. Co do „chytrosti“ jsou na tom podobně. Jeden zbytečná díra v rozpočtu, druhý díra v zemi místo elektrárny která se už měla 4 roky stavět a třetí černá díra tam kde dřív bývala ruská armáda, a to díky papírově mnohem slabšímu soupeři.

 2. Tomáš napsal:

  Vůbec nejsem překvapen tím, že exprezident Klaus přijede na konferenci do Budapešti. Premiér Orban představuje rozumnou a logickou politiku, která si uchovává elementární zasady evropanstvi. Představitelé EU jsou zbrkli odrostli svazaci, kteří se svijeji v podivném svatovitskem tanci, to vystřízlivění, které zakonite prijde, je nutné se rozumnou zahraniční politikou vuci Rusku za současné destabilizujici se situace se vyhnout a utnout válečnou politiku Pentagonu, kterou vyhrocuje Ukrajina tím, že nechce jednat o primeri a ukončení operaci, když není naděje na obrat. Pokračování operaci povede jen k dělení tohoto velkostatu do kterého se zapojí i sousedé včetně Maďarska a situace se bude dál vyhrocovat, následník Putina může být ještě hrozivejsi. Nestačí destrukce a migrace, která vypukla včetně ekonomické a energetické krize. Doufám, že delegáti konference vezmou rozum do hrsti a nastaví trend směřující k příměří a ukončení zbesilosti těchto válečných aktu, jak k nim vyzyva papež František.

  • Roman napsal:

   Nelze než souhlasit

   • Pavel napsal:

    Takže roman se nám zamiloval do zbrklého odrostlého svazáka tomáše, který se pro změnu zamiloval do zmetka orbána, která se není ochoten postarat ani o lidi, ze kterých svým přičiněním udělal své spoluobčany a do covidového strašpytla a bandity puťky, který zdevastoval jak Ukrajinu tak vlastní zemi a navíc odmítá jednat a když to jiné země jako např. USA jsou nuceny řešit tak ještě k tomu dostává tanec sv.víta.

  • pablo41 napsal:

   Tomáši, zkrátka co si Rus přeje, to udělat a negativa svést na Wall Street.

 3. Horymír napsal:

  Když něco vypadá jako pes,štěká to jako pes a chová se to jako pes,tak to s největší pravděpodobností bude pes i když se tomu budete smát,popírat to,nebo to dokonce zakazovat nazývat psem. Totéž v případě výměny obyvatelstva.

  • Pavel napsal:

   Přesně, orbán je pes, tedy zloděj a zmetek, kterému není stydno čerpat prachy z EU jako o život ale zároveň lézt mezi puťkovy půlky.

   • Horymír napsal:

    Opět jste – jenom doufám že záměrně – nepochopil.

    • Pavel napsal:

     Pochopit, že ti fakta nejdou pod nos, je velmi snadné, honimíre.

    • Pavel napsal:

     Pochopil jsem, že ti fakta nejdou pod nos.

 4. wenkovan napsal:

  On biblický Noe byl taky konspirátor. Dokud nezačalo pršet.

 5. petrzel napsal:

  Vrána k vráně sedá…

 6. A. S. Pergill napsal:

  Pokud se soudruzi evropští vůdcové chovají tak, jako by ona konspirační teorie byla pravdivá, tak zřejmě pravdivá je. „Konspirace“ by to byla v situaci, když by se takto nechovali.

  Soros je řádně odsouzený zločinec (ve Francii za insider trading – zneužití informací v obchodním styku, alespoň podle Wikipedie), takže nelze předpokládat to, že jeho další aktivity jsou nějak pozitivní. Dobročinnost provazoval i Al Capone (a hájil se jí i u soudu).

  • Sámo napsal:

   Je vidět, že Orbán směruje Maďarsko směrem do Asie- stejně jako Erdogan má svého největšího nepřítele v USA a lavíruje mezi EU a Ruskem, přičemž Rusko je asijská říše zla.

   • A. S. Pergill napsal:

    Rusko historicky leží v Evropě, expanze za Ural proběhla až někdy v 18. století a dokončena byla v 19., kdy se dostali až do severní Ameriky (Aljaška). Jeho hlavní kulturní odlišností od střední a západní Evropy je pravoslaví, dědictví Byzance. V Rusku neproběhla reformace, protože pravoslaví přijímá pod obojí a popové se smějí ženit.
    Prokletím Ruska je totalitní režim, který tam panoval prakticky od počátků ruského státu. Prakticky tam neexistovala střední třída kupců a řemeslníků, respektive byla zašlapána na dno společnosti. Přitom právě tato třída táhla u nás jak církevní reformu tak i průmyslovou revoluci.
    Průmyslová revoluce byla do Ruska v podstatě importována dovozem podnikatelů ze Západu a výsledek byl, že její sociální dopad byl veskrze negativní. Bída, hladomory, masy lidí bez domova, umírajících na ulicích či v lesích (dokázali i zrušení nevolnictví provést tak, že na tom nevolníci těžce prodělali). A negativní vztah k podnikatelské třídě akcentoval i fakt, že až na výjimky nešlo o etnické Rusy. V podstatě tohle vše přispělo k únorové i říjnové revoluci po zhroucení ruského státu v důsledku světové války, čímž v něm nastala další totalita a opět, až na pár výjimek, organizovaná neRusy.

    Je docela možné, že stát takové velikosti nemůže být demokratický. USA to mají jakž takž vyřešeno převodem řady pravomocí na členské státy a i tak šly z krize do krize, vč. jedné občanské války. Mělo by to být varování před snahami vytvořit z EU unitární stát (byť formálně federaci – už teď má Brusel vůči členským státům v některých oblastech víc pravomocí než Washington).

   • A. S. Pergill napsal:

    A, mimochodem, pokud je ochrana domácího obyvatelstva před přistěhovalci „Asie“, tak se klidně nechám přebarvit na žluto a přeoperovat oči na šikmo. Nebo se přežeru tlustého ze šunky, dostanu z toho žloutenku a hanebně dezertuji ke žluté rase, jak praví klasik 🙂

 7. skeptik napsal:

  Andrej Babiš a Tomio Okamura do Budapešti nepojedou? Budou tam Ortbánovi moc chybět.

  • Miroslav napsal:

   A mudrc Zeman. A mohli by tam už zůstat.

   • skeptik napsal:

    Na vozíku by to byl asi problém jej tam dopravit. Ale jinak bych proti nebyl.

 8. Manitius napsal:

  Jen hypertrofovaný narcis si za svůj vlastní obličej dá další fotografie svého vlastního obličeje.

 9. pablo41 napsal:

  Svůj k svému !

  • Ondrej napsal:

   presne tak..klaus je neskutecna ostuda, toto je jen takovy bonbonek, ale presne to zapada do sebe..

 10. Babočka napsal:

  Díky těmto dacanům si může Putin dovolit vraždit civilní obyvatelstvo včetně dětí. A jen na okraj. Orbánovi nejde o plyn z Ruska ale o část Slovenska.

  • A. S. Pergill napsal:

   Pokud vím, tak závislost na ruském plynu uměle vytvořili bruselští a západoevropští politici. Zejména „Mutti Merkel“ si počínala po celou dobu, co byla u moci, jako zběsilá ruská agentka: Vypínala zcela funkční a bezpečné jaderné elektrárny, „dekarbonizovala“ náhradou spalování uhlí spalováním plynu (taková „maličkost“, jako že ten plyn má asi jedenapůlnásobnou skleníkovou stopu než uhlí jí absolutně nevadila – je to ostatně názorná ukázka, že celý „boj za klima“ není nic jiného než megapodvod), a zcela jistě nezchudla ze státní podpory výstavby a provozu naprosto nesmyslných OZE. Teď jsou Němci v situaci, že kdyby jim Putin zavřel kohout, tak by pomřeli hlady (a pokud by to udělal v zimě, tak by o něco milosrdněji zmrzli). A do této situace stahují celou EU.

 11. A. S. Pergill napsal:

  K té výměně obyvatel:
  1. Už byla párkrát provedena (nebo alespoň vážný pokus o ni). Např. Velká Británie ze Severního Irska vyhnala Iry a navozila tam kolonisty ze Skotska (předky dnešních protestantů). Posléze se někteří Irové směli vrátit (předkové dnešních katolíků), protože protestanti byli líní a neschopní k vykonávání některých namáhavých prací s malým výdělkem. Podobně si počínala VB i v dobytých Búrských republikách, kdy do nich začala masívně navážet černochy a Indy, aby se původní obyvatelstvo ocitlo v menšině.
  2. Už Karel Marx po porážce revolucí v roce 1848 sepsal seznam „podlidských národů“, které je nutné vyhubit, aby světová revoluce mohla zvítězit. Kvůli zařazení Čechů na tento seznam pak dostal v jedné londýnské kavárně přes držku od českého barikádníka Friče. MMCH, tento seznam z větší části převzal A. Hitler a akorát k němu doplnil Židy. IMHO jasná ukázka filiace marxismus -> nacismus.
  3. Podobné návrhy buď na výměnu nebo masívní převýchovu (mj. rozbitím rodin a státní výchovou dětí) měli i Marxovi následníci. Zajímavý je J. F. P. Grousset, jeden z vůdců pařížské Komuny, který po amnestování spolupracoval s J. Vernem (jednak anonymně, do amnestie ho Verne kryl, poté jako André Laurie). Jeho popis „ideální společnosti“ ve Francouzském městě (román u nás vydávaný jako „Ocelové město“) ve mě už jako ve školákovi vyvolával značný odpor. Obávám se, že kdybych to měl číst dnes, tak bych krom knihy, stolu a židle potřeboval ještě nějakou nádobu na zvracení.
  Drastickou změnu společnosti státní výrobou a výchovou lidí popisuje také A. Huxley v románu „Brave new World“ (1932). Jedinou slabinou jeho vize je masová potřeba lidí s uměle sníženou inteligencí (injekcí etenolu do mozku na výrobní lince), protože ty by z větší části nyní nahradily stroje (faktem ovšem je, pokud by zvítězili zelení, mohli bychom se s vizí náhrady lidské práce stroji rozloučit). Nicméně třeba Blesk a Aha (a jejich zahraniční obdoby) jsou krásnou reminiscencí „Delta novin“ (speciálních novin pro nejnižší z gramotných kast) z tohoto románu.
  4. Už v SSSR se snažili vychovat „nového člověka“, tedy provést výměnu obyvatelstva cestou vymývání mozků. Jejich částečný úspěch reflektuje situace v Rusku.
  5. V raných devadesátkách úvahy o drastické převýchově, případně výměně, obyvatel zněly z řad našich radikálních ekologů (časopis „Poslední generace“ apod.).

  Čili, jestliže existuje k něčemu jednak silná a dlouholetá ideologická báze (přes 170 let) a existují i pokusy (někdy i částečně úspěšné) provést něco podobného v praxi, pak je opravdu velmi nemoudré považovat informace a spekulace o snahách realizovat zde a v blízké budoucnosti něco podobného za „konspirační teorii“.

  • petrph napsal:

   No, jinak řečeno, ještě do začátku 20. století byl na Západě zcela legální kolonialismus, takže a opravdu se i do Evropy stěhovali příslušníci oněch podřadných ras, které ovšem uznávaly bílou rasu jako sobě nadřazenou, která je oprávněna jim vládnout. Přesně tak napsal Kipling i své Břímě bílého muže. Ovšem tehdy měli běloši nejen vojenské prostředky, ale i schopnost jim tu nadřazenost vnutit. Jak dejme tomu popisoval Verne třeba v některých svých románech o Indii. Popřípadě i v tom původním, necenzurovaném Robinsonu se píše že tento ulehal s pistolemi u postele, pro případ že by se v Pátkovi pobudilo jeho divošství…
   Popřípadě ono stačí si i z našich luhů a hájů přečíst od Čapka R.U.R, (a on tu hrozbu viděl) a zjistí se, že jeho roboti nebyli kovoví paňáci, ale píše se tam o dížích s biologickým materiálem ,z něhož se vytvářejí lidské orgány, ty se pak kompletují …a jak napsáno „.. Rossum vynalezl dělníka s nejmenším počtem potřeb. Musel ho zjednodušit. Vyhodil všechno, co neslouží přímo práci..“. Kteřížto se později vzbouří a porubají celé lidstvo. (Ne)hezká představa..

 12. Pavel Liška napsal:

  Položme si dvě zásadní otázky :
  1) Probíhá to mísení obyvatelstva v Evropě ? Ano nebo ne ?
  2) Je mu ze strany EU nějakým způsobem výrazně bráněno ? Ano nebo ne ?

  Může si pan Berger sám upřímně na tyto otázky odpovědět ?
  Výsledek svého sebezpytování zde uvádět nemusí…..

  • Horymír napsal:

   1) Ano.
   2) Ne.
   3) Je toto mísení ku prospěchu původnímu domorodému obyvatelstvu?
   Ano nebo ne?

   • A. S. Pergill napsal:

    Jednoznačně ke škodě.

   • Pavel Liška napsal:

    Tak na otázku č. 3 už pan Berger tady tuplem neodpoví. Ale třeba bude alespoň upřímný sám k sobě a minimálně se nad ní zodpovědně zamyslí.

 13. A. S. Pergill napsal:

  Jistěže i silná podpora LGBTQ+ ideologie také podporuje konspirační teorie, protože aktivisté, přemlouvající školáky a školačky, aby se nechali předělat na opačné pohlaví s tím, že je to cool, rozhodně k populačnímu růstu nepřispívají.

 14. petrph napsal:

  Tak to by asi Mutti Merkelová neměla radost, že tady redakce nějakého českého internetového plátku kritizuje a označuje jako konspirační teorii něco, za co ona a další západní politici bojovala zcela otevřeně po celou svou politickou karieru.
  Ale jistě že a jak to i správně řekl pan Orbán, „..se snaží nahradit chybějící evropské křesťanské děti migranty, s dospělými přicházejícími z jiných civilizací. “ – to je přece fakt a dalo by se to prokázat mnoha citacemi německých politiků, ale i finančních analytiků, dělají,. že právě toto Německo i další západní státy dělaly a dělají – a to (jak uváděno), že skutečně ty nové (pracovní) síly potřebují a dovážeji, aby tím nahradily slábnoucí a stárnoucí populace Němců
  Akurát v tom udělali řadu strategických chyb, tu první v teorii multikulturní společnosti – že namísto toho aby se ti migranti z jiných kultur integrovali, tak zůstali v oddělených i/ideologicky – až fundamentálně nepřátelsky orientovaných komunách. No a tu druhou, kterou popsala Mutti Merkell tím svých známým heslem “ wir schaffen das“..což tedy právě v době teroristických masakrů i v Německu znamenalo „si zvykněte“. – a jak praví název jistého současného díla „Tahle země není pro starý „..A že o tom mluvíme už Volný pád s  Michaelem Douglasem ukazoval jak to na Západě vypadá… a to se psal rok 1993,,,

 15. David Kitzinger napsal:

  No já nevím, není náhodou Londýn, Birmingham z poloviny nebritský? Co Brusel? Belgičanku s kočárkem tam nepotkáte, zato opálenou paní v čádoru a se čtyřmi ratolestmi skoro na každém rohu.

  Z wiki:
  According to Michèle Tribalat in the beginning of 2020, people of foreign background and their descendants were estimated to have formed 32.1% of the total population.[7] 54.3% of people below age 18 have foreign roots.

  Of these ‚New Belgians‘, 55.1% are of non-Belgian European ancestry and 44.9% are from non-Western countries.

  Tedy zatím třetina nebelgičanů, ale v kategorii nejmaldšich více než polovina – to je efektivní populace která má možnost rozmnožování, 67letá belgičanka jenom opticky zmírňuje tuto šílenou statistiku ale znedlouho jí budou vibrantní migranti tančit na hrobě.

  Jestli západní hodnoty znamenají homosexualitu, migraci, hysterii, hnus a degeneraci tak děkuji, ale nechci. Podle mě jsou ale západní (evropské) hodnoty něco jiného.

  • A. S. Pergill napsal:

   Problém vidím v tom, že ve všech islámských státech vytvářeli a vytvářejí hodnoty zotročení nemuslimové. A kde je nemají a neteče jim (bez jakýchkoli jejich zásluh) z půdy pod nohama ropa (kterou jim cizinci, nemuslimové, vytěží, zpracují, odvezou a zaplatí, tam žijí v naprosto děsivé a pro našince nepředstavitelné bídě, přestože většinou mají daleko lepší přírodní podmínky pro výrobu potravin a generování nějakého zisku, než my. Případně žijí z turistických atrakcí, vytvořených lidmi, které jejich předkové dílem vybili, dílem vyhnali, a na nichž nemají naprosto žádnou zásluhu (jako třeba Egypt).
   A přesně tohle by potkalo i Evropu, pokud by v ní převládli muslimové: Pád do totální bídy, mohutné vymírání obyvatel, likvidace toho zbytku smysluplných výrob, který ještě nezničila EU a celkový propad na úroveň zemí, jako je Somálsko nebo Jemen

Přidávání komentářů není povoleno