Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Kdy je vhodný čas na nákup kremační pece, jak vypadnout z komunismu a buďte hodní na paní Alenu

Napsal/a Robert Malecký 15. srpna 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Plné dva měsíce jsme se tu teď s naší oblíbenou rubrikou neviděli a mezitím se stalo přesně toto: Nic. Vládní hnutí ANO dál ukazuje, kdo je tady mistrem v odvádění pozornosti a vedení kampaně zaměřené na nejnižší pudy, ČSSD už z bahna politického zapomnění čouhá jen knírek Matěje Stropnického a opoziční superkoalice stále ještě nezjistily, že když chtějí vyhrát volby, je dobré se snažit vyhrát volby. Nic zvláštního se nestalo, pršelo a pak přestalo. Pojďme k detailům.

  • Česko se připravuje na podzimní nástup 47. kola epidemie koronaviru a vede si v tom nadmíru výtečně. Vládní očkovací kampaň běží jako na drátkách, zájem o očkování v srpnu oproti červenci klesl na polovinu. Zatím nejdál došli v Plzni, kde po vyhodnocení našich šancí s vládnoucí garniturou a zkušeností z loňského podzimu, zimy a letošního jara sáhli do kapsy a pořídili si nové pece.

Na západ Čech chválíme za iniciativní přístup. Kdo je připraven, není překvapen.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Kampaň hnutí ANO stojí na třech základních pilířích. Žádná epidemie tu nikdy nebyla, všechno jsme zvládli a ty počty mrtvých taky nesouhlasí. A co na to Češi? Nadšeně souhlasí. Nezvládnutí epidemie a chaos není v kampani téma, řeší se zmrzlina a nanuky. A migrace, samozřejmě, protože v Česku stojí za každým druhým rohem islámský terorista. Když už má hnutí ANO volby v kapse, může se přirozeně věnovat pěstování dobra, lásky a slunce.

Jak se kdysi zpívalo ve filmu Cesta kolem mé hlavy: Pojďte, budeme na sebe hodní! Výzva paní Aleny jistě našla velkou odezvu v rodinách 30 tisíc zbytečně zemřelých z doby, kdy jsme byli „best in covid“. Mimoděk nám to celé připomíná jiný kulturní zážitek, píseň skupiny Manželé z 80. let:

Když poslouchám rádio
a co tam všechno hrajou
Napadne mě jedna věc
že oni se mi smějou.

  • Andrej Babiš, prosinec 2019: Nezatahujte do politiky moji rodinu.

„Zvykl jsem si na to, že jdou po mně. Že mě chtějí za každou cenu vyštvat z politiky. A protože je jasné, že mě nikdo neuplatí, museli najít jiné, sofistikovanější způsoby. Ale zatažení mojí rodiny do celé té sprosté a vylhané kauzy byla od začátku neuvěřitelná prasárna.“
(zdroj: iDNES.cz)

Taky Andrej Babiš, srpen 2021: Šup s rodinou do kampaně.

Naši pozornost ovšem upoutala i následující konstrukce:

„Za bývalého režimu jsem šel samozřejmě studovat zahraniční obchod, abych mohl vypadnout z komunismu, což se mi povedlo.“

Tak jistě. Škoda, že podobně geniální nápad jít studovat zahraniční obchod nemělo 248 popravených za politické trestné činy, 8 tisíc těch, kdo zemřeli ve vězení, 450 lidí zabitých na železné oponě nebo oněch 250 tisíc lidí, co byli za své názory nebo původ zavíráni do vězení, do táborů nucených prací nebo Pomocných technických praporů. Taky nám tam trochu chybí zmínka o jedné organizaci, která měla to vraždění a mučení tak trochu v popisu práce a u níž podpis spolupráce občas tak trochu souvisel s možností cestovat a věnovat se zahraničnímu obchodu. Tak snad příště.

  • A co dělá Karel? Malinko se mu na dráze zase srážejí vlaky, sliboval sice, že s automatickým zabezpečením pohne, ale nepohnul. Nevadí, zase má čas podepisovat petice.

Je to skoro tak dobré, jako když před posledními sněmovními volbami ČSSD manifestovala za vyšší mzdy proti vlastní vládě. Jak to dopadlo, všichni víme.

Tak klidnou mysl, v srpnu to ještě půjde, v září přijde opravdové peklo.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)