Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Kdo ojebal český stát, nakalený Feri s kocovinou jako debil a Blade Runner, pobočka Brno

Soud tento týden potvrdil, že se poslanci Okamurovi smí – samozřejmě v odůvodněných případech – říkat Pitomio. Je to rozsudek vítaný, nás ale uvrhl v nejistotu: platí to jenom pro Okamuru, který je tedy sám takovým odůvodněným případem? Nebo se to vztahuje i na ostatní politiky? Tím spíš, že sami mluví jak kanálové. My jsme takových odůvodněných případů i tento týden našli až hanba. Tak pojďme na ně.

 • Pohodlně se usaďte, dejte si popcorn, začíná totiž předvolební mýdlová opera nazvaná Babiš a Sobotka si ukazují pindíky.

„Řečeno jednoduchým trumpovským jazykem: Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář A. Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát.“
(Donald Trump převlečený za správce facebooku Bohuslava Sobotky, 3. února 2017)

Babiš je jak známo člověk vybraných způsobů, proto se za svého předsedu vlády omluvil. Sorry jako, pravil. Ono totiž platí, že vše, co na sebe tito dva pánové do voleb nakydají, je jejich společná vizitka. Jeden druhého do vlády nezákonně vzal, protože tolik chtěl k moci. Spolu o vládě vyjednávali, spolu vládli. Jak se říkává: spolu koně kradli, spolu ať visí.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Se Sobotkou je to jak se Silvestrem. Sprostě mluví, jako když abstinent chlastá. Následky známe, v alejích bývá nablito. Není v tom ale sám. Třeba takový Dominik Feri, teplický radní za TOP09, ten se přiznal, že se sem tam ožere a pak je nakalený v KFC, ať už je smysl takového počínání jakýkoli. Nebo že v kocovině obráží politické debaty.

„Já tam šel v úplných hovnech. A to právě těm lidem přijde hrozně sympatický. V úvodu řeknu: „Jsem vykalený, vy určitě taky, já mám kocovinu jako debil.“ Oni se zasmějou, uvolní se atmosféra a bereme se, jako že jsme na stejný lodi.“
(maskot TOP09, 08, 07… Dominik Feri v rozhovoru pro Czechmag.cz, 29. ledna 2017)

 • Náš oblíbenec, poslanec hnutí ANO Martin Komárek, odhalil rozdíl mezi zavedenými parlamentními stranami a Babišovým hnutím. A pro názornost uvedl příklad: staré strany jsou jako analogové telefony, kdežto Babiš a jeho parta, to je digitál!

„Výrobci analogových telefonů se snaží vnutit zákazníkům slogan: Naše telefony jsou ty jediné pravé demokratické, ty chytré jsou falešné a neupřímné, o to falešnější, že jsou nejen výkonnější, ale i levnější než ty naše.“
(bývalý novinář, dnes prodavač humoru Martin Komárek na svém facebooku, 2. února 2017)

Trochu mu to přirovnání hapruje. Naznačovat, že je Babišův digitální přístroj značky Agrofert nějak extra levný, to už chce značnou představivost. Ale chápeme. Za Babiše se někdo postavit musí, ono se to samo neudělá. Naštěstí má v poslaneckém klubu řadu poddaných, pardon – oddaných poslanců, kteří poznají, že je šéf v defenzivě a je třeba mu pomoci nějakou argumentačně vyspělou obranou.

„Na Babiše je pořádaný hon! Je to strašně nechutné.“
(bývalá novinářka, dnes prodavačka dobré nálady Jana Lorencová na facebooku, 31. ledna 2017)

No však. Nechutný hon. Hotová štvanice. A kampaň. Zapamatujte si zejména slovo kampaň, něco nám říká, že ho teď budeme nějakou dobu slýchat častěji.

 • Ale abychom nekončili tak negativisticky, podíváme se ještě na skok do Brna. Jestli je pražská politika žumpa, Brno, to je jiné hřiště. Co jiné hřiště, to je jiný sport. Tamní magnet na trable Svatopluk Bartík, takový Matěj Hollan light, jel taxíkem, a hned na něj vytáhli kvér. Z našeho pohledu je zajímavá odpověď zástupce taxislužby, kterou Bartík zveřejnil.

2017-02-04 (1)

„Řidič by u sebe neměl mít jakoukoli zbraň. Ani plynovou (což snad byl tento případ). Proto byl deaktivován.“
(Blade Runner 2017, pobočka Brno)

Čili nezoufejte, vždycky může být hůř. Taky byste mohli být v Brně. Deaktivovaní. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

12 komentářů

 1. nováček napsal:

  K „Jestli je pražská politika žumpa, Brno, to je jiné hřiště.“
  Tož pomožeme potřebným, ne?
  Město Brno poskytlo finanční dar 300 000 .- Kč neziskové organizaci
  NESEHNUTÍ.
  Tento dar je určený pro konkrétní pomoc do ukrajinského Charkova.
  Konkrétní pomoc spočívá v humanitární dodávce kojenecké vody: Jak? Takto.
  Finanční dar pro Nesehnutí ve výši 300.000,- Kč bude využit podle schváleného rozpočtu:
  Příprava projektu……………………….51.250,-Kč
  Personální náklady na pracovníky hnutí…….45.000,-Kč
  Pořízení kojeneckých vod…………………12.221,-Kč
  Doprava, ubytování, stravné……………..126.800,-Kč
  Mediální propagace,
  na webové stránky, sociální sítě …………64.729,-Kč
  sečteno…………300.000,-Kč

  „Přesné náklady městu samozřejmě doložíme, chceme, aby vše bylo maximálně transparentní,“ ujistila koordinátorka akce paní Chalupská – Hollanová z Nesehnutí.
  Charkované se na pomoc z Brna mohou těšit nejpozději na podzim.
  Jak nám koordinátorka akce přiznala, pan náměstek primátora Brna se do ukrajinské metropole také moc těší.Jedno balení vody chce totiž místní samosprávě
  předat osobně brněnský náměstek Matěj Hollan z hnutí Žít Brno.
  Brno je skutěčně jinéhřiště, ale sport je to stejný jako v Praze : z 300.000 Kč na charitu, dostanou potřební 12.221 Kč, t.j. celých 4,07366666%, zbytek padne na náklady činnosti těch dobrodějů.

  • Karel Novotný napsal:

   Nebylo by dobré u takového spamování uvést datum a další okolnosti?
   http://www.hoax.cz/hoax/brnensky-dar-na-kojeneckou-vodu-do-charkova/

   • nováček napsal:

    „Stanovisko NESEHNUTÍ (Nezávislé sociálně ekologické hnutí) k šířené zprávě
    Uvedená zpráva očerňuje naše aktivity a je to totální hloupost, protože do Charkova žádné balené vody samozřejmě nepovezeme!
    Skutečný předběžný rozpočet je:
    max. 70.000,- Kč za organizační zajištění převozu humanitární pomoci, na náklady spojené s vyřizováním celních procedur, na cestu spolupracovníka Ivo Dokoupila do Charkova a zpět a jeho dohled nad distribucí a nákupem základních potravin
    3 000 EUR + DPH (tedy cca 100.0000,- Kč) na samotnou kamionovou dopravu humanitární pomoci (vysbírané věci)
    130.000 Kč na nákup základních potravin na místě do potravinových balíčků distribuovaných místní organizací Stanice Charkov
    Je v našem zájmu, aby provozní náklady byly co nejnižší a co nejvíce prostředků šlo na přímou pomoc – tedy cca 130 000,- Kč na nákup základních potravin. Potraviny samozřejmě budeme nakupovat až na místě, protože jsou v Ukrajině levnější. Navíc tak ušetříme náklady za dopravu. 3 000 EUR + DPH (tedy cca 100.0000,- Kč)na samotnou kamionovou dopravu humanitární pomoci?
    Co se týká Stanice Charkov, organizace má nejen zkušenosti, protože zajišťuje komplexní služby pro přesídlené dlouhodobě, ale také řadu aktivit dělá dobrovolnicky. Stanice Charkov si nevezme nic na své režijní náklady, ačkoliv by to bylo logické, vezmeme-li v potaz, že za svá distribuční místa, kam si lidé chodí pro pomoc, platí nájem, energie atd.
    Část práce, která je s organizací aktivit spojena, děláme v NESEHNUTÍ dobrovolně ve svém volném čase, tedy bez nároku na odměnu. Proto nás mrzí, že se o humanitární kampani pro Charkov šíří nepravdivé informace a někteří lidé jim důvěřují.
    Celou naši reakci na tuto šířenou nepravdivou zprávu najdete na stránkách naši organizace.

    Jana Plotková
    koordinátorka propagačních aktivit
    Nezávislé sociálně ekologické hnutí – NESEHNUTÍ
    http://www.nesehnuti.cz

    Takže oproti údajům z hoax zprávy, dostanou potřební v Charkově 43,3333% z městského příspěvku na humanitární pomoc.Charkov je nod Luhnasku vzdálen „pouhých“ 292 km a od Donětsku 264 km. I kdyby boje a ničení všeho, co se zničit dá, tedy proč j potřebná pomoc ohroženým civilistům probíhalo až do poloviční vzdálenosti od separatistických center směrem k Charkovu, tak je velmi pravděpodobné, že pomoc zmizí po cestě dlouhé 132 až 146 km z Charkova do míst potřeby. To tvrdí Ukrajinci, co bydlí v našem domě. Jsem přesvěčen, že stanovisko „Nesehnutí“ je stejně pravdivé jako onen hoax.

    • nováček napsal:

     Dodatek k: “Jestli je pražská politika žumpa, Brno, to je jiné hřiště.”

     Ještě příklad ze života: Šimpanz víc než senior: „Nejen (brněnští) komunální politici — nestálo by za úvahu, aby senioři nad 63 nebo 65 let (přesnou hranici dávám k diskusi, není rigidní) byli v Brně osvobozeni od poplatku za komunální odpad? Nyní se zde pouze fyzickým osobám nad 70 let snižuje z 670 na 500 Kč za rok.Dle mých propočtů by věc přišla na necelých 20 miliónů korun, pro srovnání, když se našlo například 42 miliónů z městských peněz na výběh pro šimpanze (autor nemá nic proti zvířátkům), možná by se mohly najít úspory i na tuto věc. Řekl snad někdo z politiků v předvolebních diskusích, že bude preferovat více šimpanze než zdejší seniory?Paradoxně občané v domovech pro seniory nebo jiných ústavech jsou od poplatku osvobozeni. Ale ti žijící sami či v rodinách, tedy ti, kteří tolik nezatěžují sociální systém, platit poplatek musí.“
     Praha je větší, takže: V Praze jsou nejdůležitější sloni. Před několika léty byl pro ně postaven nový pavilon za pouhých 480,000.000 Kč a to pro asi 10 slonů.

     • NESEHNUTÍ napsal:

      Dobrý den,

      po závěrečném zúčtování jsou informace přesnější:

      Dar 300 000 Kč od města Brna byl využit dle schváleného rozpočtu následovně a také byl ke konci roku 2015 transparentně vyúčtován – viz vyúčtování Chléb pro Charkov:

      Příprava projektu ……………………………………………………………………. 0 Kč

      Personální náklady na pracovníky NESEHNUTÍ ……………………………….. 0 Kč

      Mediální propagace, webové stránky, sociální sítě …………………………….. 0 Kč

      Vystavení celních povolení, poštovné a další …………………………………… 855,16 Kč

      Doprava, ubytování, stravné ………………………………………………………. 10 674 Kč

      Honorář za koordinaci, překlady, vyřízení povolení (externí pracovník) …….. 14 500 Kč

      Nákup potravinové pomoci v Ukrajině ……………………………………………. 273 970,84 Kč

      Sečteno ……………………………………………………………………………….. 300 000 Kč

      Více doplňujících informací najdete na stránce http://nesehnuti.cz/chleb-pro-charkov/

   • nováček napsal:

    Toto ovšem spam není: Moravská metropole se připravuje na přijímání migrantů do Česka. Bude testovat projekt na integraci cizinců. Brněnští zastupitelé to na svém posledním jednání nejtěsnější většinou schválili. Jde o projekt s rozpočtem 10 milionů korun a Brno se připravuje i na migranty z arabských zemí.
    Bylo schváleno 31.1.2017 většinou 1 hlasu. Na místní bezprizorné (bezdomovce) bylo schváleno 0.

 2. Weber napsal:

  Skvělý a přesně vypovídající příspěvek o obětavých neziskovkách a příbuzných uskupení podobných nadšenců. Za zaznamenání stojí data jako: příprava projektu – to víte, kvalitní projektant a jeho práce je drahá, doprava, ubytování atd.- to také na Ukrajině není laciná záležitost, zvláště potraviny jsou tam přímo luxus, zvláště čokoládové výrobky, vzhledem k monopolnímu výrobci jsou drahé. Mediální propagaci netřeba zmiňovat, tam i přes silnou konkurenci ceny neklesají a neklesají! Co se týká osobní angažovanosti Hollanovy rodiny, je to od ní opravdu zářný projev angažovanosti hodný následování až na ty čísla, prostě pěněz je málo a vody mohlo být více.

 3. Karel napsal:

  Způsob,jakým se profiluje exotický Fery na soc.sítích, svědčí o jeho politické kultuře,což u TOP 9 je vlastně normální.

 4. petrph napsal:

  Konečně zajímavá informace, řidiči Uberu u sebe nosí bouchačky. Akurát se o tom nesmí mluvit. Kdo je prozrazen, bude deaktivován…

 5. Jürgen napsal:

  Probůh, co to tady svítí za bláboly? Ztráta IQ v české kotlině zjevně expanduje do všech světových stran. Milé děti, fuj; sledujte raději TV Nóva… A znova… A znova… Možná se vám uleví.

Přidávání komentářů není povoleno