Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook, Screenshot z videospotu hnutí ANO

Kde udělal Babiš chybu? Ve spotu na podporu EET vystupuje „velvyslanec“, který velvyslancem není

Hnutí ANO zveřejnilo videoreportáž na podporu elektronické evidence tržeb, v níž si předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš zajel pro inspiraci do Chorvatska. Tříminutový spot má malý háček. Na podporu EET v něm vystupuje coby český velvyslanec muž, který velvyslancem není.

„BABIŠ U MOŘE. TO MUSÍTE VIDĚT! Tady není čas na komentáře, požadujte účtenku už teď!“ Těmito slovy s velkou slávou zveřejnilo hnutí ANO na svém facebooku video, v němž Babiš sbírá na chorvatském pobřeží u obchodníků „računy“, tedy účtenky, aby ukázal, že EET bez problémů funguje.


Videospot hnutí ANO si můžete prohlédnout zde.


V závěru spotu pak vedle jednoho z obchodníků z Makarské promlouvá i muž, který je uveden jako Bohuslav Zavadil, velvyslanec, Záhřeb.

košatka

Velvyslanec Martin Košatka. Foto: MZV

„Podnikatelské prostředí prostě narovnáno bylo. Aspoň tak to říkají Chorvaté, které znám, a pochvalují si ten současný stav,“ říká Zavadil. Problém je v tom, že byl pro účely reportáže poněkud povýšen – aspoň dočasně. Ve skutečnosti je totiž na ambasádě pouze vedoucím obchodně ekonomického úseku.

Skutečný mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v Chorvatsku se jmenuje Martin Košatka (na menším snímku) a v úřadu působí od roku 2012.

Ten na záměnu reagoval i na svém twitteru: „Ministerstvo financí či přímo ministra bych z toho nevinil. Chybu udělala novinářka televize, která vyráběla to video.“

ANO: Chyba nás mrzí

Podle hnutí ANO mělo původně stát slovo „velvyslanectví“, nikoli „velvyslanec“. „Věděli jsme, že popis celé funkce by se na titulek nevešel, střihač proto dostal za úkol napsat VELVYSLANECTVÍ, SPLIT, ale napsal to špatně a nikdo z nás si toho při kontrole už nevšiml,“ uvedl vedoucí komunikace hnutí Vladimír Vořechovský.

Jak velvyslanci, tak obchodnímu radovi se hnutí omlouvá.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

3 komentáře

 1. Petr Homoláč napsal:

  Nejpodstatnější informace z Chorvatska je, že při zavedené EET tam snížili DPH z 25% na 10%!!! To se uleví všem!!!
  Tímhle se ovšem naši političtí šíbři a nenažraný stát horující pro EET nechlubí, protože oni nám nechtějí při zavedení EET snížit ani jeden procentní bod. Takže je to na rozdíl od Chorvatska jen a jen čirá buzerace.
  Plaťte, Čecháčci, když jste prostě blbečci Evropy.
  Navíc, odhad černé ekonomiky v Chorvatskou byl 27-30%. U nás je to na úrovni 15-16%, tedy srovnatelné s odhady v Západní Evropě. Žádný z těchto vyspělých států totiž EET nezavedl a vědí proč, umějí totiž počítat náklady a výnosy. A na nulu to nikde jistě neklesne ani po zavedení EET.
  Jenže fízlácká a udavačská nátura je tu prostě zakořeněná z dob nacistů i bolševiků.
  V EET nevidím nic jiného než způsob, jak se má umožnit státu a jeho slídilům dostat permanentně do našich počítačů.

 2. petrph napsal:

  Což je ovšem drsné stigma EET.Pak je asi na místě otázka jak vlastně chtějí provádět kontroly nad statisíci datových údajů z prodeje, když nedokáží zkontrolovat tříminutové video? 🙂

Přidávání komentářů není povoleno