Kde udělal Babiš chybu? Ve spotu na podporu EET vystupuje „velvyslanec“, který velvyslancem není

Napsal/a Robert Malecký 8. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Hnutí ANO zveřejnilo videoreportáž na podporu elektronické evidence tržeb, v níž si předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš zajel pro inspiraci do Chorvatska. Tříminutový spot má malý háček. Na podporu EET v něm vystupuje coby český velvyslanec muž, který velvyslancem není.

„BABIŠ U MOŘE. TO MUSÍTE VIDĚT! Tady není čas na komentáře, požadujte účtenku už teď!“ Těmito slovy s velkou slávou zveřejnilo hnutí ANO na svém facebooku video, v němž Babiš sbírá na chorvatském pobřeží u obchodníků „računy“, tedy účtenky, aby ukázal, že EET bez problémů funguje.


Videospot hnutí ANO si můžete prohlédnout zde.


V závěru spotu pak vedle jednoho z obchodníků z Makarské promlouvá i muž, který je uveden jako Bohuslav Zavadil, velvyslanec, Záhřeb.

košatka

Velvyslanec Martin Košatka. Foto: MZV

„Podnikatelské prostředí prostě narovnáno bylo. Aspoň tak to říkají Chorvaté, které znám, a pochvalují si ten současný stav,“ říká Zavadil. Problém je v tom, že byl pro účely reportáže poněkud povýšen – aspoň dočasně. Ve skutečnosti je totiž na ambasádě pouze vedoucím obchodně ekonomického úseku.

Skutečný mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v Chorvatsku se jmenuje Martin Košatka (na menším snímku) a v úřadu působí od roku 2012.

Ten na záměnu reagoval i na svém twitteru: „Ministerstvo financí či přímo ministra bych z toho nevinil. Chybu udělala novinářka televize, která vyráběla to video.“

ANO: Chyba nás mrzí

Podle hnutí ANO mělo původně stát slovo „velvyslanectví“, nikoli „velvyslanec“. „Věděli jsme, že popis celé funkce by se na titulek nevešel, střihač proto dostal za úkol napsat VELVYSLANECTVÍ, SPLIT, ale napsal to špatně a nikdo z nás si toho při kontrole už nevšiml,“ uvedl vedoucí komunikace hnutí Vladimír Vořechovský.

Jak velvyslanci, tak obchodnímu radovi se hnutí omlouvá.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)