Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

K čemu mají České dráhy dobytčáky, přímá linka na Babiše a velmi populární Okamurův kandidát

PSÍ UŠI. Máme začátek září, pět týdnů do voleb a vypadá to, že konec už je opravdu hodně blízko. Armády superhrdinů všemi prostředky vyzývají obyvatele, aby jim umožnili starat se příští čtyři roky o chodníky. My jsme minulý týden přinesli přehled toho nejlepšího, co se v pouličním umění zvaném předvolební kampaň urodilo, ale vypadá to, že dno leží ještě o kousek níž. Tak se podívejte na video, kde jsme pro vás to nejlepší shrnuli.

 • Ale bylo toho ještě daleko víc. 1. září bylo tím dnem, kdy se projevila prozíravost Českých drah. Ty si ve výbavě ponechaly staré východoněmecké dobytčáky ze 70. let, kterým z nejasných důvodů říkají vagóny osobní přepravy. Bude se to hodit, vláda zavedla 75procentní slevy pro děti, studenty a seniory, takže se zase v kupé bude sedět pěkně po osmi lidech, což jsme při známé vyžranosti zdejšího lidu opustili někdy před dvaceti lety.

„Daňový poplatník nebude přispívat jenom těmto věkovým kategoriím na cestování. Bude přispívat také soukromým dopravcům na vykázané, leč neexistující osoby. Prostor k podvádění je obrovský, a proto se také podvádět bude. Platíme draze volební kampaň ANO.“
(poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek na facebooku, 1. září)

Pan bývalý předseda má samozřejmě pravdu, ve světě Agrovlády ale není nic, co by se nepodařilo vyřešit. Zde se přímo nabízí elektronická evidence cestujících neboli EEC, průvodčí mohou odesílat data na finanční správu během prostojů a zpoždění, na to budou mít času dost. Zároveň si prozíravě registrujeme ochrannou značku Jízdenkovka, hlavní cenou ministerstva financí může zůstat automobil, ten se teď lidem dojíždějícím za prací bude hodit.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ale abychom se vrátili ke kampani. Ta v regionech vypukla naplno, a co se týče hnutí ANO, potvrdilo se, že se jejich sestavy povezou na popularitě Andreje Babiše. V praxi to vypadá tak, že se stovky lídrů Agrohnutí chlubí, že mají přímou linku na předsedu vlády, který v případě potřeby sedne na vládní autobus a přijede do Jihlavy řešit protékající WC v městském kině.

Nám to přijde jako skvělý nápad. Jen jsme přemýšleli, jak tuto výsadu zpřístupnit i v obcích, kde třeba ANO nevyhraje, to by nám přišlo spravedlivé. Internet je mocný, tak jsme zapátrali, zda se číslo na mobil předsedy vlády nevyskytuje tak nějak veřejně. Pokud do vyhledavače Google zadáte například heslo „volal a řval, že to je komplot, kampáň, účelovka, mluvil o nějakém panu Kalouskovi a nabízel mi koblihu“, některé výsledky nejsou zcela nezajímavé.

 • Premiér jmenoval předminulý týden do funkce národní protidrogové koordinátorky Jarmilu Vedralovou, a kolem paní je hned veselo. Její odbornou způsobilost zpochybnil třeba její předchůdce Jindřich Vobořil, který ji označil za nejhorší možnou volbu, Piráti dokonce tvrdí, že Vedralová je ohrožením racionální protidrogové politiky. V neposlední řadě pak své odborné renomé zpochybňuje Vedralová sama.

„Nikotin je karcinom.“
(národní protidrogová koordinátorka se pouští do neprobádaných vod vědy, Aktuálně.cz, 24. srpna)

My se zde nebudeme pouštět do složitých výkladů, v zásadě nám postačí zkratka „nikotin je závislost, karcinom je dehet“. Trochu nám to připomíná slavnou historku, kdy se v 90. letech jeden z čelných bojovníků proti závislostem snažil vystrašit rodiče tak vehementně, až v propagační brožuře zařadil Iron a Okenu mezi čichací drogy. Asi mu hezky voněly.

 • Ještě naposledy k volbám. V Českých Budějovicích mají senátního kandidáta za Okamurovce, který správně pochopil požadavky moderní doby.

Prostě je třeba vyvolat dojem, že je Lubomír Pána velmi populární, zbytek už se dostaví sám. Zatím mu výzva moc nepomohla, 17 000 SPĎáků se k němu nehlasí, lajků má jen nějakých 530. Tak mu prosím pomozte, bude rád.

A klidnou mysl, jak bylo řečeno, za pět týdnů bude zase klid na práci.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

 1. petrph napsal:

  Jenom pro informaci, není nutno zavádět „elektronickou evidenci cestujících neboli EEC“, antož evidence prodeje lístků cestujícím ve veřejné dopravě má vyjímku v zákoně o EET. Ale kdyby na tom pan Kalousek speciálně trval, a rovněž ostatní opoziční poslanci to podpořili, lze jistě tuto vyjímku zrušit, a i dopravci budou elektronicky evidovat jako mourovatí. Pokud si snad opozice myslí že zrovna tím získá sympatie veřejnosti :)))))))

  • Renda Staněk napsal:

   „Antož“ máte z ruštiny a na tu pravopisnou „vyjímku“ jste dostal nějakou výjimku?

Přidávání komentářů není povoleno