Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Oslava narozenin Václava Klause (2019) Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia
,

Jan Urban: Zemanova hvězdná pěchota. Prohradní putinovci vyrážejí do útoku

Prohradní putinovci před říjnovými volbami vyrážejí do útoku. Podle osvědčené tradice se snaží za každou cenu oslabit potencionální konkurenty. V minulosti to zažila sociální demokracie, čtyřkoalice, lidovci i TOP 09. Ne vždy to byl zvenku řízený útok, ale tentokrát je těch „náhod“ trochu moc.

V úterý 17. června navštívili na Pražském hradě manželé Klausovi manžele Zemanovy. Prý to bylo jenom přátelské posezení. Anebo také ne. Klaus se usilovně vnucuje do médií s pomluvami „kdysi své strany“ a společně s Milošem Zemanem soucítí s premiérem Babišem. Primárním cílem této kampaně partajního kanibalismu je rozštěpit ODS a rozbít trojkoalici ODS, TOP-09 a KDU-ČSL.

Smyslem a cílem je pak vytvořit s podporou Miloše Zemana po volbách vládní koalici „obrozené“ ODS s babišovskou ANO, třeba i bez formální účasti Andreje Babiše. A mezi Pražským hradem a ruskou ambasádou se zaskví nebeská duha štěstí, absolutní ideové pružnosti, narodnictví, protievropanství a orbánismu…

Komická chvála hlasu rozumu

HlídacíPes.org už v červnu upozornil na tehdy ještě komické počínání nové frakce uvnitř ODS, která vystoupila pod ukradeným názvem americké Tea Party, jejímž skvělým úspěchem (viděno pohledem Kremlu) je pouze rozložení kdysi tak stabilní a zajímavé Republikánské strany a zničující polarizace americké veřejné diskuze i politiky.

Na fotografiích z prvních setkání českých trumpistů řečníci vystupovali před pomačkanou vlajkou z prohrané prezidentské volební kampaně 2020 s vyobrazením lokomotivy, táhnoucí americkou vlajku a heslem „All Aboard the Trump Train“ – tedy něco jako „koukejte všichni nastoupit do Trumpova vlaku“. Pamětníkům to až příliš připomínalo u nás kdysi tak populární „všichni na sena“ nebo „kdo nejde s námi, jde proti nám“.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Na webových stránkách spolku a na jeho twitterovém účtu mezitím přituhlo. Jako vždy je první obětí pravda. Trochu legrační je z prstu vycucané tažení proti návrhu Evropské komise dosáhnout takzvané uhlíkové neutrality Evropské unie v roce 2050 pod heslem boje „proti zákazu aut“.

Evropská komise přitom pouze předložila návrh, podle kterého by se v EU měla od roku 2035 prodávat pouze auta s pohonem bez emisí. Provoz všech v té době ještě existujících benzínových či naftových aut by tím nebyl jakkoliv omezen. Návrh navíc vyžaduje schválení všech členských států a Evropského parlamentu.

Stejně tak předpokládá každé dva roky revizi projektu (celkem tedy sedm revizí), a v roce 2028 dokonce generální revizi s přepočítáním nákladů, technických požadavků a novou schvalovací procedurou. Každý, kdo ví alespoň něco o délce a komplikovanosti vyjednávacích procedur uvnitř osmadvacítky členských států, se hrdinnému odporu českých trumpistů čtrnáct let před navrženým datem platnosti dosud neschváleného návrhu může jenom smát.

Ani slovo o zrychlujícím se zadlužování státu, nezodpovědném rozpočtovém chování vlády ANO, zahraniční politice, o neschopném proruském prezidentovi a všehoschopném premiérovi…

Stejně komická je jistě i rituální chvála „hlasu zdravého rozumu“ – rozuměj Václava Klause staršího. Anebo manifest zakládajícího funkcionáře ODS a pověstného sběratele členství nejrůznějších spolků Miroslava Macka, předstírajícího zásadový boj proti „levici“ a jejím snahám „všemi možnými způsoby erodovat a umenšovat…osobní a ekonomickou svobodu“.

Přání starců nic neměnit

O trojkoalici zmíněný manifest míní, že jde o pomýlenou záchranu „definitivně se potápějící TOP 09“ a „koalici s křesťanskými socialisty, hájícími jen své vlastní zájmy“. A nedejbože, aby po volbách došlo k povolební koalici s „neomarxisty s počítači“, rozuměj Piráty a Starosty. V této situaci prý, samozřejmě, „není možné nadále mlčet a nadále pasivně přihlížet“.

Ani slovo o zrychlujícím se zadlužování státu, nezodpovědném rozpočtovém chování vlády ANO, zahraniční politice, o neschopném proruském prezidentovi a všehoschopném premiérovi, jen stará ohraná písnička o hnusné levici a hrdinné pravici.

Panu Mackovi to na výnosnou politickou kariéru jistě stačilo. Připomeňme snad jen jeho poněkud nestandardní privatizaci Knižního velkoobchodu v roce 1992 či jeho poradenství a lobbing při privatizaci České spořitelny v roce 2001.

Opozičně smluvní spolupráce „jeho ODS“ s tím nejhorším šloufovským bahnem na levici, napojeném na organizovaný zločin s desítkami nájemných vražd (přesně 36, které policie nesměla došetřit), mu nijak nevadila. Podobně jako hned několik vládních koalic ODS s lidovci, ve kterých dnes odhalil „křesťanské socialisty“.

A tak jen nějak mezi řečí zazní v diskuzi skutečná hrozba. Pokud ona zcizená a svým ideálům ukradená ODS neposlechne, bude potřeba ji rozbít a založit skutečnou politickou stranu Tea Party.

Předvolební hádky a štěpení jsou pro každou politickou formaci jen čistou sebevraždou. A o nic jiného nejde ani v tomto pokusu rozbít nejen Trojkoalici, ale i ODS. Vždyť jediným přáním prokremelských trollů a starců je nic neměnit. To, že střední Evropě ujíždí vlak ekonomických inovací i vzdělanosti, je nebolí. A rozdíl mezi hvězdnou pěchotou a „užitečnými idioty“ podle Vladimíra Iljiče Lenina tím méně.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

85 komentářů

 1. Tomáš napsal:

  Jsou to zajímavá setkání dvou prezidentů, starší je již emeritní a o něco mladší je ve funkci, když dernieraje blízko. Nějaký prebrebt ulitne jako o zbabělost v souvislosti s odchodem USA z Afganistanu, ale vzápětí vlepi políček primatorovi Hribovi o kritické situaci v dopravě v Praze. Tímto rozhodl prez. Zeman o vítězi v nadcházejících volbách, primátor jen špitl něco o vměšování se do voleb. Je docela možné, že dojde k obavanemu volební patu, který si žádná strana nepřeje. Tyto volby byly vyhlášeny hodně brzo, ale prez. Zeman se trefil do voleb v Rusku a Nemecku a tim jsou naše jaksi zaramovane. Tímto patem by mohl dostat prez. Zeman do rukou neobyčejně silny a padny argument pro své ústavní pravomoci a ústavní právníci mohou blinkat své protesty. Uvidíme jak to dopadne, ale pro Piraty to je bludný kurs.

  • A. S. Pergill napsal:

   Faktem je, že ony pirátské dopravní pitomosti začaly řvát po prázdninách, kdy se v Praze výrazně zvýšila dopravní zátěž.

   • skeptik napsal:

    Pouze v Praze? A co například Děčín, Bílina, Mělník, Roudnice nad Labem, Svitavy, Olomouc a další a další česká města? A co například D1? Za to všechno Pergille mohou Piráti?

    • A. S. Pergill napsal:

     Zeman píše o Praze.

     • skeptik napsal:

      To je právě ten problém, že pouze a výhradně o Praze píšete vy Pergille a Miloš Zeman, i když přesně to samé se děje i ve spoustě jiných měst, kde Piráti nevládnou. Tak že tento problém nebude mít nic společného s Piráty, ani s panem Hřibem. Vy to víte, Miloš Zeman to ví, jenže ani vám, ani Miloši Zemanovi nevadí ani tak rozkopané silnice a ulice a následné zácpy, ale primátor Hřib jako takový, a to z důvodů zcela jiných, než jsou opravy silnic a následné zácpy.

     • A. S. Pergill napsal:

      skeptiku,
      kde je u moci slušná kombinace slušných stran, tak se tahle věci nedějí, nebo jen minimálně. V Brně např. rozkopali do naprostého šílena centrum Žít Brno, což jsou v podstatě ideologičtí souputníci pirátů a zelených.
      Dodnes raději objedu centrum z jihu po dálnici.
      A v řadě měst ekologové (tedy i piráti) brání výstavbě / dostavbě obchvatů, jako kdysi v Plzni (v současnosti se píše dost o situaci v Přerově). Cyklostezky na úkor užitečné dopravy piráti taky podporují.

     • skeptik napsal:

      Aha, chápu to Pergille tak, že i když jsou rozkopané ulice a následné zácpy a piráti tam nevládnou, tak vinni jsou podle vás stejně právě ti piráti. A jen tak mimochodem, pokud vím, tak v Bílině, v Děčíně, v Roudnici nad Labem, v Mělníku, ve Svitavách a Olomouci Piráti nevládnou a nikdy nevládli. Ti Piráti vás Pergille musí strašit i ve snu. A přinejmenším v Bílině, v Děčíně, v Roudnici nad Labem byly stavby a opravy naplánovány a i započaty ještě za starého vedení kraje a hejtmana Bubeníčka. A lze předpokládat, že tomu tak bylo i v dalších zmíněných městech.

     • A. S. Pergill napsal:

      V Brně to rozkopání bylo nasmlouváno dlouhodobě dopředu ještě za éry „Žít Brno“, což je strana pirátům blízká. Nenávidějící individuální dopravu auty (mj.). Situaci ve vámi jmenovaných městech neznám.

     • skeptik napsal:

      Nevím, nakolik si jsou blízcí Žít Brno a Piráti a zda práce naplánované a započaté v éře Žít Brno bylo třeba vykonat nebo nebylo. Pokud bylo třeba tyto práce vykonat, pak není o čem diskutovat a vaše rozčilování je úplně zbytečné. V každém případě jste psal vy a Miloš Zeman o Pirátech a ne o Žít Brno, o Pirátech, kteří, jak sám píšete, s rozkopaným Brnem nic společného nemají. Já si jsem například velmi blízký se svými sourozenci, přesto za jejich počínání žádnou odpovědnost nenesu a nikdy jsem nenesl.

 2. Karel Bláha napsal:

  Jan Urban tu brečí nad nesprávným hrobem a je tak trochu mimo mísu.Zeman a Babiš napáchali daleko menší škody než celá slavná opozice,která nám kdysi vládla a vytunelovala či prodala téměř celou republiku.Důchodci dostali od Kalouska přidáno směšných a doslova ponižujících 40Kč měsíčně.Není tedy divu,že před volbami se preference obou koalicí pohybuje „o parník“ pod preferencemi ANO Andreje Babiše.Voliči by museli být slepí a hluší,aby volili opozici „Spolu“,novodobého Jánošíka v opačném gardu,který rozdává bohatým a chudým bere.

 3. Marek Loucký napsal:

  Opět skvělé, pane Urbane!
  Další komičnost tomu přidává podpora těchto politických dinosaurů (lépe řečeno politických mrtvol, po jejichž názorech ovšem není žádná reálná poptávka) ze strany alternativních médií a dezinfo scény, což je cílovka především méně vzdělaných lidí, stejně jako lidí vyššího věku. Těch lidí, kteří většinou vnímají transformaci z 90.let, kdy tito vejlupci byli u moci, velice negativně…Chápu, že se hraje o hodně (Babiš o rozpad svého mafiánského impéria a kriminál, Zeman a jeho melody boys zase o poslední šanci dotáhnout rusáky do nějakého jaderného tendru), ale i v rámci politického boje bychom měly používat standardní politické zbraně a prostředky (hodnoty, ideje, programy, hlasování, výsledky, reputaci, atd.). V naší současné truchlivé současnosti a pravděpodobně i blízké budoucnosti je opravdová politika maskována marketingem, politickým kýčem, bojem se slaměnými panáky a neexistujícími problémy, důrazem na emoce nikoliv na věcná řešení, apod.
  Česko 21.století není země pro budoucnost, ale je to jeden velký bordel a neuvěřitelný bizár !!!

  • A. S. Pergill napsal:

   Je mi velice líto. Tyhle lidi podporují spíše vzdělaní a odpovědní lidé. Pochopitelně, musíte vzít v úvahu skutečnost, že mgr. titul na nějakých „multigender studiích“ má fakticky menší hodnotu než maturita za komunistů.

 4. petrph napsal:

  Ono už samotné obhajování EU „že to tak nemyslí“ vyznívá podivně .protože už teď (ne až roku 2035) se její čachrování projeví velkým zdražením elektřiny . A to tedy , když už se mluví o zadlužování tedy i pro stát, protože i ten si musí ty elektřinu kupovat, a nedostává jí od (skoro)státního ČEzu zdarma , jak by třeba někdo čekal..
  No a k tomu hlavnímu , že pan prezident Zeman se svými lidmi obviňován z toho, že se snaží dohodnout a to co nejdříve tu „nejméně špatnou “ kombinaci většinové vlády, která j,e reálně možná , totiž ž ANO (bez Babiše) a ODS.
  Ta druhá kombinace totiž ODS+ TOP09 + KDU ČSL + Piráti + STA bude z mnoha důvodů (ale právě že i díku vlivu Brusele) mnohem, mnohem horší…

  • Honza napsal:

   Dotaz. Proč je ODS s TOP-kou špatná, ale s ANO dobrá? Vždyť jsou to pořád ti samí zločinci, či ne?

  • skeptik napsal:

   Ta druhá kombinace totiž ODS+ TOP09 + KDU ČSL + Piráti + STA bude z mnoha důvodů (ale právě že i díku vlivu Brusele) mnohem, mnohem horší… Konec citátu. I vy Delfská věštírno. Zkusil jste už pane petrph předpovídat čísla do sportky? Pokud ne, tak začněte. Možná budete úspěšnější.

   • Horymír napsal:

    Vládu ODS , TOP se STAN a podivného pohrobka po VV LIDEM (kterážto ani neprošla volbami) jsme tady už měli a byla to nejhorší vláda od vzniku ČSR včetně té protektorátní. Bylo to spíše zločinné spolčení a nakonec to musela rozehnat policie. Kdyby prezident Zeman neudělal nic jiného,než že tuto hrůzu ukončil,tak si zaslouží věčné díky.

    • skeptik napsal:

     STAN u nás ještě nikdy nevládl, Piráti také ne. A co se onoho zločinného spolčení týče, to nám právě předvádí Andrej Babiš a jeho ANOFERT. Běžte Horymíre raději předpovídat ta čísla do sportky.

     • A. S. Pergill napsal:

      STAN pomohl prosadit prasečinu zvanou „církevní restituce“. Pro mě naprosto nevolitelní.

     • Honza napsal:

      ad Pergill
      Nazývat vrácení ukradeného majetku prasečinou? Ztratil jste poslední zbytky mého respektu k vám.

     • skeptik napsal:

      Pergille, nemám vůbec tušení, jak mohl STAN prosazovat zákon o církevních restitucích, jestliže v době projednávání zákona o církevních restitucích STAN v parlamentu ještě nebyl.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      pokud vím, tak v nějaké formě byl.

      Honzo,
      církve své majetky získaly podvody, loupežemi (vč. loupežných vražd) a zlodějinou. Pokud si něco vydělaly, měly proti jiným vydělávajícím nerovné postavení s řadou výhod.
      Zabavit jejich majetek bylo stejně správné, jako zabavení majetku NSDAP po válce nebo komunistů po roce 1989.
      A restituovány byly i církve, které vznikly po roce 1989, takže jim komunisté těžko co mohli zabavit.

     • skeptik napsal:

      Pergille, STAN v té době v parlamentu nebyl. Ostatně jste ani nebyl schopen napsat, v jaké formě se v parlamentu na tvorbě zákona o církevních restitucích měl STAN podílet, což byste zcela jistě učinil, kdyby se STAN na tvorbě tohoto zákona skutečně podílel.

 5. Adam napsal:

  Naprosto uzasny clanek!!!!! Moc dekuji a podepisuji kazde slovo!!!!
  Adam Kousek

 6. A. S. Pergill napsal:

  Je mi líto, zákaz prodeje normálních aut od roku 2035 není nic jiného než zákaz normálních aut. Pokud někdo tvrdí něco jiného, tak nemluví pravdu, ať už k tomu má důvod jakýkoli. Navíc je provoz aut na benzín a naftu omezován (se silnou podporou EU a pro EU stran typu pirátů nebo TOP) již nyní, např. zákazy vjezdu těchto aut do některých oblastí (hlavně městská centra).

  Já si pro své potomky přeji normální život, a proto podpořím spíš tyhle „starce“, kteří nejsou ani zelení fanatici, neschopní nesmyslnost svých cílů jako takovou vyhodnotit, ani cílevědomí škůdci, kteří velice dobře vědí, že to, co prosazují, je jednoznačně špatné, a prosazují to právě proto.

  • Dr. B napsal:

   Zákaz prodeje v zemích EU není zákaz výroby v zemích EU. Pokud mají Evropské automobilky nezanedbatelnou část odbytu mimo země EU, mohou vesele dál vyrábět a prodávat do těchto zemí i po roce 2035. Kolaps automobilového průmyslu tak rozhodně nehrozí, i když patrně nějaké změny v něm nastanou. Bohužel pro nás máme zcela nerozvážně velkou část průmyslu zaměřenou právě na automobilový průmysl. To je problém všech nediverzifikovaných ekonomik. Poděkovat za to můžeme předchozím politických garniturám. Je až vtipné, že tuto základní ekonomickou chybu dělaly vlády konzervativní stejně, jako ty liberální.
   Navíc tento termín (2035) zcela jistě dojde ještě korekce (s velkou pravděpodobností směrem k pozdějšímu datu) a i pokud by nebyl posunut, znamená to, že se běžné spalovací a zážehové motory budou prodávat i v EU jako ojetiny minimálně do roku 2055 (spíše déle). V návrhu se totiž zákaz prodej týká pouze nově vyrobených vozů.
   Pokud si uvědomíme, že nejlepší auto je to, které se nevyrobí, pak nám vychází jako nejšetrnější možnost provozovat starý vůz. Tedy z pohledu ekologické zátěže. Navíc to dává smysl i ekonomicky. Rozhodně tedy u soukromých osob.
   Včera jsem slyšel pěknou paralelu s mobilními telefony. Před třiceti lety byste si nedokázal představit, že něco takového budete mít v kapse 🙂 A dnes jde o nejběžnější věc, kterou disponují i povaleči za supermarkety. Co se týká ceny, šla tak rapidně dolů (za pouhých 30 let), že dnes asi téměř nikdo toto neřeší. U těch aut bez spalovacích motorů (nejde totiž o elektromobily, ale o emisně neutrální auta – tudíž třeba vodík, plyn atd.) to bude pravděpodobně podobné.
   Další chybou je svalování tohoto procesu pouze na EU. I když to vzešlo odsud, i jiné země mimo EU taková rozhodnutí udělaly. Například Čína také pochopila (i když má termín trochu později), že se jinak prostě udusí, když s těmi auty něco neudělá.
   Samozřejmě, že toto úsilí by se po automobilové dopravě mělo zaměřit především na leteckou a lodní dopravu, kde se dnes znečištění pohybuje řádově výše, než u dopravy automobilové. To je věc, ke které snad politické reprezentace v budoucnu také najdou odvahu. Zde půjde o mnohem větší loby provozovatelů. Proto se do tohoto tématu stále politici příliš nehrnou.
   Nehodnotím, zda je to celé dobře, nebo špatně. Jen uvádím na pravou míru informaci o zákazu prodeje.

   • A. S. Pergill napsal:

    1. Zákaz prodeje v zemích EU se zcela jistě změní i na zákaz výroby. Lze očekávat, že bude snaha i omezovat obchod s ojetinami. Počítám, že to ekoaktivisté uřvou ještě do toho roku 2035.

    2. Platí fyzikální zákony, které se jen tak obejít nedají. Podle nich je vodík pitomost (i zkapalněný má poloviční energetickou hustotu než benzín a na to zkapalnění potřebujete cca 1/2 energie, co v něm je). A elektřina v baterii, pokud ji nedodá jaderná elektrárna, je pitomost taky.

    3. Kdysi jsem napsal, nevím, zda zde nebo někde jinde, že kdyby mi někdo v roce 1989 řekl, že za pár let vyhodím digitálky a digitální foťák, tak bych si řekl, že bude nová totalita. Nicméně mobil mi obojí nahradil a já na něj přešel SPONTÁNNĚ (omlouvám se za to zvýraznění, ale to je podstata věci. Nikdo mi digitální hodinky a digitální foťák nezakazoval a ten mobil nevnucoval. Ten mobil, „co je chytřejší než já“, je prostě nahradil jako výhodnější varianta.

    4. Naopak je to EU, která nám vždy zakazovala věci výhodné a vnucovala nám nevýhodné náhražky, či přímo šunty. A obávám se, že s těmi „bezemisními“ auta je to to samé. Pokud něco takového bude výhodné, lidé na to spontánně přejdou (a pokud někteří z nějakých důvodů zůstanou u těch starších, nebudou z celkového pohledu problém, jako nejsou problém ojedinělí fotoamatéři, co fotí digitálními fotoaparáty nebo dokonce na film).

    5. V jednom ze svých románů mám „hrdinu“ který má talent i dobrou věc udělat takovým způsobem, že způsobí víc škody jak užitku a všichni ho za to nenávidí. Prisám bohu, že EU nebyla inspirací (mám ten román rozepsaný od devadesátek), ale možná mi bruselští soudruzi profilcovali hard disk a nechali se inspirovat 🙂

   • skeptik napsal:

    Domníváte se pane Dr. B že diskutér Pergill, na kterého jste reagoval, někdy uzná, že nemá pravdu? Nevím, kde všude diskutuje, ale na Hlídacím psu se ještě nic takového nestalo.

    • A. S. Pergill napsal:

     Skeptiku, v řadě případů se tak, stalo, případně jsem poděkoval za opravu či doplnění.
     Navíc kousek výš rozebírám text Dr. B., aby bylo jasno, v čem se neshodujeme a proč.

     • skeptik napsal:

      Že jste poděkoval za opravu, to si vzpomínám pouze jednou. Že byste někdy uznal, že nemáte pravdu, na to si nevzpomínám vůbec. A zvláště u vás Pergille bych na něco takového zcela jistě nezapomněl.

     • A. S. Pergill napsal:

      skeptiku,
      pak málo čtete.

     • skeptik napsal:

      Mohu vás Pergille ujistit, že vašich příspěvků jsem na Hlídacím psu přečetl více, než by vám bylo milé.

     • A. S. Pergill napsal:

      Pak jste si uvedeného nemohl nevšimnout.

     • skeptik napsal:

      A určitě bych si Pergille všiml, kdyby bylo čeho.

 7. Mašinka napsal:

  Jó, samožernost a hypertrofované sebevědomí, to dovede i s poměrně inteligentními a vzdělanými lidmi dělat hotové divy. Ale sociopatie je mezi politiky běžná a je na voličích, aby ji (mají- li na to), korigovali.

 8. Pavel Liška napsal:

  Tak ona každá akce je reakcí na nějaký vnější podnět. On i ten vznik Tea party je reakcí na situaci ve společnosti a na změny hodnotového ukotvení jak u Republikánů, tak v ODS. Ten, kdo se odchýlil od hodnotových kořenů byla naopak Republikánská strana a ODS. Takže by se dalo říct, že to byli právě lídři těchto stran, kdo zapříčinil rozkol uvnitř jejich řad. A to opuštěním hodnot na kterých vznikaly.
  A fakt si jako myslíte, že v tom má prsty Putin ?? To už je snad paranoia ….

 9. Luděk napsal:

  Oni odejdou my tady budeme,hoši z prognostáku.Oni dva rozdělili republiku,co Havel napravoval oni zahodili,vzpomínat na ně?Těžko

 10. skeptik napsal:

  HlídacíPes.org už v červnu upozornil na tehdy ještě komické počínání nové frakce uvnitř ODS, která vystoupila pod ukradeným názvem americké Tea Party. Konec citátu. Mohl bys Hlídací pse uvádět konkrétní jména konkrétních členů této frakce uvnitř ODS? Myslím, že je to právě anonymita, která členy tohoto spolku proruských figurek povzbuzuje v jejich činnosti. Oni přece neváhají v proruských médiích vláčet jména lidí, které považují za své protivníky, nechť tedy zakoušejí totéž. Proč na ně brát nějaké ohledy, jestliže oni ohledy žádné neberou?

  • A. S. Pergill napsal:

   Současná ODS je levicová probruselská partaj, které se od ČSSD liší jen v nepatrných detailech. Není divu, že se objevila skupina, která chce návrat ke straně pravého středu a propodnikatelské, alespoň mírně euroskeptické. Je to naprosto legitimní politický program.
   IMHO tihle lidé nakonec skončí v Trikolóře a Fiala se dá otevřeně do holportu s Bartošem.

   • skeptik napsal:

    Já se neptal Hlídacího psa na plky jakéhosi Pergilla, ptal jsem se Hlídacího psa na konkrétní jména členů spolku s ukradeným názvem. Ani ten název si ti anonymové nedokázali vymyslet svůj.

    • A. S. Pergill napsal:

     Proč by si vymýšleli nějaký originální název, když ta „Tea party“ v podstatě velmi výstižně definuje zaměření a programové cíle?

     • skeptik napsal:

      Stále uhýbáte a vyhýbáte se tomu, na co jsem se Hlídacího psa ptal. Šlo mi o jména členů spolku s ukradeným názvem. Jejich programové cíle mi jsou celkem jasné.

     • A. S. Pergill napsal:

      Co je ukradený název?
      Prakticky každá socialistická, komunistická, konzervativní (a mnoho dalších) strany má v podstatě „ukradený název“, protože strany tohoto jména existovaly a paralelně existují. I zelení v podstatě kradou názvy. Tedy, pokud by se to bralo tak striktně, jak to aplikujete na tu Tea Party.

     • skeptik napsal:

      Já beru striktně pouze to, že by Hlídací pes měl uvést konkrétní jména členů tohoto spolku s ukradeným názvem. Ta jména neuvedl ani Hlídací pes, ani vy Pergille. Hlídací pes mlčí a vy kroužíte okolo horké kaše velkým obloukem.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      odpověděli vám jiní, už 14. 9.

     • skeptik napsal:

      Proč se tedy vy Pergille účastníte diskuze, ve které se nejste schopen vyjádřit se k tomu, o co v diskuzi jde?

  • Jan Urban napsal:

   Stačí se podívat na http://www.teaparty.cz, kolonka Kongres a máte je i s fotografiemi

 11. pamětník napsal:

  Vzhledem k tomu, že “ s přáním starců (protagonistů tzv. opoziční smlovy) nic neměnit“ – koketují pohrobci páně Klausovy ODS, mohou mladí Piráti a Starostové zůstat klidní. Po 20 leté nadvládě dvou subjektů střídajících se v trestuhodných kauzách, lze předpokládat, že si už mladí voliči nenechají vzít právo řídit zemi v zájmu svých dětí.

  • A. S. Pergill napsal:

   Problém je, že ony „mladé“ strany nás vedou tem, kam nás svého času vedli komunisté. Akorát ta rudá záře není nad Kladnem (ani nad Moskvou) ale nad Bruselem. Prostě ten Západ, o kterém jsme před rokem 1989 snili, sice zůstal na stejné zeměpisné straně. ale politicky je to Východ jak vyšitý.

 12. Martin napsal:

  Český nácek a komouš jedno jest! Stačilo se podívat jak se ta parta kolem Okamury a Klause ve Sněmovně spokojeně tvářila, když komouši kriminalizovali svoje oběti.

 13. Veselý jiří napsal:

  Pravdivý komentář,odkrývající špinavé praktiky,současné politické garnitury v ČR.Věřme,že bude konečně lépe po volbách.

 14. martin napsal:

  vzdycky kdyz se tyhle dva na necem dohodli, tak z toho nic dobryho nikdy nebylo

 15. Josef II napsal:

  Doufám,že z ODS druhé ODA nevznikne.Mělo by pro novou frakci být varováním osud ODA a ČSSD.

 16. Sámo napsal:

  Prý tento režim je horší než ten komunistický. Paradox dnešní koalice je ten, že jsou to bývalí komunisté z hnutí ANO s levicovým pomocníkem z ČSSD a záda jim kryjí komunisté z KSČM a bývalí komunisté ve straně SPD. Z toho je jasné, že se oproti době z let před rokem 1989 mnoho nezměnilo- jenom hrají jiný divadelní kus. A protože bývalí komunisté v hnutí ANO jsou většinou podnikatelé, tak hrabou pod sebe a všechno jim odkývají ti, kteří s nimi hlasují všechno co zrovna potřebují. Je jasné že zadarmo to není.

  • A. S. Pergill napsal:

   Problém vidím v tom, že komunistický režim na konci své vlády vysloveně polevoval. Tu a tam někoho ještě na základě nějakého pofidérního výběru zlikvidoval, ale už neměl na plošná opatření. Což se projevilo i jeho rychlým zhroucením po 17. 11. 1989. Bruselistický režim naopak přitvrzuje a podmínky ve všech možných oblastech se zhoršují.
   Pokud byste provedl mechanickou extrapolaci tendencí 1980 – 1988 až po současnost, v řad oblastí vám z toho vyleze slušnější režim než ten současný.

   Aby bylo jasno, dělat tak dlouhé extrapolace je naprostá pitomost, nicméně spousta lidí si je provede zcela podvědomě, aniž by si byla vědoma, co činí.

 17. jirka napsal:

  dva kamosi a nekamosi,,kteri potopily cesko ve vlastni prospech…nic moc dobreho pro cesko neudelali,,,jeden cechy okradl..druhy je ma za blbecky,,,,

 18. Libor Daněk napsal:

  Václav Klaus je stejný kremlomil jako Miloš Zeman. Kdo před lety četl knihu Michal Viewega – Mráz přichází z hradu, kterou napsal v době prezidentování Václava Klause, tak chápe, že to byl také pěkný vlastizrádce. Je to sice fiktivní román, ale o to více se v něm dozvídáme skutečností, které nemohly být jednoduše publikovány v tisku.
  Miloš Zeman, přivedl staré komunistické struktury k moci už v roce 1998 a Václav Klaus o pár let později (2013) omilostnil tuneláře. „Skvělá“ politická dvojice už do dob jejich „opoziční“ smlouvy stále spolupracuje na tom nejhorším, co si lze v politice přestavit.
  Tito dva nejhorší političtí hochštapleři nám v české politice otravuji vzduch celých 30 let (viz počátek a průběh vymáhání Ruského dluhu). Je načase abychom jejich jedovaté řeči přestali brát vážně. Jejich výlevy nemají s realitou ani s našimi zájmy nic společného.
  Zeman jako umírající prezident se jistě bude snažit v úřadu vydržet do konce, aby mohl ovlivnit, kdo bude zvolený po něm. Podle jeho přestavy, musí být ze stejného těsta. Proto bude protěžovat Babiše.
  Úkolem nástupce každého tyrana je, aby zajistil jeho „nezkalený“ obraz v historii. Jestli se něčeho Miloš Zeman ještě bojí, tak je to nebezpečí, že se do čítanek nedostane jako vzorný prezident, přesně naopak. Jako prototyp vlastizrádného, úplatného, prolhaného politika, kterého zajímá jen moc vysoké politické funkce. Ať to stojí společnost cokoli. Ta to vždy za své zrádce odskáče.

  • skeptik napsal:

   Máte pane Libore Daňku nejspíše ve všem, nebo alespoň ve většině bodů, pravdu. Nenašel byste však pane Libore Daňku ještě také způsob, jak dosáhnout toho, aby ty skutečnosti, o kterých píšete, vzali na vědomí voliči, kteří tyto dva výtečníky volili?

  • A. S. Pergill napsal:

   Vy považujete komedianta Viewega za seriózní zdroj?

   • skeptik napsal:

    Michal Viewegh se možná v některých knihách jako komediant projevuje. Možná takovou literární formu zvolil, aby mohl napsat to, co by jinak napsat bylo obtížné. Já jsem pouze viděl snad dva filmy podle knih Michala Viewigha natočené. Nijak mě neuchvátily, a tak jsem jeho knihy nevyhledával. Soudě podle vašich příspěvků na Hlídacím psu si však nemyslím, že byste vy Pergille byl spisovatelem lepším, než Michal Viewigh. A čerpat z vašich příspěvků jako ze solidního zdroje mě doposud nenapadlo. Pokud je Michal Viewigh komediantem, má oproti vám alespoň nějakou výhodu.

    • A. S. Pergill napsal:

     Čtenářské ohlasy jsem měl vždy kladné. I kritiky v odborném tisku nebyly negativní.
     Viewigh podle mého soudu (a ukázek toho, co jsem měl možnost číst) pózér, až někdy přehrávající. Což je styl, který opravdu nemusím (jako nemusím třeba budovatelské romány). Páral IMHO v podobných situacích funguje líp, a i to přehrávání u něj dává smysl (viz třeba Profesionální žena).

     • skeptik napsal:

      O spisovateli Viewighovi tuším, že asi nebude 100% zdrojem informací. O vás Pergille to po přečtení množství vašich příspěvků na Hlídacím psu vím zcela jistě.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      prostě jsme každý politicky někde jinde a vy nejste ochoten akceptovat fakta, která jsou v rozporu s vaší sociální bublinou.

     • skeptik napsal:

      Že jsme politicky každý někde jinde, vím Pergille už dávno i bez vaší nápovědy. A skutečně nejsem ochoten akceptovat „fakta“ vámi sesbíraná například na Parlamentních listech, na Sputniku, na Aeronetu, na Britských listech a kdo ví, dost možná i na jakýchsi školeních, seminářích či schůzích SPD a podobných zdrojích, z kterých čerpáte vy.

 19. Horymír napsal:

  Klause za prezidenta zvolili ještě neomylní poslanci v parlamentu a Zeman byl jediná možná volba,když do finální volby proti němu postoupil spící knížepán a pak nedůvěryhodný Drahoš. Je vidět,že Češi ještě zcela neztratili pud sebezáchovy.

  • skeptik napsal:

   Při té první prezidentské volbě kandidovalo tuším devět kandidátů. To, že z těch devíti kandidátů postoupili do druhého kola právě Miloš Zeman a spící knížepán svědčí o tom, že ten pud sebezáchovy Češi zcela ztratili. O ztrátě pudu sebezáchovy u Čechů svědčí i to, kolik hlasů bylo tehdy odevzdáno oné potetované figurce, jejíž jméno jsem zapomněl. Také jste jaksi zapomněl napsat, v čem byl při té druhé volbě Jiří Drahoš nedůvěryhodnější, než Miloš Zeman? Pokud si vzpomínám, bylo by mu snad možné vytknout pouze to, že neměl v sobě zdaleka tolik drzosti, aby dokázal lhát jako Miloš Zeman.

   • A. S. Pergill napsal:

    Myslím, že Drahoše i knížete pána jsme tu řešili. Ten druhý si to podělal sám blekotáním, že by Beneše poslal před mezinárodní tribunál. Ten první měl zase smůlu, že se vědělo o jeho aktivitách v čele ČAV.
    Opravdu nebylo třeba žádné „ruské trolly“. Utloukli se sami 🙂

    • skeptik napsal:

     Zajímal mě názor Horymíra, Pergille, vaše názory znám už dost dobře na to, abych je bral vážně.

     • Horymír napsal:

      Proč je Drahoš nedůvěryhodný?
      1)Mediální masáž v jeho prospěch byla tak přehnaná,až byla kontraproduktivní.Bylo znát,že je za ní hodně peněz a velké zájmy.Kdo si dovolil nesouhlasit, riskoval posměch,ba i šikanu.
      2)Přestože Drahoše jistě důkladně instruovali jak vystupovat,nevzbuzoval sympatie a v TV duelu se Zemanem byl zbytečně agresivní,malicherný a demagogický. Jeho úsměv byl na konci spíše škleb.Zeman naproti tomu působil uvolněně a neuchyloval se k osobním útokům.
      3)Kdo zažil minulý režim,tak ví,že aby někdo mohl studovat a pak být na stážích na „kapitalistickém Západě“musel být u režimu moc dobře zapsán a režimu loajální.
      4)Kdo se dostal na „Západ“,tak jako Drahoš,MUSEL absolvovat pohovor s STB ! Z toho NEEXISTOVALA výjimka ! I kdyby na nikoho nic nenabonzoval MUSEL by někde o tom být zápis ! A ono nikde nic ! Někdo uklízel, ale vzal to moc důkladně.
      Teď si představte,že by ČR měla prezidenta,na kterého někdo má kompromitující materiály.Brrr!
      Zemana neustále osočují,že je ruský agent,protože na něj něco mají. Možná! Na Drahoše něco mají zcela určitě!

     • A. S. Pergill napsal:

      Skleptiku,
      Horymír vám to napsal pěkně, ale mě opravdu stačila ta jeho aféra s fotografiemi, pořízenými mokrým kolodiovým procesem.
      Která nevyžaduje žádné domýšlení si ale pouhou analýzu prokazatelných fakt.

     • skeptik napsal:

      Horymíre, já jsem ještě větší mediální masáž ve prospěch Miloše Zemana zaznamenal například na TV Prima a v tiskovinách patřících pod Babišovu Mafru. Volební kampaň si Miloš Zeman vykonával za státní peníze svými poutěmi po krajích. Jak velké množství peněz dostal na volební kampaň Miloš Zeman od Lukoilu ví možná BIS, ale my se to možná dozvíme až po mnoha letech. Já sice něco jako agresivitu ze strany Jiřího Drahoše nezaznamenal, ale přiznávám, že kdybych byl na místě Jiřího Drahoše já, tak bych se nějaké formě agresivity asi neubránil. Kde jste viděl u Jiřího Drahoše malichernost a demagogii netuším. Co se týče cest na západ za starého režimu, tak na Západ cestovali například i Václav Klaus a Vladimír Dlouhý. Vladimír Dlouhý dokonce asi rok v Belgii studoval. Existují o jejich cestách nějaké záznamy? Nikdy jsem o nich neslyšel. A necestoval na západ za starého režimu i Miloš Zeman? Pohovory na STB před cestou na západ absolvovali ti lidé, u kterých na tom měla z nějakých důvodů STB zájem. Pokud vím, tak většinou lidé, kteří se ze západu vrátili, museli napsat pro zvláštní oddělení svého podniku po návratu z cesty jakési hlášení. V těchto hlášeních lidé většinou uváděli, že se s žádnými emigranty nesetkali a žádné hovory s žádnou „závadnou“ osobou nevedli. A tím to haslo. A co se týče Miloše Zemana, jeho prosazování ruských zájmů a to, jakými se obklopil lidmi, svědčí, že snad ani není možné, aby tím ruským agentem nebyl. Pravdu nejspíše také zná BIS, my se jí možná dozvíme také za mnoho let. Pokud by existovali kompromitující materiály na Jiřího Drahoše, už by s nimi před volbami vyšly na světlo boží konspirační weby typu Parlamentní listy, Sputnik, Aeronet a podobné. Takovou šanci by si ujít zcela jistě nenechaly.

     • skeptik napsal:

      Pergille, nevím, jakou aféru s jakými fotografiemi máte na mysli, já jsem o žádné aféře s fotografiemi v případě Jiřího Drahoše neslyšel. Pokud jste o ní četl na Parlamentních listech nebo na Sputniku, tak ani tam jsem na takovouto aféru nenarazil. I když je pravda, že na tyto weby chodím jen velmi málo, a to pouze tehdy, když chci vědět, co se nám Kremelští soudruzi snaží namluvit. Možná mi tedy něco uniklo. Vím ale, že vy tam Pergille chodíte velmi rád a čerpáte z těchto webů své informace. Sám jste mi to v jedné odpovědi kdysi napsal.

     • Horymír napsal:

      Nevím,já jsem mediální kampaň vnímal jako výrazně vychýlenou v neprospěch Zemana. Všichni se předháněli,kdo mu to nandá nejvíc. Jakékoli jeho vyjádření bylo vytrháváno ze souvislostí,překrucováno,zesměšňováno,zpochybňováno. Když mu někdo vyjádřil podporu, byl dehonestován, šikanován a vydáván za nepřítele demokracie (Dejdar,Bohdalová,Hůlka). Kdyby BIS zjistila,že za Zemanovou kampaní je Lukoil,určitě by se to těsně před volbou vynořilo (ono se to také vynořilo,ale jen jako jednapanípovídala),stejně jako Kubiceho zpráva,kterou jako tajnou nechal na stole k nahlédnutí komukoliv Ivánek Langr (a pak klidně dělal ministra vnitra). Je ale možné,že ti „čučkaři“ to odhalit nedokážou,stejně jako nedokázali ohlídat Vrbětice. Místo aby se těch dvou zmocnili a obrátili je ,případně v tichosti zlikvidovali,tak jak to dělá Mosad,zavlekli nás do sporu s Ruskem,který nemůžeme vyhrát. Teď si nás Rusko vychutná ! A jestli mají meteorologové pravdu a nadcházející zima bude krutá (no,už 17 let nebyla,tak proč zrovna letos.ne?) a my máme poloprázdné zásobníky plynu (Rusové omezovali dodávky a Norové jako na potvoru měli technické problémy – no,hlavně že cena utěšeně stoupla) tak budou lidem koukat z oken roury jak na Luníku,kde jim přes léto vždycky někdo ukradne radiátory. No,ale třeba nám nějaký plyn ruský přeprodají Němci,až ho budou mít habaděj z dvojky nordstrýmu. Samozřejmě mnohem levněji!
      Je ale také možné,že konflikt z Ruskem nám byl prostě nařízen. Co na tom,že nedodáme důkazy,vždyť trpět budeme jenom my,ostatní na tom vydělají.

     • skeptik napsal:

      Nejspíše jste Horymíre tu mediální kampaň před prezidentskými volbami vnímal pouze asi tak z jedné poloviny nebo z jedné čtvrtiny. A co se dodávek ruské ropy nebo plynu týče, tak už asi šest let, možná ještě o něco déle, nám diskutéři v internetových diskuzích a pisálci na konspiračních webech vyhrožují, jak nám Rusové přiškrtí kohoutky. Nejen že se nestalo, ale Putina něco takového ani nenapadlo. Ruská ekonomika je na vývozu ruského plynu a ropy závislá. Rusové prostě musejí vyvážet právě plyn a ropu, nic jiného už nemají. Za časů Sovětského svazu vyváželi také zbraně do zemí, které jim byly nějakým způsobem blízké, ale příjmy z vývozu zbraní nebyly schopny sovětskou ekonomiku ani zdaleka zachránit. Nehledě už na to, že Sovětský svaz tyto zbraně dodával často zadarmo, jen aby udržel při životě diktátorské režimy vládnoucí v těchto blízkých zemích. Tak jako v minulosti Putina ani nenapadlo omezovat dodávky ropy a plynu, nenapadne jej to ani v budoucnosti. Velmi dobře ví, že by si jakýmkoliv omezováním dodávek ropy a plynu na západ podřezával pod sebou větev, na které sedí. Ostatně poptávka po dodávkách ropy a i plynu už řadu let postupně klesá a Rusko je rádo za každý kubík ať už ropy nebo plynu, který se mu podaří vyvézt. A ceny těchto komodit neurčuje Rusko, ale země OPEC.

 20. Jan Urban napsal:

  Stačí se podívat na http://www.teaparty.cz, kolonka Kongres a máte je i s fotografiemi

  • Pavel Liška napsal:

   Díky. Tomský, Macek, Fajmon, Joch…. Samí inteligentní lidé s jasnými konzervativními názory. To myslím bez ironie. Co je na tom špatně prosím ??

   • skeptik napsal:

    Tak inteligentní lidé. A to stačí? Podle tvrzení historiků byl Reinhard Heydrich inteligentní také. A konzervativní prý byl také až až.

    • A. S. Pergill napsal:

     Až na to, že jsou jednoznačně prodemokraticky a spíš pravicově orientovaní, což nebyla ani ten Heydrich a v podstatě totéž plati i pro bruselský ansámbl.
     Mimochodem, pokud se jim podaří vnutit zemím EU Grýn Dýl, mohou v počtech obětí předčit i ty nacisty.

     • skeptik napsal:

      Opět platí to, co u Horymíra, Pergille. Ptal jsem se na názor Pavla Lišky, který příspěvek napsal. Vy jste jeho mluvčí? Nebo jste pouze zapomněl, že onen příspěvek jste napsal pod jiným nickem?

    • Pavel Liška napsal:

     Skeptiku, odpovíte mi tedy, co je špatného na tom, že někdo, prokazatelně svéprávný, vzdělaný, inteligentní a zkušený si dovolí vyjádřit svůj názor a pokusí se jej prosazovat v rámci své politické strany? Čeho se bojíte? Co Vám na tom vadí?

     • skeptik napsal:

      Teď tedy nevím, zda píšete jako Pavel Liška nebo jako Pergill. Nick není v tomto ohledu důležitý, styl máte s Pergillem stejný. Já jsem se vás ptal, zda stačí, že ti lidé jsou inteligentní a konzervativní, jak jste napsal 15. 9. 2021 14:46, jestliže inteligentní a konzervativní byl podle historiků i Reinhard Heydrich. Na to jste mi Pavle Liško nebo Pergille neodpověděl.

     • Pavel Liška napsal:

      Skeptiku, já se ptal první a Vaší odpovědi, jak je u Vás zvykem, jsem se nedočkal. A nesnažte se mne sjednotit s Pergillem. Já jsem Pavel Liška z Brna a za nic a nikoho se neschovávám!

     • skeptik napsal:

      O Brně se rád zmiňuje i Pergill, Pavle Liško nebo Pergille. Patrně tam bydlí i on. Pokud snad nejste s Pergillem jedno a totéž, máte spolu úzké kontakty a úzkou koordinaci. Styl máte totožný. Reagoval jsem na váš příspěvek otázkou, na kterou jste mi neodpověděl. Tak tedy ještě jednou: stačí, že ti lidé ve spolku s ukradeným názvem Tea Party jsou inteligentní a konzervativní, jestliže byl podle historiků inteligentní a konzervativní i Reinhard Heydrich? O jiných vlastnostech jste se 15. 9. 2021 14:46 nezmínil.

     • Pavel Liška napsal:

      Ano skeptiku, neodpověděl jste a „reagoval“ ( což není odpověď ) otázkou. Takže dokud neodpovíte na moji otázku ( což předpokládám, že neodpovíte, jako vždy ), tak Vám též neodpovím.
      Tudíž budete ochuzen o můj brilantní úsudek …. :).
      No a to víte… Brno je Zlatá loď. My to tady gómeme …

     • skeptik napsal:

      S vaším „brilantním úsudkem“ jsem se Pavle Liško nebo Pergille měl možnost seznámit už ve spoustě jiných vašich příspěvků. Tak že nevidím důvod, proč by mě mělo mrzet, jestliže o něj tentokrát přijdu. Nezmohl jste se na odpověď na moji otázku a po přečtení vašich jiných příspěvků mě to nepřekvapuje.

   • A. S. Pergill napsal:

    Nejsou to ultralevicoví progresivisté, uctívající (mj.) 66 nebo snad 666 (sám nevím a je mi to šumafu) genderů.

Přidávání komentářů není povoleno