Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
,

Jan Urban: Zeman, zombie prezident

KOMENTÁŘ. Přirovnání Miloše Zemana k zombie se mi nepíše lehce. Kdysi to byl můj kamarád a na krátký čas i velká naděje polistopadového veřejného života. Stačilo jen pár let v české „vysoké politice“ a jeho lidská „duše“ zmizela. Jeho prvním „šamanem“ byl komunistický šíbr Miroslav Šlouf. Dnes ho ovládají Šloufem vybraní „kluci“ Mynář a Nejedlý.

Ten Martin Nejedlý, který na Šloufův pohřeb v roce 2018 přišel v doprovodu kontroverzního pražského podnikatele Tomáše Hrdličky. Všichni tři – Šlouf, Nejedlý i Mynář – se díky Miloši Zemanovi dostali bez jakékoliv bezpečnostní prověrky na místa s rozhodujícím vlivem ve státě. Českou republiku to stálo desítky miliard, ztracených v podvodných privatizacích a prodejích zahraničních dluhů. Mnohem horší ale byla ztráta respektu k českému státu ve světě.

I nemocný člověk může být úctyhodný. Jde o protiústavnost a neudržitelnost stavu, kdy prezidentské pravomoci vykonávají nezvolení jedinci, kteří pro to nemají ani kvalifikaci, ale ani sebemenší oprávnění. Ponížen je tak především český stát a jeho občané.

Elitní policisté jako ošetřovatelé

Slovo „zombie“ pochází z karibského kultu voodoo. Ač neživá, je zombie zároveň nemrtvá. Kdysi lidská bytost, teď už bez lidské duše, může jen otrocky sloužit a slepě vykonávat příkazy šamanů, ovládajících černou magii. Nikdy už se nemůže stát znovu člověkem. Už nepozná a nemůže konat dobro – jen zlo. Jaký rozdíl proti středoevropské legendě o Golemovi, který ač podobně bezduchý, byl v rukou moudrého pána aspoň nástrojem pomáhajícím lidem.

Ze Zemana zůstala dnes už jenom smutná fyzická i duševní troska bez duše i vlastní vůle, poháněná pouze zájmy a nenávistí jiných. Zombie na nejvyšším místě ústavního systému – prezident.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Toho, kdo by měl být důstojným symbolem české státnosti, obklopuje dnes houf pomahačů, jejichž jedinou starostí je zastínit kamerám pohled na zpomalenou nemohoucnost starce na vozíku.

Elitní policisté ochranné služby hlavy státu dnes musí sloužit jako ošetřovatelé, kteří na veřejnosti musejí sundávat nejdříve jednu, a pak druhou bezvládnou nohu z opěrky vozíku, aby pak z obou stran podpírali vrchního velitele branných sil země, který už po celé měsíce neujde sám ani krok. O tom, co musejí dělat v soukromí, se ze slušnosti raději nemluví.

Na rozdíl od zombie, které slouží, jsou tito muži ještě lidmi, a tak oplácejí svoje profesní ponížení jen zhrublým tykáním a neúctou. Nejde o zdravotní stav Miloše Zemana. I nemocný člověk může být úctyhodný. Jde o protiústavnost a neudržitelnost stavu, kdy prezidentské pravomoci vykonávají nezvolení jedinci, kteří pro to nemají ani kvalifikaci, ale ani sebemenší oprávnění. Ponížen je tak především český stát a jeho občané.

Tento stav je urážkou ústavnosti a všech hodnot demokratického českého státu.

Základem moderní české státnosti měl být respekt k jednoznačné, čitelné a předvídatelné zahraniční politice, respektované ve světě, opřené o fungující právní stát a respekt k lidským právům. Jenomže právní stát vyžaduje úctu k pravidlům – pro šamany, stejně jako pro putinovské nohsledy všeho druhu, žádná pravidla neexistují – pouze moc.

A tak otázky práva, výběru diplomatů či zahraničně politické otázky dnes už na Hradě neřeší zombie prezident, ale jeho nikým nikdy nezvolení „šamani“, neschopní dosáhnout ani na tu nejjednodušší bezpečnostní prověrku. To se nedá nazvat jinak než jako ústavní zločin.

Výmysly a lži Miloše Zemana

Už v roce 2019 propukl – a usnul nevyřešen – skandál, když vedoucí prezidentské kanceláře Mynář písemně, telefonicky i osobně kontaktoval soudce, kteří měli rozhodovat v kauzách, na kterých „měl zájem pan prezident“. Ani výběr velvyslanců, osob, které mají ve světě reprezentovat stát, už není projednáván s prezidentem, ale přednostně s poradcem Nejedlým.

Jen necelých čtyřiadvacet hodin trvalo v polovině letošního dubna Kanceláři prezidenta republiky, aby Vratislav Mynář vydal jménem prezidenta rozhořčenou reakci na rozhodnutí disciplinární komise evropské fotbalové organizace UEFA ve věci jednoho českého fotbalisty.

 

 

„Se situací je podrobně seznámen prezident republiky Miloš Zeman a považuje ji za významnou nejen z hlediska sportu, ale i z pohledu spravedlnosti a lidské důstojnosti.“ A aby všem už konečně došlo, kdo že to v Praze řídí vztahy na mezinárodní úrovni, dodal:  „Nepoklekneme před vámi a žádné výhrůžky na českého fotbalového fanouška neplatí.“

Když o pět týdnů později běloruské úřady donutily s pomocí lží, výhrůžkami a vysláním ozbrojené stíhačky civilní letoun k nucené změně kurzu a přistání v Minsku, aby mohly unést nepohodlného novináře a jeho přítelkyni, nezmohli se prezidentovi „šamani“ ani po osmi dnech na žádnou reakci.

Nejvážnější incident státního leteckého pirátství a ohrožení letecké dopravy v Evropě za desítky let, na který okamžitě a ostře reagovala celá Evropská unie, pro zombie prezidenta jednoduše neexistoval. Potyčka fotbalistů je důležitější.

Výmysly a lži Miloše Zemana a jeho okolí, vypouštěné do éteru po odhalení účasti ruské vojenské rozvědky na útoku ve Vrběticích, při nichž zahynuli dva čeští občané, už byly jenom pokračováním dnes už setrvalého výkonu zombie politiky Hradu, stejně jako držáky na kotouče žiletkového drátu na plotech kolem Jeleního příkopu nebo urážky novinářů či odmítání poskytovat informace vybraným médiím.

Tento stav je urážkou ústavnosti a všech hodnot demokratického českého státu. Je povinností poslanců a senátorů Parlamentu České republiky zasáhnout na jejich obranu a zombie prezidenta i s jeho šamany co nejrychleji odvolat. Jejich nečinnost znamená už v této chvíli jenom přímou spoluvinu za hrubé narušování ústavního pořádku.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

120 komentářů

 1. Dr. B napsal:

  Smutně výstižné……

  • Pavel Janeček napsal:

   Bohužel pokud volby nebyly zfalšované , nebo na poslední chvíli zmanipulované pomluvami oponenta, tak si takového komunistického vůdce voliči přejí. Dokud jemu podobné budou volit tak se s tím nedá nic dělat.

   • hejna napsal:

    přesně

   • petrph napsal:

    To už si snad voliči všimli, že i ty pomluvy kandidátů k těm volbám patří na všech stranách a dovedou si udělat vlastní korekci názorů pokud je třeba. A co si dobře pamatuju, tenkráte taky nenechali na Zemanovi niť suchou.

    Ostatně, pro připomínku, když pak Drahoš kandidoval aspoň na senátora, tak na jeho konkurentku profesorkou Sykovou taky vytáhli co se dalo,,

    • Pavel napsal:

     Jak „vytáhli“? To co dělala Syková s kmenovými buňkami bylo jasně protizákonné – tedy ne že by to bylo nemorální (regulace použití kmenových buňek či genových manipulací jsou v EU extrémně tupé, a různé rádoby etické a zelené organizace, které tyto regulace prosazují ještě tupější) – ale nezákonné to bylo a je. Jestli někdo na někoho něco vytahoval, tak to byly absurdní nesmysly s uprchlíky, které soudruh zeman vytahoval na drahoše.

    • michal napsal:

     To si pamatuješ špatně. Takové podpásovky jako zemanův tým nikdo jiný nevypouštěl.

  • pablo41 napsal:

   Mám názor stejný !

  • Mašinka napsal:

   Nevím jen, proč autor křivdí zombiím. Mně osobně neuškodily zdaleka tak, jak Zeman.

   • Dr. B napsal:

    😀 Mašinka to píše přesně, chudáci zombie! 😀

  • Marta Hábová napsal:

   Je smutné jak vysoké procento lidí to nevidí, nebo jim to vůbec nevadí. Je smutné kolik známých umělců mu váhou své popularity poskytlo podporu a pomohli mu k moci.
   A příště to udělají zas. Ti by Antichartu podepsali i dnes a nestyděli by se za to.

  • Zdeněk Kranz narozený v roce 1939 napsal:

   Jsem starší o několik a nemocný daleko závažněji ,než pan Zeman, ale od začátku a způsobu jeho kariery a snobského vyjadřování jsem věděl, že tento člověk má nejen pohybové neschopnosti, ale naprostou neschopnost sebereflexe. Výběr a nabídka jeho protikandidátů byla dokončenou katastrofou naší politické scény.

   • Dagmar napsal:

    Nemohu souhlasit, nabídka protikandidátů umožňovala volbu kvalitního prezidenta. Téměř 3 miliony voličů Zemana se však bohužel neobtěžovalo zamyslet nad jeho lživou kampaní a ještě větší tragédie je, že mu uvěřili, že slušné chování politika – prezidenta je slabošské a špatné. Tak 3 miliony buranů zvolilo sobě rovného… To číslo je děsivé!

    • Miroslav Domanský napsal:

     Haha tak to jste mě pobavila „nabídka protikandidátů umožňovala volbu kvalitního prezidenta“, tak takový blábol jsem už dlouho nečetl. Těmi kvalitními“ kandidáty myslíte stahovače králíků, s falešnými brýlemi, prý mu dodávaly „důstojnost“, nebo kašpárka a exibicionistu Hilšnera nebo dokonce rusofoba a homofoba Fischera, tak by to vypadalo, já jsme naopak rád, že je tam právě Zeman, ač nemusím souhlasit se vším co koná. Ano a jsem jeden z těch „buranů“jak jste nás nazvala a je mi úplně jedno co si o mně myslí nějaká Dagmar, osůbka mdlého rozumu…

    • A. S. Pergill napsal:

     Zase se asi se spoustou lidí neshodnete.
     Pokud bych ho měl nevolit já, tak jen proto, že je naprosto nesmyslně proevropský (respektive proEuroUnijní, EU je spíš antievropa, než Evropa), ačkoli zjevně vidí chyby a nedostatky této organizace a musí mu být jasné, že nějaká její oprava není reálně možná. Prostě mi mezi kandidáty chyběl někdo, pro koho by czexit nebyl nemožností, a kdo by jím alespoň dokázal smysluplně pohrozit.

     • ČERT napsal:

      Tak jen takový příklad, pokud jde o Zemanovy zahraničněpolitické postoje… Když se třeba už dlouho Zemanovi vyčítá jasně proruská, proputinovská orientace, tak na druhou stranu, když v roce 2014 došlo k ruské anexi Krymu, tak se Zeman (tehdy samozřejmě už president ČR) otevřeně vyjádřil zhruba v tom smyslu, že jde o ruskou agresi a že NATO by mělo Ukrajině pomoci.
      Jasně, pak se jeho postoje v tomhle směru poněkud změnily, ale zase nechápu, jak už mu do nějakých proruských zastánců začali někteří ne tak dlouho poté spílat, když veřejně začal razit, že na té východní Ukrajině (Donbasu) jde o občanskou válku. Do jisté míry může jít přitom jen o normální slovíčkaření, a aspoň podle dostupných informací to, co se dělo/děje na té východní Ukrajině (tak jádro těch doněckých a luhanských separatistů, bojujících proti vládě Kyjeva, tvořili horníci a další tam trvale žijící obyvatelé, pokud se tedy nemýlím), to opravdu objektivně skýtalo a dodnes skýtá a priori charakter občanské války spíš než otevřené agrese jiného státu, tj. Ruska (jistě, není pochyb o tom, že to ty povstalce plně podporuje, a ani se tím moc netají)…
      Ale co tak vyloženě proruského spatřovali ti Zemanovi odpůrci už jen na úplně prosté tezi, že na „východní Ukrajině probíhá občanská válka“…(???) Ano, snad si tu tezi mohli položit do nějakého širšího kontextu, ale stejně, samo o sobě je to trochu na pokroucení hlavou…

    • Gerd Rundstedt napsal:

     Osobně bych rád věděl, který z protikandidátů byl ten kvalitní. Osobně jsem neměl žádný výběr, pane Zemana jsem volil jako nejlepšího ze zůčastněných.

     • Jan napsal:

      kařdý z kandidátů byl kvalitnější už jen v tom, že by podstatně lépe reprezentoval a zastupoval ČR, nelezl do zadku Rusům a Číňanům a nedělal by si z Ústavy trhací kalednář. A to nemluvím o tom, že by mluvčího rozhodně nedělal takový kašpar jako Ovčáček.

     • jirka napsal:

      Všichni. Nikdo jiný nemluví do rádia jako dobytek, není soudem uznaný lhář, a neleze do zadku Rusku a číně.

    • Jarda napsal:

     Přesně tohle si myslím také, je to docela tragedie!!!

    • ČERT napsal:

     No, tak „buranů“…(???) Určitě bych se nepovažoval za nějakého tradičnějšího fanatického přívržence (ale ani ne tradičnějšího fanatického odpůrce) Miloše Zemana, ale třeba ve 2.kole posledních presidentských voleb v roce 2018 můj hlas měl dopředu jistý, to se přiznám…
     Tady se zdá být nápadné, že pro mnoho lidí mohl být J. Drahoš nevolitelný prostě proto, že ho předtím (na rozdíl od M. Zemana) vůbec neznali. Na druhou stranu, člověk o prof. Drahošovi už předtím nějaké ponětí, jako o předsedovi Akademie věd, mít mohl… Jenže pak si mohl říci, že když sám nebyl dobrý pro akademiky, co by pro něj byl prof. Drahoš dobrý jako president republiky, že… (?)
     Přiznáním téhle osobní pohnutky jsem pro některé možná pěkně hnusnej, o to hnusnější hlavně proto, že zrovna prof. Drahoš s příčinou té osobní pohnutky nemá vůbec, ale vůbec nic společného… Ale tak ryze subjektivní pohnutka, a na druhou stranu, vytváření jen tak nějakých privilegovaných protekčních spratků přece také není určitě nic krásného…
     A navíc, objektivněji vůbec, vůbec nezpochybňuji, že nějaké protekční spratkovství či pod. je aplikováno i v nějakých prozemanovských kruzích…

     • A. S. Pergill napsal:

      Pan Drahoš se projevil jako pro normálního člověka nepřijatelný, když narychlo zakázal presentaci výzkumu ČAV jen proto, že byla proti jakási obskurní politická neziskovka. Takovouhle onuci bych za presidenta prostě nechtěl.

     • ČERT napsal:

      A.S.Pergill

      Tak tohle zrovna jsem nevěděl, nebo mi to nějak uniklo… Vybavuji si např., že jsem s ním tak letmo četl nějaký rozhovor, ještě jako šéfem ČAV (a kdy už tedy zvažoval svoji budoucí kandidaturu na presidenta jako alternativu), a myslím, že tak úplně nejhorší dojem na mě snad ani neudělal, ale… Jak už tady naznačeno v jiných komentářích, myslím, že i při nějakém pokusu o nějakou větší objektivitu to rozhodně ideální kandidát na presidenta nebyl. Prostě byl vygenerován jen jako takový „Antizeman“…

     • A. S. Pergill napsal:

      To ČERT
      Šlo o zrušení výstavy fotografií pořízených mokrým kolodiovým procesem (doporučuji knížku od L. Součka „Jak se světlo naučilo kreslit“), který byl na AV rekonstruován (protože dobové receptáře zdaleka neobsahují veškeré know how) a zvládnutí tohoto procesu bylo presentováno na ženských aktech (protože obraz ženského těla je na nekvalitu podání polotónů nejvíce citlivý, ostatně z tohoto důvodu se od pravěku digitální fotografie dodnes používá jako standard obrázek playmate Leena ke kontrole kvality konverze mezi formáty a kvality tisku).

      Já tuhle kauzu sledoval z pozice zažraného fotoamatéra velice pečlivě.

    • Venouš a Vilda napsal:

     Děsivé je to, jak tu porušujete ústavní pořádek. Hodnotit, tím spíš peskovat voliče za jeho volbu vůbec nelze. Demokracie se nedá ordinovat jen do určité míry. Chceme ji, požadujeme, ale jakmile jde o Miloše Zemana, na demokrackém přístupu k jeho osobě přestává záležet.

   • Miloslav Grydil napsal:

    Zajímalo by mě a co jste v politice dokázal Vy ?

  • Petr C. napsal:

   Ano, to je na tom nejsmutnější.
   Že Miloš Zeman, ačkoliv už to s ním jde zřetelně z kopce a méně zřetelně to šlo už tenkrát, ještě pořád duchem převyšuje svoje protikandidáty, kteří, ač tělem mladší , ducha mdlejšího se jevili. Čestnou výjimkou byl Petr Hannig.

   Osobně znám čtyři lidi, kteří volili v druhém kole Zemana, ačkoliv ho nemají rádi, protože byli zděšeni, co je ten Drahoš za debila. Cituji některé výroky:
   ,,Tvl, co to bylo, to moje žena by dokázala Zemanovi oponovat lépe…“
   ,,Zeman je alespoň politik, ale Drahoš je jenom bublina – barevný obal a v něm nic…“

   Mnoho lidí zapomíná, že starý ještěr je povoláním ekonom prognostik. Umí si dát dohromady i to, co oni nedovedou, proto mu vycházejí jiné výsledky jeho úvah. Zkusme si připustit, že by mohl mít pravdu on.

 2. Admirál napsal:

  Zeman je stále plně při smyslech a dělá to, proč si jej lidé zvolili.

  Že to pana Urbana žere, to dosvědčuje.

  • venda napsal:

   Asi to samé jako tvrdit, že jste při smyslech vy.

  • Rom napsal:

   Reagujete jako někdo, kdo vám chce vzít vaši milovanou hračku.

  • Marky napsal:

   Zeman že je při smyslech? A lidé si jej zvolili aby trollil ČR a hájil zájmy Ruska nebo Číny? MZ je totálně odloučený od reality a není už dlouho schopen vykonávat prezidentskou funkci, bohužel i pro něj, je to už jen loutka cizích východních zájmů občasně nastřelenej kdoví čím, aby byl v TV schopen říct kloudného slova a nekouřil jen pohanku. Dlouhodbě je velkou ostudou celé ČR. A to že je jako člověk velmi odporný, mstivý, nenávistný a zahořklý to vše jen dokresluje. Bohužel to stále spousta lidí nevidí, zřejmě stejných lidí jako jen on sám. Smutný příběh pro ČR.

   • Ondrej napsal:

    je to presne tak. je to takova narodni tragedie a to bez prehaneni. ten mstivy a zradny clovek je loutkou svych loutkovodicu a slouzi nepratelskemu rusku, potazmo cine – uz davno nema v teto funkci co delat a je naprosto legiitimni zahajit nove ustavni rizeni o jeho odvolani hned po volbach, uz aby to bylo!!

    • A. S. Pergill napsal:

     Ruské a islamistické loutky jsou na naší scéně ti, kdo bojují proti výstavbě jaderných elektráren a za nesmyslné ukončení využívání uhlí, protože tím bychom se dostali do závislosti na ruském plynu a islamisty dodávené ropě. Navíc by významná část toho šla přes Německo (dokončovaný Nord Stream II), tedy státu, který se opakovaně pokoušel o naše zgenocidování a za ten poslední pokus nám pořád ještě dluží reparace.
     Čínské loutky jsou ti, kdo prosazují solární elektrárny, protože na solární panely má praktický monopol Čína, daný jejich velmi nízkou cenou, zajištěnou tím, že je za pouhé přežívání a ještě v nelidských podmínkách vyrábějí pro export vězňové, včetně dětí.

   • Venouš a Vilda napsal:

    No a? I kdyby jeho osobní, lidské vlastnosti byly takové, jak píšete, co to mění na oprávněnosti jeho volby, kde je zákonný důvod pro jeho odvolání či abdikaci? Že je umíněný? Má být proč. Od roku 2011, resp. 2012 na něm nenechává kavárna a demoblok nit suchou. Ponižování, výmysly, dokonce byla do thajské televize poslána i videozpráva z události ve Svatováclavské kapli 9. května 2013… O sprostém nátlaku novinářů na jeho maminku, když byla v nemocnici, ani nemluvě. Vás štve, že na něj ze zákona nejsou páky, tak se snažíte, aby se vyautoval sám. Jenže to není Zemanův styl.

   • Jan napsal:

    mohu jen souhlasit

  • Martin Ferdus napsal:

   „Zeman je stále při smyslech“? Možná jen zcela výjimečně, když zrovna dokouří pohanku, říhne si do mikrofonu na zasedání a postaví velkolepý kanál. Výměnou naší demokracie, svobody, bezpečnosti a suverenity za svůj stolec a naplněnou osobní mstu. Prezident který nenávidí svoji vlastní zem a pohrdá svými vlastními voliči. Nic z toho proč byl zvolen nikdy nenaplnil, nenaplňuje, a naplnit ani nehodlá. Inu trojnásobný pravomocně odsouzený recidivista, který si svůj trest nikdy neodpykal a s demokracií má společného snad jedině to, že se za ni schovává. Co jiného čekat od komunisty.

   • Václav napsal:

    Výstižné, naprostý souhlas!

   • jirka napsal:

    Pro Martin Ferdus: naprosto perfektně napsaný názor, lze ho jen a jen podepsat!!!

  • pablo41 napsal:

   Lidé ?

  • Pytlík napsal:

   co musí vaše idoly spáchat , abyste aspoň zapochybovali o jejich činech

  • Sámo napsal:

   Admirále, ty budeš asi komunista a k tomu ještě vůl. Že je Zeman už živá mrtvola, to vidí každý. A tvrzení , že Zeman dělá to, proč si jej lidé zvolili, je úplně mimo mísu. Zeman jako prezident vůbec neplní své ústavní povinnosti a dělá co chce anebo to co chtějí jeho rádcové a to je ještě horší.

 3. Tondach napsal:

  Nejhorší na tom všem je, že byl zvolen lidem …. !
  Dokonce dvakrát!
  Co si o tom lidu myslet?

 4. Lubomír Landa napsal:

  Vynikající!!! Přesné. trefné!

 5. Jan Sokol napsal:

  A z čeho asi tak bychom měli cokoliv podporovat. Jako starobní důchodci máme důchody v oblasti příjmové chudoby. To vše za celoživotní poctivou práci! Jsou nás dva milióny, ale jsme odstrčeni do pozadí. Protože jsme hloupí. Vládnou nám ti nejneschopnější z nás. To je daň za neochotu podílet se na politice.
  Platón 428 – 328 př.n.l.

  • Mašinka napsal:

   Stížnosti důchodců na na příjmovou chudobu mne vždy rozteskní. Je mi sedmdesát pět, pracoval jsem celý život jako řidič a mám důchod dvacet tisíc korun. Ovšem mnoho mých kolegů si libovalo, že se nehoní, ale jak se to projeví na důchodu, to je asi nezajímalo. takže, mladí ležáci …….. doplň si každý sám.

   • Tondach napsal:

    To jsi musel hodně přesluhovat! A co kdyby tě zaměstnavatel přesluhovat nenechal? Taky bys měl dvacet tisíc?

 6. A. S. Pergill napsal:

  1. Jsem toho názoru, že ono přirovnávání k zombii vypovídá více o přirovnávajícím než o Zemanovi.
  2. Existuje nějaký zákon, který by bránil komukoli presentovat soudci (ústně nebo písemně) svůj názor na nějakou kauzu? A je jasné, že president je v postavení, kdy má něčemu podobnému větší šanci. Osobně jsem toho názoru, že soudci se svými statisícovými platy žijí v jakési „věži ze slonoviny“ a mnohdy ani nejsou schopni pochopit rozdíl mezi spravedlností a právem (aneb, jak napsal pan Pratchett: „Chceš-li spravedlnost, najmi si vraha“).
  Něco naprosto jiného by bylo, kdyby soudce od presidenta (nebo třeba prvního tajemníka) dostal befélem, jaký rozsudek má vynést.
  3. Naprosto stejné „letecké pirátství“ provedla před pár lety CIA ve vzdušném prostoru EU, když měla podezření, že kolumbijský president odváží Snowdena a přinutila presidentské letadlo přistát, snad ve Vídni, a prohledala je.
  Takže: „Kdo mlčel, zůstal mudrcem“.
  4. Odmítání komunikace se lžimédii, která vše překroutí či jinak zalžou, je naprosto legitimní forma obrany proti takovým lžím a manipulacím.

  • Admirál napsal:

   Že prezident nevěří na pohádky o novičoku, Čukovi a Gekovi svědčí o tom že halva mu bez ohledu na nemohoucí nohy slouží. Měkký nebo žádný mozek mají ti, kteří na takové pohádky v dospělosti věří.

   • Zdeněk Gellrich napsal:

    Přesně tak.

   • pablo41 napsal:

    A navíc je zaneprázdněn hledáním článku vlevo dole, aby ukázal idiotům jakou má paměť.

   • Zdenek Hejčl napsal:

    Halva, co to je?
    Koukám, že máte stejný problém jako on…

   • Pavel napsal:

    Že věříš na pohádky hradního čučkaře o „různých vyšetřovacích verzích“, svědčí o tom, že ti hlava neslouží i když nohy máš možná mohoucí, „měkký mozku“.

  • Tonda K. napsal:

   1) Autor trefil hřebíček na hlavičku, kdo nechce vidět, nevidí. Bohužel pro Zombie, je to příměr velmi trefný a to nejde jen o prezidentův vizuál ale i chování.
   2) V případě Zemana a jeho kamarádíčků o kterých je veřejné tajemství že kopou pouze za své zájmy a za zájmy hlavně Ruska, dříve i Číny, je víc než jasné že se nejedná o názor ale o nepřípustný tlak a pokusy o ovlivnění. Stejně tak jako u hradu loajální ministryni spravedlnosti. Váš postesk o statisícových soudcích svědčí jen o vašem vnímání světa jakožto neúspěšném závistivci který by elity nejraději poslal do dolů a továren, a to už tady taky bylo.
   4) To že Zeman jakožto prezident a jeho friends něco odmítají ještě neznamená že na to mají právo, bohudík. A o těch lžimediích bych být vámi pomlčel, opravdu bych nechtěl znát vaše zdroje informací.

   • A. S. Pergill napsal:

    1. Jsou lidé, kteří si to nemyslí. A k vaší smůle je jich pořád hodně.
    2. Za zájmy Ruska kope především vedení Německa a EU (zákazy uhlí a jádra, výstavba Nord Stream II, šílený New Green Deal apod.).
    Člověk, který bere 100 000 + či dokonce 100 000 x je prostě zcela odtržen od reality života normálních lidí. A na jeho interakci s nimi, což je u soudce, bohužel, souzení (mj.), je to prostě znát. To není nějaká dehonestace, to je prostě konstatování faktu. Není to ani závist, protože bych nechtěl být vystaven podobnému pokušení. Ostatně, kauza Feri je o něčem velice podobném.
    4. Ukažte zákon, který by nutil nějakou instituci (nejen presidentskou kancelář) předávat informace někomu, kdo je v minulosti opakovaně překroutil nebo zaměnil za zcela lživý, z reportérova palce vycucaný, text. Prostě, poskytnu rozhovor (nebo nějakou informaci), chci ho autorizovat a chci, aby v této podobě vyšel. Pokud místo autorizované verze vyjde nějaká zprasenina, tak příště rozhovor prostě neposkytnu.

  • AntiBureš napsal:

   Vážený,

   2) problém je v profesní pozici pana Mynáře bez patřičné bezpečnostní prověrky. A jak se dostal k informacím, o kterých ovlivňovaný soudce rozhodoval a jakou měl motivaci.
   3) osobně vidím rozdíl mezi vynuceným přistáním ozbrojenou vojenskou stíhačkou pod hrozbou sestřelení na základě špatně připravené krycí historky. Navíc na vzdálenějším letišti.
   Oproti letadlu prezidenta Moralese, kterému byl odepřen vstup do vzdušného prostoru některých evropských zemí. A pilot se z důvodu nedostatku paliva rozhodl přistát ve Vídni. Navíc Bolivijci nepovolili prohlídku (dle jejich tvrzení) , tedy po doplnění paliva a zajištění nové trasy letadlo pokračovalo.
   4) Žádný zákon neumožňuje úředníkům postupovat tak, aby část občanů, tedy čtenáře uvedených médií nebo diváky uvedených pořadů, těchto práv zbavili,“ upozorňuje předseda CZ IPI Michal Klíma.
   Prezident se musí držet zásady secundum legem. Tedy jen co zákon výslovně dovoluje. Ale toto asi už od našeho prezidenta neočekává nikdo.

   • A. S. Pergill napsal:

    2. Pan Mynář je na místě, kde není bezpečnostní prověrka tabulkové předepsaná. Byla od něj zbytečná frajeřina o ni žádat.
    3. Princip je stejný.
    4. Mínění pana (či soudruha) Klímy je pochybné už z toho důvodu, že žádný občan není odkázán na jediné nebo několik málo to samé zveřejňujících médií, jak tomu bylo za minulého režimu (což by rádi „veřejnoprávníci“ vrátili, obávám se). Kdokoli si ten rozhovor nebo další informace může přečíst v médiu, které je poskytne nezkreslené či nepřekroucené. A je naprosto legitimním zájmem poskytovatelů těchto informací, aby se dostaly k občanům bez nějakého „postprocesingu“ nikým nevolených a nikomu neodpovědných novinářských aktivistů.

    • Pavel napsal:

     ad 1) Blábol. Na prezidentského kancléře žádné tabulky nejsou. Je však evidentní, že aby jakákoli osoba mohla smyslupně vykonávat toto povolání, tak musí mít přístup k tajným informacím. Když nemá přístup k tajným informacím, tak může na hradě tak maximálně zametat.
     ad 2) Ještě větší blábol. ROzdíl je zjevný. Nemluvě o tom, že běloruští banditi přinutili letadlo přistát na základě evidentně vylhaného důvodu. O bombě začali troubit o půl hodiny dřív než ten fantasmagorický e-mail vůbec dorazil.
     ad 4) Celý soudruh zeman je pochybný, o jeho mínění nemluvě. Za kydáním špíny na veřejnoprávní média je jejich neochota přežvykovat vylhanou propagandu tak milou místním volksrusákům.

    • AntiBureš napsal:

     2) Pan Mynář sice zmiňovanou prověrku nepotřebuje, ale vzhledem k pracovní náplni je:
     a) velice nepravděpodobné vykonávat pozici vedoucího kanceláře prezidenta republiky a vyhnout se utajovaným dokumentům.
     b) striktní vyhnutí se utajovaným dokumentům bude omezovat schopnost řídit kancelář prezidenta.
     Tedy nebyla to pouhá frajeřina. Jakou měl Mynář motivaci pokusit se ovlivňovat soudce, jak získal informace o konkrétním případu, proč měl problémy s majetkovým přiznáním, atd. ale debata není o Mynáři.
     3) Ani princip není stejný. Bolivijské letadlo mohlo zvolit i jiné letiště než Vídeň a NEBYLO PROHLEDÁNO. Tedy i kdyby tam Snowden byl, v letu mohlo následně pokračovat.
     4) Tím nezkresleným médiem myslíte třeba Parlamentní listy, Barrandov, atd? Prezident má narozdíl od běžných občanů široké možnosti, jak bránit dezinpretacím svých myšlenek legální cestou. Třeba i soudní.
     V každé zemi jsou určitá média spojována s určitým politickým směrem (např. FOX vs CNN) a i čtenáři to ví. Taky nečtu věci typu DeníkN, Alarm2 nebo jak se to vše jmenuje. Ale nikdo placený z našich daní je nesmí diskriminovat a odmítat relevantní otázky.

   • josef napsal:

    – on ale Mynář prověrku má, on chtěl její zvýšení na „super přísně tajné“ (aby mohl „úkolovat“ samotného Stoltenberga…) a to se nepovedlo, protože ten „úřední orgán“ zjistil, že kdysi ve svazáckém věku „spáchal“ dopravní přestupek…, a ten „Morales“
    – důvodem k  „zastavení “ letu mělo být zjištění, že v tomto letadle je Edward Snowden – ten tam sice nebyl, ale pokud by tam byl, tak už je dávno v USA (ne ale dobrovolně) – čili princip k zastavení letu je shodný…

    • Pavel napsal:

     Blábol. Mynář nemá prověrku na přísně tajné. A nedostal ji kvůli dotačním podvodům, a to nikoli ve „svazáckém věku“.
     Let s moralesem na rozdíl od běloruských banditů nikdo nezastavil, nikdo proti němu neposlal stíhačky a nikdo nelhal o bombě na palubě, ergo i zde blábolíš.

     • josef napsal:

      dotační „podvod“ v té době nebyl znám – to až nyní se řeší (i soudně nyní), a byl to (z té doby) neuvedený dopravní přestupek…
      U letadla s Moralesem předpokládali naši nejvěrnější spojenci, že tam může být (tj. =že je !!!) Snowden – a tak zařídli (=nařídili) zajistit neprůlet skrz „spřátelené“ země.. A pokud by tam byl, tak možná má na krku si odsedět ještě 295 let (z trestu 300 let), nebo by už byl jeho popel rozprášený v Pacifiku ….

  • ČERT napsal:

   Jen bych upřesnil, že Evo Morales, kterého se to nucené mezipřistání ve Vídni v roce 2013 týkalo, byl presidentem Bolívie, nikoliv Kolumbie…
   Ale jinak, „Kdo mlčel, zůstal mudrcem“… Když se bojuje, třeba aspoň víceméně jen virtuálně, musí pokusy o nějaké objektivnější „mudrcování“ stranou. Tak to prostě chodí…

 7. ZDENĚK napsal:

  DĚKUJÍ ZA VÝSTIŽNÝ KOMENTÁŘ-NAPROSTÁ PRAVDA.

 8. Chaz napsal:

  Zvolili jsme si ho sami jako národ. Do této skupiny lidí bohužel spadají i ti, kteří volili protistranu … dalšího komentáře netřeba

  • Tonik napsal:

   Máme mnoho problémů ale prezident jím není

   • Dr. B napsal:

    Obávám se, že prezident je jedním z těch nejzávažnějších problémů 🙁

 9. Lelek napsal:

  Jelcin odstoupil po tom co mu dcera promluvila do duse, musime doufat ze slecna Kacenka dojde osviceni kdyz tatinek ztratil sebereflexi a udela to same. Bohuzel se domnivam ze se dockame chrapteni do mikrofonu a slintani v primem prenosu … (Breznev v roce 78´ alespon dokazal stat)

  • A. S. Pergill napsal:

   Hawking taky chraptěl a slintal, mj.

   • Pavel napsal:

    Takže vlastně stačí pořídit soudruhu zemanovi hlasový syntetizátor, a hned bude jasné, že bláboly např. na téma „různé vyšetřovací verze“ jsou jen dány tím, že mu nikdo nerozuměl, když dštil oheň a síru na rusácké teroristy.

 10. Jiří Frodl napsal:

  Pane Urbane, smekám. Perfektní, výstižně napsáno. Otázka už jenom je, jak dlouho ještě to hradní zlo budeme muset snášet. Tahle země si to nezaslouží.

  • pablo41 napsal:

   Pane Frodle, bohužel si to zasloužíme !

  • jirka napsal:

   Tahle země má takového prezidenta, jakého si zaslouží!!! V závětří už čeká další hrobník jménem Klaus, ten už se na to klepe!

 11. Jaroslav Veselý napsal:

  Vážení diskutující
  Uvědomuje si vůbec někdo, že pan prezident Zeman, je přímou volbou již podruhé zvolený prezident? O jaké demokracii si to autor vůbec dovoluje psát, nerespektujíc základní princip voleb? Jakým právem a za čí peníze stále osočujete osobnost, která nemá v polistopadových dějinách konkurenci co do systému zvolení? Nesouhlasím s některými názory pana prezidenta, ale určitě respektuji přímou volbu, tedy demokracii

  • A. S. Pergill napsal:

   Souhlas. Taky se spoustou jeho názorů nesouhlasím, ale volil jsem ho jako nejmenší zlo (s většinou jehoi soupeřů mám průnik zájmů a názorů prakticky nulový) a respektuji ho. I tehdy, když s ním nesouhlasím.

   • Pavel napsal:

    Tak to jste si „nejmenší“ spletl s největším. I opice by byla lepší volbou.

    • A. S. Pergill napsal:

     Nevylučuji, že by opice byla lepším presidentem. Ta ale, bohužel, v nabídce nebyla.

     • Pavel napsal:

      Byla. Opic, které by byly lepším kandidátem, než to co je tam teď, jsou plná zoo.

     • A. S. Pergill napsal:

      to Pavel
      Kolik z nich postavili Zemanovi protivníci do kandidátky?
      Faktem je, že potom, co vědci naučili některé velké opice znakovou řeč, se ukázalo, že třeba takového Jakeše by mnohá z nich strčila do kapsy.

    • Novák napsal:

     Ubožáci si myslí že se prezident z jejich ubohých výlevů podělá? Asi těžko,není hadr na holi aby jste s ním mávali.Zaplať pán Bůh.Ámen!

  • Jan Urban napsal:

   Vážený pane Veselý,
   Váš argument je závažný, nicméně pouze částečný. Demokracie nejsou jenom volby. Před rokem 89 KSČ dostávala každé čtyři roky svých 99 procent. Hitler byl zvolen a dvě třetiny německých voličů hlasovaly v té době pro extrémistické formace na pravici i levici. V roce 46 Češi svobodně zvolili KSČ…. A tak dále. Demokracie stojí a padá s vládou práva a fungováním nezávislých institucí státu. Volby mají periodicky dodávat jen hlídače, ne vlastníky oněch institucí. S prominutím, volby samy o sobě, pokud ten zbytek nefunguje, plodí jen vládu populismu a korupce.

   • josef napsal:

    .. a třeba takový Václav Havel nepáchal excesy ? Když tu byl nedávno prez.Vučič, tak přece Václav Havel se „vydal “ do Kosova (jako turista, že ?) po ukončení humanitárního bombardýrování po rezoluci RB OSN 1244, která je stále platná a stanovuje, že Kosovo je nedílnou součástí (tehdejší) Jugoslávie a kam h o n i k d o n e p o z v a l !!! A on tam křepčil, jásal a juchachal (za ČR), že se bombardovalo a nikdo ho za to nechtěl odvolat z funkce… A dále podpis ke „koalici ochotných mírotvůrců“, která chtěla válku v Iráku… On tam byl jako jediný “ státník“, ostatní byli činní politici… A také ho nikdo nepopoháněl žalobou (ono by fakticky už nešlo, protože asi za dva dny potom končil jeho – i válečnický – mandát…).

   • petrph napsal:

    Jen taková „drobná poznámka“, jestli Hitler byl zvolen, když 2/3 hlasů dostaly extrémní hnutí, stejně jako v tom roce 1946 u nás, tak si to taky pořádně propagandisticky odpracovaly..(sice lživě, leč v propagandě se většinou částečně lze).
    Zatímco těch 99 procent hlasů za komoušů, to byla tvrdě sledovaná povinnost – jak asi dobře víte, odevzdat ten jediný lístek s komunistickým kandidátem. Tomu se málokdo odvážil vzdorovat, neb soudruzi bývali mstiví a nezapomínali, leč taky měli všechny doslova pod palcem, neb stranicky řízený kádrovák byl v každém podniku…

   • A. S. Pergill napsal:

    Pane Urbane,
    KSČ by těch 99 procent hlasů dostala, i kdyby všichni voliči odevzdali neplatné hlasy.
    V tom Německu šlo o to, zda vládu dostane Hitler nebo Stalinův pohůnek Thalmann a bylo vinou Výmarských „demokratů“, že dovedli Německo až k tomuto průšvihu.
    „Nezávislé instituce státu“ nemohou ignorovat vůli voličů; respektive, pokud ji ignorují, tak dané zřízení není demokratické a volby jsou vlastně zbytečné. Čili volby jednoznačně musejí dodávat program pro ony instituce a definovat meze, v nichž se smějí pohybovat.

    • Jan Urban napsal:

     Tady se lišíme v chápání ústavnosti a demokracie zásadně. Moc soudní – viz Ústava, státní služba – viz Zákon o státní službě, Nejvyšší kontrolní úřad, ozbrojené složky nebo voda, elektřina a teplo, prostě řada funkcí, které nemůže zajišťovat nikdo jiný než stát, je zákonem, ne-li přímo v Ústavě, záměrně oddělena od politiky, a tedy i od voleb. Naopak ony nezávislé instituce mají povinnost – ne vždy to plní – politiku ignorovat. Zákon o státním zastupitelství i zákon o policii předpokládají nepolitický výkon jejich funkcí….

     • A. S. Pergill napsal:

      I ten soud nakonec musí soudit podle zákonů, které přijala poslanecká sněmovna a prošly přes senát a presidenta. Nemůže (nebo by v principu neměl) zákony ignorovat, pokud odporují jeho politickému přesvědčení (což se často stává, proto bych uvítal nějaký nástroj, který by soudy postavil do latě).

   • Ondrej napsal:

    samozrejme ze to tak je. mame tady nejake kontrolni mechanismy a je nejvyssi cas je spustit a pokusit se odvolat toho zlorada, ktery nepokryte kope za nepratelskou mocnost, coz uz nelze zpochybnit to je smutny fakt!! verim, ze po volbach prijde nova zaloba a te velezradne ostudy se zbavime, to ze byl zvolen je smutna vec, ale neopravnuje ho k tomu, co ve funkci pacha ani omylem, smutne, ze zaslepeni zemanovci tohle nikdy nepripusti, ale s tim uz se asi neda nic delat..

   • Venouš a Vilda napsal:

    Co jste? Demokrat? Se vám to dobře hodnotí, když už víte, jak to dopadlo. Měli jsme o Vás roku 1990 lepší mínění. U svobodných voleb, a to jsou všechny, kde nenásleduje soudní protest nebo nesouhlasná zahraniční odezva, u těch nesmíte vyčítat voličům, jak volili. Píše o tom ostatně i naše LZPS. Demokracie sama o sobě totiž stojí a padá s demokracií. Se zákony.

  • Jarina napsal:

   Pane Veselý, byl zvolen a slíbil dodržovat ústavu, ale dělá si z ní trhací kalendář. To znamená, že si to máme nechat líbit? Byl odsouzen k omluvě a neudělal to opakovaně. A to si ho máme vážit, proto, že „nemá v polistopadových dějinách konkurenci co do systému zvolení“??? To snad nemůžete myslet vážně, před ním nebyla přímá volba schválena, ale to jistě víte. Takže nemá konkurenci pouze tím, jak se chová, jak nedodržuje to, co slíbil, jak rozeštvává místo sjednocování! Když konečně promluvil k pandemii, pouze osočoval… Zeptejte se, kolika jeho voličům se dnes líbí. Vždyť o něm ani nevíme. Akorát jeho hradní parta o sobě dává vědět. Je bezkonkurenčně největším zklamáním polistopadové politiky, bohužel.

  • Vito napsal:

   Ale nepovídej ty mudrci ) a to je na tom to nejsmutnější )

  • petrph napsal:

   No přesněji, prezident Zeman je sice už již podruhé zvolený prezident, jenomže Ústava taky říká, že může být – z určitých důvodů a za stanovených podmínek i odvolán. A i toto je součástí té demokracie. Teď je otázka čemu z toho v té demokracii dát přednost. Což je ale na ní to nejtěžší, a tahle společnost se v tom, i díky médiím beznadějně topí. V podstatě by se dalo říct, že jakékoliv řešení je špatné řešení, a vynucené radikální změny mohou být ještě horší, jak seznali třeba na Ukrajíně, když vyhnali Janukovyče…

   • A. S. Pergill napsal:

    Jenže pro to odvolání (provedené dle příslušné legislativy) nemá opozice dost síly. A v nastávajících volbách by i neúspěšný pokus o něco takového těžce zaplatila.

  • JL napsal:

   To že byl zvolen neznamená, že nemůže být pro neschopnost demokraticky dle zákona odvolán….

 12. Leona B. napsal:

  Pan Urban by si laskavě měl dostudovat nějaká fakta o zombiích, než zase začne vypouštět nějaké bláboly o černé magii. Doporučuji vynikající monografii o vúdú od Veroniky Šulcové.

 13. jana napsal:

  Nechápu,kde se bere v p. Urrbanovi tolik zloby. Roosevelt president USA byl taky na vozíku a vyhrál válku.

  • Leo napsal:

   Spíše kde se ve vás bere tolik hlouposti. Je fakt k nepochopení, že lidé jako vy si myslí, že máme slušného prezidenta, čestně zastávajícího svůj úřad, zastupujícího zájmy Česka, za kterého se v zahraničí nemusíme stydět.

   Přirovnávat Zemana k Rooseveltovi? To je vidět, co jste zač, když jste toho schopna. Roosevelt byl mentálně úplně někde jinde i ve svých nejtěžších chvílích než ta proruská, pročínská troska, co tam sedí.

   Lidé jako vy jsou ostudou této země.

   • A. S. Pergill napsal:

    Zeman dělá to, co většina jeho voličů považuje za správné nebo potřebné. Menšina, která ho nevolila, má na tyto věci jiný názor, ale v demokracii jí nezbývá než respektovat tu většinu.

    • Ondrej napsal:

     jo to je opravdu pekny dukaz chapani demokracie od zemanovych fanatics..tak takhle presne demokracie fungovat nesmi, tedy aspon ta, kde je stale respekt k nejvyssimu zakonu, tedy ustave, kterou zeman uz ale davno nema..nejde o to, jestli jeho nevolici jsou ted mensina, coz uz ovsem neni davno pravda, tak to bylo v roce 2018, ale o to, ze za nedodrznovani ustavy uz davno mel byt odvolan, je to hanebnost nejvyssiho kalibru a posluhovani nepratelskemu rusku stejne tak..snad uz se brzy dockame!

    • Pavel napsal:

     Soudruh zeman dělá co ho zrovna v deliriu napadne, nebo to co mu nakukají rusáčtí agenti mynář a nejedlý. Kdyby tajemně nezmizel jeho čínský poradce, tak by ještě dělal co chce on. Bohužel stalo se a luftjarda to nevytrhne.

    • Ludvar napsal:

     Je to tak jednoduché:
     1 – „Zeman dělá to, co většina jeho voličů považuje za správné nebo potřebné.“ – lež jako věž – Zeman nedělá nic, vozí si prdel na vozíku a cintá slinty po chodbách Hradu.. – jestli toto považuje většina jeho voličů za správné nebo potřebné, je docela možné, ale jaksi všem ostatním to přijde jako nevykonávání svěřené funkce.
     2 – „Menšina, která ho nevolila, má na tyto věci jiný názor, ale v demokracii jí nezbývá než respektovat tu většinu.“ – lež tak velká, že se ode dneška lži říká synonymem „pergil“ – jak už tu bylo 100x omleto, demokracie nejsou jen volby jednou za pět let a zpátky ke strojům, demokracie má také kontrolní mechanismy, které jsou (nebo lépe by měly být) aktivovány, když se zjistí, že zvolený politik je blázen a chce danou zemi např. zradit, zalit vodou, vyplundrovat apod. A to vše se děje, a děje se to od začátku, děje se to permanentně, což je v článku vysvětleno tím, že je nesvéprávný a rozhodují za něho lidi bez mandátu a navíc amorální a kriminální. Každá vyspělá společnost už by se této figurky dávno zbavila a Hrad vydesinfikovala, jenže naše ochranné mechanismy leží ve dvoukomorovém parlamentu, kde stejně amorální lidi mají většinu, zatím. A pokud vám přijde v pořádku, že nejvyšší ústavní činitel ignoruje ústavu, do nejvyššího zákona této země si balí brka, tak už buď nic nepište, a nebo až se na mě rozohníte, tak pak si večer před spaním v klidu popřemýšlejte a řekněte si, hergot, není ten Zeman fakt špina? A já furt lidem tlačím do hlavy, že byl demokraticky zvolen a basta, takže jim nezbývá, než se s tím smířit, vždyť jim tluču do hlavy nesmysly.. bože já jsem přece jenom vůl, no nevadí, od zitřka budu lepším člověkem..

     • A. S. Pergill napsal:

      Asi zároveň odpovím i Pavlovi a Ondrejovi, ono se to překrývá:
      1. To, že Zeman porušuje ústavu, musí potvrdit nebo vyvrátit lege artis řízení. Takové dosud neproběhlo a patrně ani neproběhne, protože protizemanovské opozici vyhovuje současný stav, kdy o tom může blekotat, a ne situace, pokud by to bylo (což by se pravděpodobně stalo) jednoznačně vyvráceno.
      2. Kontrolní mechanismy jsou jistě správné a potřebné, ale jde o to, že si je část (minimálně) opozice představuje jako něco, čím fakticky zvrátí výsledek voleb (a prosadí něco, co voliči nevolili, nebo explicitně hlasovali proti).
      3. Pokud podle vás v Parlamentu mají „amorální lidé“ většinu, tak to spíš znamená, že máte nějakou atyp morálku.
      4. Zeman byl demokraticky zvolen proto, že mezi kandidáty nikdo lepší nebyl, ani ta opice ze ZOO, o níž se diskutuje výš (u níž by ovšem nastal problém, že nemá občanku).

  • Admirál napsal:

   Doufám, že se to Zemanovi, stejně jako Rooseveltovi povede také 🙂

   Pan Urban tu argumentuje Německem 30. let. Hrozná sranda.

  • Zdenál napsal:

   Není známo, že by Roosevelt vyznamenával válečné zločince. Po válce se i v českých zemích odměňovali udavači gestapa provazem. Doba se ale změnila a dnes by se mohli od Zemana dočkat pouze vyznamenání.

   • A. S. Pergill napsal:

    Roosevelt má na hlavě vinu za prolezení USA sovětskými agenty. Trochu to vyčistil McCarthy, ale zdaleka ne tolik, kolik by bylo bývalo zapotřebí.

 14. Roman napsal:

  V zemi křištálově čistých občanů, kteří se nechtějí umazat politikou, a špinavými politiky, na které každou chvíli vyplave špína? Zeman je přesně odrazem sebranky kterou tu dohromady tvoříme.
  Ostatně všechny příspěvky, četně toho mého to jen potvrzují.

 15. Honza Janoušek napsal:

  Já zase nechápu všechny z vás kteří zavíráte oči před tím,že M.Z. je usvědčený lhář a zapšklý stařec,který se zasloužil zničit stranu kterou pomáhal vzkřísit jenom kvůli tomu,že ho nepodpořili v prezidentské volbě proti V.K.Bohužel si lidé zvolili nyní
  lidé po dvakrát tuto osobu jako prezidenta a já nevím jak mám vnoučatům v dnešní době vysvětlit co je to morálka,protože když jsem použil toto slovo tak mi vnučka odpověděla“dědo prosím tě nech toho s tou tvou morálkou.“Jak má být náš národ hrdý,když ho reprezentují takovýto pseudo vlastenci.

 16. Václav Urbánek napsal:

  Vzhledem k mému příjmení (Urbánek) by mi pan Jan Urban mohl být sympatický, zvláště když oceňuji jeho aktivní účast v tzv. sametové revoluci. Avšak vzhledem k tomuto článku, i k jeho výrokům dalším, já panem Janem Urbanem žel musím hluboce pohrdat. Tvrdím, že náš pan prezident Ing. Miloš Zeman je člověk obrovsky moudrý, on je obětavý vlastenec, trvale a neohroženě hájí zájmy nás, občanů České republiky. Miloš Zeman při svých zdravotních obtížích (neuropatie dolních končetin) pracuje statečně, vytrvale, své úkoly prezidenta republiky plní řádně, je to prezident ČR na svém místě, navíc vyniká velikánskou prozíravostí. Pan Jan Urban mi nestojí za to, abych jednotlivé jeho dílčí verbální útoky rozebíral detailně. Navíc mi už nezbývá mnoho aktivního životního času, jsem v pokročilém věku. Vyzývám Mgr. Jana Urbana, by se podrobně věnoval například těmto tématům: 1) Proč Německo České republice ani po sedmdesáti letech nezaplatilo prý ani korunu válečných reparací za svou krvavou agresivitu z let 1938 – 1945? 2) Proč někteří novináři naznačují, že pan prezident Lukašenko byl nedávno možná v nebezpečí potenciálního ohrožení života? Co na to Jan Urban říká? 3) Skandál „premianta“ TOP 09 JUDr.(!!!) Dominika Feriho. Proč se Karel Schwarzenberg dodnes veřejně neomluvil za to, že D. Feriho v jeho sexuálních nátlacích či útiscích(?) donekonečna hájil? 4) Na internetu se objevují zprávy o tom, neboli proslýchá se, že americké plus dánské(?) tajné služby prý plošně špehovaly politiky čtyř evropských zemí, prý například včetně Angely Merkelové. – Pane Jane Urbane, na tato navržená témata napište prosím rozsáhlá pojednání a zbaběle nad nimi nezavírejte oči, neboli nestrkejte při nich hlavu do písku

  • Josef II napsal:

   Nejste z Bojkovic a nepřejmenoval jste se z Karla na Václava?Váše plamené rozhořčení a ten správný soudružský postoj tomu napovídá.Máte pravdu,pan Urban by měl psát v souladu s linii strany.Republiku si rozvracet nedáme.Vy taková vzorná partaj máte samé vzorné členy,vedli a stále vedete politiku jen pro dobro pracujícího lidu a za světový mír,máte právo potírat nekalosti dnešních nacistů(nacisté,to slovo ve vašem příspěvku bohužel nebylo).Se Sovětským svazem na věčné časy a nijak jinak.(neponocujte,škodí to zdraví)

 17. petrph napsal:

  No jo, dalo by se říct, „kde to žijem“, jenže, když už, tak ryba nehnije od hlavy, ale odspodu.

  Bohužel se tedy musíme ptát, proč už alespoň ti pánové poradci nebyli policejně vyšetřování a jejich podvody a zločiny jim prokázány. (Pro připomenutí. většinu té právnické práce v aféře MUS, za naší justici udělali Švýcaři). Tudíž, až, přesněji pokud, se tohle někdy dokáže dovést do zdárného konce a bude určitě sdostatek důkazů i proti Zemanovi, nechť ho pak, s čistým svědomím i poslanci pošlou před Ústavní soud a ten ho odvolá . Zatímco ty současné techtle mechtle, které na něj sepisuje Senát, z vytržených titulků z médií, přes parlament přejdou těžko, a Ústavní soud je taky nemusí vůbec uznat.
  Jo, pravda, mediálně šířenou ostudu tady máme, i před západními spojenci, jenže ti nás nebrali vážně, ani v tom osudovém září 1938, kdy jsme tu jejich pomoc, opravdu, ale opravdu potřebovali..

  • Ondrej napsal:

   ano uz davno byt meli. nejen Mynar, ale hlavne pan Nejedly – to je bezpecnostni riziko nejvyssiho kalibru, a Zeman dela hlavne pro nej, potazmo pro Rusko, protoze to chce Nejedly, ktery neni nikym kontrolovan – to je naprosta silenost!! snad uz ne dlouho

 18. Jan Hovorka napsal:

  Podle času tohoto komentáře si raději připouštím, že jsem spal a tudíž se mi to jen zdálo. Ve snu viděti neohroženého vlastence Zemana bijícího se za zájmy jiné, než české, toť pohnutka podívat se do snáře. Copak se asi zdá pracovitému prezidentovi v jeho pyžamových dnech ale i nocích?

 19. Vilo napsal:

  Je hanbou, ak je v čele demokratického štátu, člena EU a NATO takáto atrapa (aj keď si ju naivní voliči zvolili – iba úcta k občanom ČR mi nedovoľuje jeho voličob nazvať výstižnejšie). Už jeho rodina by mala sama požiadať, aby bol odstránený z funkcie, aby sa za neho nemuseli hanbiť (alebo im tak záleží na jeho prašulách a výhodách). No a kancelár (zlodejko ako premiér) s poradcom a hovorcom (keďže nemáme gulagy a Sibír) na doživotie na Mírov za vlastizradu a službu nepriateľským mocnostiam……

  • Dr. B napsal:

   No vám se to mluví, Babiše jste se zbavili a poslali ho do Čech a jako prezidenta máte slušnou ženskou, která nedělá ostudu a navíc jí to sakra sluší.
   I když je na Slovensku politického marasmu také spousta, bez váhání bych s vámi měnil. Minimálně toho Zemana, pořád máme jakousi naději, že Babiše nakonec dokážeme zavřít sami 😉

 20. Sam napsal:

  Nikdy jsem Zemana nevolil, protože nesnáším sebevědomé ambiciózní lidi, ale respektuji výsledky voleb. Nemyslím však, že by Zeman byl lepším prezidentem než Masaryk, Novotný a Havel, protože ostatní prezidenty převyšuje schopností nepodřídit se politickým chameleonům, maloměšťákům, velkoměstským zbohatlíkům a bezcharakterním novinářům.

 21. A. S. Pergill napsal:

  Možná ještě jedna věc k té druhé volbě Zemana:
  Když bylo těsně před volbami, měl jsem cestu přes centrum města kde bydlím a okolí nádraží, kde je velké množství ploch, používaných pro výlep plakátů. Povšiml jsem si zcela zjevného fenoménu, že totiž plakáty se Zemanem byly z vysokého procenta zvandalizovány (nedělal jsem si čárky, ale mohlo to být něco mezi třetinou a polovinou), zatímco plakáty Drahoše jen naprosto výjimečně (snad dva tři oproti desítkám těch se Zemanem; přitom plakátů obou druhů bylo +- stejně). To mě utvrdilo v názoru, že Drahoše podporuje leda lůza, které je pojem demokracie zcela cizí. A ti, co dnes „jdou proti Zemanovi“, to jen potvrzují. Takže jsem rád, že jsem volil správně.

  • Dr. B napsal:

   Drahoš nebyl dobrý protikandidát, ale Zeman je prostě pro naši republiku pohroma. A při druhé volbě již o tom nemohl nikdo soudný pochybovat. Šel jsem volit menší zlo, ač takovou volbu nemám rád.
   Nikdy bych ale netvrdil, že poškození zemanových plakátů lze vykládat tak, že jeho oponenti jsou lůzou. Není spíš možné, že důchodci co volili Zemana prostě již fyzicky nestačí na to, aby drahošovy plakáty také poškodili? (nadsázka) To jste nikdy nebyl mladý, nikdy jste svůj názor nevyjádřil tak nějak nevhodně? Navíc vždyť si ty plakáty (obzvlášť při Zemanovo druhé volbě) platíme sami, tak co bychom si jich pár neztrhali ze zdí? Nebo byste byl raději, kdyby za to někoho znovu odsoudili, jako v případě pomalovaných plakátů oním nešťastným tramvajákem? To byl závan autoritářství jako hrom, fujtajbl.

   • A. S. Pergill napsal:

    Nebyl bych zrovna nadšený, kdyby za vandalizaci plakátů někoho odsoudili, jako za ta pověstná tykadla (z nich jsem taky nadšený nebyl a celý ten proces považuji za nesmyslný a demokracii poškozující), ale na druhé straně je to prostě něco, co demokratická osobnost prostě neudělá (takže prostě ukázka toho, co volilo Drahoše).

    Nejsem si jist, zda je Zeman skutečně nějaká pohroma. Dělá to, co dělat má. Jen fašistická lůza tady dělá lživé aféry.
    Pamatujete, jak údajně stornoval vyznamenání „strýce z Kanady“ kteréhosi politika? A pak se jasně ukázalo, že nic takového neproběhlo, protože kdyby měl být kanadský strýc vyznamenán, předem (v určitém termínu) by se o tom podle diplomatického protokolu muselo s Kanadou jednat a žádná taková jednání neproběhla. Takže ty bláboly o stornování vyznamenání byly stoprocentní lež. Sofistifikovaná tak, aby vzbudila co nejvíce záporných emocí.
    A takto lze rozebrat prakticky všechny Zemanovy „aféry“. I v kause toho nedohledaného Peroutkova článku jsem ochoten víc věřit Zemanovi, protože Peroutka napsal stejně vyznívajících textů víc (a ty byly nalezeny a doloženy) a na druhé straně Lidové noviny vycházely v četných lokálních mutacích a, bohužel, nejsou všechny k dispozici v knihovnách a archivech.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost