Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Jan Urban: Zeman, zombie prezident

Napsal/a Jan Urban 2. června 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

KOMENTÁŘ. Přirovnání Miloše Zemana k zombie se mi nepíše lehce. Kdysi to byl můj kamarád a na krátký čas i velká naděje polistopadového veřejného života. Stačilo jen pár let v české „vysoké politice“ a jeho lidská „duše“ zmizela. Jeho prvním „šamanem“ byl komunistický šíbr Miroslav Šlouf. Dnes ho ovládají Šloufem vybraní „kluci“ Mynář a Nejedlý.

Ten Martin Nejedlý, který na Šloufův pohřeb v roce 2018 přišel v doprovodu kontroverzního pražského podnikatele Tomáše Hrdličky. Všichni tři – Šlouf, Nejedlý i Mynář – se díky Miloši Zemanovi dostali bez jakékoliv bezpečnostní prověrky na místa s rozhodujícím vlivem ve státě. Českou republiku to stálo desítky miliard, ztracených v podvodných privatizacích a prodejích zahraničních dluhů. Mnohem horší ale byla ztráta respektu k českému státu ve světě.

I nemocný člověk může být úctyhodný. Jde o protiústavnost a neudržitelnost stavu, kdy prezidentské pravomoci vykonávají nezvolení jedinci, kteří pro to nemají ani kvalifikaci, ale ani sebemenší oprávnění. Ponížen je tak především český stát a jeho občané.

Elitní policisté jako ošetřovatelé

Slovo „zombie“ pochází z karibského kultu voodoo. Ač neživá, je zombie zároveň nemrtvá. Kdysi lidská bytost, teď už bez lidské duše, může jen otrocky sloužit a slepě vykonávat příkazy šamanů, ovládajících černou magii. Nikdy už se nemůže stát znovu člověkem. Už nepozná a nemůže konat dobro – jen zlo. Jaký rozdíl proti středoevropské legendě o Golemovi, který ač podobně bezduchý, byl v rukou moudrého pána aspoň nástrojem pomáhajícím lidem.

Ze Zemana zůstala dnes už jenom smutná fyzická i duševní troska bez duše i vlastní vůle, poháněná pouze zájmy a nenávistí jiných. Zombie na nejvyšším místě ústavního systému – prezident.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Toho, kdo by měl být důstojným symbolem české státnosti, obklopuje dnes houf pomahačů, jejichž jedinou starostí je zastínit kamerám pohled na zpomalenou nemohoucnost starce na vozíku.

Elitní policisté ochranné služby hlavy státu dnes musí sloužit jako ošetřovatelé, kteří na veřejnosti musejí sundávat nejdříve jednu, a pak druhou bezvládnou nohu z opěrky vozíku, aby pak z obou stran podpírali vrchního velitele branných sil země, který už po celé měsíce neujde sám ani krok. O tom, co musejí dělat v soukromí, se ze slušnosti raději nemluví.

Na rozdíl od zombie, které slouží, jsou tito muži ještě lidmi, a tak oplácejí svoje profesní ponížení jen zhrublým tykáním a neúctou. Nejde o zdravotní stav Miloše Zemana. I nemocný člověk může být úctyhodný. Jde o protiústavnost a neudržitelnost stavu, kdy prezidentské pravomoci vykonávají nezvolení jedinci, kteří pro to nemají ani kvalifikaci, ale ani sebemenší oprávnění. Ponížen je tak především český stát a jeho občané.

Tento stav je urážkou ústavnosti a všech hodnot demokratického českého státu.

Základem moderní české státnosti měl být respekt k jednoznačné, čitelné a předvídatelné zahraniční politice, respektované ve světě, opřené o fungující právní stát a respekt k lidským právům. Jenomže právní stát vyžaduje úctu k pravidlům – pro šamany, stejně jako pro putinovské nohsledy všeho druhu, žádná pravidla neexistují – pouze moc.

A tak otázky práva, výběru diplomatů či zahraničně politické otázky dnes už na Hradě neřeší zombie prezident, ale jeho nikým nikdy nezvolení „šamani“, neschopní dosáhnout ani na tu nejjednodušší bezpečnostní prověrku. To se nedá nazvat jinak než jako ústavní zločin.

Výmysly a lži Miloše Zemana

Už v roce 2019 propukl – a usnul nevyřešen – skandál, když vedoucí prezidentské kanceláře Mynář písemně, telefonicky i osobně kontaktoval soudce, kteří měli rozhodovat v kauzách, na kterých „měl zájem pan prezident“. Ani výběr velvyslanců, osob, které mají ve světě reprezentovat stát, už není projednáván s prezidentem, ale přednostně s poradcem Nejedlým.

Jen necelých čtyřiadvacet hodin trvalo v polovině letošního dubna Kanceláři prezidenta republiky, aby Vratislav Mynář vydal jménem prezidenta rozhořčenou reakci na rozhodnutí disciplinární komise evropské fotbalové organizace UEFA ve věci jednoho českého fotbalisty.

 

 

„Se situací je podrobně seznámen prezident republiky Miloš Zeman a považuje ji za významnou nejen z hlediska sportu, ale i z pohledu spravedlnosti a lidské důstojnosti.“ A aby všem už konečně došlo, kdo že to v Praze řídí vztahy na mezinárodní úrovni, dodal:  „Nepoklekneme před vámi a žádné výhrůžky na českého fotbalového fanouška neplatí.“

Když o pět týdnů později běloruské úřady donutily s pomocí lží, výhrůžkami a vysláním ozbrojené stíhačky civilní letoun k nucené změně kurzu a přistání v Minsku, aby mohly unést nepohodlného novináře a jeho přítelkyni, nezmohli se prezidentovi „šamani“ ani po osmi dnech na žádnou reakci.

Nejvážnější incident státního leteckého pirátství a ohrožení letecké dopravy v Evropě za desítky let, na který okamžitě a ostře reagovala celá Evropská unie, pro zombie prezidenta jednoduše neexistoval. Potyčka fotbalistů je důležitější.

Výmysly a lži Miloše Zemana a jeho okolí, vypouštěné do éteru po odhalení účasti ruské vojenské rozvědky na útoku ve Vrběticích, při nichž zahynuli dva čeští občané, už byly jenom pokračováním dnes už setrvalého výkonu zombie politiky Hradu, stejně jako držáky na kotouče žiletkového drátu na plotech kolem Jeleního příkopu nebo urážky novinářů či odmítání poskytovat informace vybraným médiím.

Tento stav je urážkou ústavnosti a všech hodnot demokratického českého státu. Je povinností poslanců a senátorů Parlamentu České republiky zasáhnout na jejich obranu a zombie prezidenta i s jeho šamany co nejrychleji odvolat. Jejich nečinnost znamená už v této chvíli jenom přímou spoluvinu za hrubé narušování ústavního pořádku.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)