Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Martin Stolař / MAFRA / Profimedia
,

Jan Urban: Prezident je nahý. Fíkový list mu dělá skupinka plná arogance

KOMENTÁŘ. Když se za bouřky na americké prérii splašilo tisícihlavé stádo dlouhorohého skotu, museli se kovbojové bez ohledu na vlastní nebezpečí prodrat před pádící masu kopyt a rohů a za každou cenu stáčet stádo tak dlouho, dokud se nevytvořil kruh a čelo nezbrzdilo o poslední kusy. Říkalo se tomu „stampede“, a kdo ho zažil a přežil, měl o čem vyprávět do konce života.

Asi stejně se chovali námořníci všech národů, když se na moři dostali do bouře. Prostě dělali, co museli, protože příroda si odjakživa dělala, co chtěla. V bezbouřném hájku české politiky však žádní kovbojové ani odvážní námořníci vyrůst nemohou.

Čeští slimáci moci

Česká politika se potýká s nedostatkem myšlenek i osobností, které by je vnášely do společnosti. Devastace elit a společenského sebevědomí, pokračující přinejmenším už od předválečného kolapsu roku 1938, je podstatně hlubší, než se mohlo zdát.

Představa, že nový řád dokáže po listopadu 1989 tak nějak automaticky a bez úsilí vygenerovat „normální“ politické strany či udržet společný česko-slovenský stát, byla stejně krátkozraká jako nevzdělaná.

Václav Havel se sice na počátku mohl stát světovou legendou obhajoby lidských práv, ale v domácí politice se díky své nechuti k institucím rychle ocitl v defenzívě, ze které se už nikdy nedokázal vymanit.

Skutečná politika, řízená vědomím přednosti zájmu společné „polis“ nade vším ostatním, generuje důstojnost a důvěru, i přesto, že je občas nucena prosazovat nepopulární témata. V české politice se ale po listopadu prosadili lidé bez odvahy a charakteru, „slimáci moci“, jak je kdysi nazval Pavel Tigrid, kteří získanou svobodu, obrazně řečeno, neuměli využít k narovnání ramen, ale pouze k otevření úst.

A v domnění, že v době televize a později i sociálních sítí se všechno „dá okecat“, vytvořili napodobeninu politiky a politické kultury, ovšem bez odvahy a zodpovědnosti. Co se nedostává na vzdělanosti, programu a vizi, nahrazováno jest sebeprezentací a vytvářením konfliktů s neexistujícím a, ještě lépe, bezmocným nepřítelem.

Prezident je nahý

Snadnost, s jakou se ve srovnání se světem sotva průměrní ekonomové Václav Klaus a Miloš Zeman mohli prosadit jako představitelé hlavních „politických“ proudů ve svobodné České repubIice, vypovídá hodně o nerozvinutosti politické kultury celé společnosti.

Oba ovšem dokázali vytvořit svůj kult a fanouškovské kluby, které proměnili v nejdůležitější „politické strany“ dalších pětadvaceti let. Společně vytvořili svéráznou politickou „kulturu“, ve které je základním stavebním prvkem lež, chráněná před konfrontací s pravdou.

Nejaktuálnějším odhalením dnes už chronické lhavosti prezidenta Miloše Zemana je jeho ostudná komedie po úmrtí rotmistryně české armády Michaely Tiché při pozorovatelské misi na Sinajském poloostrově. Přestože měl informace o tom, že vyšetřování není dokončeno a nejsou žádné důkazy o sestřelení amerického vrtulníku, ve kterém letěla, autoritativně prohlásil, že rotmistryně „padla v boji s islámskými teroristy“. Přítomný ministr obrany neměl ani dost odvahy říci pravdu o tom, že v oblasti havárie žádní teroristé nikdy nebyli.

Bez odvahy k pravdě a nasazení k jejímu prosazení neexistuje skutečná politika – jen správa moci a boj o ni.

Všechny české politické strany vědí, že prezident už není schopen zastupovat Českou republiku a plnohodnotně vykonávat svěřené pravomoci. Všichni vidí, že se obklopil skupinkou, jejíž arogance je srovnatelná jen s její papalášskou korupcí.

Blaho a zájem „polis“ však musí stranou. Ten nemocný žvanivý stařec přece bude po volbách velmi důležitým hráčem, a my si ho nemůžeme pohněvat. Tak proč se pokoušet odvolat ho pro neschopnost výkonu funkce ještě před volbami, když není jisté, jestli by se to podařilo, že. „Budeme chytří a počkáme si.“

To je stejné, jako kdyby skuteční kovbojové v bouři nechali splašené stádo utíkat a rozhodli se začít se o něj znovu starat, až se rozední a přestane pršet. A pro klid přehlédli, že předák vytahuje páté eso z rukávu a ještě chlapsky pochválili, jak mu dneska jde karta. Jenomže ráno už spousty kusů z toho splašeného stáda budou ušlapané a stádo rozprchlé do všech stran. A bude trvat týdny, než je seženou dohromady.

Jako parta líných kovbojů

Česká politická scéna připomíná přesně takovouto partu kovbojů, kterým nezáleží na stádu, ale na tom, aby jako kovbojové vypadali a ostatní je za ně považovali. Ve velké většině neumějí přijmout zodpovědnost za ústavnost či prospěch právního státu.

Nahrazují zodpovědnost za stát a skutečnou politickou práci politickým kšeftařením, opozičními smlouvami, populistickým žvástem a bojem o „klid na práci“. A tak už se v ODS tři měsíce před volbami objevují hlasy starých harcovníků z dob opoziční smlouvy, vyhladovělých po osmi letech půstu bez lukrativních funkcí a volajících po povolební koalici s Andrejem Babišem, nebo, aby to nevypadalo tak neslušně, s ANO s předsedou Babišem za oponou.

TOP 09 a KDU-ČSL, které vsadily všechno na jednu kartu, obdrží nějakou cenu útěchy a předseda ODS Petr Fiala bude tiše zapomenut.

A nikomu nebude vadit zlikvidování nezávislosti veřejnoprávních médií a postupné omezování demokracie „salámovou metodou“ à la Viktor Orbán. A že máme neschopného a ve světě vysmívaného prezidenta? Vyberte si mezi „Koho to zajímá,“ a „Uvidíme po volbách“.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

52 komentářů

 1. Tondach napsal:

  „vypovídá hodně o nerozvinutosti politické kultury celé společnosti.“ I tak to lze říci!
  Vyjádření o tuposti až demenci by bylo výstižnější!

  • Pavel napsal:

   to mluvíš o svém otci ty anonymní hrdino jinak!!! prezident je nejlepší od špinavého převratu falešné,zákeřné demokracie

   • Vladimír Hejna napsal:

    napsal to dobře,velice dobře,nejlepší prezident-nebuď směšný,ty přesně pasuješ do skupiny neinformovaných ………

   • Vladimír Hejna napsal:

    prezident je nejlepší,dobře jsem se zasmál

   • Vladimír Hejna napsal:

    prezident je nejlepší-moc srandovní,přesně na tebe sedí příspěvek nahoře

   • Luděk napsal:

    President už svuj mozek nepotřebuje vše vyřídí mafie Mynář-Nejedlý a hajnej z Lán

 2. A. S. Pergill napsal:

  K té misi: Nebylo by to poprvé, kdy by byla snaha teroristický útok nějak zamaskovat, „aby nevznikly protiislámské nálady“. Viz Německo těchto dnů.

 3. Babočka napsal:

  Pene Urbane vy jste chorobně posedlý značkou ODS. Běžte se projít po náměstí a zkuste najít nějakého člověka, který vám řekne , že se má špatně. ODS není jen dědek Klaus ale spusta slušných nebojácných lidí. Zkuste ve vašem bydlišti dělat starostu, a zjistíte kde žijete. A například lidem jako Staňura nebo Vystrčil nesaháte ani po kotníky. S vámi by si měl popovídat, Řeporyjský starosta aby jste se probral za snu.

  • pamětník napsal:

   Pane Babočko, zřejmě nechápete rozdíl mezi – mít se špatně/dobře a být spokojen s tím, kam se ČR pod vedením / lépe asi/ dohledem dvou posledních prezidentů ubírá! Ale možná se proberete až „nebojácní z ODS“ vrátí – prosadí praktiky uplatňované kovanými předsedy národních výborů v dobách zločinného režimu. A že resp. jak je k tomu blízko vyplývá z přesně popsaného vývoje minulých let panem Novinářem J. Urbanem.

  • Lukáš napsal:

   Člověče to nemyslíte vážně? Víte vy vůbec kdo je to Urban? Ten by Novotného z Řeporyjí rozebral na prvočísla, a to jsem volil ODS.

  • Tondach napsal:

   Taky byste potřeboval Novotnýho!

  • Jan Urban napsal:

   Vážený/á Babočko,

   Sleduji všechny politické strany od samého počátku. Byl jsem v červenci 1990 jeden z prvních, koho Václav Klaus po prvních volbách oslovil a lákal ke spolupráci. Zdvořile jsem mu řekl, že jako člen vlády OF slíbil, že dodrží dvouleté volební období Ústavodárného shromáždění, a že jakýkoliv jiný postup bude znamenat rozbití republiky. Bohužel jsem měl pravdu. Všech dobrých starostů si vážím, protože to je konkrétní a snadno měřitelná práce. A je mi – s výjimkou komunistů a jim podobných – upřímně jedno, z jaké jsou strany. Celostátní politika je v České republice o kombinaci přítulnosti k vůdci a regionálním klikám. To už se slušností a nebojácností nemá co dělat. Dokud bude ODS – a stejně tak ČSSD – spoléhat na zkorumpované „staré kádry“ z dob opoziční smlouvy, Viz kandidátky v Brně a Ostravě. Tato země potřebuje dobrou pravicovou stranu. A stejně tak i dobrou levicovou. ČSSD zničil Miloš Zeman a doničil Jan Hamáček. ODS se za Petra Fialy nadechla, ale regionální partičky ji táhnou znovu do starých vod. A pokud si myslíte, že neexistují lidé, kteří se u nás mají špatně, pak lituji, ale statistiky dokazují něco jiného. Přeji Vám hezký den.

   • A. S. Pergill napsal:

    ČSSD zničila opozice proti Zemanovi a pan profesor Fiala, jehož si jako člověka nesmírně vážím, je hrobařem ODS.
    Federaci zlikvidovalo havlovské rušení průmyslu na Slovensku. Svou roli patrně sehrál i „boj proti moravskému separatismu“, protože trojfederace by patrně vydržela (nicméně byl ze strany proEUnijních živlů záměr Československo rozbít).

    • Pavel Liška napsal:

     Převládla odvěká touha Slováků po samostatném státě. Těsně po revoluci jsem byl jako absík na ZVS. Slováků na útvaru víc než Čechů, i absíků, tedy inteligence. Po pár diskuzích a vyslechnutí jejich názorů, bylo jasné, že oni si chtějí konečně jednou řešit svoje věci sami v Bratislavě. To by nešlo ani ve federaci, ani v konfederaci, jak tehdy někdo taky navrhoval.

   • Melchior Redern napsal:

    U ODS mě mrzí, že není schopna dostat do čela charismatického vůdce, při vší úctě pan profesor Fiala jím není a nemá sebereflexi aby uznal, že víc voličů už nezíská, i kdyby se sebevíc snažil. Já tvrdím, že ODS v čele se Sašou Vondrou by mohla přilákat zpět mnoho odpadlíků, jako například mně. Kroužkoval jsem ho ve volbách do EU parlamentu a bylo vidět, že podporovatelů má mnohem víc. Tak Saša do čela!

    • josef napsal:

     No nevím jestli to víte, ale Saša Vondra – tehdy v r.2003 coby náměstek Cyrila Svobody na MZV, je jeden z českých strůjců počínající války USA v Iráku. On tehdy -jako náměstek- se vydal s oním „dopisem podporujícím budoucí válku v Iráku“ a to za podpisem k tehdejšímu premiérovi Špidlovi do Bratislavy, kde byl Špidla na státní návštěvě. Špidla mu to odmítl podepsat, protože by to muselo být kolektivní rozhodnutí Vlády ČR. A tak Saša Vondra nelenil a jel s tímto dopisem pro podporu války v Iráku zpět do Prahy a tam mu to s chutí několik minut před koncem svého mandátu podepsal Václav Havel a rázem jsme se tak stali (tj. ČR) významným členem tzv.koalice ochotných a válka v Iráku mohla tak začít pro blaho všech… Čili to je jen taková minulost Saši Vondry a mě by i po tolika létech od shánění těchto podpisů zajímalo, zda-li to měl on jako náměstek na MZV v popisu práce nebo to byla soukromá partyzánština, kterou by měl uhradit státu… Já si myslím to druhé a také nemyslím si, že by on měl takové charisma, že by to nahrnulo ODS plné urny…

 4. Vladimír Komárek napsal:

  Kolaborací s fašizmem a následnou aktivní kolaborací s komunizmem (dodnes vládnou komunisté – viz. @zeman; @babiš a mnozí další) totálně zprzněný lid v této české kotlině. Fuj.

 5. Vilém napsal:

  Neznám horšího politika, než Zemana. Snad ještě Babiše a Klause. Nicméně, pokud by bylo vše tak špatně, tak je nikdo nevolí, ale spíš policie zatýká. Nejsem s nimi spokojen, nejsem spokojen s výsledky jejich vládnutí. Ale mám svou zemi rád a nechci jinam.
  A pokud mají v jakéhokoliv koalici většinu v PS, tak zastupují většinu voličů, kteří šli volit. A většina prostě rozhoduje. Odkazy na to, že je může volit jen méně vzdělaný a inteligentní člověk. Nu. Kde byli ti vzdělaní a inteligentní, když je tak malá volební účast?
  Většina vládne. Pokud toto někdo zpochybní, bude se vyhazovat z práce za vtip o muslimech, nebo jiné menšiny. I když, to začíná být v EU standard.

  • Honza napsal:

   Je to tak. Máme demokracii se všeobecným volebním právem a Klause, Zemana či Babiše si většinově volí národ dobrovolně. Možná to opravdu nebude náhoda. Za posledních 100 let jsou ty výsledky voleb plus mínus stále stejné. Asi nezbývá než na individuální úrovni minimalizovat dopady jejich vládnutí na vlastní život.

   • A. S. Pergill napsal:

    Váš ideál je patrně jiný než ideál normálního občana. Ve skutečné demokracii máte smůlu.

    • Honza napsal:

     A co si představujete pod pojmy „normální občan“ a „skutečná demokracie“? Můj ideál je možná trochu jiný, ale život mi to neničí (ve skutečnosti už ani idealista nejsem, spíš se snažím zjistit, jak svět a lidské společenstvo funguje). Mě spíš jen překvapuje, jak ten náš chytrý a pracovitý lid neustále naříká, jaká mu vládnou nemehla a zloduši. A pořád si není schopen vyvolit ze svého středu ty chytré a pracovité vládce.

     • Pavel Liška napsal:

      Já bych volil ty chytré a pracovité vládce (?!!, Vy budete demokrat k pohledání…) až bych brečel. Tak sem s nimi Honzo. Neschovávejte je před námi….

 6. petrph napsal:

  No ono bohužel, v podstatě ano. Už od těch zmíněných kovbojů, což byli v realitě cow-boys, tedy honáci krav, skutečně zodpovědní za starost o stáda, nikoliv westernoví hrdinové připraveni tasit colt ve jménu spravedlnosti, cti a slávy, jak si je poměrně brzy vykreslila bulvární média..
  Takže, v tomto duchu se podobně se vyvíjely naše politické strany po listopadu 1989. Nikoliv odsdola z požadavků a potřeb širokých vrstev občanů, , , ale seshora, kdy si je zakládaly a udržovaly si v nich moc, poměrně úzké skupinky novodobých politických elit, glorifikovaných už tehdejšími médii na ochránce národa..
  No a pak to tak dopadlo, už – jak si mnohý vzpomene, 10 let po revoluci, sami její nepolitičti účastníci vydali heslo !Děkujeme, odejděte“. Na což pochopitelně tehdejší političtí bossové nereagovali, leč voliči nezapomněli, a kredibilita těchto stran se postupně, za těch dalších 20 let blíží limitně k nule.. Tedy, včetně jejich politických nástupců, kteří zjistili, že si tu politickou moc (včetně podpory některých médií) lze i poměrně snadno koupit

  Teď je otázka, jak se to dá řešit, tedy pokud možno bez další revoluce, která už by nemusela být sametová,…

  • Honza napsal:

   Obávám se, že se to řešit nedá nijak. Respektive, pustit se do toho sám a snažit se vládnout podle svého (nejlepšího vědomí a svědomí). Vládnoucí struktury minimálně již od doby bronzové vznikaly přímým soubojem těch (klanů), kteří to vládnutí (tu politiku) chtěli dělat. Zbytek obyvatel pak podle snesitelnoti vlády vládu akceptoval (a věnoval se jiným činnostem) nebo zosnoval nějakou revoltu. I vůdcové revolty si však o vedení museli sami říct a hledat podporu. Relativně úzká skupinka to bude vždycky.

   • A. S. Pergill napsal:

    Asi jediné schůdné řešení je přímá demokracie. Ideální to mají ve Švýcarsku, kde kterýkoli zákon může být do tří měsíců zrušen referendem. Proto jsou taky všechny strany zlodějů a tunelářů proti funkčnímu zákonu o referendu.

    • Honza napsal:

     Jestli to nebude spíš tím, že ve Švýcarsku mají Švýcary 🙂
     Ale vážně, nevěřím, že pouhá změna pravidel, tedy zavedení přímé demokracie, všechno změní ze dne na den. Ten tisíciletý vývoj bude chybět.

     • A. S. Pergill napsal:

      Když ve Švýcarsku zavedli referenda, bylo asi 97 procent jejich populace negramotných.
      Odpor proti referendu není o kvalitě občanů, je to jednoznačně o zločineckých ambicích politiků.

     • Honza napsal:

      ad Pergill
      Osobně proti referendu nic nemám, ať se zavede. Zázraky bych si od něj však nesliboval.

     • A. S. Pergill napsal:

      Zázraky od toho jistě čekat nelze, ale pokud by si póvl jménem politikové byl vědom, že jeho zločinné prasečiny (typu církevních restitucí) budou moci občané referendem zrušit, tak by byli v páchání těchto prasečin omezeni.

     • skeptik napsal:

      Ovšem v době vzniku referend ve Švýcarsku Pergille témata, ke kterým byla tehdy referenda vyhlašována, žádné zvláštní vzdělání ani nevyžadovala. Jenže od té doby už uběhlo několik set let.

     • Pavel Liška napsal:

      Skeptiku, před pár týdny Švýcaři odmítli v referendu poměrem 51:49 zvláštní klimatické daně. Jelikož o tom v ČT ani na Forum24 nebyla ani zmínka, tak speciálně pro Vás uvádím zdroj : Daniel Kaiser, týdeník Echo. Škoda, že to nemůžeme provést v EU….

     • skeptik napsal:

      To je možné Pavle Liško, že takové referendum proběhlo, nevidím ale žádnou souvislost s mým, příspěvkem.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      na to, abych poznal, že antropogenní globální oteplování je podvod, a že opatření, která se proti němu provádějí, v reálu produkci CO2 do atmosféry zvyšují, a že naopak prakticky jediné „uhlíkově neutrální“ energetické zdroje (jaderné a geotermální elektrárny) jsou „bojovníky za klima“ ostrakizovány, žádné extra vzdělání nepotřebuji. To zvládne i paní z domácnosti na bázi vzdělání ze základní školy.

     • skeptik napsal:

      Soudě podle příspěvku 19. 7. 2021 (8:59) nejspíš to vzdělání na bázi základní školy máte, Pergille.

 7. Stanislav Štěpánek napsal:

  Jaka devastace elit ? Kde jsou ? Kdo to je ? Mudrlanti kteří jsou schovani v křoví ? Ať jdou prodat co umí aprestante psát sračky

 8. Honza napsal:

  To je těžký. Když si uvědomíme, že v roce 1989 tu již nebyla žádná relevantní společenská skupina lidí, která by prošla předválečným vzděláním, měla zkušenost s tržní ekonomkou, tak to asi ani jinak dopadnout nemohlo. Prostě jiné elity než komunistické jsme neměli. Vždyť dodnes problematicky hledáme nejvyššího státního zástupce, který by nebyl v KSČ.
  Samozřejmě, že tu máme spoustu slušných a nebojácných lidí, jak píše Babočka, ale celkový výsledek je pořád nějaký takový socialistický.

 9. Vladimír Hejna napsal:

  p.Urban velice dobře vystihl situaci v naší zemi,neinformovanost a zaslepení obyvatel je velký problém,kdyby nebyl tak Klaus a Zeman tady nemají místo Babočko

 10. marek napsal:

  je smutné že všichni vidíme unaveného a a od reality odtrženého prezidenta, nechat manipulovat hrstkou vypočítavých kšeftařů, a ještě smutnější je že naše zákonodárné spolky nejsou schopny i přes velkohubé proslovy nic udělat a zbaběle čekat, ale na co. před rokem 1989 když kapali první tajemníci KSSS v Rusku, byl vtip že prvním tajemníkem bude ten kdo přejde Rudé náměstí a udrží meč a moč. v případě našeho pana prezidenta by neplatilo ani jedno z toho

  • Emil napsal:

   V případě našeho současného prezidenta už opravdu neplatí ani jedno.
   Meč asi nikdy v rukou nedržel. O moči víme své, že. Jazyk za zuby neudrží také dávno a co mu slina na jazyk přinese, to pak vybreptá…Našim „elitám“ nynější stav vyhovuje a veškerá vrchnost hlavně spěchá s naplněním bezedných kapes. Nic jiného je nezajímá.

 11. Tomáš napsal:

  Veletoce p. prezidenta Zemana jsou dernierou jeho politické a statnicke činnosti. Některé lze pochopit, jako vyhlášení voleb, ale i tak to není to pravé ořechové. Pověření vítěze voleb sestavením vlády je ještě hodně pozitivní prvek, ale prohlášení o zbabělosti, když se USA stahují z Afganistanu, to už je za hranou a zůstane to natrvalo. Nepochopitelná je cesta do Pekingu, kterou si vysomroval na prez. Si-Ti – pching, nelze najít než obdobu lyžařského výletu p. Kellnera v Ankorage, kde proběhlo neúspěšně jednání MZ Číny a USA. Některé kroky jsou nesrozumitelné a záludné a mohou být nebezpečné. Tak jednal exprezident USA Trump a to je dost podivný příklad, který dělal jen pár měsíců po volbách, ale našeho prezidenta to je na rok a půl.

  • A. S. Pergill napsal:

   Tomáši, to s tím Afghánistanem je holý fakt. A je to taky ťafka (a velmi zasloužená) té pochybné persóně, co ji v USA dosadili místo Trumpa.

 12. Radomír napsal:

  Věčná touha po ideálu, po hodných a schopných, nezištných politicích, kteří pracují pro blaho všech. Slovy Urbana: „Skutečná politika, řízená vědomím přednosti zájmu společné „polis“ nade vším ostatním, generuje důstojnost a důvěru“. A malé české přesvědčení, že jen Češi mají problém za oním touženým ideálem jít. Ale ono to tak není, ten problém je obecně lidský a problémy s ním mají všude.

 13. Jiří napsal:

  Jan Urban asi Zemana nevolil , proto je tak upřímný a lidský !

 14. Sony napsal:

  Z dějepisu měl každý možnost se dovědět, že v českém národě se narodil jeden geniální myslitel zhruba jednou za sto let. Podle této zkušenosti máme asi vybráno nejen pro století dvacáté, ale též jednadvacáté. Snad by pomohlo zvýšení porodnosti u naší většinové společnosti a správná výchova naší dnešní mládeže vygenerovat osobnost dříve, než nám určuje hledisko určení pravděpodobnosti. Ale i tak půjde o práci lopotnou a dlouhodobou, přičemž výsledek nemusí být zaručen.

  • petrph napsal:

   Tak ono to ani s tou výukou dějepisu není tak jednoduché. Absolventi klasické to výuky by dokázali těch význačných osobností jmenovat stovky, rozčleněné navíc dle oborů činnosti, ale i jejich významné činnosti, po dekádách. Zatímco, pro ty dnešní generace učené „po novom“, je i těch pár jmen pro zapamatování na století mnoho, řekněme v tom minulém, Masaryk s Havlem, a jako záporák Gottwald.

   Ale, spíše je otázka jak by se ten génius dostal až na vrchol moci. A když si uvědomíme, že v demokracii o tom rozhodují volby, každé čtyři roky, a každá kandidující strana by měla mít v čele génia (pro případ že vyhraje volby), tak to už je skutečně na naše politické poměry mnoho..

 15. Antonin Kania napsal:

  …pan Zeman je velice dobrý prezident…rozhodně lepší než tlachal Havel a Klaus !!

  • Josef II napsal:

   Ostravsko byla vždycky bašta rudých tlachalů,kteří nemůžou překonat svůj stín.Pro ně je Zeman,Babiš božstvo a Čína,Rusko ty jediné správné národy.Jo ti tlachalové.

 16. skeptik napsal:

  Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, strana 273:
  Kdyby malé dítě řeklo, „Král lže!“, dostalo by výprask. Jako Ježíš měnil vodu ve víno, Zeman přečarovává lež v pravdu. Alespoň pro někoho. Pro své spoluvládce, tovaryše a voliče.

 17. skeptik napsal:

  Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, strana 275:
  Miloš Zeman znovu zvítězil a může pokračovat coby zemský škůdce proto, že nepatrně větší část národa nejspíš miluje lhaní a chce v ton žít. A z té nepatrně menší části se Zemanovi úspěšně daří činit vyvrhele. Někdy dokonce kajícníky nad tím, že to vlastně s tou pravdou činili špatně a vůbec byli byli zbytečně korektní.

 18. skeptik napsal:

  Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, strana 275:
  Obávám se, že Miloš Zeman tu zanechá dědictví. Že po něm přijde někdo ještě horší. Tak že je otázkou, zda poté, co Zeman zmizí, půjde ona prezidentská standarta do čistírny. Možná ji bude špinit někdo ještě nebezpečnější. Kdo ví, koho Lid zvolí. Fascinace Lží je osudová. Infikuje na dlouho. Hrozí i nebezpečí, že se stane chronickou.

 19. skeptik napsal:

  Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od Petra Pitharta, strana 116:

  Po Zemanovi bude prezidentem zvolen další prognosťák, Vladimír Dlouhý. Už jednou to zkusil, to ale jen aby se ukázal, připomenul. Oběhl půl republiky, je na tom fyzicky dobře. Mluví také dobře, lépe než oba poslední prezidenti. Mezitím se stal prezidentem Hospodářské komory ČR, bude mít za sebou celý průmysl, stavebnictví… Podporu nejen šéfů, ale i zaměstnanců. Bude mít také určitě dost peněz na kampaň. A udělá ji dobře! Vzpomeňte, několik let byl v žebříčcích nejpopulárnějších politiků v zemi na prvém místě. Tento vždy skvěle oblečený muž se na fotografiích pro jistou anketu objevoval v rádiovce do čela s anténkou. Náš člověk, žádný vejtaha. Goldman Sachs? Co to je? Řekne volič a půjde zvolit našince z té osvědčené líhně prezidentů.

Přidávání komentářů není povoleno