Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Akce Česká republika na 1. místě... Foto: Milan Malíček/ Právo/ Profimedia
,

Jan Urban: Požadavky ulice, fašizující symbióza ANO a SPD a mlčící prezident

GLOSA. Konečně se český premiér postavil manipulované „ulici“ a odvážil se pojmenovat organizátory sobotní demonstrace na Václavském náměstí a kampaně „Česko na 1. místě“. Označil je zcela správně za „síly, které jsou prorusky orientované“. Řada vylekaných politiků a komentátorů, včetně jeho spolustraníků a ministrů jeho kabinetu, mu to vyčetla.

Že prý je třeba vnímat obavy lidí ze zhoršujících se hospodářských výhledů, inflace a skokového nárůstu cen energií. Vnímat ano, mluvit k nim a rozptylovat jejich obavy, ale mlčet k podvracení západního zakotvení a strategických spojeneckých závazků České republiky premiér Petr Fiala a demokratičtí politici jednoduše nesmí.

I jistý Heydrich byl velkou částí českého dělnictva a úřednictva ve své době coby říšský protektor docela oblíben, protože zavedl placené kolektivní dovolené a ozdravné pobyty, stejně jako zvýšené příděly potravin, cigaret a spotřebního zboží.

Ozdravné pobyty dělníkům

Rusko rozpoutalo vojenskou i ekonomickou válku proti Západu, jehož jsme součástí a z něhož prostřednictvím svobodného trhu a Evropské unie jsme dodnes i čistým příjemcem obrovských částek. Jakákoliv „proruská orientace“ v politickém prostředí Českou republiku poškozuje a oslabuje.

Stačí si přečíst webovou prezentaci „Česká republika na 1. místě“ a domyslet pološílené návrhy „řešení“, které obsahuje.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Začněme heslem „společně si bereme Českou republiku zpět“, stejně jako název kampaně opsané z britského probrexitového hesláře z roku 2014. On nám tu republiku někdo vzal? Snad Světová zdravotnická organizace, nebo stále nás ještě dotující Evropská unie, a co je nejpikantnější, nebohá Organizace spojených národů, vyjmenované v kapitolce o „politické samostatnosti v rozhodování“?

Heslovitý „Plán Česká republika na 1. místě!“ začíná kolonkou plyn a požaduje „zajistit přímé smlouvy s dodavateli plynu za nízké ceny – tedy především s Ruskou federací“ a stát má povinně „vlastnit zásobníky plynu s českými plynovými rezervami“. Zdá se, že výhradně na českém území.

To první je zjevně proruská orientace par excellence a historik nemůže nevzpomenout, že i jistý Reinhard Heydrich byl velkou částí českého dělnictva a úřednictva ve své době coby říšský protektor docela oblíben, protože v Protektorátu zavedl placené kolektivní dovolené a ozdravné pobyty, stejně jako zvýšené příděly potravin, cigaret a spotřebního zboží.

Neznámí „naši odborníci“

Nevím však, jak si autoři představují české vlastnictví velkokapacitních terminálů a zásobníků na tekutý plyn LNG, které se ve světě staví převážně u mořského pobřeží. LNG má totiž 570 krát větší hustotu než plynné skupenství a ze zásobníků se může „odpařovat“ přímo do vnitrozemských plynovodů.

Jistě, tento problém by se v ruském područí řešit nemusel, protože plyn by tekl plynovody snad přes Ukrajinu a Maďarsko?

Autoři asi pozapomněli, že Rusko Českou republiku oficiálně označilo za „nepřátelský stát“ a jeho mluvčí a komentátoři požadují naší „denacifikaci“. Takže autoři by měli jasně říci, za jaké politické ústupky putinovské diktatuře jsou ochotni plyn vyměnit.

On už jen jejich požadavek neutrality sám o sobě je přímým ohrožením mírového uspořádání Evropy – nemluvě o našich spojeneckých a ekonomických vazbách.

Zajímavý je otevřeně protiústavní a pučistický požadavek „zplnomocnění našich odborníků, aby jim vláda umožnila vystupovat jménem České republiky a uzavřít krátkodobé smlouvy do konce tohoto roku na dodávky levného plynu a levné ropy tam, kde České republice ještě někdo tyto komodity poskytne.“

Rozuměj vláda se bez ohledu na ústavu vzdá moci a zodpovědnosti a neznámí „naši odborníci“ zbytek dojednají opět s Putinovou diktaturou. Kdo je bude volit? A bude smět parlament kontrolovat jejich vyjednávání?

Věrnost a ústavní pořádek

To, že chlapci a děvčata požadují okamžitou demisi vlády, bez ohledu na světový trh zastropování cen elektřiny na ceny v tuto dobu v minulém roce plus 3 MWh na rodinu zdarma a také „výměnu obsazení Rady České televize a Českého rozhlasu“, aniž by řekli, jak se má chovat parlament či prezident, by mohlo být úsměvné, pokud by to bylo jindy a jinde.

Tato skupina dnes hrozí stávkami a demonstracemi. Na obojí mají občané České republiky ústavou zaručené právo. Ústava ale zároveň požaduje od občanů, věrnost a dodržování ústavního pořádku.

To, co předkládá iniciativa „Česko na 1. místě“, ústavou a parlamentní demokracií otevřeně pohrdá. Vzhlíží k ruské diktatuře jednoho názoru, války a okupace.

Krize je čas skutečné politiky a skutečných politických vůdců. Premiér Petr Fiala má úplnou pravdu a jeho zbabělí kolegové nemají důvod nenarovnat páteř.

Stále více fašizující symbióza ANO a SPD, spolu s mlčícím prezidentem ohrožují v této situaci demokracii stejně jako zatím, věřme, jen pomýlená „ulice“.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

67 komentářů

 1. Vladimír Komárek napsal:

  Co je šokující: tzv. opozice (ve skutečnosti pouhé mafie s cílem osobních prospěchů) veřejně označuje členy vlády (i vládu celou) za mafiány a tvrdí, že nic nedělá. To je jednoznačně jednak pomluva a druhak šíření poplašné zprávy. Co na to Policie České republiky ? Nikde jsem se nedočetl, ani neslyšel, že by konala. Oba uvedené činy jsou přitom činy trestnými s postihem vězení !!!
  Babišstán ale mlčí.

  • pablo41 napsal:

   A přitom to jsou jasné činy,kterými se tito kolaboranti hrdě a veřejně chlubí !

  • Vlad napsal:

   Máme vynikají vládu, která maká jak šroub a máme se tak, jak nikdy v historii. Jen tisíce dětí nemají ve škole oběd, statisíce důchodců a rodin žije v bídě a 1.5 milionů lidí je ohroženo chudobou. Ale to nevadí, konečně patříme na Západ.

   • Pavel napsal:

    Jinými slovy, jsme na tom asi 10x lépe než na tom „východě“, vládíku.

    • A. S. Pergill napsal:

     Pavle, je mi líto. Existuje Maslowova pyramida hodnot a na její bázi a blízko ní jsou takové věci, jako je mít co jíst, kde spát atd. A něco, čemu vy říkáte demokracie, je od její základny hezky daleko. Takže řečmi o demokracii prostě nemůžete nahradit jídlo a fungující obydlí.
     Lidé budou raději v totalitním státě, který jim zajistí základní životní potřeby (o tom je ten Maslow). V dějinách to takto zafungovalo ne jednou.
     Jistěže problém spočívá v tom, že za té totality je jakási dlouhodobá nejistota, ale lidé, kterým hrozí hladovění „včíl“ nebudou řešit, co bude za deset let či déle. Protože se toho nemusejí dožít.

     • Vladimír Komárek napsal:

      To co praktikujeme ( v rámci Euroatlatické civilizace) jako demokracii, je její nesprávná verze. Lidé mají mít jistě základní lidská práva společná; ovšem například volební právo tam nemá patřit. To má být podmíněno určitými znalostmi, schopnostmi a mravností voliče (obdobně jako např. řidič musí „držet“ řidičský průkaz a ve stáří jsou ověřovány jeho schopnosti). Aby směl volit každý škodič, zločinec a netáhlo je nesmysl, který umožňuje manipulátorům získat moc jen pro ni samu a nikoliv pro službu společnosti. Dtto věk „vůdců“ musí být omezen, protože samo stáří není zárukou kvality, častěji naopak (sám nejsem mlád, netřeba mě podezírat z účelovosti). Nechali by jste si ve vlastní firmě volit její vedení hlasy „nádvorní čety a uklízeček“? A stát je náš společný „projekt“ a v něm to dopouštíme… Pokud smí volit a být volen vlastně každý dospělý (navíc je to šikana mladých lidí, např. ve věku 17 roků), tak se z těch fekálií nikdy nevyhrabeme.

     • A. S. Pergill napsal:

      Problém volebních cenzů spočívá v jejich snadném nastavení tak, aby byl dosažen určitý konkrétní výsledek. Z tohoto důvodu je všeobecné volební právo asi nejmenší zlo.

      Je jistě možné diskutovat o věku a o snaze snižování věkové hranice ze strany levicových stran, MMCH snížení věku pro volby z prvorepubličních 21 na 18 vedlo k poválečnému volebnímu úspěchu KSČ a umožnilo únorový puč. Na druhé straně ti mladí jsou s to se rychle poučit a sehnat si informace pružněji než ti starší. Už pro volby v roce 1948 byly volební odhady KSČ velmi nepříznivé, což také ukolébalo demokratické strany domněním, že následné volby vše vyřeší.

      Já pamatuji na referendum o vstupu do EU a jak moje dcera, studentka prestižního gymnázia hlásila, jak jsou všichni naštvaní na věkový limit, protože by chtěli jít k tomu referendu a hlasovat proti. Protože s daleko větší kvalitou predikovali průšvih, do kterého se tím vstupem dostaneme. Naopak spousta lidí důchodového věku nedokázala pochopit, že EU není „z banálních důvodů přejmenované EHS“, ale nakročení (přinejmenším) k SSSR číslo 2.

      A pokud se týká vzdělání a vzdělanostního cenzu: Problém je, že průmyslovák (nebo i vyučený v nějakém technickém oboru s maturitou) má vzhledem k chodu státu kvalitnější vzdělání než třeba náš pan premiér se svými tituly před i za, které jsou z oborů naprosto odtržených od reality.

      Za první republiky nesměli volit lidé placení státem: Policisté, pracovníci justice, vojáci z povolání, státní úředníci apod., aby bylo zabráněno tomu, že by podporovali rozhazování peněz z důvodu svých zájmů. Nebyl bych proti obnovení tohoto opatření.

      Možná by bylo zajímavé opatření „čím víc odvedl daní, tím silnější hlas“, což by eliminovalo bezcenné nemakačenky a předstírače práce v různých NGO. A trochu by to demotivovalo lidi s vysokými výdělky vůči „optimalizaci daní“. To je už ovšem jasné ovlivnění voleb směrem k vítězství spíše pravicových stran, podporujících soukromý sektor.

     • Pavel napsal:

      Zkus se nejdřív naučit číst, než začneš odpovídat ty pyramido. Kde se ve větě „jsme na tom asi 10x lépe než na tom východě“ skrývá slovo „demokracie“? Jsi na to schopen odpovědět nebo budeš, jen jako obvykle lhát.

     • A. S. Pergill napsal:

      Pavle, jsme na tom tak, že řada lidí nemá na základní životní potřeby, což poněkud snižuje zájem o demokracii. Lidé půjdou primárně za tím, kdo jim dá tyí základní životní potřeby. A teprve až je budou mít zajištěny, začnou bádat nad politickými programy.

    • Karel Bláha napsal:

     A 10xhůře než na západě!

     • Pavel napsal:

      Takže karlík místo matematiky kouřil na školních záchodcích.

   • Roman napsal:

    Ale 20 let prosperity a levných energií jste si jako nevšiml? Poděkujte Putinovi, ten jediný může za vysokou cenu energií a to z 80% a fakt si to necucám z prstu. Z těch chudých 7 z 10 nemá přehled o příjmech a výdajích a pumpovat jim prahy je vyhazování peněz a plundrování rozpočtu z kapes zodpovědných, jen ať se trh pročistí, tyhle pomoci nás za covidu stály stovky miliard a způsobily z půlky tuhle inflaci, odbory situaci jen zhoršují, na stropy cen prostě nemáme tečka, jedině ze strany EU a ten bude, takže neplašte, vláda na tom není o nic hůře než okolní státy, kritika opozice je nesmysl.

    • A. S. Pergill napsal:

     Romane, Green Deal = závislost EU na ruském plynu. Putinův projekt, který byl spuštěn jako příprava územní expanze Ruska. Každý, kdo to prosazuje je buď Putinův agent, nebo užitečný idiot, Putinovými agenty řízený.
     Bez ekoblbnutí (které navíc v reálu produkci skleníkových plynů do atmosféry zvyšuje) bychom mohli mít (mj.) nachystaný k těžbě vlastní břidličný plyn, sklízeli bychom z polí GM energetické plodiny, drželi se uhlí místo daleko skleníkovějšího zemního plynu a stavěli jádro (protože bychom nesplachovali peníze do WC zvaného OZE). A jistě jsem na další benefity „neekologického“ chování zapomenul (no, snad ještě to, že větrníky i slunečníky jsou závislé na dodávkách z totalitní Číny, kde vznikají prací zotročených dětí a vězňů).

     • Vladimír Komárek napsal:

      Pane Pergille, přeji Vám břidličné pole s těžbou plynu za zahrádkou, když jste tak dobrý kritik…atp…Argumentujete silně účelově. Rozumná regulace je základ života. Jistě, o její míře se musí diskutovat a není to jednoduché, ale jednoduché recepty pro udržitelný život a jeho rozvoj nejsou. Ty snad má jedině SPD a ANO: „dáme voličům co chtějí, vypůjčíme si na to“…sami si nakrademe dost a až se to podělá, tak my sami budeme „ve vatě“. Tak to je jednoduché.

     • A. S. Pergill napsal:

      Vzhledem k tomu, že ovlivnění prostředi těžbou břidličného plynu jsou z nějakých 90 a něco procent lži ekologických organizací (např. skutečně někde úniky metanu jsou, ale byly tam stejné ještě před tou těžbou), tak bych se něčeho takového nebál.
      Větrníky, se svým blikáním, schopným (mimo jiné) vyvolat epileptický záchvat i u zcela zdravého člověka, vraždící vše, co lítá, od hmyzu až po netopýry atd., nebo fotovoltaická pole, hyzdící krajinu, přispívající k místním povodním a ohřívajícím (přinejmenším lokálně) klima, jsou daleko horší.

     • A. S. Pergill napsal:

      A, mimochodem, zažil jsem asi 1 km od chalupy smeťák na odpad z „ekologické“ bioplynky. To opravdu raději ten metan.

   • novák napsal:

    👍

  • Ondrej napsal:

   je to tak, ale nic se nedeje..nj, vitejte v Cesku, zemi, kde muzete temer vse, a stejne se to dezolatum a luze nebude libit a bude kricet neco o totalite..to jsou nemocni lide, ale nekteri jsou bohuzel i nebezpecni – viz kolaborant a dezolat Vrabel, stalinista Skala,urvany Rajchl atd..tady jsme proste zaspali a jsme prilis mecci, tito lide nemaji s nasi demokracii vubec dobre umysly a ani se tim moc netaji..jako porad verim, ze dezolatum brzy dojde dech..na vic nemaji a situace se podle me brzy zase castecne uklidni, ceny se castecne zastropuji byt nejsem priznivcem tohoto reseni, protoze to vzdy „nekdo zaplati“ a bude to asi na dluh,a hlavne se musime odstrihnout od toxickho russkeho plynu, coz se melo stat uz davno, ze Buresi, Sobotko?? vykaslali jste se na to a ted hlavne Bures bude kricet, ze za to muze tato vlada,coz je uboha lez. a hlavne fasisticke ruSSacko zacina dostavat na zadek coz je naprosto skvela zprava, musime podporovat Ukrajinu ve statecnem boji co nejvic to jde, a putler skonci minimalne jako spraskanej pes, snad brzy zdechne a bude zase klid, to bude neskutecna party az ta krysa pojde,snad si ho nakonec podaji sami slusni rusove, porad verim ,ze tam jsou, ale zatim se boji, coz se ale muze brzy zmenit, ta cise jednou pretece a uz to snad neni daleko a pak vsem zdejsim kolaborantum sklapne a budou chodit kanalama..a tech nejvetsich vime, recnili v sobotu na podiu a pekne se tak oznackovali 🙂

  • brambůrel napsal:

   tvrdit, že vláda nedělá nic, je neschopná a kdoví kým placená je pomluva? fakt jako?

   • wenkovan napsal:

    To není pomluva, to je vyzrazení státního tajemství.

  • Jan Šafář napsal:

   Ano to by se ti hodilo,ale že Fiala veřejně říká že jsme ve válce a šíří nepravdu a opravdu děsí lidi,to není na soudní jednání,je šíření poplašné spravy,co na to policie,musíte to řešit,máte to v popisu práce.Bylo podáno již několik trestních oznámení.

  • Karel Hejnic napsal:

   A copak je to Třeťák?

  • strom života napsal:

   Lidé nespokojení s vývojem energatické drahoty a stoupajících cen všeho včetně potravin jsou označeni hanlivými názvy.Tak podobně je označna válka a „agrese“ Ruska proti Ukrajině-Rusko nezahájilo ekonomickou a vojenskou válku proti Evropě.To Evropa svým zapojením do jejich války vyvolala odezvu-8 sankcí a snaha o zničení ruské ekonomiky vyžaduje adekvátní odpověď.

   • Vladimír Komárek napsal:

    Blbej není nikdo schválně – ani Vy „strome“. Ale i blbec o sobě ví, že je blbcem a tato skutečnost ho neomlouvá když programově škodí.

  • Petr napsal:

   Vláda Rychetského nebo co to je nepracuje a nekomunikuje. Ohánět se pomluvou je stejné jako výsledky práce. Žádné nejsou

 2. A. S. Pergill napsal:

  Je mi velice líto: Pokud není zásobník v rukou státu, není zaručeno, že jeho majitel bude jeho obsah prodávat k nám. Za určitých okolností dokonce ani v případě, když ten plyn byl koupen za naše peníze a bude naším majetkem. Pokud ve smlouvě o těch zásobnících nebude nějaká klausule (a velice dobře napsaná, aby se nedala překroutit) ve smyslu přednostní nebo dokonce výlučné dodávky jejich obsahu k nám a naprosto šílené penále za její nedodržení, tak se snadno může stát, že majitel ten „náš“ plyn prodá za dvoj či trojnásobek nákupní ceny, nám dá tu nákupní cenu v penězích a ještě na tom trhne zisk. A my budeme v mínusu o inflaci, která za dobu mezi plněním a vyprazdňováním zásobníku proběhla.

  V OSN už dávno převažují zločinecké a teroristické státy nad demokratickými, to se pak musí nutně týkat i do jejích expozitur typu WHO. Lidi nejsou tak blbí, aby si nedokázali seznam členských států najít třeba na Wikipedii.

  Jestliže je u nás kolem 80 procent legislativy převzato z EU (a my to nemůžeme ani změnit či napasovat na místní poměry), pak skutečně můžeme považovat stát za ukradený. Přičemž toto procento uvádějí sami poslanci našeho parlamentu.

  Čistým příjemcem v rámci EU už dávno nejsme, minimálně od brexitu. A v hrubých příjmech (když se započetly náklady nutné vynaložit je na ty příjmy ) jsme v plusu nebyli prakticky nikdy. Členství v EU nám přineslo akorát to, že jsme byli po přijetí o něco méně diskriminováni než před ním. To jsme ovšem krvavě zaplatili.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Lépe být řízen z Bruselu než z Moskvy. Ideální by bylo, pokud bychom byli spolkovým německým státem. Varianta že si vládneme sami je příšerná – to my Češi neumíme a historicky jsme to opakovaně prokázali. Tož tak.

   • A. S. Pergill napsal:

    Obávám se, že být v jednom státě s Německem jsme si vyzkoušeli v letech 1939 – 1945. Stálo nás to třetinu milionu lidských životů a naprosto šílené kulturní i hospodářské škody. Opravdu nemám zájem o repete něčeho takového.

    Pro porovnání: Ruská / sovětská okupace v letech 1968 -1990 nás stála necelou polovinu tisíce lidských životů (a to ještě většinu z nich mají na svědomí místní kolaboranti a ne sami okupanti, na rozdíl od té německé) a i ekonomické a kulturní škody byly podstatně menší. Ne, že bych po něčem takovém toužil, ale menší zlo je menší zlo.

    A „vládli jsem si sami“ jednak za První republiky, jednak v devadesátých letech a obě tato období znamenala všestrannou prosperitu, od ekonomiky až po kulturu.
    Optimální by bylo udělat nějaké nové EHS na bázi V4 doplněné ještě dalšími státy a zcela se trhnout od chcípající EU.

   • Pavel Liška napsal:

    Já nechci být řízen ani z Moskvy a ani z Bruselu !!! Ani z Washingtonu a ani z Pekingu !!! Chci, aby se vláda věcí mých ke mně navrátila. Řečeno s Kubišovou. A ano, ta naše státní správa je příšerná. A to je pro Vás důvod se dobrovolně stát protektorátem ??!!! Asi je to pro Vás pohodlné. To jsme ale mohli zůstat ten Böhmen-Mähren, anebo ČSSR.

   • Andrej Ignác Brümmer napsal:

    Od smrti Václava II to konstantně prokazujeme. Krom snad 1 republiky. To byl takový „záblesk“.

    • A. S. Pergill napsal:

     Sami jsme si vládli v 90. letech minulého století a bylo to desetiletí svobody, demokracie a rostoucí ekonomiky.

 3. Vladimír Komárek napsal:

  Stát, v němž je lhaní povoleno a ani to nejhroznější není trestáno (byť prohlášení mnohých politiků často zcela naplňuje parametry pomluvy a šíření poplašné zprávy) není státem pro lidi, ale státem pro manipulátory. Vítejte v Česku !

  • petrph napsal:

   Jestli bych to otočil. Od toho právě mají ústavní politici danou imunitu, aby za své výroky nemohli být trestáni, i když lžou.
   Všichni ústavní politici.
   Tudíž a z toho důvodu občan má předpokládat, že mu politici lžou. Zase, ale všichni politici, nejen ti označování určitými médii.
   Ale i řada těch ostatních politiků. Což si zase ale dočte v těch skutečně nezávislých médiích, která nestraní žádné straně, ale jsou schopna nabonzovat každého..

   • Vladimír Komárek napsal:

    Lhaní mají mít politici povoleno pouze při projevech v parlamentu u řečnického pultu. Víc ani milimetr. Lhát na tiskovkách, při rozhovorech, na náměstích obcí, na twitteru, facebooku, apod. má být trestné. Tak jednoduché to je. Navíc na webu má být každý ( i my psavci) jednoznačně dohledatelní a stejně za lhaní trestáni.
    Poznámka: Lež není názor; názor není faktem, alternativní pravda nemá s pravdou vůbec nic společného – je to vlastně lež, atd., atd…

    • A. S. Pergill napsal:

     A jsme u toho, že v řadě případů představuje ono „lhaní“ pravdivé, ale „elitě“ nepohodlné informace. A pokud není provozována cenzura, tak se ta pravda proti lžím „elit“ prosadí. O tom ostatně bylo i informování o té demonstraci na Václaváku. Pravdivé údaje se dají najít jen v „alternativních“ médiích. Od počtu účastníků po to, co se tam vlastně říkalo.

    • Pavel Liška napsal:

     Svobodně lhát je daní za svobodu slova. Pokud toto nechápete, tak Vám nemá smysl cokoliv vysvětlovat. Jen dodám, že pokud se tím Vaším lhaním bude někdo cítit poškozen, tak Vás může zažalovat v občanskoprávním řízení. Nikoliv ale v trestním řízení. Takto by to podle mne mělo být. Není to tak. To mi nemusíte připomínat.

    • A. S. Pergill napsal:

     Kdybyste měl zakázat lhaní, musel byste jako první zrušit reklamní agentury. A resuscitovat pana Vajíčkoklobouka.

 4. pablo41 napsal:

  Nejen že mlčí stávající zbytek prezidenta, ale k nesmyslům vyzývá jeden z těch kandidátů, který by prezidentem být chtěl. Chraň nás pán Bůh od odboráře Středuly !

 5. petrph napsal:

  To je opravdu, ale opravdu smutné.

  Protože, pravdu má pan Urban v závěru, když píše že „..Krize je čas skutečné politiky a skutečných politických vůdců.“..
  Jenomže, tato síla a schopnost se má projevovat v řešení a vyřešení složitých a hlavních problémů – a tím je řešení energetická krize. A v tomto Fialova vláda nepokročila skoro vůbec, a oprávněně je za to ze všech stran kritizována.
  Zatímco, projevovat se tím že bude na dálku urážet své politické oponenty , to ukazuje spíše na slabost a bezradnost.

  A rozhodně není a NESMÍ být rolí takzvaně nezávislých médií, aby ho za to nejen omlouvala, ale dokonce sama „objevovala“ důkazy jeho obhajoby.
  To ať si pan premiér Fiala laskavě „vykomunikuje “ sám. Ostatně, pokud se pan Urban pamatuje co tu napsal zrovna včera , pana Fialu stejně čeká „.. po „lánském puči vykopnutí vejš, tedy do Brusele, jako náhradníka za eurokomisařku Jourovou“, takže vlastně ani to vysvětlování nebude potřeba…:))

  • pamětník napsal:

   Při čtení bilance: „Krize je čas skutečné politiky a skutečných politických vůdců,“ – mi naskočilo za německé okupace okřídlené oddůvodňování neřádstev, s odkazem na: „Zdravé lidské nazírání…“ Po 50 letech se demokratické elity zbavily šejdíře Mrázka, jehož kolega nějaký Běla z Úval chystal trest pro nepohodlného novináře Pavla Blažka – únos jeho dcery do Plzeňského, později tureckého bordelu. Po dalších 15 letech novinářův syn, bratr chystané oběti únosu – z postu ministra spravedlnosti varuje před zánikem právního státu i EU. Nenapadá Vás, kdo k té anabázi píše scénář?

   • petrph napsal:

    Kdo k té anabázi píše scénář? Spíše bych to formuloval tak, že na naší politické scéně probíhá paralelně velká řada procesů s různými aktéry a zájmy. Ty vzájemně kolidují, zhoršují situaci státu a zhoršují důvěru obyvatel., pokud se o nich v mediích píše.
    A jednou to prasknout může. Asi se to dá připodobnit k runu na banku, ten už se taky nedá zastavit.
    V tom může mít pan ministr Blažek , jako hypotetický odhad do budoucnosti, pravdu..

  • A. S. Pergill napsal:

   Je mi líto, přichází krize (tedy, pokud takto nenazveme už současný stav) a ti, co jsou ve vedená státu jasně předvádějí svou totální nekompetentnost. Opozice je na tom možná trochu líp, ale ne o moc.
   Faktem je, že osobnost, která by mohla zafungovat na naší politické scéně jako úspěšný lídr v krizi asi nenajdeme, maximálně kandidáty na více či méně úspěšné lídrovství.
   Tahle shromáždění občanů mohou vynést vzhůru někoho, kdo nás tím, co se na nás řítí, jakžtakž slušně (tj. lépe než kdokoli z politické scény) protáhne.

   A, MMCH, už jsem viděl roztomilé postavení vedle sebe komentářů našich politiků k sobotní demonstraci a komentářů komunistických papalášů k Palachově týdnu. Znalosti jsou prostě důležité a kdo je nemá, naběhne si sám.

   • Vlad napsal:

    Neexistující krize ekonomické, jsou jen krize morální. Tolik Tomáš Baťa.
    Morálně zdevastovaný a pokleslý Západ je vinen vším utrpením a bídou celého světa. Lidstvo padá na morální dno a válkou řeší své problémy. Ukrajina je oběť Západu a bude zničena.

    • A. S. Pergill napsal:

     Je mi líto, s tím nemohu souhlasit. Za rozklad Západu mohou levicové síly, které jsou tč. i ve vedení EU. Ty je nutno odstavit a z tohoto pohledu jsou masové protesty obyvatel, stávky atd. cestou k nápravě (viz rok 1989).

    • Toky napsal:

     I ty kremeská chudinko!

    • petrph napsal:

     Pan Baťa tím výrokem popírál sám sebe. Protože on samozřejmě řešil ekonomickou krizi ekonomickými prostředky, a to poměrně úspěšně, tedy pro sebe a svůj podnik.
     Kdyby místo toho brečel jak je ten svět amorální, brzy by zkrachoval..

 6. Podnebný napsal:

  Současná krize se promítá navenek v psychologicko-sociální, ale už taky v trestně-právní rovině. Jenže my tu máme zaveden tzv. virtuální demokratický systém, což znamená, že každý může dělat co chce a navíc do toho žvanit a kecat každý, co chce. Zákony této země jsou totiž třicet let zastrčeny někde v šuplíku a běda tomu, kdo by je chtěl vytáhnout. I Ústavu si teď každý vysvětluje tak, jak potřebuje. Ani řádní občané ani policie, natož vysoké politické kruhy nejsou schopni se vůči otevřeným lžím a manipulacím postavit. I kdyby se musely stavět nové věznice, žádný prokázaný tretný čin by neměl zůstat nepotrestán. A komu to snad připomíná vládu jedné strany, měl by si uvědomit, jak se žije jinde.

  • petrph napsal:

   Ale Vy to přece sám píšete „.. Zákony této země ..“ a potom “ I Ústavu si teď každý vysvětluje tak, jak potřebuje.
   O o to přece jde, zákony u nás platí, ale právo jejich výkladu má u nás každý.
   V případě projevu názoru toho výkladu rozhodně každý, a pokud jde o praxi , tak v rámci své svěřené pravomoci.
   Jasně, že v případě závažnějších střetů o tom správném výkladu rozhodují soudy.
   Jinak tedy, nepočítejte s tím, že by zrovna za lži a manipulace byly nějaké tvrdé tresty, takže věznice stačit budou.. Ono by stačilo, kdyby soudy stačily odsuzovat aspoň ty skutečné zlodějiny.

 7. Sam napsal:

  ​God save the Queen!

 8. A. S. Pergill napsal:

  Pro pana autora jsou občané a voliči „ulice“.

 9. Ing.Roman Mysík napsal:

  Zdvořile připomínám, že slovo demokracie je složeno ze slov démos a kratos, tedy v překladu vláda lidu. Pouze komunisti a nacisti mohou opovrhovat tzv. ulicí. Ono totiž ta ulice je nositelem moci. Skutečné moci a nikoliv zprostředkované parlamentní šaškárny. Ten, kdo opovrhuje ulicí a dehonestuje její příslušníky, bývá překvapen pohledem do ústí hlavně, či elegantní smyčky na šibenici. A vždy se ptají, jak k tomu mohlo dojít a kdo destruoval demokracii natolik, že se zvrhla v ozbrojenou revoluci. A málokterý dojde k poznání, aha, to my! Dějiny jsou poučné a stále se opakují.

  • Podnebný napsal:

   Připadá mi, že celá naše justice je poněkud jalová a neodvádí tolik práce, kolik jí tato společnost potřebuje. Plodem této práce je vzájemná nesnášenlivost mezi lidmi a výsledky soudů neodpovídají zdaleka tomu, kolik je do nich investováno. Pozměněné tak může být kupříkladu i komunistické heslo „Já jsem právník a kdo je víc?“ Naše vysoké školy totiž nevychovává vzdělané osobnosti, ale jenom jakýsi paskvil a o jeho úroveň se téměř nikdo nezajímá.

 10. Martin napsal:

  Konečně jasně vyslovená skutečnost,nelze než souhlasit s každým slovem článku.Pro všechny komentátory,kteří kritizijí vládu a speciálně p.Fialu bych měl dotaz:celá západní Evropa má s plynem problém a snaží se ho vyřešit,ale zatím jasné řešení nemá.Vy všichni kritikové řešení máte?Máte vzdělání v dané problematice?Myslím,že nemáte,respektive máte(viz.diskuze i u jiných článků na netu)-odkývat Rusku všechno, jen aby byl levný plyn,bez ohledu na cenu(lidský život je přece tak laciný,že?),nejlépe stát se další „republikou“ RFF-ruské fašistické federace s příslušným zacházením s lidmi.

  • A. S. Pergill napsal:

   Martine,

   1. Celý ten problém spočívá v naprosto nesmyslném chování lídrů EU a některých západních států (viz německé fungujících a bezpečných jaderných elektráren a topení peněz v nesmyslech typu OZE).
   2. Prakticky celá EU mimo nás se snaží s tím problémem něco dělat, byť nejsou s to udělat to zásadní: Zrušit ekonesmysly, které nám tu vylobbovali ruští agenti, a které sledují ruský, potažmo čínský, zájem a nic jiného. Nicméně dělají alespoň něco, zatímco naše vláda naprosté nic. Proto se taky vyplatí „nakupovací zájezdy“ do okolních států, nejvíc do Polska, které drží spalování uhlí a krize s plynem je proto z větší části míjí.
   3. Naše vláda se presentuje jako „papežštější než papež“ a likviduje i to, co tu ještě po covid krizi fungovalo.

   Je mi velice líto, buď se tuhle vládu podaří přimět k odstoupení nebo drastické změně linie o 180 stupňů ve všem, co se týká ekologie a podobných nesmyslů, nebo nám tu budou lidé umírat hladem a zimou, jako někdy ve středověku, nebo za „Malé doby ledové“ (tehdy zemřely nebo utekly cca 2/3 obyvatel). A „ulice“ tohle, na rozdíl od našich papalášů, chápe.

 11. Admirál napsal:

  Nevětší problém vlády vidím v tom, že řeší důsledky a ne příčiny.

  Místo, aby zarazili emisní povolenky, odešli z burzy, zakroutili krk zelenému úúdělu, přelévají peníze z jedné kapy do druhé, jdou na dluh a jedno jestli od bank nebo od úúnie, nakupují 3x dráž ruský plyn přes překupníky.

  Všechno to platíme v inflaci.

  Ne, že by vláda nedělala. Ona svým konáním ŠKODÍ.

  • A. S. Pergill napsal:

   Děkuji, napsáno jednodušeji (pro méně vzdělané a inteligentní čtenáře), než bych to dokázal napsat já. Stoprocentní souhlas, samozřejmě.

  • René napsal:

   Máte pravdu. To si samozřejmě každý myslící člověk uvědomuje. Pouze autor článku a někteří diskutující do této kategorie prostě nepatří…

 12. Mirek napsal:

  Pane Urbane, asi žijete v jiné zemi než já. Tzv. fašizující přístup máte Vy. My obyčejní lidé by jsme ve skutečné demokracii mėli mít právo na svůj názor. Ale Vy a vám podobní se chováte jako jemně řečeno jako Nedemokraté. Chcete ostatním vnucovat své názory. Demokracie údajně je založena na svoje slova. Tak proč nám ji odpírate? Takové jako vy si pamatuji z období před rokem 1989. Ale, že to budeme zažívat i 33let poté je smutné a velké zklamání a je to promarněna příležitost. A opět jsou zde samozvaní cenzoři, žalobci a soudci. Bůh s námi a to jsem ateista.

 13. A. S. Pergill napsal:

  Dovoluji si vyslovit předpoklad, že pokud bychom dali do osudí jména všech tuzemských občanů, kteří jsou fyzicky a psychicky způsobilí a vytahali z něj příslušný počet lístků, tak by vznikla s vysokou pravděpodobností lepší vláda než ta, kterou teď máme.

 14. Pavel Liška napsal:

  Na demonstraci jsem nebyl. Jsem pro pevné ukotvení ČR v NATO a jsem pro zastupitelskou demokracii a svobodu. Ale naprosto odmítám tezi, že jsme suverénní stát. Bohužel pane Urbane, EU nám nám opravdu správu naší země opravdu vzala . Kolik procent zákonů schvalovaných v českém parlamentu pochází z dílny Bruselu a my jsme povinni je integrovat do našeho právního řádu ?? 60 % ?? Takže nebuďte směšný . A dotace z EU ?? A to ponižující žadonění o ně ?? Tak to opravdu je pro sebevědomí národa asi velmi přínosné, že …. V tuto dobu se člověk musí rozhodnout, na které straně stát. Neutralita je velmi nebezpečná . Jasně volím NATO a USA. S lidmi vystupujícími na té demonstraci bych do války nešel . Ale EU v současné podobě , je součástí problému, nikoliv jeho řešením.

  • A. S. Pergill napsal:

   Podle samotných poslanců představují zákony nadiktované EU kolem 80 procent „naší“ legislativy. Budu ošklivý, ale to je víc než za protektorátu.

   Z EU je asi nejlepší odejít, čím dřív tím líp. NATO zatím je jakýmsi garantem společné obrany, ale rudá svoloč z demokratické strany rozkládá USA tak rychle, že pokud tam nedojde k nějakému drastickému politickému obratu, bude tato organizace zcela bezcenná. Takže bychom se měli připravovat na to, jak se budeme hájit sami. A mrknout se jednak na Izrael, jednak na Švýcarsko.

  • wenkovan napsal:

   “ EU nám nám opravdu správu naší země opravdu vzala“ – nevzala, demokraticky jsme ji odevzdali. Jo, demokracie, to je někdy (většinou) prevít.

   • Pavel Liška napsal:

    Jojo ….. Taky jsem do EU chtěl. Mít tak tehdy dnešní zkušenosti …. A hlavně, tušit tak, v co se ten moloch jménem EU vyvine ….

   • A. S. Pergill napsal:

    Lisabonskou smlouvu mělo schválit referendum, protože udělala z EU něco naprosto odlišného než bylo to, do čeho jsme vstupovali.

 15. Tom napsal:

  Vy zřejmě nejste tak jako většina národovců schopen pochopit strukturu EU, to že na vypracování zákonů, co doporučuje EU k schválení se ČR podílí stejnou měrou jako ostatní státy. Připomínáte nepřizpůsobivého hráče fotbalového mužstva, který chce v mužstvu být, ale chce hrát jen podle sebe, kdy se mu chce a proti komu se mu chce.

  • Pavel Liška napsal:

   No, já myslím, že ji chápu vcelku dobře. Bohužel. Vy jako souhlasíte, že unijní zákony jsou nadřazené národním ústavním zákonům ?? Sorry, ale já ne. A o tomhle se v kampani za vstup do EU vůbec nediskutovalo… !!!

  • A. S. Pergill napsal:

   Tome, EUrounijní zákony vznikají zákulisními machinacemi a na jejich schválení (či konkrétní znění) máme asi stejný vliv, jaký měl občan před rokem 1989 na schvalování komunistických zákonů (byť teoreticky, podle komunistické propagandy, na měl mít velký vliv).

Přidávání komentářů není povoleno