Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Předávání státních vyznamenání 28. října 2019. Foto: Karel Kopáč / CNC / Profimedia
,

Jan Urban: Miloši Zemane, jsme ve válce, a ty jsi svoji zemi zradil

KOMENTÁŘ. V pondělí sedmého března proběhne na Pražském hradě jenom další nedůstojný spektákl. Vojenské prapory, fanfáry, pochod Hradní stráže, rituál předávání státních vyznamenání poslušným živým a neposlušným mrtvým, hymna – to všechno se bude jenom zoufale snažit zastřít prohru celé jedné generace české politiky. Budou tam určitě všichni.

Nejdříve zazní nabubřelá slova ješitného starce s jediným vzkazem: „Jsem rozhořčený demokrat, milující svobodu. Zapomeňte na to, kolik let jsem hájil svého přítele Vladimíra. Lhal jsem kvůli němu, podlézal, porušoval zákony a ničil kariéry těch, kdo s tím nesouhlasili. Dnes vidím, že mě ošálil šílenec Putin“.

Určitě nezmíní, že se mýlil, i když jezdil do totalitní Číny učit se, „jak stabilizovat společnost“. A bezpochyby nepřizná a neomluví se za to, jak u nás doma kryl miliardové podvody, organizoval trestní stíhání neposlušných podnikatelů a lhal a lhal a lhal.

Předstírání, že je zapomenuto

A v první řadě bude mlčky sedět Václav Klaus, který bude jen rád, když nikdo nebude připomínat, s jakou vehemencí bránil jako předseda vlády propojení českých plynovodů a ropovodů na Západ. V rozhodujícím hlasování ve vládě podpořil ministry ODA a KDU-ČSL jako jediný ministr ODS, Jan Ruml. Jen jediný hlas tehdy rozhodl o tom, že Česká republika nezůstala podle Klausova přání stoprocentně závislá na ruském plynu a ropě.

Nikdo nečekal, že historie pánům Klausovi a Zemanovi ještě za jejich životů nastaví zrcadlo a krach jejich lží se zjeví všem na očích.

Nedej Bože, aby si někdo vzpomněl, že ho v tom podporoval i Vladimír Dlouhý, kterému vedení Občanské demokratické aliance dalo ultimátum, že ho odvolá z vlády, pokud Klause podpoří. Vyřešil to šalamounsky – poslal za sebe na vládu náměstka Sámela, který hlasoval pro ruskou variantu. I tohle byly „Devadesátky“.

Rituální patos hradního shromáždění vyvrcholí slovním odsouzením ruské agrese proti Ukrajině a mnozí budou předstírat, že je všechno – alespoň na povrchu a na chvíli – zapomenuto. Tenhle trik znala už inkvizice ve středověku. Říkalo se tomu autodafé, z latinského actus fidei, tedy akt víry.

Bylo to co nejslavnostnější vyhlášení inkvizičního rozsudku nad kacířem. Nic jiného se už nepřipomínalo. Občas, pokud to měla být hodně velká sláva, se přímo na místě ještě spálila kritizovaná kniha. Odsouzení kacíři se pro klid ctěného shromáždění upalovali na jiném místě, pravda, často ihned po slavnosti.

Na Pražském hradě se ale v pondělí Miloš Zeman jen slovně zřekne svého dosavadního „přítele Vladimíra“ – a nestane se nic. Slušný člověk by na takovouto  trachtaci chodit neměl.

Nebude tam nikdo, kdo by tanečkům české moci chtěl připomenout prostá fakta, pravdu nebo svědomí. Nebo kdo by ve Vladislavském sále všem takzvaným „osobnostem českého politického a veřejného života“ připomněl alespoň jednu z nejjasnějších myšlenek Václava Havla: „Naše svědomí musí dohnat náš rozum, jinak jsme ztraceni“.

Pokud rozum neuznává limity mravnosti, je politika jen rvačkou o zdroje. Rituál demokratické politiky se pak ve věku televize a sociálních sítí snadno mění v dobývání pozic ve všech domnělých kontrolních orgánech moci – v soudnictví, parlamentu, policii či státním zastupitelství.

Namísto správy věcí veřejných pod demokratickou kontrolou nastupuje jen nekontrolovatelné dělení kořisti. Přesně tohle je dědictví devadesátých let a výsledek neschopných politiků Václava Klause a Miloše Zemana. Nikdo nečekal, že jim historie ještě za jejich životů nastaví zrcadlo a krach jejich lží se zjeví všem na očích.

Odejdi, nebo žaluj i mě

Ukrajinský sen o svobodě, nezávislosti a demokracii drtí putinovská agrese. Fašistická diktatura Zemanova „přítele Vladimíra“ zatýká tisíce Rusů, kteří se odváží veřejně proti válce protestovat v ulicích. Zavírá poslední nezávislé sdělovací prostředky a všechny, kdo by se ještě pokoušely mluvit o zločinech stalinismu nebo přednášet nepřikrášlenou „historii Ruska“ stíhá jako „zahraniční agenty“.

Takže, Milošku, bývalý příteli, před mnoha lety jsem tě vyzval, abys mne žaloval, jestli něco z informacích o korupci kolem tebe není pravda. Nikdy jsi se neodvážil.

Stojíme před fašismem vyvolanou válkou. Jsme ve válce a žádné lži a výmluvy nám už nepomohou. Příliš dlouho jsme tolerovali české politice její prolhanost a „rozumnost“ bez limitů mravnosti. Můžeme začít tím, že sněmovna a senát odvolají Miloše Zemana z funkce prezidenta, rozpráší korupční spolek kanceláře prezidenta republiky a symbolicky znovu otevřou Pražský hrad veřejnosti.

Jsme ve válce a rozumování nad tím, že na těch pár posledních měsíců ve funkci – ve skutečnosti jde o celý jeden rok – nestojí za to vyvolávat konflikty. Ona válka, s prominutím a věřte autorovi, který zažil válek hned několik, je jenom o konfliktech.

Miloš Zeman chce, aby se zapomnělo na všechny jeho „omyly“, ale zároveň chce žalovat kohokoliv, kdo minulý rok požadoval, aby ho Senát v souladu s Ústavou, odstavil dočasně z výkonu funkce.

Jeho právník to dokonce označuje za zvlášť závažný trestní čin sabotáže. Je to směšné a nedůstojné hlavy demokratického státu. Dnes už totiž mnohem více lidí chápe, že Miloš Zeman měl být už dávno odvolán podle článku 65 Ústavy České republiky pro velezradu. Jsme ve válce nejenom s putinovskou diktaturou, ale se vším, co k ní patří. Měli bychom tak i jednat.

Takže, Milošku, bývalý příteli, před mnoha lety jsem tě vyzval, abys mne žaloval, jestli něco z informacích o korupci kolem tebe není pravda. Nikdy jsi se neodvážil. Svojí podporou putinského šílenství jsi teď překročil hranici velezrady a žádné sypání popele na hlavu to nemůže spravit. Jsme ve válce, a ty jsi svoji zemi zradil. Odejdi, nebo žaluj i mě. Jenomže, jak oba víme, na to nemáš odvahu.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

145 komentářů

 1. Zálesák napsal:

  ,Jan Urban: ,,Miloši Zemane, jsme ve válce, a ty jsi svoji zemi zradil“

  Není nadto, být vždy a za každé situace farizejsky nenávistným bývalým přítelem Zemana.

  Jan Urban: ,,Takže, Milošku, bývalý příteli, před mnoha lety jsem tě vyzval, abys mne žaloval, jestli něco z informacích o korupci kolem tebe není pravda. Nikdy jsi se neodvážil.“

  • Pavel napsal:

   Copak, konstatování faktů ti nejde pod čumák?

   • Jan Klíma napsal:

    Desítky let tady škodí tenhle proruský opilec a od roku 89 cíleně škodí téhle republice !
    V právním státě by tohle nešlo !!!

    • Mazůrek Ludvík napsal:

     Svatá pravda,nikdy jsem nepochopil jak ho někdo mohl volit a podruhé?Tak to už je na palici.

  • lomikel napsal:

   Aquila non captat muscas

  • Otto napsal:

   Zajímalo by mne pane Urbane, jak a čím Miloš Zeman zradil svou zem ? Nejsem jeho vyloženým fandou ale určitě je lepší naž Papá Klaus, který se už asi těší jak je převážně Pražáci a pár dalších modráků určitě zvolí. Nebo kandidujte sám na prezidentský post, když vše víte lépe !? Je mi jasné, že prahnete po dodávce US Army kontigentu u nás a rád byste je pozval jako paní prezidentka Čaputová na Slovensko…….. že ??

   • Jindřiška Kloučková napsal:

    Tady asi někdo neumí číst, že? A ještě ke všemu je zemanovská hnida.

   • Pavel Sázavský napsal:

    Soudruhu, vyjmenovávat vše čím zeman zradil naši republiku je zbytečné, bylo toho mnoho, inteligentní člověk si to pamatuje.
    Není lepší než starej Klaus, je s ním srovnatelný, stejně jako s partičkou těch 5-ti komunistickejch šmejdů. Hácha je ve srovnání s nimi ještě relativně vlastenec…
    Velmi bych uvítal, kdyby se naši američtí přátelé rozhodli mít u nás vojenskou základnu.

   • Sámo napsal:

    Milošek zradil Českou republiku už v roce 2001, kdy Putinovi prominul ruský dluh z doby SSSR, který čítal přibližně 100 Miliard Kč. Přesto ti hlupáci, kteří vůbec nechápou zákonitosti jeho špinavé politiky a kolaborace s Ruskem, jej zvolili v roce 2013 prezidentem a znovu v době, kdy už byl invalida na těle i na duši v roce 2018.

    • Václav Paterník napsal:

     Sámo, kde bereš ty informace ? Tebe je škoda. Ty bys měl jít dělat poradce někomu z pětikolky.

   • Toky napsal:

    Nezradil jednou, zrazuje celou svou politickou kariérou. Už když rozdával ministerské posty v časech Bamberku.

   • Toky napsal:

    Zradil svou vlast a nově zradil i své ruské kamarády. Ve zradách je přeborník.

   • Zdeněk napsal:

    To myslíte vážně? Zemanovo servilní podlézání všemu na východ a rozvracení všeho na západ bylo jeho politikou. Klaus za osmnáct, Zeman za dvacet. Ideálně let.

   • Toky napsal:

    Beati pauperes spiritu.

    • Vlado1 napsal:

     Noli barbam vellere mortuo leoni

    • josefvlastislav napsal:

     Blbům odpověz a demokrat tě pošle do báně. Toť vzkutku výkvět právního státu a demokracie Kterého jsme se konečně dočkali od falešné pětihlavé saně !

   • Sámo napsal:

    Nikdo nemůže být horším prezidentem než Milošek Zeman. Nejenom , že se jako prezident obklopil agenty zahraničních tajných služeb a také bývalými komunisty, ale v roce 2001 prominul Putinovu Rusku 100 miliard Kč dluhu z dob SSSR. Jeho hloupé řeči o Rusech, že nejsou všichni stejní a podobně- to jsou opravdu jenom hloupé řeči . Je to stejné jako kdyby řekl, že se Romové v Česku integrovali do většinové společnosti a že vykazují ve všech ukazatelích stejné výsledky jako většinová společnost. Rus zůstane Rusem ať se nachází kdekoliv na světě a všude působí jako pátá kolona- takže je třeba je poslat zpátky do Sovětského svazu- tam je jejich místo a ne aby šířili u nás své dezinformační kydy.

   • Vítek napsal:

    Chtěl jsem napsat “ Vážený pane “ , ale zůstanu u pane Otto . Prezident který po většinu svého mandátu podporuje státy diktatury / Čína , Rusko / a svému národu jen výjmečně nelže , tak ten k tomu zrádcovství nemá opravdu daleko ! Čest vaší práci , soudruhu !

   • Petr H. napsal:

    Myslíte, že tento pseudoprezident nesměřoval tuto zemi skoro dvě volební období za zájmy Číny a Ruska? Nezpochybnil útok GRU na Vrbětice? Nezpochybňoval Práci BIS, oceňovanou takřka všemi evropskými zpravodajci?A to je jen to nejzávažnější a z poslední doby. Máte docela krátkou paměť, což je hodně smutné.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Tak zvaně „bývalý“ komunista Zeman, který do poslední chvíle v pláňáku vymýšlel jak bolševiky udržet v Československu u moci, za celý svůj – až moc dlouhý život – neudělal nic dobrého. Jedná jako šmejd, vypadá jako šmejd, ergo je tedy……
   Letitou podporou Putina a komunistické části Číny završil svoje šmejdství a zaslouží doživotí. Tak jednoduché to je ! (Lidové rčení „svině zůstane sviní“ žel stále platí.)

   • josefvlastislav napsal:

    Takových čuňat ani za komunistů nebylo a lidi měli k sobě blíž a ti co to nevědí mají vzteka protože už to nikdy nezažijí. tak ahoj a až zestárneš možná taky zmoudříš !

    • Jiří MOC napsal:

     Bohužel = specielně na ZEMANOVI je krásně vidět, že moudrost opravdu nepřichází s věkem že…
     Za moudrostí totiž nejsou vrásky na obličeji… moudrost se značí zvrásněním šedé kůry mozkové…
     S pozdravem Jiří MOC 53let IQ143

    • Pavel napsal:

     Tobě se to druhé evidentně nepovedlo.

  • R. Hanke napsal:

   Zeman byl vždy jen populista, narcis tak jako ten jeho odporný předchůdce , co si na ambasádě rusáků neštítil přepnout svatojiřskou stuhu. Oba dva jsou zrádci národa, kteří jsou teď Zálezlice někde v kuchyni. Pan Urban to popsal přesně. Ti dvě odporné figury jsou k zbliti a vždy byli

  • Toky napsal:

   Kolaborant bude rozhazovat medaile, tajtrlíci mu budou dělat štafáš a televize budou ty trapnosti natáčet a vysílat a otravovat lidi. Česká zbabělost!!

  • Drobek napsal:

   No, tak takhle vylitej sud nenavisti ke konkretni osobe, to se jen tak nevidi. Bez ohledu na to co lze ci nelze Zemanovi dokazat, bez ohledu na to jaka byla driv doba, a bez ohledu na to, ze nikdo nemohl tusit, ze Putin takhle zesili, tak se pan Urban stavi do role rychlosipackeho Mirka Dusina, ktery vi a vzdy vedel, co je spravne. Zemana nehajim, ale clanek se mi svym nenavistnym zamerenim hrube nelibil.

   • Pavel napsal:

    ANo na „nenávist“ je hradní čučkař odborník. To, že covidový strašpytel puťka zločinecká zrůda bylo komukoli s alespoň průměrnou inteligencí a s alespoň základními znalostmi toho co se v rusácku děje jasné už minimálně od roku 2008. V roce 2014 to muselo být zřejmé i mentálně postiženým. Ovšem pozor … nepostižených rusáckou ideologií.

  • Viktorín napsal:

   Bylo by lepší aby jsi neprudil

  • Ondřej napsal:

   Medaili od Zemana letos získává Pavel Trávníček. Za ZÁSUNY.
   Tím je myslím řečeno vše.

   Možná se dočká i FERI-)

 2. Dagmar napsal:

  Pane- toto oslovení Vám musí stačit- ráda bych věděla přesné citace zákona podle kterých tento státník zradil Českou republiku a pokud možno- udávám údaje, tak mi je sdělte.´ A protože žádné s nejvyšší pravděpodobností nejsou, tak pro sebe vyhledejte podle čeho se soudí křivé nařčení . Tento člověk vytvářel vztah k Vladimíru Putinovi a to je trestné a čím se provinil tento člověk proti České republice. Prosím konkrétní citace i se zákonem. Je neuvěřitelné, v jakém státě žijeme a hlavně s jakými lidmi

  • Truhlik napsal:

   Jo, je neuveritelne s jakymi lidmi, jako vy, tady zijeme

   • René napsal:

    Ano, musíme žít s lidmi různých názorů i vlastností. Ruskou agresi vůči Ukrajině normální člověk odsuzuje. Mě ale nejvíce vadí existence, které se předhánějí v silných výrazech na adresu Ruska a Putina, přičemž při mnohem krvavějších agresích USA ani nemukly. USA i NATO pošlapaly mezinárodní právo mnohem častěji, způsobily smrt a zmrzačení milionů lidí, materiální ztráty se nedají ani vyčíslit… Ti, kdo tehdy mlčeli, by měli držet ústa také nyní…

    • Tondach napsal:

     Říká se, že každý agent Ruské ambasády má za povinnost okamžitě všechno otočit proti USA! Bude to asi pravda!

     USA taky zabraly kus území svého souseda a připojily ho k sobě?

     • A. S. Pergill napsal:

      Ano. Opakovaně.

     • VOJTA napsal:

      Nové Mexiko a Texas například

     • A. S. Pergill napsal:

      Vojto,
      v podstatě celé území USA vzniklo na bázi vybití nebo vyhnání původních obyvatel, na rozdíl od Ruska.

     • skeptik napsal:

      Ano Pergille, v bojích s Indiány v devatenáctém století zahynulo podle odhadu historiků 6000 – 7000 Indiánů. Mnohonásobně více jich zahynulo v důsledku chorob, proti kterým neměli Indiáni imunitu a v důsledku alkoholizmu mezi Indiány široce rozšířeného. Nehledě na to, že Indiáni bojovali i sami mezi sebou a při těchto válkách také mnoho Indiánů zahynulo. A víte, kolik lidí zahynulo pouze za Stalinovy vlády ve věznicích a v lágrech Gulagu ve století dvacátém a to bez ohledu na jejich národnost či etnikum? Přesně to nikdo neví, ale odhaduje se, že jich bylo asi 6 až 10 miliónů. Jací jsou ti Američané žabaři, viďte Pergille. Bližší informace najdete Pergille v knize Souostroví Gulag od Alexandra Solženicyna. Ten to zažil na vlastní kůži.

     • Honza napsal:

      Například Filipíny, od roku 1899 do roku 1946 s přestávkou 1941- 1944, ztráta civilistů při filipinsko americké válce činili 250 000 osob, některé odhady však hovoří až o 1 milionů, také první koncentráky, několikrát také okupovana Kuba.

    • Zdeněk napsal:

     Ne, neměli. Je třeba kritizovat každé zlo v každé době a nazývat věci tak jak skutečně jsou. NATO zapojení do válek v Jugoslávii, Afgánistánu, Iráku, … jsou jistě kontroverzní, ale to neznamená, že by se teď mělo Rusku jakkoli stranit či jeho agresi zlehčovat. Nejde o minulost, ale přítomnost, která formuje budoucnost. Právě proto je třeba teď pojmenovat Rusko agresorem a jednoznačně se proti němu postavit a od něj se distancovat. A to na všech frontách.

    • Alena napsal:

     René, líp bych to neřekla, děkuji.

  • Jiří Novotný napsal:

   Vážená paní asi jste žila v jiném světě.Asi v tom Zemanovském. Nemá cenu se tady rozepisovat o buranech,lhářích,hulvátech alkoholicích.Jen ztráta času.Spíš by mě zajímalo co je to za lidi,kteří adorují takového člověka.Mám snad chválit člověka,který nás tak úžasně reprezentoval ve Svatovítském chrámu???? Symbolu čsl. státnosti kde 7 /slovy sedm / nejvyšších představitelů státu té doby odemyká korunovační klenoty???

   • A. S. Pergill napsal:

    HJakési hnidy bez zdravotnického vzdělání o Zemanovi tvrdily, že byl opilý, aniž by to bylo podložené jakýmkoli důkazem. Vzhledem k tomu, jakou nemocí Zeman nyní trpí, jsou jeho tehdejší problémy s rovnováhou plně vysvětlitelné touto chorobou v počátečnějším stádiu. A pro tu chorobu důkazy existují, pro opilost nikoli.

    • toky napsal:

     Ruský příjem vyschl ale hrad platí?

     • A. S. Pergill napsal:

      Toky, nevím, jaké je vaše vzdělání, ale já jsem vzděláním lékař. Takže mám mj. zkoušku z neurologie a státnici z interny. A tak mám ponětí o tom, že existují choroby, které se dají zaměnit s opilostí (a párkrát se i stalo, že někdo s takovou diagnózou zemřel na záchytce a ocitl se posléze v učebnicích medicíny). A Zemanova choroba je jednou z nich, byť by na ni asi na záchytce nezemřel, progreduje totiž dost pomalu.

     • skeptik napsal:

      Tak vy jste vzděláním lékař? Mně jste tvrdil, že jste medicínu studoval, ale už jste se nikdy nezmínil, že jste studia dokončil. Kromě toho jste mi v minulosti tvrdil, že jste se medicínou nikdy neživil. Tak že další vaše lži Pergille.

     • A. S. Pergill napsal:

      Jsem vzděláním lékař, vystudoval jsem dokonce s červeným diplomem, ale protože jsem se od promoce zabýval výukou a výzkumem, tak jsem se medicínou jako takovou opravdu nikdy neživil.

     • skeptik napsal:

      Nezlobte se Pergille, ale jestliže jste nebyl na rozdíl od lékařů Ústřední vojenské nemocnice schopen zjistit, že Miloš Zeman je opilec, který si nezřízeným pitím alkoholu dokonce uhnal cirhózu, pak vaše údajné lékařské vzdělání, kterým se tu holedbáte, za mnoho nestojí. Pokud jste snad přece jen poznal, že Miloš Zeman je opilec a přesto si stojíte za svým tvrzením ve své odpovědi panu Tokymu 8. 3. 2022 (10:10), pak jste jen prachsprostý lhář. Což by u vás nebylo nic nového.

  • Jembo napsal:

   Oslovení pane je honosné.Trefne je Zrádce národa.

   • Judita napsal:

    Do války nás vtahuje současná vláda a ne Zeman.

  • josef napsal:

   To jsou velmi silná slova – napadnout presidenta s osočením tzv zradou –
   měli by tedy konat orgány policie a redaktora článku zažalovat pro trestný čin .

   • Vladimír Komárek napsal:

    Jak napadnout ? Pravda je jenom jedna ? Málem porazil vitrínu a poblil korunovační klenoty. Vy jste to neviděl ?

    • John Laser napsal:

     Nikdo to neviděl, Zeman ztratil rovnováhu zřejmě v důsledku počínající neuropatie, jenom ta Němcová, která ho nesnášela od prvního pohledu si vymyslela jeho opilost. Dech diabetika bývá cítit jako zkvašená jablka a ona není zdravotnice, ale myslím že knihovnice.

     • Pavel napsal:

      Takže ty desítky lidí, kteří tomu byli přítomní (nemluvě o milionech, kteří viděli televizní záznam) jsou podle tebe nikdo? Vylešti si čočky a ten záznam si prohlédni.

   • Tondach napsal:

    Silná slova nejsou trestný čin! Bohužel ani blbý kecy ne!

   • zdenek novacek napsal:

    Máte pravdu.

   • Zdeněk napsal:

    A Vy věříte, že usvědčený lhář nemůže být zrádce? Jakým zájmům sloužil, když tady celá léta servilně poklonkoval Rusku, Číně a jejich manýry s chutí přebíral do svého buranského stylu politiky?

  • Petr Homola napsal:

   „Vážená paní“
   divím se, jak ještě někdo může s touhle kreaturou vůbec souhlasit.
   Škoda. Už seděl na lopatě, ale …
   Kolik osobností , které rozdávali lidem radost (Libuška Šafránková ap.) muselo zemřít, a tenhle ruskej šváb je prostě tady bude smrdět i s  tou svojí klikou.
   Smrtka se prostě asi taky ožrala.
   PH

  • Pavel napsal:

   Zkus si doplnit elementární znalosti a přečíst si § 309 zákona č. 40/2009 Sb. Trestní zákoník.

  • Toky napsal:

   Ukazuje celému národu, že kolaborace se vyplácí, že kolaborace je chytrost, že morálka je sprosté slovo.

  • Alena napsal:

   souhlasím s Vámi

  • Sámo napsal:

   Paní Dagmar, Zeman je proruský kolaborant, který Putinovu Rusku odpustil 100 miliard Kč ruského dluhu z dob SSSR a byl to dárek Putinovi ke jmenování ruským prezidentem.

   • A. S. Pergill napsal:

    Sámo, odpustil platbu v penězích a Rusko to pak splácelo zbožím.

  • Martin napsal:

   pokud by to mělo být jak píšete, pak by taky neměli být ostouzeni lidé, kteří se po nástupu Hitlera snažili s ním vytvářet vztahy. Peroutka by pak, kdyby napsal to co Zeman říká (a on to nikdy nenapsal) neměl být vůbec v této souvislosti Zemanem zmiňován. Vaše interpretace je od základu mylná. Je opravdu neuvěřitelné s jakými lidmy to tu žijeme.

 3. Roman napsal:

  Dobrý den pane Urban.
  Jsem obyčejný človíček z Chebu. Napsal jste to moc pěkně a pravdivě. Souhlasím s každým slovem vašeho článku a podepisuji v plné výši. To co se děje na Pražském hradě je výsměch všem slušným občanů a ukázka totálního úpadku morálky a svědomí. Je mi z nich opravdu zle. Chtělo by to nějakou občanskou petici.
  Moc děkuji za tyto slova Roman Javorský

  • Zdenál napsal:

   Trošku jsem se lekl, že by měl dostat to soudružské vyznamenání Lukáš Krpálek. Naštěstí se Lukáš rozhodl správně. Mezi ty udavače a soudruhy nepatří. Tak si Luky počkej na slušného prezidenta a dary ruského agenta Kremlu přenech třeba Jiřince. Ta si to za ty věčné návštěvy v Novém Veselí zaslouží.

   • Tom napsal:

    Jiřinka je vždy tam, kde sypat i penízky, ona to Růža o ní věděla velmi dobře (pro neznalé, její matka), vždy táhla jen s těma, kteří byli u koryta a bylo jedno, kdo to byl, hlavně že to sypalo……

 4. Martin napsal:

  skvělý článek p. Urbane. Naprosto s Vámi souhlasím. Dříve bylo zvykem, že lidé kteří měli čest se v podobných situacích sami zastřelili. Ale jak říkám jednalo se o lidi se ctí.

 5. skeptik napsal:

  Tak tedy to, že tehdy v „devadesátkách“ Václav Klaus s vehemencí bránil jako předseda vlády propojení českých plynovodů a ropovodů na Západ, se v tomto článku dozvídám poprvé. A že jej v něčem takovém podporoval i Vladimír Dlouhý, se dozvídám úplně poprvé také. Nevzpomínám si, že bych tehdy v „devadesátkách“ nebo někdy později takovou zprávu zaznamenal. Jak je to možné páni novináři? Tušil jsem, že Václav Klaus je proruský a vůči Rusům je velmi vstřícný, ale něco takového, jako jsou zde uváděná fakta, jsem nikdy nikde nečetl ani neslyšel. Proč byly občanům informace, uvedené v tomto článku, tehdy zatajovány? Kdyby tyto informace uveřejněny byly, mohli bychom se dost možná vyhnout dvojímu prezidentování Václava Klause a dost možná i Miloše Zemana. Stejně tak by si pan Vladimír Dlouhý velmi rozmyslel uvažovat o kandidatuře na prezidenta. Kolik asi podobných informací se ještě s dvaceti a víceletým zpožděním dozvíme? A pokud tehdy někdo uveřejnění takových informací bránil, tak kdo?

  • Zdeněk napsal:

   Člověče, vzpamatujte se. To je přeci jasné. Protože ještě neexistovala žádná investigativní žurnalistika, jak ji znáte dnes. Televize, která se teprve transformovala z toho suchého totalitního předlistopadového nezajímavého konceptu nic takového ještě nemohla nabídnout. Všechno má přeci svůj vývoj a čas. Vy jste také neměl takový rozhled jaký máte dnes.
   Jen lidé jsou stále stejní a volí si ty stejny Zemany a Klause jak v devadesátkách, někteří dokonce opakovaně 🙁 Ti slušní si tehdy mysleli, že budou slušní i všichni ti ostatní, zatímco ti ostatní jim ukazovali, jak se to bude dělat „po novém a po jejich“. No a většina bez názoru? Ta je snadno ovlivnitelná.

   • skeptik napsal:

    Václav Klaus se stal poprvé prezidentem v roce 2003. Tehdy nejen že investigativní žurnalistika existovala, ale existovala už koncem „devadesátek“.

 6. Ing. Ilona Plevová napsal:

  Perfektně napsané. Stále čekám na nějakou petici o jeho odvolání. Jeho omluvu nelze přijat vzhledem k tomu jakou funkci zastává. Čučkař.

  • ALENA napsal:

   SOUHLAS…..Klause zbavte výsluhy prezidenta a Zemana prezidentováni.

  • Jiří napsal:

   Nemusíte na nic čekat, můžete přece sama nějakou petici sepsat. Co vám brání?

  • Pavel Sázavský napsal:

   ta petice je už několik dní na internetu, kde ji lze podepsat…
   http://www.petice.com

 7. Rudolf Hojer napsal:

  Moc rád bych se dožil chvíle, kdy renomovaní historici zhodnotí úlohu a fungování Prognostického ústavu. Zvláštní je, jak poslední prezidenti, pánové Klaus a Zeman, „absolventi“ Prognostického ústavu, hluboce tíhli svými vyjádřeními a činy k „Velkému bratru“, Rusku. Že by někde v archivu v Kremlu byly dobře uschovány vázací dokumenty podepsany oběma pány o spolupráci „Na věčné časy a nikdy jinak“ ?

  • Vladimír Komárek napsal:

   Nic jiného, než podpis vázacího aktu Rusákům jejich trvalou kolaboraci nemůže vysvětlit.

  • Tondach napsal:

   Není to tak!
   Zeman se dostal do Prognostického ústavu až po listopadu 89!
   Tím ho nehájím, ale lhát se nemá!

 8. Rudolf Hojer napsal:

  Mimochodem, pan Vladimír Dlouhý byl členem Prognostického ústavu rovněž

  • Toky napsal:

   Mimochodem opilec chlastal na zemědělském ústavu.

  • Dana napsal:

   ten a Klaus hajzlové nad entou..stačí říci topné olej…a takovej šmejd nám vládnul…to nemluvím tady o tom staruchovi co se omluví a lže sám sobě..

 9. Radomír napsal:

  Jan Urban se nechová jako novinář, ale jako emocionálně až na hranu únosnosti rozčilený osobní nepřítel Miloše Zemana. Tím vzrušeným nepřátelským vystupováním proti M. Zemanovi zamlží i těch pár kritických věcných postřehů, které by chtěl nám čtenářům sdělit. To není novinařina, to je hysterické vystupování v osobně pojímaném střetu. Navíc Jan Urban dezinformuje, že „jsme ve válce“, přestože předseda vlády P. Fiala jasně řekl, že ve válce nejsme a vysvětlil, že vstup Česka do té války by mohl znamenat třetí světovou válku.

  • Martin napsal:

   ing. Zeman chtěl vyčítat p. Peroutkovi (neoprávněně) jeho poklesek. To co tu posledních 9 let ale zeman provádí (to plazení před Putinem), to je ukázka opravdové fascinace diktátorem. Nezkušenost a špatný politický odhad by Zemana v ničem neměl omlouvat (pokud to co předvádí není spíš účelovost).

  • Zdenál napsal:

   Pokud největší přítel Putina řekne, že je jeho milovaný „šílenec“, tak jenom vyděsí obrovské množství lidí, protože to znamená, že může kdykoliv stisknout tlačítko a naše planeta, která se tady vyvíjí miliony let bude prostě fuč. Fakt, dobrá služba soudruhovi z bunkru.

   • John Laser napsal:

    Máte velmi nepřesné informace o možnosti likvidace planety jadernou válkou. Že by jí přežilo docela málo lidí je tedy pravda, ale pořád ještě dost na celkové obnovení populace. Stejně je nás tady moc.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jste moc velký optimista. Pokud by se podařilo odpálit všechno, co je tč. k dispozici, a ne na místa, kam už padlo něco jiného, tak bytu moc lidí opravdu nezbylo a hlavně by neměli zdroje.
     A, mimochodem, v době kulminace počtu bomb a hlavic by údajně stačilo, kdyby se sověti a Američané dohodli a poslali svůj arsenál odpálit se na jedno místo, tak by to mělo stačit k rozpadu planety.

  • josefvlastislav napsal:

   Souhlasím s vámi adodal bych že národ měl cíleně vymytou hlavu covidem a tak si ji vyplnil Putinem a zapoměl že doby minulé se mohou opakovat a bratři ze západu se na nás opět přiživí. Třicet let demokracie uplynulo a naše zem jak říkal Havel nezkvétá ale blbne a proti jiným je sto let za „opicemi“

 10. Jan Hrzal napsal:

  Pan Urban, jako vždy, bacil hřebíček na hlavičku.
  Miloš Zeman říká, že se mýlil. Pokud se „mýlil “ permanentně 9 let, je to pro člověka ve funkci prezidenta republiky deklasující vizitka. Ale ještě je tu druhé možné vysvětlení. A to, že Miloš Zeman se nemýlil a jde jen o jeho čistý oportunizmus. Citlivý radar Miloše Zemana, kterým čte nálady voličů totiž zavětřil, že další obhajobou a bagatelizací zločinů Vladimira Vladimiroviče, by se už úplně odkopal, proto se rychle postavil na druhou stranu. Ale je to stále stejný Miloš Zeman, který změní názor, kdykoliv to bude výhodné, protože přece – jen hlupák nemění názory.
  Miloš Zeman může udělat už jen pár věcí, které jej mohou alespoň zčásti zachránit před dějinným opovržením. Začít by mohl omluvou šéfovi BIS, panu Koudelkovi a jeho jmenování generálem. A potom odstoupit.

  • dagmar napsal:

   zeman žádnou válku nerozpoutal a i kdyby řekl cokoliv a byl příznivec putina, tak přece válka nevznikla kvůli zemanovi,probudte se,d

   • Emili napsal:

    Přesně máte pravdu ,ale hurá na Zemana kdo ho špiní je luzer

   • Pavel napsal:

    Spíš by ses měla naučit číst. Kde se píše, že válka vznikla kvůli hradnímu čučkařovi? To za prvé. A za druhé, tohle je uvalená argumentace. To by se dalo rovnou tvrdit, že když kvůli e. moravcovi 2SV válka nevypukla, tak byl nevinný a neměl být pověšen.

    • A. S. Pergill napsal:

     Pavle, kdyby Putinovi nezobali z ruky Němci, do války by se nepustil. Tč. mu v podstatě válku financují penězi za plyn a ropu. Nějaký Zeman Putina nemusí vůbec zajímat.

   • Toky napsal:

    Opilec v Putinovi vyvolal přesvědčení, že je široce milován.

   • Tondach napsal:

    Taky nikde není ani zmínka o tom, že tu válku rozpoutal!

   • Sámo napsal:

    Probuďte se vy, protože lidé jako je Zeman, Orbán, Vučič a další jim podobní vyvolávají u Putina zdání o tom, že jejich země a státy čekají na osvobození a tzv. mírovou misi. Paní vy jste tak naivní a nebo hloupá? Putin se chová stejně jako se carské Rusko v historii od dob Kateřiny Veliké, kdy prohlásila- Naše země je tak velká, že ji nemůžeme ani řídit a konrolovat, proto musáme čas od času expandovat i mimo Rusko a to právě provádí dnes Putin na Ukrajině a půjde dál, dokud nedostane pořádně do rypáku.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jen upřesnění – Rusko se tak chovalo i mnoho generací před Kateřinou velikou. V podstatě kdykoli, kdy se na carském trůnu objevil silný vládce. Takových vládců bylo v ruské historii poměrně málo a v mezerách (časových) mezi nimi Rusko hnilo a rozkládalo se. Rusko, bohužel, nikdy nezažilo nějaké delší období kontinuálního vývoje směrem vzhůru. Což ho zformovalo do dnešní podoby.

     My jsme měli to štěstí, že jsme zažili více než století relativně osvícených vládců, které nás připravilo na demokracii. Třeba sousední Německo ne, proto mají Němci s Rusy řadu společných rysů a rádi s nimi spolupracují.

     • Horymír napsal:

      Výstižně řečeno.
      U Němců je problém,když někdo rázně zavelí a Rusy utáhne na nudli za máťušku Rus a báťušku cara. Čechy naštěstí nelze žádnou ideologií oblbnout na dlouho.Tedy aspoň většinu.

     • Pavel napsal:

      Ty a lžirgil jste ovšem výjimky, honimíre.

     • A. S. Pergill napsal:

      Pavle,
      copak z toho jsou lži?

   • Zdeněk napsal:

    Vy se probuďte. Zeman tady celá léta vnitřně rozvracel republiku a to z pozice toho nejvyššího pol. představitele. Hradní kliky s vazbami na východ bez bezp. prověrek a jeho servilní poklonkování autoritářským režimům v Rusku, Číně, … jsou jasným důkazem, že ten člověk se nikdy neměl stát prezidentem.

   • Pavel10 napsal:

    Ale podporoval ale Putina na krajině už skoro 9 let.rusáci utlačují ukrajinu a jejich lidi ,a Ukrajina je samostatný stát.,JAKO JSME V 68 ,TO UŽ ZAPOMĚL SOUDRUH ZEMAN A KLAUS ,NIC ASI UŽ nepamatují,tAKŽE ASI NEPAMATUJE už nic. To ,že prodali skoro všem v cizině.a podvodníkům u nás.

  • Martin napsal:

   vidím to velmi podobně, lépe než vy bych to pojmenoval těžko.

  • Zdenál napsal:

   Největšímu kamarádovi Hitlera, Albertu Speerovi to u Norimberského tribunálu kupodivu vyšlo. Řekl, že se mýlil a nedostal provaz.

   • Jiří Mareš napsal:

    Ale 20 let. To by podle mě mohlo stačit, aby už z lochu nevylezl.

  • pablt napsal:

   Tak nějak !

  • skeptik napsal:

   Souhlasím s tím, co jste pane Hrzale napsal. Nemělo by se ale rovněž omluvit i těch 51,3% voličů, kteří jej v minulých prezidentských volbách volili, tomu zbytku voličů, kteří jej nevolili?

   • Tondach napsal:

    Téměř tři miliony jich bylo! A ti nikam nezmizeli, to zvolí prezidentem Babiše!

   • Zdeněk napsal:

    Z těch 51,3% voličů je min. 80% těch co považují volby asi za tak důležité jako sázku do sportky a volí tak více podle momentální nálady a emocí. Proto je možné, že sice už nevolí ODS ani ČSSD, protože to v těch devadesátkách všechno rozkradli, ale s chutí to hodí takovému Klausovi nebo Zemanovi, protože nemají přeci ODS a ČSSD rádi. To je jejich vytříbená logika 🙁

   • A. S. Pergill napsal:

    Skeptiku,
    v obou případech byl Zeman jednoznačně menší zlo. Prostě, samozvané elity jsou s to poslat do boje o presidentství jen zjevný odpad.

    • skeptik napsal:

     Jenže se ukázalo Pergille, že tím zmiňovaným odpadem je právě Miloš Zeman. A jen tak na okraj, ani Jiří Drahoš, ani Pavel Fischer ani Marek Hilšer nikdy nechodili popíjet na ruské velvyslanectví, neuhnali si cirhózu a nepoškodili si alkoholem svůj mozek.

     • A. S. Pergill napsal:

      Ani jednoho z nich bych nevolil pro jejich charakterové vlastnosti.

     • skeptik napsal:

      Preferujete-li charakterové vlastnosti jako mstivost, zákeřnost, podrazáctví, prolhanost, sklony k nezměrnému popíjení alkoholu, pak ovšem se nelze vašim preferencím k Miloši Zemanovi divit Pergille.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, Zeman je prostě starý a se stářím se, bohužel, negativní povahové rysy většinou zvyšují. Nicméně ještě v době druhé volby byl jednoznačně menším zlem než Drahoš. Čímž tedy není mnoho řečeno, protože, obávám se, takových lidí je moc.

     • skeptik napsal:

      Miloš Zeman byl Pergille mstivou, zákeřnou, prolhanou ruskou loutkou a podrazákem se sklony k nezměrnému popíjení alkoholu už nejen v době druhé prezidentské volby, ale už v době té první prezidentské volby. Na cirhózu měl už tehdy zaděláno a bylo jen otázkou času, kdy u něj ta cirhóza propukne. U Jiřího Drahoše se žádná z uvedených vlastností neprojevila, nebyl rozhodně ruskou loutkou, proto by byl jednoznačně lepší volbou, než Miloš Zeman. I když já osobně bych byl raději, kdyby se prezidentem stal Pavel Fischer. Ale nevadil by mi ani Jiří Drahoš. Pro vás Pergille jsou uvedené vlastnosti Miloše Zemana vám blízkou předností, proto mu zde děláte takovou reklamu.

  • FrankH napsal:

   Pokud jde o pana Urbana a jeho hřebíček na hlavičku, tak p. Urban m.j. napsal (a není to tak dávno), že Havlův vstup do polistopadové politiky byl od začátku omylem …..

   • Tom napsal:

    ..to je sice tak, ale bez Havla by Česko bylo už pár let „Orbanizováno“ a takto bychom tu nemohli se bavit ani omylem, a nikdo o nás nevěděl že nějaké Česko vůbec existuje…..

 11. Luba napsal:

  Nikdo, kdo má trochu vkusu, smysl pro pravdu, spravedlnost a pro kontext, na Hradě v pondělí nebude. A to platí pro všechny lidi, přítomné ve Vladislavském sále, včetně oceněných. Převzít si z rukou člověka, který po celý svůj mandát sloužil fašistickému Putinovu Rusku, státní vyznamenání, je pro ostudu. Své verbální zločiny proti Ukrajině a proti všem kritikům Putinova režimu prezident Zeman nikdy a ničím nesmaže. Zeman patří na lavici obžalovaných Mezinárodního trestního tribunálu v Haagu, nikoli na post českého prezidenta. Zeman by měl být souzen a odsouzen za dlouhodobé šíření lživé ruské propagandy, jejímž výsledkem jsou tisíce mrtvých lidí.

 12. Vlastimil Krátký napsal:

  Vážený pane, dlouho již rád čtu Vaše komentáře, které velmi objektivně a pravdivě hodnotí různé politické a skutečné události. Co se týká pánů Miloše a Václava a jejich
  darebného myšlení a chování, které naprosto přesně a pravdivě popisujete, s Vámi naprosto souhlasím. Děkuji Vám a máte můj obdiv.

 13. Ing. František Koplík napsal:

  Konečně po delší době článek , který ,se nebojí nazývat věci pravými jmény. Kdyby jsme měli tak odvážné i západní lídry, tak by vrah Putin na Ukrajině už dořádil. Jak Putin ,tak i Zeman jsou oba dva produkty komunistické ideologie.Sami nikdy neodstoupí a sami vraždit nepřestanou. Je potřeba skoncovat nejen s těmato dvěma soudruhama , ale i s celou zrůdnou komunistickou ideologií. Nazrál čas postavit konečně po třiceti letech KSČM mimo zákon a samozřejmě Miloška is jeho rudou úderkou v yhnat s pražského hradu.

 14. Marta Hábová napsal:

  Klaus a Zeman jsou největší zločinci polistopadové éry. Nemůžou se tvářit, že nic špatného neudělali, jsou u moci přes třicet let, je to jejich zodpovědnost. Zaprodávají nás jen pro své ego a mocichtivost. Hrad je potřeba vyčistit od kolaborantů Ruska, otevřít veřejnosti a v příštích volbách vyhnat kolaborantskou SPD z PS.

  • Ondrej napsal:

   je to tak…je to strasne kolik tito dva zlocinci napachali na nasi mlade demokracii skod a to nejen tech financnich, ale ty take…zrazovani vlasti a podlezani vychodnim despociim a diktatorum a totalni rozstepeni nasi spolecnosti, ktere bude mit jeste dlouho neblahe dusledky

 15. Ondrej napsal:

  nemam co dodat, Zeman zradil a to nesmi byt nikdo zapomenuto, ted uz to nevyzehli, je pozde. a tak bude i zapsan v historii!!

 16. Prokop Bubenicek napsal:

  Ve Svejkolandu je zase sranda…. nechte brouka Miloska zit at se muzu jeste kochat pac original Svejk se na vozicku na hrade neprohanel, ale tlacila ho pani Mullerova…

 17. petrph napsal:

  Jak se dá dočíst v jiných médiích “ přítomno mělo být asi 600 hostů, pozváni byli příbuzní oceněných, ústavní činitelé a další představitelé veřejného života.“.
  Už teď jsou slyšet ohlasy řady ústavních činitelů že tam nepříjdou, dá se čekat že řada vyznamenavších si tam pro tu hanbu ani nepříjde (natož aby tam zvali své přibuzné),
  Takže ta partička kolem Zemana a těch co o něj ještě stojí, až se tam budou vzájemně ztrapňovat před kamerami v prázdném sále nebude mnoho a každý si na ně ukáže..
  I to bude takový hezký symbol týhle doby.

  • Horymír napsal:

   Skutečně tam nepřišel Vystrčil,Pekarová a omluvil (vymluvil) se Krpálek. Jinak narváno. „Hezký symbol týhle doby.“

 18. mikovec napsal:

  je čas, dozrál je válka a my musíme začít malý tribunál nad komunismem a dokončit po vítěznám boji, komunisti a zrádce vyloučit a soudit klaus a zeman klaka hradu vlekař minář brežněvovský ksicht nejedlý tímto odpadem začít

 19. Horymír napsal:

  Helejte Urban,
  tak už toho Zemana konečně zažalujte za velezradu a nepruďte pořád tady s tím „nemám rád Zemana“!

 20. Lexar napsal:

  V poslední době se vyrojily všechny možné způsoby dehonestace všeho. Přejmenujeme si tady ulice, města mosty jenom proto že je to “ IN „. 😀 Ok nebude to Moskevské ale bude to Kyjevské, no kreténi hadr. Vraťte raději tuhle zemi rakušákům, kterým jste ji ukradli, čecháčci….

 21. Pavel napsal:

  Tahle garnitura Zemanu a Klausů do sebe zahledenych starých struktur už dávno nepřináší nic dobrého právě naopak, neustále hledají někoho komu by podlezaly a sloužily. Naivně si myslí že Putin je ocenění ale pro něho jsou jen užiteční idioti. Je už potřeba obměna generací, vždyť je to nebetycna ostuda mít na hradě Ovara Zemanovice s tou jeho prima partičku která slouží jen sama sobě a nebo Rusku.

 22. Lucie Rejcova napsal:

  Vážený pane Urbane, skvěle napsáno!
  Naprosto s vámi souhlasím, Miloš Zeman by se měl okamžitě odebrat na smetiště dějin. Myslím, že nejvíc ho potrestáme, když ho pak budeme totálně ignorovat.

 23. vlad napsal:

  Já nejsem ve válce. Jsem bytostně proti ukrajinským nacistům a myslím si, že v Evropě 21.století nemá fašismus a nacismus co dělat.
  Zeman bohužel ztratil soudnost a tím i tvář.

 24. Sam napsal:

  Nahlédl jsem do knihy Volá Londýn a nemůžu se ubránit dojmu, že štvanice na nemocného Zemana se podobá štvanici Jana Masaryka na nemocného Háchu. A nejvíc statečných partyzánů se vždy vyrojí až po válce.

 25. Pavel Nový napsal:

  Vážený pane Urbane,
  díky za skvělý článek, prosté to sedí mohl bych podepsat každé slovo, které jste napsal

 26. Viktorín napsal:

  To je zde moudrých a toto volilo vládu Spolku , který podvedl národ . Jednotlivé strany tohoto Spolku se bály bojovat sami za sebe – prohrály by
  A tito písálkové jsou opět moudří , jak by se chovali kdyby nám hrozilo skutečné
  nebezpečí ?

 27. Zdenka napsal:

  Skutečný a viditelný konec našeho „prezidenta“ může nastat už zítra, když při jeho předávání jeho ocenění zůstane náš Vladislavský sál slavnostně vyzdobený, leč bez účasti všech sledujících i vyznamenaných. I tak se dá vyjádřit nesouhlas s jeho osobou a s jeho postojem.
  A slabší pozvaní jedinci mohou použít i zdůvodnění pana Krpálka.
  To bude podívaná a milé zadostiučinění za dobou jeho carsvi.
  Švejkování je nám blízké a máme jej i vyzkoušené a zažité.
  Fungovalo na císaře pána, na fašisty, na komunisty.
  Být trochu nad věcí a zesměšnit protivníka.
  A to Zeman je. Stal se protivníkem celého našeho národa.

  • Martin Pangrác napsal:

   Paní Zdenko, mluvte prosím za sebe, ne za národ… Mým protivníkem Miloš Zeman není, přestože s ním v mnoha věcech nesouhlasím. Pojďme si hlavně jako národ udržet schopnost spolu komunikovat a poslouchat se navzájem. Děkuji. 🙂

 28. Vlado1 napsal:

  – v jaké jsme prosím válce? Nešíří pan Urban poplašnou zprávu?

 29. Martin Pangrác napsal:

  Je smutné, kam až poměrně kvalitní novinář, jako je pan Urban, dokáže klesnout. Zdá se mi, jako by vždy při zmínce o Miloši Zemanovi úplně ztrácel sebekontrolu nad tím, co píše.
  Jeho příspěvky na téma MZ jsou jen recyklací stále stejných myšlenek (s některými z nich souhlasím, ale proto je nepotřebuji číst znovu a znovu a znovu…) vyjadřovaným slovníkem plným čisté nenávisti: „nabubřelá slova ješitného starce“, „Nebude tam nikdo, kdo by tanečkům české moci chtěl připomenout prostá fakta, pravdu nebo svědomí.“ „Rituál demokratické politiky se pak ve věku televize a sociálních sítí snadno mění v dobývání pozic ve všech domnělých kontrolních orgánech moci“ „Namísto správy věcí veřejných pod demokratickou kontrolou nastupuje jen nekontrolovatelné dělení kořisti.“ „Přesně tohle je dědictví devadesátých let a výsledek neschopných politiků Václava Klause a Miloše Zemana. Nikdo nečekal, že jim historie ještě za jejich životů nastaví zrcadlo a krach jejich lží se zjeví všem na očích.“ atd…. atd… Pane Urbane, zapomeňte na Miloše Zemana, Václava Klause a jděte se projít do jarní přírody. Nadýchejte se čerstvého vzduchu a zkuste psát také na jiná témata. Prospěje to nejen čtenářům „Hlídacího psa“, ale především Vám samotnému. Nebo běžte do politiky a ukažte nám, jak se to dělá čestně, správně, bez kompromisů a omylů…

 30. petrph napsal:

  Sakra, to je malér. Co jsem se díval na záběry ČT,, tak Vladiskavskej sál narvanej, naprostá většina našich elit přišla. Dokonce i pan premiér Fiala, kterej vysvětlil že prý to je jeho povinnost, a podobně i většina vlády. A taky většina osobností naší kultury etc..

  Dosti trapné a smutné. Halt je nutný si přiznat že právě naše nejvyšší elity si přejí mít nad sebou monarchu, kterej je bude výběrově dekorovat vysokými řády za oddané služby státu, ale taky slavnostně jmenovat do jejich vysokých funkcí, a který jim bude na takových slavnostních trachtacích milostivě kynout a pronášet jim vladařské projevy.. Bez toho se halt neobejdou.
  Pravda, kdyby pánbů před lety dal, a místo pouhého Zemana, tam seděl sám kníže Karl von Schwarzenberg, tak by ta jejich oddanost trůnu byla o to větší, ale halt nemůžou mít všechno…

  • Horymír napsal:

   Takže se nedostavila Pekařová a Zastrčil (teď si nahonem uhnal covid) a na Ukrajinu myslící Krpálek a nejspíš nepřišla ani Miruna Knihkupcová (ale tu asi Zeman nepozval,když posledně oddusala zahalená v šále). A to tady někteří proroci blouznili o prázdném Vladislavském sále.

 31. A. S. Pergill napsal:

  Nejsme ve válce, byť silně nadržujeme a pomáháme jedné z válčících stran. Kdybychom byli, žádný akt ve Vladislavském sále by se nekonal, maximálně tak slezina světélkujících beztělců.

Přidávání komentářů není povoleno