Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
printscreen ČT,

Anděl v ďábla proměněný, hrdinný ministr Chovanec a korupční protikorupční speciál

Pusťte na pódium Davida Kollera a na Hradě začnou shánět prášky na bolení hlavy. Propast mezi lidem zvolenou hlavou státu a zfašizovanou druhou republikou reprezentovanou angažovanými umělci v žoldu Karla Schwarzenberga se dál prohlubuje. Známe recept. Zavést povinné přehrávky pro muzikanty a většinu zbylého umění jako buržoazní přežitek zrušit. Vždyť tady už si pomalu každý dělá, co chce. 

  • Česká policie se začíná pěkně koupat v okolnostech manévrů, které doprovázely návštěvu čínského prezidenta. Zvlášť poté, co se ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) hrdinně rozhodl v omáčce rozbouřeného veřejného mínění vykoupat policejního prezidenta Tomáše Tuhého, když to začalo vypadat, že by se v ní taky mohl pěkně vykoupat sám. „Musím vám říct, že mně osobně pořád rezonuje v hlavě ten případ z FAMU: prostě aby policie vstoupila na akademickou půdu, to ve mně – jako v člověku, který jako student zažil revoluci 89 – vyvolává až příliš neblahé vzpomínky,řekl Hospodářským novinám.

HlídacíPes.org v této souvislosti vedl menší bitvu s policejním prezidiem, aby se dozvěděl, zda se na přípravách manévrů podílelo i ministerstvo vnitra. „Z taktických důvodů a s ohledem na plánovaní podobných bezpečnostních opatření v budoucnu, nelze podrobnější informace zveřejnit,“ zněla zatvrzelá odpověď prezidia. Po menším nátlaku se nakonec policisté rozpomněli. „Samozřejmě máte pravdu v tom, že na koordinační poradě v rámci přípravy bezpečnostního opatření není nic tajného. Mylně jsem se domníval, že je tato informace součástí některé z již publikovaných tiskových zpráv. Za svůj omyl se omlouvám. … V případě tohoto mimořádného bezpečnostního opatření těch koordinačních porad bylo hned několik a to za účasti všech participujících subjektů, složek, útvarů, oddělení apod. Jedním z mnoha těchto subjektů byli i pracovníci Ministerstva vnitra. Tudíž odpověď je ano, pracovníci MV ČR byli součástí koordinačních porad v rámci příprav mimořádného bezpečnostního opatření.“ To jen, aby bylo jasno.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


komárek seren pind

  • Autor těchto řádek byl kdysi před léty během prvních let školní docházky postižen trestem, který spočíval v povinnosti napsat 200x Nebudu sprostý. Šlo tehdy  o veřejnou produkci jakéhosi zastydlého vtipu, v němž hlavní roli hrála anakonda, dokážete si to asi představit. Autor, poučen, teď hledí s očima navrch hlavy na veřejnou produkci poslance hnutí ANO Martina Komárka: „Jasně, jsem dětinský. Ale vás by taky nerozesmálo jméno dánského ministra spravedlnosti? Seren Pind.

Ne, nebudeme kárat. Jen připomeneme, že pan poslanec v únoru oslavil své 55., tedy nikoli třeba páté narozeniny. Tečka.

  • To český ministr spravedlnosti Robert Pelikán protlačil vládou zákon o státním zastupitelství, který sice nikdo nechce, ale je třeba udělat čárku v legislativním plánu. Zákon má přinést zefektivnění boje s nejzávaznějšími typy ekonomické kriminality a korupce a je s tím trochu problém, protože slibovaný protikorupční speciál měl působit bez kontroly. V tom musel nakonec Pelikán ustoupit. „Tento kompromis však stále plní hlavní cíl, tedy přinést takové ochranné mechanismy, které snižují korupční riziko na minimum,“ řekl Pelikán.

Takže si to přeložíme. Působení protikorupčních specialistů bez kontroly je korupčním rizikem, ale oni to tak chtějí. Nasadíme na ně aspoň papírovou kontrolu a korupční riziko zmizí. To bude dobrý zákon.

ovčáček anticharta

  • V Praze se v sobotu večer už zase podepisovala Anticharta a my bychom si toho ani nevšimli. Nebýt reportéra Jiřího Ovčáčka, který událost zpracoval na svém facebookovém profilu. „Anděl, který se proměnil v ďábla. Reakce na naše tvůrce: Angažovaní umělci. 1948, 1977 a teď 2016. Třeba opět uspořádají seanci v Národním divadle a budou podepisovat prezenční listinu.“

Zdá se, že hradní běsnění neustává ani po odjezdu velkého čínského náčelníka. V určitém směru je to dobře.

Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno