Hrad jako skvělý byznys, Česko v odposlechové revoluci a politika podle Dědka
Zemanova kampaň: mlhavé finance i pachuť Olova *** Za všechno může Soros? *** Politici nejsou obchodní cestující a nemají krást propisky – 4. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.
HRAD V MLZE: Miloš Zeman do poslední chvíle tajil jména sponzorů své prezidentské kampaně. V televizní debatě v ČT nakonec předložil jejich jednostránkový seznam a sumy, jež zaplatili. Stále ale není jasné, kde získal 3,6 milionu korun. Naopak dárci Zemanova vyzyvatele Jiřího Drahoše jsou dohledatelní a transparentní. HlídacíPes.org financování kampaně obou soupeřů zmapoval a srovnal.
MÍTINK JE KAMPAŇ: Pochybnosti o penězích na Zemanovu kampaň má i Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Jeho pravomoc, jak dohlédnout na koncové dárce peněz, je sice v současné době velmi omezená. Člen úřadu Jan Outlý ale v rozhovoru pro HlídacíPes.org říká, že úřad chce například posoudit, zda Zeman neměl do výdajů na kampaň zahrnout také výdaje na cesty do krajů, které absolvoval.
ZEMANOVO OLOVO: Skoro 20 let stará kauza z premiérské éry Miloše Zemana stojí za připomenutí i v roce 2018, kdy Zeman obhajuje prezidentský mandát. Kompro z dílny poradců tehdejšího premiéra Miloše Zemana mělo zdiskreditovat významnou představitelku ČSSD Petru Buzkovou. Plán Olovo nakonec nevyšel právě díky svědectví jednoho z tehdejších Zemanových poradců – Zdeňka Šarapatky. Ten o zákulisí kauzy píše knihu. HlídacíPes.org exkluzivně zveřejnil ukázky jeho textů i VIDEO, kde říká, že se Miloš Zeman vůbec nezměnil.
NEJLEPŠÍ BYZNYSPLÁN: Vrátit bývalého premiéra, jenž si roky na vesnici v trepkách a s becherovkou užíval důchodu, zpět do vysoké politiky, se nejdřív zdálo absurdní. Přesto byl projekt opětovné instalace Miloše Zemana do vrcholné politické funkce úspěšný. Díky touze po moci a vlivu nejen samotného politika, ale především lidí, kteří za něj tuhle hru rozehráli. Podívejte se na Pavučiny byznysu Martina Nejedlého a Vratislava Mynáře, mužů, které s prezidentem spojuje jejich vlastní podnikání.
ZA VŠECHNO MŮŽE SOROS?: „Pro populisty je ideální terč. Splňuje požadavek vnějšího nepřítele. Málokdo jej dosud znal, proto se do něj snadno projektují smyšlené obavy. A zároveň podporuje aktivní lidi a organizace, které se zajímají o věci veřejné, zastávají demokratické, lidskoprávní a jiné hodnoty,“ říká o Georgi Sorosovi šéf pražské pobočky nadace Open Society Fund Robert Basch. V rozhovoru pro HlídacíPes.org mimo jiné vyvrací mýtus, že Soros „svým“ nadacím automaticky posílá finance a vysvětluje, proč se politici jako Miloš Zeman nebo Tomio Okamura bojí neziskovek.
KLAUSOVA PROPISKA STAČILA: Politici nemají dělat ostudu a nemají suplovat obchodní oddělení firem, ani když se ta firma jmenuje PPF nebo třeba čínská CEFC, je přesvědčen úspěšný podnikatel Dalibor Dědek. Rozhovor HlídacíPes.org s mužem, který vybudoval světově úspěšnou značku Jablotron a nedávno stihl krátce nakouknout i do reálného světa české politiky, také o jeho pohledu na Andreje Babiše či o tom, proč se rozhodl v prezidentské volbě podpořit Jiřího Drahoše.
TŘECÍ PLOCHY V JUSTICI: Jak číst několik po sobě jdoucích rozhodnutí soudů, které si protiřečí v hodnocení zákonnosti odposlechů? Jsme svědky „odposlechové revoluce“, kdy soudy hledají novou cestu v posuzování toho, co je ještě v mezích zákona, a co už ne? A jak se má laická veřejnost smířit s tím, že soudy různých instancí dokážou při hodnocení téže konkrétní situace vynášet diametrálně odlišné rozsudky? Otázky pro advokáta a prezidenta Unie obhájců Tomáše Sokola.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Kdy smí novináři demonstrovat, proč být pitomcem z davu a jak se perou dezinformátoři
Tvrdý boj o mýto, nervózní Agrofert a kdo tu vlastně vyhrál volby
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
1 komentář
Už jen zmínka o panu Outlém je veselá. Tento certifikovaný dohlížitel napadá plnění předvolebního slibu prezidenta Zemana z r. 2013, kde se zavázal konzistentně vyjíždět do krajů a besedovat. Slib splnil, ale najednou by se tato činnost měla stát součástí „volební kampaně“.
Pozoruhodné je, že násobení povolených financí tím, že pan Horáček zdarma nabídl pro druhé kolo voleb bilboardy panu Drahošovi, panu Outlému nevadí. Prý totiž i poražení kandidáti z prvního kola jsou stále kandidáty a jak naloží s finančním kvórem pro druhé kolo, není podstatné. Nu, snažil se spolu s mainstreamem ohnutím zákona udělat z voličů blbečky a nakonec se stalo, že voliči odhalili, že inkluzivně postižený je sám pan Outlý.