Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Viktor Oliva: Piják absintu. Ilustrační foto: Profimedia
,

„Hochštapleři z kaváren.“ Končící starosta Lovosic zneužil městský zpravodaj k útoku na vítěze voleb

Dosluhující starosta Lovosic za hnutí ANO Milan Dian neunesl volební porážku a ostře napadl členy hnutí Pro Lovosice, kteří ve městě v září vyhráli volby. Zneužil k tomu zpravodaj Lovosický dnešek, který je oficiálním kanálem města a všichni obyvatelé ho dostávají zdarma do schránek. Šéfredaktorkou zpravodaje, která výpad Dianovi umožnila, je jeho manželka.

Letošní volby v Lovosicích příznivcům hnutí ANO mnoho radosti nepřinesly. Agrofert ve městě provozuje dvě velké chemičky, Lovochemii a Preol, a zaměstnává řadu místních lidí. Ještě před čtyřmi lety zde hnutí získalo bezmála 60 procent hlasů a ovládlo radnici i městskou radu. Letošní výsledek 35,57 % byl sice znovu nadprůměrný, ale nestačil na partu mladých lidí, kteří šli do voleb pod hlavičkou PRO Lovosice. A kteří se ve své kampani stavěli právě proti způsobu, jakým ANO po čtyři roky město vedlo.

PRO Lovosice získaly 36,94 % a hnutí ANO o pár desetinek předběhly. A hlavně už se s hnutím SPOLU stihly domluvit na vytvoření koalice, která bude mít nejtěsnější většinu 11 hlasů.

Dosud vládnoucí ANO skončí spolu s komunisty a SPD v opozici. A to i přesto, že mu vítěz voleb nabídl dvě místa v sedmičlenné radě, aby rozložil odpovědnost za vedení města mezi více subjektů. ANO nabídku odmítlo, požadovalo více radních a mimo jiné i křeslo místostarosty.

Končící starosta Milan Dian situaci neunesl. Do říjnového čísla městského zpravodaje Lovosický dnešek, který byl připraven již po volbách a nyní ho obyvatelé města dostávají zdarma do schránek, napsal svérázný úvodník. Poděkoval voličům, konkrétně tedy těm, kteří volili hnutí ANO. A vítěze voleb pomluvil.

„Bohužel někteří lidé patrně raději věří nesplnitelným slibům hochštaplerů vysedávajících po kavárnách, kteří umí jen psát lži na falešném FB profilu a plivat na práci druhých, protože sami nevědí, co práce je,“ napsal Dian v článku, který vyšel na titulní straně zpravodaje.

Zdroj: Lovosický dnešek, říjen 2022. Celý zpravodaj stáhnete zde.

Zpravodaj vydává město Lovosice ve svém kulturním centru Lovoš a jeho šéfredaktorkou je manželka starosty Romana Dian Soukupová. V pětičlenné redakční radě zasedají starosta Dian (ANO), místostarosta Vladimír Šuma (ANO), tajemník městského úřadu František Budský, zmíněná šéfredaktorka Dian Soukupová a redaktor Radim Tuček.

Redakční rada mírně řečeno nevyvážený příspěvek do oficiálního věstníku města bez problémů pustila. „Dva roky nestoudných lží, talku, dehonestace a osobních fyzických útoků si zkrátka vybírá své. Ale spravovat město není o tom prosazovat zájmy úzké skupiny lidí, sypat peníze tomu, kdo natáhne ruku a fotit se u každé hlouposti,“ píše v něm dále starosta z hnutí ANO. Závěrem dodává, že nad vůlí voličů, tedy výsledkem voleb, se dá „tak leda pousmát“.

Časopis čekají změny

Lídr hnutí PRO Lovosice Vojtěch Krejčí považuje starostův krok za překročení pravomocí. „Řešíme to v tuto chvíli s právníkem, ale i v rámci nějakého slušného politického boje je to podle nás krok přes čáru,“ říká Krejčí. Připomněl, že v době „bezvládí“ mezi volbami a ustavením nového zastupitelstva bývalo dobrým zvykem, že se městské zpravodaje neužívají k politickému boji, ale výhradně k provozním informacím města.

Nová koalice zároveň plánuje, že městský zpravodaj promění tak, aby v něm měla místo i opozice. „Měla by tam mít stejný prostor každá strana, která získala mandáty v městském zastupitelstvu. Zbytek by pak měl být ryze informační, s praktickými informacemi směrem od města k občanům“ říká Vojtěch Krejčí. Tím, kdo by měl v budoucnu časopis řídit, se podle něho bude zabývat až nová městská rada. Zpravodaj, který vydává kulturní centrum Lovoš, čekají rovněž organizační změny. Podle Krejčího je jeho provoz nutné zefektivnit a zlevnit.

První povolební zastupitelstvo, které bude volit starostu a další orgány města, plánuje starosta Dian svolat až na nejzazší termín 24. října. A to přesto, že je už nová koalice domluvená a nečeká se ani na případný výsledek soudního přezkumu voleb.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

17 komentářů

 1. skeptik napsal:

  Co k tomu dodat? Inu, jaký pán, takový kmán.

 2. petrph napsal:

  Hochštapleři vysedávající po kavárnách, kteří umí jen psát lži na falešném FB profilu a plivat na práci druhých, protože sami nevědí, co práce je,“ To je snad výstižný popis, celé naší politické i aktivistické scény. Konečně napsali v novinách pravdu a zase se kvůli tomu někdo zlobí??

  Ale je pravda co napsáno v závěru článku „..v takovém místním zpravodaji by měla mít místo i opozice. A zbytek by pak měl být ryze informační, s praktickými informacemi směrem od města k občanům“.. Z hlediska výše zmíněného výroku je to vlastně všechno totéž,.. jak se říká jeden za osmnáct, druhej bez dvou za dvacet…:))))

  • skeptik napsal:

   Hochštapleři vysedávající po kavárnách, kteří umí jen psát lži na falešném FB profilu a plivat na práci druhých, protože sami nevědí, co práce je. Konec citátu. Když tak čtu tento i další vaše výtvory na Hlídacím psu, musím s touto vaší větou plně souhlasit.

   • A.S. Pergill napsal:

    Proto Zeman jisté lidi nazval „pražskou kavárnou“ a měl dozajista pravdu. Faktem také je, že tihle lidé se zcela míjejí (svými názory, postoji i politickou orientací) s těmi, kteří pracují a svou prací vytvářejí hodnoty. A kteří jsou pro společnost nespočítatelně užitečnější. Nespočítatelně proto, že nulou nelze dělit.

    • skeptik napsal:

     Ta citovaná věta dokonale sedí i na vás Pergille/Šimůnku.

     • A.S. Pergill napsal:

      Milý Skeptiku,
      já svou prací celý život hodnoty vytvářím. Od vědeckých článků přes učebnice až po beletrii. Rozhodne si spíš porozumím s „dělňasem“, než s nějakým „géniem“ z humanitních oborů. A i u těch umělců rozlišuji ty, kteří dělají umění pro lidi (jako ostatně i já) od těch, kteří je dělají pro kritiku 🙂

     • skeptik napsal:

      Jaké hodnoty jste Pergille vytvářel a vytváříte, nám tu na stránkách Hlídacího psa předvádíte každý den. Každý čtenář si tedy jistě utvořil o vaší práci dokonalý obrázek. Obrázek vhodný pro Parlamentní listy, Sputnik, Aeronet nebo občas pro bývalý časopis Dikobraz.

     • A.S. Pergill napsal:

      Skeptiku, vy považujete své příspěvky na HP za nějakou hodnotu?

     • A.S. Pergill napsal:

      Skeptiku, už jen metoda na stanovení tíže novorozenecké žloutenky z moče (aby se nemusela novorozencům nemusela odebírat krev několikrát denně) má docela jasný přínos. A byla to moje první práce, ještě jako studenta.

     • skeptik napsal:

      Já se na rozdíl od vás na stránkách HP žádnou svojí údajnou prací nevytahuji, Pergille. To činíte pouze vy. A to tak, že si nejen nelze nic z vašich tvrzení věrohodně ověřit, ale podle vašich příspěvků na diskuzních stránkách HP, ve kterých jste už tolikrát tak uboze lhal, vaše tvrzení o vaší údajné práci vážně brát rozhodně nelze.

     • A.S. Pergill napsal:

      Skeptiku, v argumentační nouzi vymýšlíte nesmysly. Nikdy jsem nelhal. Mohu se jistě mýlit, ale pak, je-li to možné, omyl napravím.

     • skeptik napsal:

      Argumentační nouzi na stránkách HP předvádíte pouze vy. Že vám nevadí, že z toho máte už ostudu, je vaše věc. A lžete už jen tím, pokud tu tvrdíte, že jste nikdy nelhal. Pozdravujte české emigranty v Číně.

     • A.S. Pergill napsal:

      Do té Číny stačí poslat pozdrav po další vlně.

     • skeptik napsal:

      Pak mi tedy Pergille uveďte konkrétní jména a nejraději i počet lidí, kteří v té druhé vlně českých emigrantů do Číny jsou, abych jim ty pozdravy pro vlnu první mohl předat. Kromě vás o první ani druhé vlně českých emigrantů do Číny směřujících nikdo nic neví. Spoléhám proto právě na vás.

    • Jiří Choun napsal:

     S ohledem na to, že ve svých příspěvcích důsledně kopete za Babiše a jeho sektu, mě Váš příspěvek neudivil, jen pobavil. Ale i tak díky za to, humoru není nikdy dost. 🙂

     • A.S. Pergill napsal:

      Já za Babiše nekopu a ANO jsem volil akorát jednou, ve druhém kole senátních voleb jako menší zlo.
      Nicméně Babišovi přiznávám, že je, na rozdíl od členů současné vlády, přímo zainteresovaný na udržení určité kupní síly našich občanů, protože pokud ti skončí o chlebu a vodě, tak mu bude hrozit krach. Proto bych ho také bral jako menší zlo, než jakým je současná vláda.

   • petrph napsal:

    To jste si mne asi s někým spletl. Po kavárnách nevysedávám, lži nepíšu, na fbc falešnej účet nemám, a lidí co uměj skutečně makat si hluboce vážím, protože sám víc co to poctivá práce je..:))))

Přidávání komentářů není povoleno