Hledá se lék na Zemanovu virózu, jak se Pražský hrad proslavil v Africe a kde jsou v Česku velrybáři?
Dezinformátoři: kampaň proti Zemanovi platí Soros *** Proč není tak snadné zvolit si svého Kisku? *** Velké trable s malým knížectvím – 2. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.
ZEMAN ZNOVU, NEBO NE?: Viróza, obdiv k Moskvě i rudá vlajka nad Prahou. V týdnu před volbami hlavy státu HlídacíPes.org připomněl posledních pět let se současným českým prezidentem sérií textů z exkluzivní publikace ZE-MAN.
HRADNÍ PORADCE A KORUPČNÍ SKANDÁL: Vysoký zástupce čínské společnosti CEFC měl podplácet prezidenta Čadu a ugandského ministra zahraničí. CEFC se tak chtěla dostat k čadské ropě a k obchodním výhodám v Ugandě. Kauza je ale Česku vzdálena jen zdánlivě. Skupina CEFC je totiž velmi aktivní i v Česku a její spolumajitel Jie Ťien-ming je čestným poradcem prezidenta Miloše Zemana.
SOROS A ČESKÁ KAMPAŇ: Předvolební kampaň byla jedním z důležitých témat, kterým se věnují platformy šířící dezinformace, upozorňuje analýza Pražského institutu bezpečnostních studií. Dezinformační weby se tradičně strefovaly do miliardáře George Sorose a tvrdily, že bude financovat protikandidáty Miloše Zemana.
ZRALÍ NA KISKU?: Slovenský prezident Andrej Kiska sklízí už dlouho obdiv řady českých liberálních voličů i médií. Do funkce nastupoval jako politický amatér. Po necelých čtyřech letech v něm ale mnozí odpůrci Miloše Zemana vidí vzor toho, jak by měla vypadat hlava státu v Česku. V čem je Kiskovo kouzlo? A fungovalo by u nás vůbec?
ČESKO, ZEMĚ „VELRYBÁŘŮ“: Pokud bychom se na rok 2017 dívali optikou policejních odposlechů, došli bychom nejspíš k jeho označení jako roku zpochybňování. Ve velkých, mediálně sledovaných kauzách se udály dramatické zvraty. Pro veřejnost to není úplně dobrá zpráva. V podstatě nám říká, že na jedno konkrétní povolení k odposlechu telefonu dokáží mít různé soudy diametrálně odlišné názory.
VADUZ SE ZLOBÍ: I po více než sedmdesáti letech od konce druhé světové války české soudy řeší spory týkající se konfiskací na základě Benešových dekretů z roku 1945. A dá se očekávat, že přibudou i další žaloby. Ten, kdo věc žene k soudu, však nejsou neúspěšní restituenti, ale naopak český stát. Spor Česka s Lichtenštejnskem zatěžuje i vzájemné vztahy, které obě země navázaly teprve nedávno.
PAVUČINA LŽI: Jedna z nejdůležitějších kauz nadcházejícího roku. Ovlivňuje i hlasování o důvěře vládě v Poslanecké sněmovně. Některé strany dopředu řekly, že kabinet vedený Andrejem Babišem (ANO), který čelí podezření z podvodu s dotacemi na farmu Čapí hnízdo, kvůli kauze nepodpoří. HlídacíPes.org přináší přehled klíčových faktů a událostí kolem Čapího hnízda a zároveň popisuje roli současného premiéra v celém případu.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Kdy smí novináři demonstrovat, proč být pitomcem z davu a jak se perou dezinformátoři
Tvrdý boj o mýto, nervózní Agrofert a kdo tu vlastně vyhrál volby
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
1 komentář
Dá se ještě protikandidátům Zemana tedy i tomu druhému věřit, když ten čtvrtý lhal a podváděl tedy pan Horáček ?Plný humanismu a fér play hry jak říkal.
viz https://www.youtube.com/watch?v=Qdtb64u2lmw
Každý ať si udělá úsudek sám.