Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Jan Handrejch / Borgis / Profimedia, zdroj

Historická lekce pro Vojtěcha Filipa. Komunisté do svých služeb verbovali i nacistické vrahy

Šéf tuzemských komunistů Vojtěch Filip se v poslední době docela odvázal. Nejprve v souvislosti s odstraněním sochy Koněva mluvil o nárůstu fašistických tendencí v Česku, o neonacistické politice, a starostovi Prahy 6 Kolářovi vyčetl neexistujícího předka – nacistu. Jsou to přitom právě komunisté, kdo mají ve vztahu k představitelům nacismu máslo na hlavě.

Místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip je nejen komunista, ale také dlouholetý ideologický spolupracovník StB s krycím jménem Falmer.

Byla to právě komunistická StB, kdo v minulosti rekrutoval do řad svých agentů a spolupracovníků nejen mladé soudruhy a prověřené kádry, ale také konfidenty gestapa i nacistické válečné zločince.

S ohledem na nedávné Filipovy výroky na téma fašismus a nacismus je na místě tuhle tvář komunismu opět připomenout.

Msta za domnělé hříchy

Filipa, podobě jako další straníky, v poslední době aktivizoval zejména spor kolem odstranění sochy maršála Koněva z náměstí Interbrigády na Praze 6.

Podle Filipa by měl rezignovat ministr zahraničí Tomáš Petříček, protože nese odpovědnost za „nárůst fašistických tendencí“ v České republice.

„V naší společnosti v posledních letech došlo k evidentnímu nárůstu fašistických tendencí, které v některých případech zůstávají bez trestu,“ řekl Filip pro ruský armádní časopis Krasnaja Zvezda. Někteří lidé podle něj záměrně podporují neonacismus a oslavují banderovce a vlasovce.

V přímém televizním přenosu pak také zopakoval již vyvrácené dezinformace o údajném nacistickém předkovi starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) Otto Kolarovi.

I kdyby to náhodou byla pravda, což prokazatelně není, dokonale to potvrzuje zažranost komunistického přesvědčení o dědičné vině, jejímž důsledkem byla msta na dětech za domnělé hříchy matek či otců.

Historici mimochodem naznačují, že z archivů o tomto Otto Kolarovi zmizela v dobách komunismu řada dokumentů, až to nahrává domněnce, že se stal po válce spolupracovníkem StB. Což by nebylo vůbec nic výjimečného.

Jakkoli se komunisté tradičně zaštiťují odporem k fašismu a nacismu, spolupráce i s těmi nejodpornějšími zločinci z druhé světové války se vůbec nebránili. Komunistický režim běžně do služeb StB verboval konfidenty gestapa, nacisty a válečné zločince.

A to dokonce i ty, kteří se aktivně podíleli třeba na vyvraždění Lidic, strašlivé události, jejíž připomínky komunisté vždy pojímali ve velkém jako celonárodní manifestaci odporu k fašismu.

Vrazi z Lidic ve službách StB

Spolupracovníkem StB byl Max Heinrich Rostock, důstojník Sicherheitsdienst (SD) – zpravodajské služby nacistické strany, velitel služebny SD na Kladně, kde organizoval a řídil udavačskou činnost, sám udával a osobní podíl nesl i na lidickém masakru.

„Účastnil se rabování fary a kostela, sám zbil lidického faráře Štemberka a přihlížel vraždám lidických mužů,“ popsal už dříve historik a autor studie o Maxi Rostockovi Jiří Plachý.

Rostock po válce patřil mezi padesát Československem nejhledanějších válečných zločinců. Když se jej podařilo dopadnout a v roce 1950 dopravit do Československa, dostal ve společném procesu s dalšími čtyřmi nacisty trest smrti. Politický sekretariát ÚV KSČ ale v roce 1953 rozhodl o změně trestu na doživotí, podepsán byl prezident Antonín Zápotocký.

V roce 1953 mimochodem Zápotocký udělil pouze osm milostí z trestu smrti, v polovině případů šlo o nacistické válečné zločince. V té době bylo za devět měsíců jeho vlády z politických důvodů popraveno asi padesát československých občanů.

Spolupráci se Státní bezpečností nabízel sám Rostock poprvé krátce po vynesení rozsudku smrti. Tehdy byl ještě odmítnut. V roce 1959 byl už zájem oboustranný a StB začala budoucího agenta připravovat.

Na svobodu se Max Rostock, nyní již jako agent Fritz, dostal 4. února roku 1960. Jako špion se ale neosvědčil. Vysazen byl sice v západním Německu, ale svou spolupráci s československou tajnou službou takřka ihned dekonspiroval.

Rostock zemřel v roce 1986 ve svých 84 letech ve Spolkové republice Německo. Nebyl ale zdaleka jediným nacistou ve službách komunistické Státní bezpečnosti.

Dalším byl například byl SS-oberscharführer Kurt Werner Tutter, známý svými nelidskými metodami na Slovensku i na území Moravy, kde byl spoluodpovědný za masakr v osadě Ploština na Zlínsku.

Spolupracovníkem rozvědky, 1. správy StB, byl i Ernest Hitzegrad, gruppenführer SS a velitel okupačních policejních sil na území Čech a Moravy, pravá ruka K.H. Franka, a řada dalších.

Komunismus soudruha Filipa

Do zpravodajské sítě StB byli tedy s vědomím a souhlasem nejvyššího vedení KSČ verbováni nejen čeští práskači, snadno vydíratelní někdejší konfidenti gestapa, ale i nacističtí vrazi a usvědčení váleční zločinci.

V první polovině 50. let provedla StB i operaci s krycím názvem Rekonstrukce. Cílem bylo vytipovat osoby podezřelé z válečné spolupráce s gestapem nebo zpravodajskou službou SD (Sicherheitsdienst) a ty pak vydíráním přimět ke spolupráci.

Historik Dalibor Státník už dříve popsal praktiky ve sborníku Archivu Ministerstva vnitra, v textu Agenti nacistických bezpečnostních složek Gestapa a Sicherheitsdienstu ve službách StB.

Rekonstrukci „starých sítí Gestapa a SD“ podle něj prováděla neblaze proslulá „náchodská komise“, která stála u počátků velkých stranických čistek, politických procesů s představiteli KSČ.

Na začátku padesátých let podle sovětského vzoru strana hledá v řadách vedení strany zrádce a výslechy nacistických prominentů směřovaly právě i ke kompromitaci komunistů z dob okupace.

Prostřednictvím nacistů tak komunisté likvidovali své vlastní soudruhy. I tohle je ten komunismus, po němž se Filipovi a spol tak stýská.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

30 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Šéf tuzemských komunistů Vojtěch Filip se v poslední době docela odvázal, protože z něj Babiš udělal důležitého a nepostradatelného ….. taky (ex)komunista, taky spolupracovník STB! .

  • Když dva dělají to samé, není to to samé? napsal:

   Co to melete. Tak to chodí. Američané do svých tajných služeb naverbovali také spoustu bývalých vrahů ze sborů SS. Jsou kvůli tomu lepší než Filip? Například konstruktér jejich raket Braun těmi raketami co vymyslel zabil tisíce civilistů velké Británie. V Americe ve své profesi pak pokračoval a podílel se na programu Apolo při dobývání Měsíce.

   • skeptik napsal:

    Můžete pane kromě Von Brauna ty vrahy ze sborů SS naverbované USA konkrétně uvést? Ale přesně a tak, aby bylo možné si vaše údaje ověřit. Odkazy na ruské a proruské weby vynechte. A je vám známo pane, že vědce pracující na německém raketovém programu sovětští vojáci krátce po skončení války shromáždili na hostině uspořádané na jejich počest, kde byli opiti do němoty, naloženi do vlaku a odvezeni do Sovětského svazu, kde v raketovém výzkumu pokračovali? V roce 2005 vydala BBC zajímavý dokument na DVD s názvem Space Race (Kosmické závody), kde je celá událost popsána. Vřele doporučuji shlédnutí tohoto DVD.

  • ale ale pisalku. napsal:

   bohužel řekl pravdu , a to se dbes řěžjko nese a pokud jde o obsah článku nabarveno přibarveno , raději by bylo zřeba si zjistit kdo stojí za současnou politikou SRN.

   • skeptik napsal:

    A vy to konkrétně a přesně víte ale ale pisálku, kdo že to stojí za současnou politikou SRN a má nějaké napojení na lidi a režim, který autor článku kritizuje? Tak se konkrétně a přesně vyslovte, ale tak, aby bylo možné si vaše tvrzení ověřit. Odkazy na ruské a proruské weby si ale umístěte za klobouk. Pokud jej nenosíte, tak i někam jinam.

 2. martin napsal:

  taky je treba pripomenout, ze to byli komunisti, kdo se scuchnul s nacisty a 9 dni na to vypukla ww2, komunisti s nacistama poradali spolecne vojenske prehlidky na okupovanem uzemi, kominterna, tedy ustredni organ vsech komunistu, v zari 1939 vyzvala vsechny komunisty na svete, aby se nezucastnovali protinacistickeho odboje a protinacistickych sabotazi, a skoro celou 1/3 ww2 komunisti z CCCP zasobovali nemecke nacisty obilim, ropou a nerostnymi surovinami, a to samozrejme o v dobe, kdy luftwafe bombardovala londyn.
  pouhy mesic pred napadenim CCCP nacisty poslali sovetsti komunisti nemeckym nacistum 5tis tun kaucuku, ktereho meli nacisti kriticky nedostatek, a potrebovali ho pro vyrobu pneumatik aby mohli napadnout CCCP, a v den napadeni CCCP nacisty sovetsti komunisti jeste poslali do nemecka vlak plny obili …

  • Dvořák napsal:

   První se s nacisty sčuchnula Anglie a Francie,když v září 1938 hodily Československo do chřátu Hitlera a financovali ho západní banky a průmyslníci(např.FORD)podporovala velká část šlechty a v Americe byl v jednom časopisu vyhlášený mužem roku.Je to na delší rozbor ale nebylo to tak jednostranné,jak píšete.Anglie a Francie,naši tehdejší spojenci, zradily a velká část lidí věřila a doufala v pomoc SSSR,bez druhé svět.války by náš stát již neexistoval,včetně nás Čechů!

   • martin napsal:

    muzeme jit az do roku 1922, kdy se sovetsti komunisti spojili spojili s nemci a proti duchu versailske smlouvy zacali spolu zbrojit, takze vojenska sila nemecka se zrodila v roce 1922 diky sovetskym komunistum.
    GB mela se vznikem ceskoslovenska problem uz od zacatku, protoze poukazovala na velkou nemeckou nemcinu a na problemy, ktere z toho vzniknou. kazdopadne ww2 nevypukla po mnichovu, ten vedl k prodlouzeni miru. ww2 vypukla kratce pote, co se sovetsti komunsiti a nemecti nacisti scuchli proti polsku a evrope.

    kdyby do ceskoslovenska neprisla ruda armada, prisla by US army, jen o neco pozdeji. a pro vyvoj ceskoslovenska a cele evropy by to bylo jenom dobre.

 3. Petr Adamík napsal:

  Bolševik, komunista nebo nácek to jsou bratři. Každý má jenom trochu jinou diagnózu. A první dvě jmenované hnutí byly stejně jako to třetí kdysi dávno postaveny mimo zákon a jakákoliv PROPAGACE NACISMU A KOMUNISMU BY MĚLA BÝT TRESTNÁ.
  I u nás v obci byla jedna stará paní, které se neřeklo jinak než „Gestapačka“, protože za Protektorátu byla velmi častou dobrovolnou návštěvnicí této německé instituce. Všichni se jí báli a zbytečně se před ní nepouštěli do žádných hovorů ani za tzv. socialismu. Jako dítě jsem nemohl pochopit proč se bdělý socialistický bezpečnostní aparát s péčí sobě vlastní nepostaral a neprošetřil i tuto „hodnou paní“. Pochopil a dal si do souvislostí vše až později.
  Demokracie není dobrá, ale dosud nikdo nic lepšího nevymyslel.
  I když jsme už třicet let po revoluci stále si my starší neseme to neblahé dědictví rudé fízlokracie v sobě. O tom co všechno zde bylo vážně poškozeno ( krajina, lidské vztahy, rozvrácené rodiny, podnikavost a aktivita lidí, emigrace desítek tisíc většinou velmi schopných a kvalitních lidí….dalo by se pokračovat.
  Jen jeden argument za První Republiky jsme byli na špici světového průmyslu po 40 letech v Táboru míru na úrovni Ugandy jak řekl při revoluci jeden strejda co teď dřepí na Hradě.
  Pokud někdo chce budovat socialismus, komunismus nebo se klanět Kimům může si sbalit kufry, peníze, svačiny a vyrazit, ještě je pár míst kde se o to snaží a jistě je tam uvítají s otevřenou náručí. Já mu jen popřeji mnoho štěstí a přidám úsměv na cestu.

  • „My starší neseme to neblahé dědictví rudé fízlokracie v sobě.“ Ty si neseš nějaké takové dědictví ? A 30 let po roce 89. Jsem také starší, ale zcela určitě jsem nic z toho nikdy nenesl. Asi jsi byl před rokem 89 dost aktivní !

  • liberal shark napsal:

   V tomto zdaleka nejsme sami – ultralevicových extrémistů je dnes plné Španělsko, Francie, itálie, (západní) Německo a Berlín, Švédsko i části USA, Kanady a Austrálie. Dnešní situace je podobná té v třicátých letech, kdy byla západní Evropa plná obdivovatelů německého nacionálního socialismu. V Německu řádí nové SA – Antifa. Stačí připomenout Jména jako Quisling, Laval, Degrelle, Mosley …

 4. liberal shark napsal:

  Když představitel fašistické KSČ obviňuje někoho z fašistických tendencí, tak to může vyvolat akorát tak hořký úsměv na tváři. Zakladatel fašismu Benito Mussolini byl socialista, Hitlerův německý nacionální socialismus a sovětský komunismus se liší jen v kosmetických detailech, němečtí sociální demokrati si v letech 1918-1919 najímali oddíly SA k útokům proti Spartakovcům, socialistická vláda „republikánů“ ve třicátých letech zahájila své panování vražděním politických odpůrců, kněží a řeholníků, Každý socialismus zákonitě přinese rozvrat, chaos, úpadek a skončí jako fašismus. Existence KSČ je v přímém rozporu s platnými zákony ČR. Už dávno měla být rozpuštěna a propagátoři komunismus měli sedět ve vězení.

 5. Celá pravda napsal:

  To je zcela pravda!Celá pravda ale je,že do svých služeb verbovali tyto zločince také USA a západní tajné služby.Kosmický program by Amerika neměla bez Brauna,který vyvinul se svými spoluprac.V1 a V2 a byl zapálený nacista.

  • nesrovnatelne napsal:

   to se ale neda moc srovnavat – komousi vyuzili ty nejhorsi zlocince, kteri meli byt potrestani,ke svym zvrhlym cilum. Amici vyuzili spickoveho vedce, coz se da celkem pochopit, nikdo podobny tady nebyl, takze byl logicky supercenny, narozdil od nejakych SSaku nebo gestapaku, coz byl ten nejhorsi zlocineckej povl, stejne jako nasi komousi co tady radili, takze si logicky rozumeli

   • ČERT napsal:

    Ale byl tady taky třeba Klaus Barbie, který to za druhé světové války dotáhl na šéfa Gestapa ve francouzském Lyonu, kde proslul takovou brutalitou, že si vysloužil přezdívku „lyonský řezník“. Po druhé světové válce, v atmosféře nastávající studené války a obav ze sílící komunistické a sovětské infiltrace v různých institucích v Německu, se stal placeným agentem zpravodajské služby U.S. Army. Když se o něj začínala zajímat Francie, byl mu umožněn odchod do Bolívie.
    V Bolívii se Barbie později dost vyznamenal svými službami vojenským diktaturám, které se tam vystřídaly od 60. do počátku 80.let. Samozřejmě, šlo proklamativně o přísně antikomunistické režimy (v tom posledním případě, vláda generála Garcíi Mezy, se mj. tedy mluví i o jejím praktickém napojení na kokainovou mafii), se kterými si ale taky každopádně logicky dost rozuměl. Někdy před polovinou 80.let, jak se ty poměry v Bolívii zdemokratizovaly, ho Bolívie vydala Francii, která o to mezitím projevila intenzivní zájem. V roce 1991 zemřel Barbie ve francouzském vězení. Ale v každém případě, taky dost zajímavý případ…

  • Petr Novák napsal:

   Už máte po šichtě, Celá pravdo? Tak běžte domů. Západní služby a USA nám totiž nevyhrožujou kvůli nějaký pitomý soše, víme?

 6. vala napsal:

  Co von Braun , to byl nacista a masový vrah a jak sloužil americkým kapitalistům , takových bylo tisíce !

  • pablo41 napsal:

   A to ještě stříleli Indiány.

  • Tondach napsal:

   …ale nutno dodat, že i v Sovětském svazu!

  • skeptik napsal:

   Valo, v roce 2005 vydala BBC na DVD dokument pod názvem Space Race (Kosmické závody), kde uvádí, jak krátce po skončení volky sovětští vojáci uspořádali hostinu pro německé raketové vědce pracující na německém raketovém programu, na této hostině tyto vědce opili do němoty, totálně opilé vědce pak naložili do vlaku a odvezli do Sovětského svazu, kde v raketovém programu pokračovali. Von Brauna alespoň Američané opíjet nemuseli, odjel do USA dobrovolně a z vlastní vůle.

 7. Petr Kaminsky napsal:

  1) No jo, typicka bolsevicka dialektika. Nebo oportunismus, dnes moderneji pragmatismus. Nepritel meho nepritele je muj pritel. K dosazeni cilu by se klidne spolcili i s dablem. 2) Cely komunismus by se dal oznacit za fasisticky. Definoval „tridy“, ktere byly povolene – delnici, rolnici a pracujici inteligence. Kdo do zadne nepasoval, byl nemilosrdne zlikvidovan. 3) Nezda se vam, ze je ten Filip/Falmer posledni dobou tlustejsi a tlustejsi? Nedavno ho odvezla sanitka se srdecni slabosti. Mozna uz mu dohoriva svice. Mene tekel …

 8. Co vy na to Břešťane : „Spojené státy se po druhé světové válce staly poklidným útočištěm nacistických prominentů. Dokonce využívaly i jejich služeb. Uvádí to 600 stránková zpráva amerického ministerstva spravedlnosti, ze které cituje deník New York Times.“
  Máslo na hlavě mají všichni, tak prosím o kompletní informace. Takto má z tvé informace největší radost tradičně Tondach.

 9. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Nacisté a komunisté mají nesporně společné, největší zásluhu na vzniku těchto ideologií má kapitalismus a to, čemu se říká demokracie. V žádné absolutní monarchii by se nemohlo nic takového uplatnit jako vůdčí politická idea. Lze logicky odvodit, že bez Velké francouzské buržoasní revoluce a vzniku USA, by nebylo komunistů, ani nacistů.

  • ČERT napsal:

   No, možná bez toho by se tyhle masové totalitní ideologie, vycházející z principu všeobecné občanské společnosti, mohly zformovat třeba jako nějaká klasická náboženská hnutí… Ale to je jenom spekulace.

  • Dušan napsal:

   Rozbor vaší „básně“ Oskar
   Cituji;
   „Nacisté a komunisté mají nesporně společné, největší zásluhu na vzniku těchto ideologií má kapitalismus a to, čemu se říká demokracie“.

   Demokracie mimo jiné ctí Lidská práva a Svobody. Ne extrémy! Ale to musíte vědět, když se zde Svobodně bez újmy veřejně vyjadřujete.
   Cituji;
   „V žádné absolutní monarchii by se nemohlo nic takového uplatnit jako vůdčí politická idea“.

   Co například Japonské císařstvi a Ruské Impérium?
   Cituji;
   „Lze logicky odvodit, že bez Velké francouzské buržoasní revoluce a vzniku USA, by nebylo komunistů, ani nacistů“.

   Marně hledám logiku ve Francouzské revoluci a vzniku USA.
   To v Rusku proběhla Velká Říjnová revoluce, která nastolila Komunismus.
   A trauma Němců z prohrané 1. Svět. války, tvrdými poválečnými reparacemi a Velkou Hospodářskou Krizí způsobilo vznik Nacismu.

   Mimo jiné zdroj Wikipedia

   S pozdravem Dušan

 10. Komunisté zase (a právem) pranýřovali to, jak byli prakticky stejní váleční zločinci využíváni západními státy.

  Prostě denacifikace i potrestání válečných zločinů Německa byly provedeny krajně nedůsledně.

  • Tondach napsal:

   Myslíte, že by nacista mohl být místopředsedou německého parlamentu? A ještě si otevírat hubu?

 11. Dušan napsal:

  Komunismus-Fašismus-Nacismus-Terorismus jsou zvrácená ideologická náboženství. A je úplně jedno které je větší, protože všechny jsou zrůdné. Jedni se vždy učili od druhých.
  Alespoň základní informace o nich najdete na Wikipedii. Lidi čtete ať někteří z vás nepíší blbosti.

  • Mirova dohoda mezi staty nezakazije spolňecny obchod napsal:

   V tu dobu meli zavrenou mezi sebou mirovou smlovu a smlovu o vzajemnem obchodu. Soveti v tu dobu nebyli ve valce, snaha Sovetu na spolecnou obranu proti Hitlerovi Britove i Americani odmitali. Do napadeni CCCP se jednala o imperialni valku zapadnich statu, po napadeni CCCP se pak jednalo o vlasteneckou valku a tim teprve vznikla 2.svetova valka.

 12. Je důležité míti Filipa? napsal:

  Přátelé, někam se z té vaší rozhorlené diskuse ztratil předseda Filip a jeho výroky. Zkuste se vrátit k meritu věci. Zaznělo tu dost pravdivých informací i zajímavých stanovisek, ale zkuste se vrátit k Filipovi a jeho ostudným prohlášením. Jestliže co na srdci, to na jazyku, domníváte se, že jako místopředseda parlamentu je to ideální týpek? Omllouvám se, ale jiný výraz mě v této souvislosti nenapadá.

Přidávání komentářů není povoleno