Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Srovnání dnešních titulních stran českých a světových deníků…

Fotka je to silná a emotivní. Řada západních médií ji v nebývalé shodě umístila na svou titulní stranu. Na titulní straně českých deníků bychom ji hledali marně.

Ukázky titulních stran i jejich srovnání s těmi českými se šíří na sociálních sítích. O čem srovnání vypovídá podle vás?

foto titulky

Foto českých novin: Filip Horký

Titulky

©©

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

15 komentářů

 1. petrph napsal:

  Jedna odpověď může být v tom že jí autor českým novinám z nějakého důvodu neprodal. Možná z ekonomických důvodů, možná z jiných-když sami naši politikové i elity šíří po světě o nás pověst jací jsme xenofobové.
  Spíš jde o něco dalšího-totiž jak onu tragedii vyhodnotit-i mediálně. Ta sama totiž není důsledkem nějaké špatné azylové politiky zemí EU, ani špatného přístupu institucí těchto zemí k imigrantům-ale čistě jen důsledkem toho že ti lidé si do svého cíle zvolili ilegální a tím značně riskantní cestu. A během ní jim EU nemá co zabezpečovat..

  • Petr Homoláč napsal:

   Zrovna tenhle chlapec si asi moc nevybíral. Jeho rodina pochází z Kobani, města zničeného válkou. Utíkali do Kanady kde mají příbuzné. Zahynul i jeho bratr.

   • jenicek napsal:

    V Kobani už nebyli, tři roky byli v Turecku. Ale chtěli se mít líp…

   • petrph napsal:

    Přesněji řečeno,chtěli se dostat do Kanady, ale Kanada jim neudělila azyl. Takže co chtěli dělat dál? To se tam chtěli dostat ilegálně,napřed přes celou Evropu a potom stejně ilegálně přes atlantik?
    To je bohužel přesně co jsem psal,při jejich rozhodnutí dostat se někam ilegálně jim nikdo žádnou ochranu nemůže poskytnout.

 2. Jan Netopil napsal:

  Nemám rád prvoplánově-zajímavé fotky, nicméně v tomto případě, je-li to pravá fotka a byla-li k dispozici, na titulní stranu bezpochyby patří jako určitý symbol.

  Ale obecně si myslím, že imigrantská krize odhalila v plné nahotě rozdíl mezi Východem a Západem EU. Jsou to rozdílné planety, dvě různé civilizace, které dělí několik generací civilizačního a kulturního vývoje.

  Vyloženým extrémem je pak Maďarsko, které se rozpomenulo na své „lepší časy“ fašistického státu z dob II.sv.v. Chování Maďarska považuji za natolik katastrofální a výroky premiéra Orbána za natolik extremistické, že EU by se měla sejít a Maďarsko bez další diskuse okamžitě z EU vyloučit. Je sice třeba snažit EU udržet, ale ne za každou cenu tak jako právě před II.sv.v.

  Faktem je, že to současně bude hyperobrovský megaúspěch ruské diplomacie (Putin byl nedávno v Budapešti rovněž na návštěvě), což je samozřejmě velká ostuda pro celou EU.

  A je-li pravdivá čerstvá informace, že Rusko zasahuje vojensky proti IS, pak svět a Evropu čeká v nejbližších letech opravdu černá budoucnost.

  • Dan napsal:

   Kolik krve má na rukou za poslední století západní evropa a kolik ta východní ? Kdo vede po světě války, drancuje nerostné bohatství v Africe firmami s akciemi na burze v Londýně ? Západ (Francie bombardující Libyi, Anglie obsazující Irák) nebo pro Vás civilizačně zaostalý východ ?
   To Vaše „které dělí několik generací civilizačního a kulturního vývoje“ je obyčejná manipulace penězi napuštěných elit, pokoušející se smýt vinu ze státu které nesou vinu za většinu problému dnešního světa.
   Ale bravo, kopnout si do ČR je již mezi některými oblíbený sport.

   • Petr Homoláč napsal:

    Jste slabý počtář. Jen Stalin a Mao mají na svědomí stamiliony mrtvých. Smočili si i u nás. Generalissimus Putin už nasbíral také pár set tisíc v Gruzii, Osetii, Ukrajině….
    V těchhle počtech prohráváte rozdílem několika řádů.

    • NEC napsal:

     Takže my jsme Rusové nebo Číňani?
     Co to melete pane?
     My nemáme zodpovědnost za západ evropy, ani za Rusko, tyhle manipulace si odpusťte. Kritici kritiků imigrace jsou jak přes kopírák – manipulace bez argumentace.

  • Karel napsal:

   „A je-li pravdivá čerstvá informace, že Rusko zasahuje vojensky proti IS, pak svět a Evropu čeká v nejbližších letech opravdu černá budoucnost.“
   Doufám, že hrubě mýlíte a ne svět a Evropu, ale že islamisty čeká za jejich zvěrstva černá budoucnost. Vyloučit z EU by si aktuálně zasloužilo spíš Německo.

  • petrph napsal:

   To je skutečným paradoxem že vyčítáte Madarsku fašistické chování, když jenom dodržuje smlouvy o schengenu, tak jak byly navrženy a domluveny v rámci EU. Totiž že volný průchod skrze schengen je umožněn pouze občanům členských států. Zatímco obyvatelé cizích států musí stejně při přechodu hranice – na vyznačeném hraničním přechodu předložit své doklady a platná víza. A že policie těch států má povinnost kontrolovat zda se na jejím území nějací takoví lidé nepohybují nelegálně

 3. jenicek napsal:

  Vypovídá to o tom, že na Západě se do lidí tvrdě tlačí propaganda a nějaký Hluboce Lidský Příběh se hodně hodil.

 4. Roman Růžička napsal:

  Dle mého to vypovídá o jediném. A to o tom, že „uprchlická krize“ v ČR má velmi málo společného s uprchlíky, ale že si česká společnost řeší vlastní problém s otevřenou společností. Prostě docela dost lidí by se před vším, co přináší otevřenost vůči světu, skrylo, zadrátovalo. Zdaleka nejde „jen“ o uprchlíky.

  • Hodek napsal:

   40 let totalitního režimu, kde byl svět černobílý, se nedá smazat. Zůstává i v hlavě českých politiků.
   Nedovedu si představit setkání finského premiéra, který ubytovává uprchlíky, s B. Sobotkou, který nabízí EU experty pro boj proti uprchlíkům.

 5. J.Němec napsal:

  Dovede někdo posoudit jaký podíl viny na smrti malého chlapce má prezident Putin podporující prezidenta Asada ? Dovede někdo posoudit jaký podíl na smrti chlapce má náš prezident podporující Putina? Dovede někdo posoudit jaký podíl viny na smrti chlapce mají Češi co podporují Zemana? Dovede někdo posoudit, kolik malých chlapců v  něčí zájmy musí ještě zemřít? Nebo za vše můžou novináři, které Zeman nenávidí a bez kterých by jsme o ničem nevěděli a měli klid ?

  • JAHA napsal:

   Dokaze J. Nemec posudit kolko malych nevinnych deti bolo zabitych podporovanim islamskych teroristov zo strany zapadnych statov a spojencov zapadnych statov (SA, Katar…), a to opakovane a fakticky doteraz? A teda aky maju podiel viny nielen ti, co zbrane dodavali a dodavaju, ale aj ti, ktori o tom mlcia, ci zamienaju pricinu a nasledok?

Přidávání komentářů není povoleno