Dětský časopis Čtyřlístek vyhodil autora. Do obrázku propašoval soulož

Napsal/a Robert Malecký 4. ledna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Legenda mezi dětskými komiksy, časopis Čtyřlístek, řeší nepříjemný problém. Do jednoho z čísel, které vyšlo vloni na podzim, propašoval kreslíř Bohumil Fencl vtípek, který rodiče dětských čtenářů nejspíš neocení. Na kresbě ze seriálu Binky kontra T-Max je zobrazena žena, která si dopřává sex u otevřeného okna. Redakce s kreslířem ukončila spolupráci.

Kreslíř Bohumil Fencl se ke spolupráci se Čtyřlístkem vrátil po dvaceti letech v roce 2013. Autor postavy manhattanského detektiva Mr. Sweeta připravuje pro oblíbený dětský časopis seriál Binky kontra T-Max. V jeho desátém dílu, který vyšel loni v říjnu ve Čtyřlístku s pořadovým číslem 589-590, je k vidění víc, než je pro dětské oči vhodné.

Dění na rušné křižovatce sleduje žena, která právě činí o dost víc, než jen to, že kouká z okna. Značně podezřelá je i situace na zadním sedadle modrého vozu vpravo.

Redakce: Jsme z toho špatní

Na obrázek na facebooku upozornil Martin Šinkovský, který se sám jako scénárista komiksové tvorbě věnuje a přispívá do časopisu Bublifuk. „Číslo jsem sehnal náhodou v jednom olomouckém antikvariátu. Stálo 18 korun, tak jsem si ho koupil,“ říká.

Nález, který hned začal kolovat po sociálních sítích, zaskočil i samotnou redakci Čtyřlístku. Obrázek detailně prozkoumala až nyní, po upozornění HlídacíPes.org. „Jsme z toho docela špatní, popravdě jsme si toho vůbec nevšimli, než se to dalo do Čtyřlístku. Vidíme v tom problém, nehodí se to do dětského časopisu,“ řekla za redakci Andrea Malá.

Vedení Čtyřlístku obrázky označilo za vulgární a s Fenclem ukončilo spolupráci. „Tímto se hluboce omlouváme všem svým čtenářům za skryté vulgarity v příbězích BINKY výtvarníka a autora scénáře Bohumila Fencla. Jedná se o mistrně ukryté miniaturní kresby, které jsme v redakci neobjevili,“ reagoval v úterý jednatel Čtyřlístku Vít Němeček. Dodal, že s autorem okamžitě ukončuje další spolupráci. „Učiníme vše, aby se podobná věc neopakovala,“ řekl Němeček.

Podívejte se na ukázky z čísla 589-590, které vyšlo na podzim 2015

IMG_5110

IMG_5111

IMG_5109

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)