Císař je nahý, kdo se bojí sirotků a české želízko v první lize populismu
Kolik lékařů je potřeba k jedné zahraniční cestě prezidenta? *** Pokřtili jsme Mapu české justice, něco takového tu nebylo 30 let *** Češi a Němci – sousedství, které občas zkazí politici a občas veřejnost – 38. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.
ÚŘEDNÍCI MŮŽOU VŠECHNO: Ze zajišťovacích příkazů se stal běžný nástroj snahy o efektivní výběr daní, vláda chystá upravené rozšíření EET a daňoví úředníci ve snaze usvědčit podnikatele z nepoctivosti vyžadují informace o útratě a počtu hostů na svatební oslavě od novomanželů. Souboj podnikání s byrokracií se prohlubuje.
PRVNÍ LIGA POPULISMU: Tomio Okamura se rád ukazuje ve společnosti špiček západoevropské krajní pravice. Třeba s lídrem rakouských Svobodných Heinzem-Christianem Strachem, s předsedou italské „Ligy“ Matteem Salvinim nebo šéfkou francouzského Národního sdružení Marine Le Penovou. Té mimochodem Okamura říká „kamarádka“. HlídacíPes.org zjišťoval, jak moc je tahle vstřícnost vzájemná.
KDO SE BOJÍ SIROTKŮ: S kauzou Andreje Babiše „nechci tady žádné syrské sirotky“ je to – jak to tak bývá – složitější, než se zdá z novinových titulků i z pobouření na sociálních sítích (respektive v příslušných bublinách). Autorka plánu na přijetí dětí, europoslankyně Michaela Šojdrová, mezitím čelí vlně z velké míry nesouhlasných, leckdy i nenávistných a vulgárních ohlasů.
Z BOŽÍ VŮLE BANKÉŘ: Před deseti lety padla americká investiční banka Lehman Brothers a následně se utrhla lavina – globální finanční krize. Díky záchranným operacím, které následovaly, sice obrazně řečeno – i když někdy i fakticky – netekla v ulicích krev, zároveň se ale otupil tlak na potřebné systémové změny. Už příští krize tak může být fatální.
LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁ HLÍDACÍ PES? POMOZTE NÁM V TOM POKRAČOVAT
TŘEBA PRAVIDELNÝM PŘÍSPĚVKEM 100 KČ ZA MĚSÍC NEBO I VYŠŠÍM – DĚKUJEME VÁM!
JAK JSME KŘTILI MAPU: Věci, které byly ještě před deseti, dvaceti lety úplně nemyslitelné a nepředstavitelné, dnes jsou nejen představitelné, ale reálně se dějí. A bohužel naše citlivost vůči těm věcem je stále menší a menší, řekl při křtu Mapy české justice předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Podívejte se, co přináší třetí unikátní publikace z dílny HlídacíPes.org.
ÚSTÍ SE NEVZDÁVÁ: Ústecký magistrát nesouhlasí s rozhodnutím policie, která jako nedůvodné shodila ze stolu trestní oznámení na aktivistu Lukáše Blažeje ze spolku Ústecké šrouby. A odvolává se ke státnímu zastupitelství, aby případ přešetřilo. Jde přitom už o čtvrté udání, které na aktivistu poslal právník magistrátu Miloš Studenovský. Policie už dříve uvedla, že trestní řízení neslouží k řešení osobních či názorových sporů.
ZEMAN V BERLÍNĚ: „Někdy udělají odvážný krok politici a společnost je následuje, jako v případě Česko-německé deklarace, někdy udává tón občanská a ekonomická spolupráce a politika se tomu přizpůsobí, jako při odblokování česko-bavorských vztahů,“ říká pro HlídacíPes.org ředitel Česko-německého fondu Tomáš Jelínek, který u příležitosti návštěvy Miloše Zemana v Berlíně komentoval sousedství Čechů a Němců.
CÍSAŘ JE NAHÝ: Zemanovu návštěvu také znovu provázely spekulace o jeho chatrném zdraví. Tentokrát vše vyústilo v konflikt prezidenta se zpravodajem veřejnoprávního Českého rozhlasu, který na Facebooku napsal, že Zemana doprovází početná skupina lékařů a sester. Císař je nahý – prezident viditelně chátrá – a potvrzují to opakovaně i diplomatické zdroje. Novináři přesto zřejmě podle Hradu nemají právo ptát se, jak je na tom vlastně hlava státu.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Kdy smí novináři demonstrovat, proč být pitomcem z davu a jak se perou dezinformátoři
Tvrdý boj o mýto, nervózní Agrofert a kdo tu vlastně vyhrál volby
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)