Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen: YouTube,

Česká pašeračka mediální hvězdou v Pákistánu. K soudu chodí jako na módní přehlídku

Už v lednu, kdy Češku Terezu H. zadrželi celníci v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu v kufru, bylo jasné, že její případ nenechají tamní média stranou zájmu. Terezin výslech natočili celníci na mobil a záznam zcela proti standardnímu vyšetřovacímu postupu poskytli novinářům. Nikoho ale tehdy nenapadlo, že z bývalé luxusní prostitutky se v konzervativní islámské zemi stane během několika měsíců opěvovaná celebrita.

„Kdo přesně je tu zadržený?“ ptal se ironicky uživatel Twitteru Danyial, když viděl první fotografii zadržené Češky v pákistánských médiích. Tereza H. je na ní obklopená celníky, kteří právě ukončili její výslech. Ještě předtím, než jí odvedla policie, stihli s blonďatou pašeračkou snímeček jako do památníčku.

Další fotografie krásné Terezy pořízené celníky, unikaly do médií a na sociální sítě i v průběhu dalších dní.

„Vzrušení je pochopitelné, už teď se tři instituce perou o to, kdo povede vyšetřování. Očekávám od našich hochů nejvyšší stupeň výkonnosti,“ reagoval na snímek usmívající se Terezy nedaleko kufru naplněného bílým práškem další uživatel Facebooku Tamur Iqbal.

Zrodila se hvězda

Vzrušení je pochopitelné, už teď se 3 instituce perou o to, kdo povede vyšetřování. Očekávám od našich hochů nejvyšší stupeň výkonnosti,“ komentoval na facebooku nestandardní postup celníků Tamur Iqbal.

Ironické poznámky o fungování a diskutabilním postupu pákistánských vyšetřovatelů v případě spanilé blondýny ovšem brzy nahradily komentáře plné obdivu:

„Je to krásná žena.“

„Je tak roztomilá.“

„Z jejího výrazu při zadržení bylo jasné, že je nevinná.“

„Pusťte ji domů. Propouštíte běžně vrahy, tak by i ona měla dostat svobodu. Vemte si ty drogy a jí pusťte.“

Pustili se do rozboru situace diskutující na facebookové stránce „All Pakistan Drama Page“, která pokrývá dění v pákistánském showbyznysu.

S přibývajícími soudními slyšeními, kdy byla zprvu nejisté a vystrašené Tereze H. média neustále v patách, pak rostla i sebedůvěra uvězněné Češky.

Tradiční pákistánský oděv šalvár kamíz si pořídila v několika barevných kombinacích a „outfit“ postupně doladila tmavými brýlemi.

Není jistě náhoda, že videa z jejích příchodů k soudu už zdobí například internetové stránky „glasseswoman.com“, které nabízejí zákaznicím obroučky na brýle.

Celebrita jako strategie

Image hvězdy Tereza H. podporuje i nonšalantním úsměvem pokaždé, když ji novináři natáčejí při příchodu k soudu. Šibalské úsměvy vysílá tu k policejnímu doprovodu, tu k televizním kamerám.

Jestli je to strategie, kterou zadržené Češce poradili její právní zástupci, nebo si jen zájem médií zkrátka užívá, ví pouze Tereza H. sama.

Rozhodně jí ale toto chování přináší body nejen u obdivovatelů. Televizní moderátorky řeší, co měla Tereza na sobě a jakou má barvu vlasů, mužští reportéři se předhánějí v komplimentech a dotazech, jak se žena cítí. Z „pašeračky“ se v novinových titulcích stala „česká super modelka“.

 

 

Do jaké míry odpovídá Terezina „mediální image“ jejím skutečným pocitům se těžko dozvíme. Na pákistánské fanoušky ale působí dojmem, jako by vlastně většinu času ani netrávila za zdmi věznice.

„Vypadá jako princezna. V Pákistánu se jí líbí, rozhodně jí nic nechybí, není třeba o ní mít strach,“ říká na dotaz HlídacíPes.org Pákistánec Šehzád z Kašmíru.

Novinář Arshad Ali, který případ pokrývá pro pákistánskou televizní stanici Lahore News a který s Češkou podle svých slov nedávno dělal i rozhovor, na otázku, jak novináři vnímají status obviněné pašeračky heroinu coby celebrity, odpovědět nechtěl. Respektive odpověděl by, pokud by za své vyjádření dostal zaplaceno.

Naznačil ale, že v lednu až v březnu příštího roku by mohl padnout rozsudek nad Terezou H.

Rozsudek možná do půl roku

Poslední soudní stání měla Tereza H. ve středu 17. října, kdy měl jako poslední svěděk vypovídat vyšetřovatel případu.

Nedostavil se ale soudce, takže stání bylo odročeno na sobotu 20. října. Tereza H. je obviněná z pašování 9 kg heroinu, které měla z Pákistánu převézt do Irska. Obžalovaná tvrdí, že o drogách ukrytých na dně kufru nevěděla, a je tudíž nevinná.

České ministerstvo spravedlnosti v březnu uvedlo, že se Česká republika snaží dojednat s Pákistánem smlouvu o předávání vězňů. Pokud by se ji povedlo uzavřít a Češka byla shledána vinnou, existuje šance, že by si trest mohla odpykat na území České republiky.

V pákistánské vazbě zůstane Tereza H. minimálně do vynesení rozsudku. Bude tak mít ještě několikrát možnost oslnit místní fanoušky.

Ostatně i její příchod k poslednímu stání naznačil, že svůj status lokální celebrity zatím zahodit nehodlá a naopak na své image stále pracuje.

V sandálcích na podpatku, džínách, blůzce a s barevným šátkem volně splývajícím přes ramena prošla davem novinářů, jako by šlo o návštěvníky módní přehlídky.

Což také neopomněl zmínit server PakDestiny.com, který poznamenal: „Supermodelka z evropské republiky Česko pózovala po cestě k soudu fotografům, jako by šla po přehlídkovém molu.“

Ať už si myslí lidé o případu pašeračky heroinu Terezy H. cokoliv, jedna věc je jistá. Mediálně výraznějšího zástupce ještě Česká republika v Pákistánu nikdy neměla.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

57 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Mediálně výraznějšího zástupce ještě Česká republika v Pákistánu nikdy neměla. Kur*vy (říká to i pan prezident!) mají štěstí, je taky staré české pořekadlo!

  • Bob napsal:

   Zeman nic takového neříká ….určitě ne s hvězdičkou mezi kur a vy ….
   Takže tu nelezte nikomu do řiti a pište tak jak to říká.
   Nebo se stydíte? Jistě proto ta hvězdička…takže se stydíte za našeho prezidenta.

   • Robert Břešťan napsal:

    Myslím, že pan uživatel Tondach se nestydí, jen respektuje diskusní pravidla. Když už je nerespektuje prezident.

 2. Pavel napsal:

  Pokud nebude tahle potvora pořádně potrestána, měla by ČR protestovat proti diskriminačnímu zacházení, protěžování u mezinárodního soudu tak, jako na to poukazuje v jiných případech.

 3. QEntity napsal:

  Pokud se chtěla ještě někdy podívat do ČR, tak s touto strategií to nepůjde.

  Trestem nebude doživotí, ale doživotní reality show z vězení.

  • Danka napsal:

   No, za dvacet, třicet let už jí to bude jedno, co bude mít na sobě.

 4. Venda napsal:

  No, měla štěstí že to nebylo Thajsko – tam by jí rychle vysvětlili co s pašeráky…

 5. Karel Kyncl napsal:

  Zajímavý poznatek o pohledu na právo v různých částech zeměkoule. Těžko uvěřit, že by nepoznala že má kufr o 9 kilo těžší. Na druhou stranu na druhém konci zeměkoule odsoudí ve vyspělé Anglii bez důkazů českého řidiče za pašování imigrantů, o kterých s největší pravděpodobností nevěděl.

 6. Regi napsal:

  Strašně mi to připomíná film Chicago. Nakonec odejde jen s podmínkou a v  Pákistánu bude za hvězdu.

 7. Jaroslav Crha napsal:

  Ještě se vrátí jako diplomatka!

 8. Nemec napsal:

  Do určité doby jsme měli jen mediální hvězdu Babiše , který ač trestně stíhán nám dokonce vládne. Teď už máme druhou mediální hvězdu trestně stíhanou v dalekém zahraničí , kde vládne místním institucím. Je vidět jak malá Česká republika dovede být nejen svébytná ale i světová. Ani bych se nedivil, kdyby zadrženou krásku a údajnou pašeračku až se vrátí z vězení zaměstnal Babiš u Celní správy.

  • Varian Wrynn napsal:

   Ta by se hodila spíš do ODS než k Babišovi. Odsáci ty mají zkušenější lumpy.

   • Vladimir napsal:

    Zase další hlupák:-D
    Babiš je největší kmotr všech dob v České kotlině, kde se na něj hrabou z ODS!

    • hack 89 napsal:

     ODS rozkradla celý stát

     • marek napsal:

      však to je význam zkratky : Opět Drancovají Stát.

     • skeptik napsal:

      Dočkejte času. Až Václav Klaus mladší vystrčí ze židle předsedy ODS Fialu a usedne na tu židli sám, bude ještě hůře, než za jeho tatíka.

     • Karel napsal:

      Jsi hlupák, Babiš je největší Mafián.

    • Ivana napsal:

     Četl jste pozorně tento článek. Pokud vím, hovoří se tam o Češce, která byla zadržena v Pákistánu za pašování drog, tak co do toho taháte Babiše. Jste normální?

   • VALIS napsal:

    Že by volič ANO? Pokud odskočím od té ku*vy, k jinému tématu, je zvláštní, že pokud Čechům nevládnou Němci, nebo Rusi, tak požadují aspoň slovenský karabáč(Slovák Babiš, Metnár, Krnáčová..).

   • skeptik napsal:

    Ona by se ona kráska nejspíše hodila oběma politickým uskupením. Babiš byl v devadesátých letech s ODS zadobře, zvláště pak s hlavním mafiánem ODS Ivanem Langrem. Mnohé pak z metod ODS sám převzal.

 9. Zuzana napsal:

  Jooo diplomatka….herečka je to a tak si to tam umí s dozorci srovnat a zařídit, aby se měla dobře a oni taky.

 10. Jitka napsal:

  Trochu se zakulatila. Papání asi má dosti

 11. Bob napsal:

  Podobné zacházení není nejen v pákistánské base zadarmo. Bachaři by mohli vyprávět, jak se holka činí… 😀

 12. petrph napsal:

  To se bojím že ta holka hraje mnohem větší hru, totiž za těch 9 kilo heroinu by jí tam mohli klidně i odsoudit k trestu smrti.
  Takže její taktika, založená na tom , že by jím potom díky všeobecné oblíbenosti a hezké tvářičce mohl dát nějaký místní vládní papaláš milost, může dávat smysl

 13. napsal:

  Houby Celní správa, Protidrogová centrála potřebuje novou image…

  • petrph napsal:

   Tak to má holka smůlu že jí chytili s drogama v Pakistánu a ne třeba u nás, nebo jinde v Evropě. Protože, tady bych mohl přijmout argument že „Protidrogová centrála potřebuje novou image…“
   Leč tam co jí chytili se může velice tvrdě přesvědčit, co to je muslimský fundamentální režim, a jak se sakra moc liší, od toho západního a liberálního…

 14. Misa napsal:

  Jak je spokojená a upravena. To nechápu.

  • Jarka napsal:

   Je to prostitutka,třebas jí to tam vyhovuje,vždyť oni tam blonďatý holky nemaji

 15. Vonn napsal:

  Ta holka je prostě skvělá.

  • Adelka napsal:

   Souhlasím, je skvělá, prostě se drží…s noblesou překonává tíživou situaci, nedělá ze sebe chudinku.. Nemusíme souhlasit s tím co udělala, ale jistě je statečnější než třeba tak často zmiňovaný Babiš, který jen fńuká a nikdy se k problémům nepostavil čelem.Aba nejsou bez viny, ale jeho postoj mu na cti věru nepřidá, vždy , ač má mnoho peněz, bude u mne člověk, kterému kouká z bot sláma .. . Každý si musí udělat soud sám.., Já v sympatiích jasno mám…zcela.. Adela

 16. Pavel Bárta napsal:

  Ty brďo, ta teda zvepřovatěla …..

 17. John napsal:

  Hezký mrchy si holt můžou dovolit téměř všechno. Svět je holt takovej jakej si ho uděláme, rozhodně není spravedlivej. No ale zadarmo to holka mít zase nebude. Ale ona je zvyklá prodávat své tělo takže až tak hrozný by to pro ni být nemelo.

 18. Pat napsal:

  Tak esli se dostane do CR , tak ma pri dalsich volbach nadejne naslapnuto prinejmensim do nejakeho toho mestskeho zastupitelstva 😀

 19. Bijec napsal:

  Asi něco za něco když vypadá tak dobře .

 20. Elisa napsal:

  Prý luxusní prostitutka, tak ta jen vykonává svou práci. A musí ji dělat dobře, když se může udržovat v tak skvělé formě.

 21. honza napsal:

  a jaké že to je její pracovní zařazení ve Švícarech ?

 22. Johan napsal:

  Dámské přirození být osazeno řemenicí tak otočí zeměkolí na druhou stranu.

 23. Jana napsal:

  Chudák holka, nechtěla bych být v její kůži. Držím palce, ať to dobře dopadne.

  • plně souhlasím,naprosto,nechtel bych byt na jejím míste-nikdy-at dostane podmínku,ta samota musí byt hrozná-je mi jí líto-tady nejde o ni,ale o sprosté
   zločince,kteří chytře a mazaně zneužívají právě tyto krásná děvčata ma tyto
   účely-je mi jí lito-at to pro ni dobře dopadne-nebo jěště jedno řešení.
   Zatím děkuji.

   • Marie napsal:

    LÍTO ???
    Ale je plně zodpovědná za své činy jako každá plnoletá osoba. Právě díky drogám a zisků z nich jsou podporovány válečné konflikty a umírají nevinní lidé. Vy zde obdivujete ženu, která též do tohoto řetězce aktivně přispívala…a Vám je právě jí líto ???

    • Milada napsal:

     Také ji nelituji. Moc dobře věděla, co veze. Jen je mi líto rodičů. Pro její mámu musí být těžké, tohle od nás číst.

  • jaryn napsal:

   Jak chudák holka, tak je snad úplně blbá, když si ničeho nevšimla. Dělá tam ze sebe hvězdu a nemá ani trochu pokory v sobě. Ať si jí tam nechají princeznu se zlatou hvězdou na čele, která je zřejmě úplně vypatlaná.

  • Kolumpek napsal:

   Kdyby vaše dítě nedejbože spadlo do drogové závislosti,taky byste přála pašerákům a dealerům drog ať to u soudu s nima dobře dopadne ??

 24. Josef napsal:

  Samozřejmě jí přeji, aby jí soud dopadl dobře, ideálně trest 6-12 měsíců, jako ošetřovatelka těžce nemocných nebo nevyléčitelných pacientů, to by mohlo být dobré poučení do života, trest do vězení nemá význam a nesplnil by co má.

 25. Vladimír napsal:

  A co takhle velkorysost,soucit? To vám vážení chybí!!!! Každý udělá v životě chybu,tak proč ji neodpustit,vy hned linčovat,fuj Velebnosti!!

  • Ivana napsal:

   Pane Vladimíre, zajímalo by mne, kdyby se vašemu dítěti dostaly do ruky drogy od této slečny, kdyby vaše dítě bylo na těchto drogách plně závislé, zda byste mluvil o velkorysosti, soucitu a velice rád byste jí odpustil. Přečtěte si nějakou knihu nebo shlédněte nějaký film o lidech plně závislých na drogách. Určitě byste mluvil jinak !!!

 26. Luboš napsal:

  Je to mazaná mrcha. Nic víc. Na všechny stejný metr!

  • Alice Beránková napsal:

   Přesně tak ,pane Luboši, moc dobře věděla co dělá a jaká odměna za tuto službičku ji čeká. Proto byla tak pracovitá a aktivní.

 27. Alena napsal:

  Zaslouží si spravedlivý trest. Tohle je dle mého názoru situace na pár letý pobyt v místním vězení, aby si uvědomila, jaké chyby se dopustila. To, že nevěděla o těch drogách jsou kecy, to musela vědět, jen asi nečekala, že ji chytnou. A žádné hezké hadříky ji nepomůžou. Tímto slečna soudce nepřesvědčí.
  Co si navařila, ať si taky sní !!!

 28. pavla napsal:

  podle sebe soudím tebe že.. je jednoduchý nakydat na cizího hnůj, „může si za to sama“, o tom, co dělá ve vězení každej najednou má několik verzí.. holka ať o tom věděla nebo ne, samozřejmě že je za sebe zodpovědná, ale to snad neznamená, že jí budeme přát doživotí a bůhví co. Ano, každej dělá chyby, toto byla opravdu blbá chyba, trest je ale už to, že je tam tak dlouho, zajímalo by mně, co by dělal jinej člověk v její kůži, než řeknete, že „no drogy bych asi nikdy nepašoval“, ještě zvažte, zda by vás některý situace k tomu nedonutily (třeba vydírání..strach o život váš nebo blízkých), předpokládám, že holka není tak blbá, že by si jen tak někde vezla drogy z vlastní vůle. A prostě doufala, že to riskne a vyjde to. No, hlavně ať to vše dopadne relativně dobře.. jak my se máme, že můžeme sedět a jenom to komentovat od stolu.

 29. Mirka napsal:

  At si v Pakistanu oblbuje koho chce.. 9 kg heroinu nemuze projit nikomu !!!

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko